Skocz do zawartości

PowerBox/ Chip Box do G20 318i RWD 2021


flint

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma to sensu. Taki box oszukuje sterownik silnika, że silnik jest zimny żeby podawane było więcej paliwa. Może nastąpić mały wzrost mocy ale też możliwy jest jej spadek, wyświetlenie "check engine" albo zniszczenie katalizatora. Mapy modyfikuje się na hamowni pod konkretny egzemplarz auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bezpieczny przyrost mocy jest większy, bo 20-30KM to zaledwie poziom 320i, a to ten sam sprzęt. Jak interesowałem się tematem, to 220-230KM padało jako bezpieczna moc dla 318i.

Problemem jest dobranie się do sterownika silnika dla obecnie produkowanych samochodów (z tego co pamiętam po 06.2021). Jakiś czas temu jedyna opcja na modyfikację było wysłanie sterownika do Finlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
21 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Nie ma to sensu. Taki box oszukuje sterownik silnika, że silnik jest zimny żeby podawane było więcej paliwa. Może nastąpić mały wzrost mocy ale też możliwy jest jej spadek, wyświetlenie "check engine" albo zniszczenie katalizatora. Mapy modyfikuje się na hamowni pod konkretny egzemplarz auta.

to jak to jest że sportmile zakłada z setkę + boxów rocznie i jakoś te auta jeżdżą 🙂 
sam mam boxa i przyrost było +50ps +100nm i to na ustawieniach średnich , oczywiście że box zmienia tylko ciśnienie doładowania, daje inną dawkę paliwa itd ale sam box motoru nie zepsuje , raczej użytkownik 😉 który zajedzie nawet 320i dobijając na zimnym , potem gasząc od razu i zmieniając pierwszy raz olej przy takim traktowaniu po 30 tysiącach km jak komputer przykazał 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Zmierzyłeś te parametry z boxem i bez na hamowni?

nie wyczytałem w internetach 😛 mam wszystko opisane w temacie o aucie nie chce mi się szukać , jest tam podana seria, potem po montażu dp i sport kat od mg , potem po boxie , wszystko mierzone na tej samej hamowni oczywiście .... 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, adiki napisał(a):

No właśnie dobry argument szczególnie że z fabryki M340i potrafi przyjechać z większą mocą niż podawana przez producenta. 

to raczej przed tym okresem jak było MH u mnie wyszło bodajże ciut więcej tylko 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, adiki napisał(a):

No właśnie dobry argument szczególnie że z fabryki M340i potrafi przyjechać z większą mocą niż podawana przez producenta. 

Z tego co ja zauważyłem to każde nowe auto, szczególnie benzynowe tak mają ale i w dieslach też bywa więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
33 minuty temu, luk_byd napisał(a):

Z tego co ja zauważyłem to każde nowe auto, szczególnie benzynowe tak mają ale i w dieslach też bywa więcej.

odnalazłem w swoim wątku jak było u mnie w 340i 

 

"

Seria wyszła z bonusem mimo że to mild hybrid 2021.

Zamiast 374 było 386ps i zamiast 500 mm wyszło 501,5 czyli seria.

Po dp doszło 10ps i 40nm

Po strojeniu boxa

445ps 610nm

Seria robiła 0-100 4,2 Best

100-200 11,0

Teraz robi jeden pomiar lekko pod górkę

0-100 3.9

100-200 9.3

Szalu nie ma ale to już czasy lepsze niż nowe m3 w manualu rwd

Jestem mega zadowolony, wszystkim polecam na poprawę humoru"

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.11.2023 o 14:54, wehyr napisał(a):

to jak to jest że sportmile zakłada z setkę + boxów rocznie i jakoś te auta jeżdżą 🙂 
sam mam boxa i przyrost było +50ps +100nm i to na ustawieniach średnich , oczywiście że box zmienia tylko ciśnienie doładowania, daje inną dawkę paliwa itd ale sam box motoru nie zepsuje , raczej użytkownik 😉 który zajedzie nawet 320i dobijając na zimnym , potem gasząc od razu i zmieniając pierwszy raz olej przy takim traktowaniu po 30 tysiącach km jak komputer przykazał 🙂 

Sam zrobiłem Arteonem z boxem ze 100 000km i dalej to lata 180 miało jak oddałem, więc tak jak piszesz, tylko użytkownik zabije motor, nie sam box.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówimy tu o dobrych boxach, nie o markeciakach czy z Ali za 100 euro. Nie wiem jakie mieliście zamontowane ale cenowo i jakościowo dobrze wypada RaceChip. Jest kilka wersji cenowych. Przykładzik poniżej.

 

Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, założyłem w grudniu 2023 RaceChip RS do 318i z 2022 (przyrosty deklarowane + 36KM i +33 Nm.) Nie ma możliwość zmiany mapy u tunerów, jako że soft jest wciąż zablokowany. Prace nad złamaniem zabezpieczeń trwają, kwestia czasu, trzeba pytać co jakiś czas. Odczucia po chipie pozytywne. Auto wyraźnie żwawsze. Chip jest plug and play. Oszukuje czujniki przenosząc punkt pracy na inny obszar mapy, więc to nadal zmiana mapy tylko w inny sposób 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 3dosetki napisał(a):

Cześć, założyłem w grudniu 2023 RaceChip RS do 318i z 2022 (przyrosty deklarowane + 36KM i +33 Nm.) Nie ma możliwość zmiany mapy u tunerów, jako że soft jest wciąż zablokowany. Prace nad złamaniem zabezpieczeń trwają, kwestia czasu, trzeba pytać co jakiś czas. Odczucia po chipie pozytywne. Auto wyraźnie żwawsze. Chip jest plug and play. Oszukuje czujniki przenosząc punkt pracy na inny obszar mapy, więc to nadal zmiana mapy tylko w inny sposób 🙂

Nadal zablokowany? 

 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mandus napisał(a):

Każdy robi jak uważa, to jego auto i jego kasa, ale mam pytanie - po co?

Bo chce, bo może, bo go stać, bo lubi ten samochód, ale chciałby więcej mocy, bo szkoda kasy na mocniejszy, a ten jest spoko/sporo włożone i nigdy się nie zwróci.

 

14 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Może to autoreklama 🙂Coś jak te tematy o interwałach obsługowych, które kończą się na wniosku że olej najlepiej wymieniać co tydzień.

autoreklama gregora? Chyba nie musi 😉

 

W dniu 22.01.2024 o 16:43, adiki napisał(a):

Nadal zablokowany? 

Z tego, co rozumiem na szybko obejrzany filmik, to gregor mówi o wysyłce za granicę i to potrafi trwać, więc musisz postawić samochód bez sterownika na dłuższy czas. To jest znane rozwiązanie od dłuższego czasu, ale niezbyt komfortowe, więc nadal wiele osób się na to nie decyduje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.