Skocz do zawartości

Ile oleju B47? kto ma rację ?


keyd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam BMW G30 520d z 2018 roku i nurtuje mnie pytanie o ilość oleju w silniku, i kto ma rację serwis czy bagnet oleju w silniku. Serwis twierdzi że do mojej G30 wchodzi 5 litrów oleju 0w30, ale gdy podczas wymiany wlewam te 5 litrów to poziom oleju na bagnecie wskazuje minimum, po bagnecie widać że ok 0,5 litra trzeba dolać. Wyszukiwarki producentów oleju pokazują różnie, jedni że potrzeba 5 litrów, drudzy że 5,5. Przerabiał to ktoś może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to dziwne, w serwisie wlewają mi 5 litrów oleju, jak informuje ich że na bagnecie po wymianie jest minimum stanu oleju, to w odpowiedzi dostaję że po vinie fabryka każe lać 5 litrów koniec i kropka. To po co ten bagnet tak wyskalowany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 5l to zdecydowanie za mało ( będzie ledwo na minimum).

Myślę, że serwisowa specyfikacja powstała przez inżynierów eko-tumanów lub zwykłą pomyłke :D

Moja mama jeździ F10 LCI z tym silnikiem(B47), i zawsze wlewam tam 6l, przy zmianie oleju(jest minimalnie powyżej max)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja serwisu ASO - mam opłacony serwis olejowy w BMW i po wymianie oleju w serwisie muszę sam dolać 0,5l. :mad2:

Obdzwoniłem kilka serwisów BMW w sprawie ilości tego oleju i w każdym że 5l. W jednym z nich serwisant zasiał teorię spiskową, że dlatego mniej leją oleju bo po 30 tyś w autach które latają na małych trasach i w których nie wypala się DPF pomieszany olej silnikowy z ON wzrastał by ponad stan i komputer zgłaszał by błędy. Więc leją 5 litrów i kolejna wymiana za 30 tyś km. Ale ja zmieniam co 8 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 5 litrach obstawiam na 99%, ze macie poziom na minimum, na fizycznym bagnecie.

Elektroniczny wskaźnik jest mało dokładny. Sprawdzajcie fizycznym bagnetem poziom.

Ja do tego silnika (co prawda w F10 mojej mamy, ale silnik ten sam) wlewam zawsze pełne 6l, a stan na bagnecie jest jakieś 2mm powyżej max, po obcieknięciu oleju do miski.


Ten 1l, czy 0,5l oleju więcej, nie robi żadnej różnicy, jeśli olej się w miarę często wymienia.

Natomiast przy długich interwalach, to już może robić różnice, w prędkości starzenia się oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z nowego samochodu zlewałem olej i było 5,7 litra. Po jakichś 2000 km jak dobrze pamiętam. Zapisałem taka ilość i za każdym razem wlewam 5,7l. Jest wtedy idealnie max na bagnecie i w teście w idrive tak samo max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie co prawda n47s, ale się też wypowiem. Zmieniałem w mojej 525d olej już z 5 razy, i zawsze nie czekałem długo po odkręceniu korka, tylko może z 10-15 min i zakręcałem korek, wlewałem 5,2-5,3l oleju i zawsze był max na bagnecie i na wyświetlaczu. Ostatnio zmieniałem olej miesiąc temu i miałem jedną bańkę 5l i dokładnie pół litrowej bańki, ale po spuszczeniu oleju musiałem innym samochodem pojechać załatwić jedną sprawę, tak że ze 4 godziny olej sobie kapał. Jak zalałem to całe 5,5l to mam 2/3 - 3/4 stanu. Albo tak długo ścieka olej z silnika albo oszukana była ilość oleju w tej 5l bańce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jak wymieniam olej, to auto stoi tak do godziny i olej ścieka (między czasie wymieniam pozostałe filtry), dodatkowo z obudowy filtra ściągam resztki oleju wysysarką.

Wlewam 5l i mam 3/4 stanu.

Może różnica 5/5,5l wynika z RWD/Xdrive?

W końcu czterołap ma kompletnie inną miskę olejową niż ośka.


Jak zamawiam olej i filtry po vin, to chłopaki właśnie stwierdzili że wchodzi 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.