Skocz do zawartości

Grzeje się smartfon


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

A kładziesz go na półkę ładowania indukcyjnego? Jeżeli tak, i masz ładowanie indukcyjne, to jest to problem tejże ładowarki. Bubel jakich mało.

Jeżeli nie, to coś z twoim telefonem. Ma za duże obciążenie zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajsung - i wszystko jasne ;D Kup srajfona to się nie będzie grzał ;D Hłe hłe. Nie no żart. Tak na serio, zapewne masz coś ustawione w uprawnieniach Android Auto, google maps, czy innej apki że może działać w tle i żreć prąd/zasoby procesora (czyli tym samym grzać telefon). Miałem tak z Yanosikiem gdy mu na za dużo pozwoliłem. Nawet w nocy gdy spałem działał i zjadł 45% baterii przez noc. Niestety niektóre apki są da głupio napisane że trzeba myśleć za nie... Ogarnij se w telefonie co tam działa w tle na wyłączonym ekranie i będziesz miał odpowiedź co grzeje telefon. Tego posta powinieneś tak na prawdę napisać na forum Androida a nie BMW bo tutaj winy BMW nie ma żadnej =)
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój iP się grzeje na ładowarce indukcyjnej z AliExpress tylko wtedy, gdy korzystam z Janosika. Przy mapach gógle i innych absolutnie nie ma takich ficzerów. Więc ja bym też obstawiał na źle napisaną aplikację, która drenuje potwornie telefon.

 

Bo tak, jest. Yanosik w 3h cała baterie wykończy. Google maps tak nie obciąża i nie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google i Ladowarka BMW grzeje się niesamowicie. Wystarczy 30 do 45 minut i telefon wchodzi w tryb odcięcia. Wtedy trzeba go schłodzić pod nawiewem aby się załączył. Telefon to Apple.

Jeżeli jazda na mapach od goggla to tylko na kablu i telefon tak ułożony aby Ladowarka go nie grzała…

Sama Ladowarka do podładowania na krótkich dystansach Ok, natomiast przy dłuższych robi się gorąco i nie działa jak trzeba.

Jedyny plus to odpalanie auta telefonem. Ale skorzystałem z tego raz z ciekawosci…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to zaczynam się cieszyć że nie brałem opcji ładowarki indukcyjnej w moim bmw. dzięki temu telefon na półce jest w miarę chłodny


Odpalanie auta telefonem:

masz na myśli w sensie dosłownym? :D

 

Tak, tzn. Nie posiadając kluczyka przy sobie kładziesz telefon na półce ładowania, naciskasz przycisk start i silnik się włącza.

Otworzyć i zamknąć tez możesz przykładając telefon do klamki, choć u mnie akurat zamykanie tak średnio łapie sygnał ale to można kliknąć w aplikacji i auto zamknięte, z otwieraniem tel nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem szybką ladowarke indukcyjną do montażu na kratkę wentylacyjną. dziala idealnie, a nawiew z kratki chłodzi telefon. zero problemów. producent chyba sbs, dalem coś około 180 zł

Podaj namiary na tą ładowarkę.

Widze, że już dokładnie tego modelu nie ma, ale to jest następca tego co kupiłem.

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/uchwyty-do-telefonow/uchwyt-na-telefon-sbs-tewirelesshold-15w-czarny

W media expert pozwolili mi rozpakować i przymierzyć do auta, było ok więc kupiłem. Nie wiem, czy w każdym sklepie jest taka opcja, ale na pewno warto przymierzyć taki montowany do kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to jest z ładowarkami indykcyjnymi, że duża część energi zamieniana jest w ciepło, jedynym rozwiązaniem jest stworzenie wentylowanej ładowarki indukcyjnej albo ograniczenie mocy ładowania, nie wiem ile ładowarka BMW ma? Jeśli z 30w to nic dziwnego, powinni wprowadzić możliwość ograniczania mocy ładowania w ustawieniach komputera. Ewentualnie telefon powinien mieć możliwość zmiany temperatury ładowania w sensie progu w którym ładowanie zwalnia (Xiaomi ma 37 stopni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to jest z ładowarkami indykcyjnymi, że duża część energi zamieniana jest w ciepło, jedynym rozwiązaniem jest stworzenie wentylowanej ładowarki indukcyjnej albo ograniczenie mocy ładowania, nie wiem ile ładowarka BMW ma? Jeśli z 30w to nic dziwnego, powinni wprowadzić możliwość ograniczania mocy ładowania w ustawieniach komputera. Ewentualnie telefon powinien mieć możliwość zmiany temperatury ładowania w sensie progu w którym ładowanie zwalnia (Xiaomi ma 37 stopni).

 

Chyba żartujesz, nie ma chyba nawet telefonu który takie ładowanie jest w stanie przyjąć, o ile mnie pamięć nie myli to 15W jest ładowarka indukcyjna w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.