Skocz do zawartości

X5 LCI 2023


DanielKZ

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, mariuszcom napisał(a):

Dobrze rozumiem że klocki i tarcze są dodatkowo płatne?

Może BMW Service Inclusive rozszerzyć do BMW Service Inclusive Plus, który obejmuje wymianę tarcz i klocków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
9 godzin temu, Leon napisał(a):

Sprawdziłem jeszcze raz i zsumowałem pozycja po pozycji. Rabat mam policzony od całości z pakietami...

Ale Ty mówisz o zamówieniu teraz czy kilka lat temu? Kiedyś rabat obejmował pakiety. Teraz każdy dealer twierdzi ze nie obejmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, --maly-- napisał(a):

Ale Ty mówisz o zamówieniu teraz czy kilka lat temu? Kiedyś rabat obejmował pakiety. Teraz każdy dealer twierdzi ze nie obejmuje. 

Zamówienie w kwietniu, może nie chcieli komplikować sprawy, bo nikt słowem nie wspomniał, że pakiety są osobno i dostałem równą cyfrę rabatu na całość 😉 Ale tak jak ktoś wcześniej napisał, można policzyć pakiety oddzielnie i wtedy rabat na auto+wyposażenie wychodzi po prostu delikatnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety są od lat sprzedawane po cenie katalogowej, a kto, co i jak sobie zapisze przy zamówieniu to inna sprawa.

Jeśli w pakiecie wyposażenia są pozycje za "0" złotych to nie znaczy, że można je oddzielnie "kupić" za taką kwotę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodził lift to się zastanawiałem czy zamawiać już po lifta czy brać że stocku. Deathline były wakacje, bo jedziemy na Sardynię i chciałem jechać juz nowym autem. Finalnie kupiłem ze stocku 40i i nie żałuję, bo w czw wyjazd 🙂

Ciężka sprawa to czekanie. A tak btw- dzisiaj w krk widzialem pierwszy raz x5 lci na żywo-ładne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz ładne. Czekam na swojego dealera, aby miał coś w DEMO i chcę użyczyć na kilka dni żeby z tym nowym ekranem pojeździć i przekonać się czy pierwotne wrażenia się zmienią.

 

Jedno o czym niewielu (większość?) handlowców jeszcze (nadal?) nie wie, to że nie ma komfortowego dostępu na klamkach tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, apzs napisał(a):

Na zewnątrz ładne. Czekam na swojego dealera, aby miał coś w DEMO i chcę użyczyć na kilka dni żeby z tym nowym ekranem pojeździć i przekonać się czy pierwotne wrażenia się zmienią.

 

Jedno o czym niewielu (większość?) handlowców jeszcze (nadal?) nie wie, to że nie ma komfortowego dostępu na klamkach tylnych drzwi.

nie musisz czekać koniecznie na x5, mozesz sprawdzić w x7, jest to samo, czy nawet w nowej trójce, różnice są minimalne.

Moim zdaniem wnętrze i ten system na fotografiach czy nagraniach wygląda gorzej, niż w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariuszcom napisał(a):

Moj statek z x6 chyba już dobija portu a wysoce prawdopodobnie że już jest na lądzie. Ile teraz sobie jeszcze poczekam na odbiór?

 

a kiedy miałeś produkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, apzs napisał(a):

Jedno o czym niewielu (większość?) handlowców jeszcze (nadal?) nie wie, to że nie ma komfortowego dostępu na klamkach tylnych drzwi.

Jesteś pewny? W E90 było w F80 było tylko przód i jest to mega drażniace w G80 już wrócił komplet. Jak zrobili takiego babola w x5 to lipa. Chcemy wsadzić dziecko do fotelika czy zakupy do tyłu to musimy najpierw podejść do przedniej klamki a dopiero z całym majdanem do tyłu jest to bardzo uciążliwe jak mamy sporo rzeczy w rękach. Teraz niby można ustawić że auto się otworzy jak podejdziemy ale to też jest upierdliwe bo jak robimy coś niedaleko auta to ciągle się otwiera i zamyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, evol napisał(a):

a kiedy miałeś produkcję?

W maju dostałem info że przypisano produkcję na czerwiec co bardzo mnie ucieszyło bo w kwietniu była restrykcja na koła 22ki ale czekaliśmy bo chciałem koniecznie czarne a 20 czerwca otrzymałem info że auto jest już w transporcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2023 o 19:28, Szary83 napisał(a):

Jak wchodził lift to się zastanawiałem czy zamawiać już po lifta czy brać że stocku. Deathline były wakacje, bo jedziemy na Sardynię i chciałem jechać juz nowym autem. Finalnie kupiłem ze stocku 40i i nie żałuję, bo w czw wyjazd 🙂

Ciężka sprawa to czekanie. A tak btw- dzisiaj w krk widzialem pierwszy raz x5 lci na żywo-ładne 🙂

dawaj znać jak wrażenia po trasie, bo wciąż się wacham czy 40i czy 30d 🙂

 

Swoją drogą w LCI wywalili z konfiguratora tylną oś skrętną 😕 ktoś słyszał kiedy wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanTom napisał(a):

dawaj znać jak wrażenia po trasie, bo wciąż się wacham czy 40i czy 30d 🙂

 

Swoją drogą w LCI wywalili z konfiguratora tylną oś skrętną 😕 ktoś słyszał kiedy wróci?

tylna oś nie była dostępna praktycznie od samego początku (była przez chwilę w ogólnodostępnym konfigu ale u dealerów nie było nawet opcji jej zaznaczyć). Jak się dowiadywałem w marcu o dostępność, to niby mieli inf, że restrykcja jest do listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w salonie powiedzieli że w 2026 roku wszystko powinni wrócić do normy, chodzi o te restrykcje, dostępności itp. Rzekomo takie nadzieje otrzymali od producenta.

Niemniej mam do Was pytanie czy panoramiczny dach wpływa na głośność w aucie przy prędkościach autostradowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipo12 napisał(a):

Mi w salonie powiedzieli że w 2026 roku wszystko powinni wrócić do normy, chodzi o te restrykcje, dostępności itp. Rzekomo takie nadzieje otrzymali od producenta.

Niemniej mam do Was pytanie czy panoramiczny dach wpływa na głośność w aucie przy prędkościach autostradowych?

Nie wpływa, chyba, że jedziesz z otwartym bądź uchylonym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 14:52, PanTom napisał(a):

dawaj znać jak wrażenia po trasie, bo wciąż się wacham czy 40i czy 30d 🙂

 

Swoją drogą w LCI wywalili z konfiguratora tylną oś skrętną 😕 ktoś słyszał kiedy wróci?

Na trasie krakow- livorno (ponad 1300km) średnia 10.3 że średnia 104.7 km/h. Było tloczno, wiec bez wariactw. 4 osoby na pokladzie, bagażnik full ciężkich rzeczy (jedzenie/lodówkę mamy swoje) I bagażnik rowerowy na haku.

Wynik oceniam jako bardzo dobry.

Wg mnie przy 30d a 40i to się nie ma co zastanawiać (i brać benzyne).

Ja dlugo myślałem czy 40d czy 40i I sumie dalej jestem 50/50. Tyle samo plusów co minusów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 15:44, benson6 napisał(a):

Nie wpływa, chyba, że jedziesz z otwartym bądź uchylonym 😉

ja bym radził to przetestować i porównać, bo szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem się z taką opinią. Nawet przy mniejszych prędkościach (ok. 90-100 km/h) jazda z otwartą roletą i zamkniętym dachem daje odczuwalną różnicę (to akurat sam testowałem). Ciężko mi uwierzyć, że przy prędkościach autostradowych ta cienka roleta wygłusza wszystko idealnie (niestety sam tego nie testowałem ale zasięgałem opinii i w salonie i u znajomych i wszyscy twierdzili, że niestety różnica jest, a jak to komu przeszkadza to już inna sprawa). Nawet chyba tutaj na forum widziałem jakieś posty na ten temat (niekoniecznie w dziale X5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.