Skocz do zawartości

Krytycznie o X1


fpopek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
no tak, przecież to tylko małe autko do miasta z podniesionym środkiem ciężkości , nie ma nic współnego z prawdziwym suvem i każdy to zamawiający musi wiedzieć , jedyną dla mnie słuszną opcją jest 23i ( nie lubię hybryd i elektryków ) to nie wyścigówka od tego są emki, ale myślę że to rozsądny kompromis dla małej jak moja rodziny 2+1 bez wzrostu 180cm + .... na wyjazd idealny w mieście wszędzie się stanie , sam miałem dylemat x1 vs x3 vs x5 , x5 odpadło po jeździe testowej przez za duż egabaryty do miasta , x3 już dość stare jest a x1 podoba mi się mega wizualnie , jedyny minus to skrzynia , zawsze byłem zwolennikiem zfa ....
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, przecież to tylko małe autko do miasta z podniesionym środkiem ciężkości , nie ma nic współnego z prawdziwym suvem i każdy to zamawiający musi wiedzieć , jedyną dla mnie słuszną opcją jest 23i ( nie lubię hybryd i elektryków ) to nie wyścigówka od tego są emki, ale myślę że to rozsądny kompromis dla małej jak moja rodziny 2+1 bez wzrostu 180cm + .... na wyjazd idealny w mieście wszędzie się stanie , sam miałem dylemat x1 vs x3 vs x5 , x5 odpadło po jeździe testowej przez za duż egabaryty do miasta , x3 już dość stare jest a x1 podoba mi się mega wizualnie , jedyny minus to skrzynia , zawsze byłem zwolennikiem zfa ....

 


Ta tylko weź tu Panie dostań 23i :shock:


Mam zamówienie na takie ale dalej cisza i zacząłem mocno się zastanawiać nad x3 bo można trafić spoko ofertę, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do x1. Potrzebuję tak samo samochód - głównie miasto, raz na jakiś czas wypad z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no tak, przecież to tylko małe autko do miasta z podniesionym środkiem ciężkości , nie ma nic współnego z prawdziwym suvem i każdy to zamawiający musi wiedzieć , jedyną dla mnie słuszną opcją jest 23i ( nie lubię hybryd i elektryków ) to nie wyścigówka od tego są emki, ale myślę że to rozsądny kompromis dla małej jak moja rodziny 2+1 bez wzrostu 180cm + .... na wyjazd idealny w mieście wszędzie się stanie , sam miałem dylemat x1 vs x3 vs x5 , x5 odpadło po jeździe testowej przez za duż egabaryty do miasta , x3 już dość stare jest a x1 podoba mi się mega wizualnie , jedyny minus to skrzynia , zawsze byłem zwolennikiem zfa ....

 


Moja wyprodukowana 08.02.23 cieszę się odbiorę w marcu brak czasu wcześniej wrzucę galerie


Ta tylko weź tu Panie dostań 23i :shock:


Mam zamówienie na takie ale dalej cisza i zacząłem mocno się zastanawiać nad x3 bo można trafić spoko ofertę, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do x1. Potrzebuję tak samo samochód - głównie miasto, raz na jakiś czas wypad z dzieckiem.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ta tylko weź tu Panie dostań 23i :shock:


Mam zamówienie na takie ale dalej cisza i zacząłem mocno się zastanawiać nad x3 bo można trafić spoko ofertę, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do x1. Potrzebuję tak samo samochód - głównie miasto, raz na jakiś czas wypad z dzieckiem.

To, że tylko od 23i w górę masz xdrive i ogólnie cena tego samochodu. Ja w cenie 23i, 7 miesięcy wcześniej miałem propozycje lexua nx350h f-sport z pełnym wyposażeniem. Mnie x1 się bardziej podoba, w środku miejsca jest podobnie, bagażnik trochę bardziej ustawny, no ale jakość wykonania Lexusa to jest klasa wyżej, jakość boczków, foteli to jest przepaść, do tego np. Mark Levinsonem 17 głośników, zamiast jakiegoś harmanna, który gra na poziomie beats w seacie (nie jest zły, ale spodziewałem się czegoś lepszego). No i jest hybryda, więc spalanie dużo nizsze, a przy jezdzie po mieście eCVT w ogóle nie przeszkadza. Teraz taki lexus jest bliżej 300k, (ale x1 też poleciało na 298k za 23i z moim konfigiem) ale niestety w Lexusie gorzej z rabatami, no i czeka się długo.

A x3 niestety odstaje technologicznie od x1, jednak nowy ekran bmw jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad nx350h..wykończenie na wysokim poziomie i to byłoby na tyle.. :roll:

Dlatego wybór padł na x1 23i..jakoś bardziej mnie przekonało, a i jest duża przepaść pomiędzy poprzednia generacja… :D

No i zbiera się lepiej..

Nie no, bądźmy obiektywni, nx350h to super auto, nie ma aspektu, w którym x1 było by wyraźne lepsze, a to co toyota/Lexus zrobiła przy systemie multimedialnym, to największy przeskok w historii nowożytnych aut. Jedynie, dla nielicznych lepsza frajda, bo napędem xdrive w x1 można w zimie lekkiego zarzucić lekkiego powerslida, a nx ma z tyłu tylko elektryka. NX też się fajnie prowadzi. Systemy bezpieczeństwa są na podobnym poziomie, wyciszenie lepsze w Lexusie. Tak na prawdę bmw wygrywa tylko lepszą integracją że smartfonem. No i mnie wnętrze wizualnie się trochę bardziej podoba, ale to tylko opinia, lexus jest bardziej konserwatywny.

No ale osobiście też bym wybrał bmw :lol: tylko, że nie za te pieniądze, które teraz wskazuje konfigurator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie jakby dodać do tej listy jeszcze Mercedesa GLC. Nowy model, czas oczekiwania chyba lepszy niż BMW X1, a na pewno niż Lexus NX. Tylko ten środek - taki za bardzo dyskotekowy.

Wiadomo coś o wykonaniu wnętrza tego nowego Mercedesa GLC? Ostatnio Mercedes pod tym względem strasznie się pogorszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie jakby dodać do tej listy jeszcze Mercedesa GLC. Nowy model, czas oczekiwania chyba lepszy niż BMW X1, a na pewno niż Lexus NX. Tylko ten środek - taki za bardzo dyskotekowy.

 

Myślałem tez nad nowym GLC..

Ale jak na spokojnie zacząłem konfigurować to cenowo przepaść, a z zewnątrz jest podobny do poprzednika..jedynie w środku jest zauważalna różnica..GLC nie można tez porównywać do X1, bo jest to odpowiednik X3 i NX

Jeśli zależy komuś na bagażniku to warto rozważyć, bo jest największy z tych wszystkich aut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad nx350h..wykończenie na wysokim poziomie i to byłoby na tyle.. :roll:

Dlatego wybór padł na x1 23i..jakoś bardziej mnie przekonało, a i jest duża przepaść pomiędzy poprzednia generacja… :D

No i zbiera się lepiej..

Nie no, bądźmy obiektywni, nx350h to super auto, nie ma aspektu, w którym x1 było by wyraźne lepsze, a to co toyota/Lexus zrobiła przy systemie multimedialnym, to największy przeskok w historii nowożytnych aut. Jedynie, dla nielicznych lepsza frajda, bo napędem xdrive w x1 można w zimie lekkiego zarzucić lekkiego powerslida, a nx ma z tyłu tylko elektryka. NX też się fajnie prowadzi. Systemy bezpieczeństwa są na podobnym poziomie, wyciszenie lepsze w Lexusie. Tak na prawdę bmw wygrywa tylko lepszą integracją że smartfonem. No i mnie wnętrze wizualnie się trochę bardziej podoba, ale to tylko opinia, lexus jest bardziej konserwatywny.

No ale osobiście też bym wybrał bmw :lol: tylko, że nie za te pieniądze, które teraz wskazuje konfigurator.

 

Może to moje wypaczenie przez to, ze zawsze byłem bliski BMW..jednak teraz myślałem nad tym żeby opuścić niemiecka stajnie właśnie na rzecz Lexusa..jednak po przespaniu się z tym stwierdziłem, ze to chyba jeszcze nie ten moment :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 2/15/2023 at 2:01 PM, wehyr said:

no tak, przecież to tylko małe autko do miasta z podniesionym środkiem ciężkości , nie ma nic współnego z prawdziwym suvem i każdy to zamawiający musi wiedzieć , jedyną dla mnie słuszną opcją jest 23i ( nie lubię hybryd i elektryków ) to nie wyścigówka od tego są emki, ale myślę że to rozsądny kompromis dla małej jak moja rodziny 2+1 bez wzrostu 180cm + .... na wyjazd idealny w mieście wszędzie się stanie , sam miałem dylemat x1 vs x3 vs x5 , x5 odpadło po jeździe testowej przez za duż egabaryty do miasta , x3 już dość stare jest a x1 podoba mi się mega wizualnie , jedyny minus to skrzynia , zawsze byłem zwolennikiem zfa ....

No właśnie użytkownicy,,,,co z tą skrzynią jest nie tak ?!

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ironiq said:

Tak, do wszystkich benzyn, hybryd i diesli:
 

Możesz podać więcej szczegółów - nie miałem pojęcia, że to są dwie różne skrzynie - automatyczna z łopatkami i dwusprzęgłowa - jeszcze do przed chwili myślałem , że to ta sama skrzynia, różni się tylko kierownicą i łopatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.06.2023 o 15:53, ironiq napisał(a):

Jednak się pomyliłem, sorki. Wg danych technicznych na stronie BMW jest tylko jeden rodzaj skrzyni, czyli 7mio biegowe DCT.

image.png.031cb47006015ed711856a318011a492.png

Cieszcie się, że nie ma już AISIN-a z poprzedniej generacji X1. Ten steptronic-7 się nie psuje. W serwisie skrzyń automatycznych u mojego znajomego w ogóle nie ma napraw tych skrzyń. Więc nie jest źle. NIe jest to ZF ale żle nie jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.06.2023 o 18:24, konopson napisał(a):

Cieszcie się, że nie ma już AISIN-a z poprzedniej generacji X1. Ten steptronic-7 się nie psuje. W serwisie skrzyń automatycznych u mojego znajomego w ogóle nie ma napraw tych skrzyń. Więc nie jest źle. NIe jest to ZF ale żle nie jest.

dobre i to hehe skrzynia jest oki może nie do mki ale do x1 jak ulał 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.