Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie 118i


Madox

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po 3.000 km mam spalanie 6.6L/100km. Wartość z dystrybutora (zawsze tankowane na tej samej stacji), wg komputera 6.4. 50/50 miasto/trasa. W mieście moim zdaniem spala sporo (jeżdżę defensywnie i wciąga 8-9 litrów), natomiast jestem w szoku jak mało ciągnie na drogach ekspresowych/autostradach. 130 na liczniku i spalanie około 6L.


PS poprzednio miałem Leona w 1.5TSI i tamten silnik palił dużo mniej po mieście, ale trochę więcej przy 130. Tam średnią miałem 6L/100km z dystrybutora (po ~70kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajne jest 118d, ale jako nowe jest drogie, a używane są w takich cenach ( jak wszystkie używane zresztą) że lepiej kupić wg mnie nowe

Noi jeszcze jedna kwestia, już dziś mało kto chce diesla, a co będzie za 6,7 czy 8lat?

Nie mam nic przeciwko dieslom, ale realia są jakie są.

Dzięki za Wasze info w kwestii spalania, bo jazda mnie przeraziła , tyle co ja spaliłem na tej jeździe to palił Forester 2.0 turbo 250km uznawany za bardzo paliwozerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być Wszak nawet w instrukcji jest napisane, że przez pierwszy 1000 km może palić więcej.

 

Nie no te wyniki to są po prostu niemożliwe, takie wysokie. Ja zaraz po odebraniu miałem pierwszą trasę na drugi dzień 2000 km, i elegancko od razu spalanie 5.5 średnie. Tak jest do dziś - miasto 6, trasa 5, średnie 5.5. 118i 136km manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 średnio się raczej nie da długookresowo, to była jazda próbna parę kilometrów. Ale golfem też

chyba znalazlem rozwiazanie zagadki - dzis przez 15 minut zostawilem auto na klimatyzacji...i z 6 l/100 komputer pokazal 12l/100. Może tak bylo tu- postój dla komputera to zero kilometrów, a paliwo leci więc wynik może wyjść abstrakcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechałem to stało zamkniete, zapaliłem i pojechałem, patrzyłem na wartość od uruchomienia, w golfie było tak samo, też stał zamknięty, też patrzyłem od uruchomienia. Taka krótka jazda nic nie mówi o rzeczywistej średniej podczas normalnej eksploatacji, tylko chodziło o prawie dwukrotnie wyższa wartość w BMW w stos do golfa. Wcześniej gdzie nie czytałem o BMW to wada -spalanie, więc jak zrobiłem te jazdy to pomyślałem istotnie, jakiś dramat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 44.000 km mam średnie spalanie 5.6 L/100km.


Właśnie wróciłem z kolejnego wyjazdu, tylko 2500 km i z najwyższą średnią spalania 5.4L/100km ze wszystkich wyjazdów, bo i styl jazdy był dużo bardziej dynamiczny. Mam nadzieje, że żadna fotka pamiątkowa nie przyjdzie.


Ostatnio, powyżej przebiegu 30kkm zauważyłem nawet lekki spadek zużycia paliwa, i wyniki poniżej 5.0L/100km na drogach krajowych to nic trudnego.


A miasto miastu nierówne. Możne być 10L/100km jednego dnia, drugiego 8L/100km. Zależy jakie odcinki, kto używa kto nie S&S itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dorzucę z wynikami.

Samochód jeździ tylko w trasy. Zgodnie z przepisami +/- 20 km/h. Bez sportowego zacięcia.

120i

Przebieg: 22 350 km

Średnia prędkość: 69.5 km/h

Średnie zużycie: 6.1 l/100 km


Nie wiem ile spaliłoby mi 118i ? Mniej ???


Jadąc spokojnie bez problemu osiągnę wynik poniżej 6 l / 100 km w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To ja się dorzucę z wynikami.

Samochód jeździ tylko w trasy. Zgodnie z przepisami +/- 20 km/h. Bez sportowego zacięcia.

120i

Przebieg: 22 350 km

Średnia prędkość: 69.5 km/h

Średnie zużycie: 6.1 l/100 km


Nie wiem ile spaliłoby mi 118i ? Mniej ???


Jadąc spokojnie bez problemu osiągnę wynik poniżej 6 l / 100 km w trasie.

118 spaliłby tyle samo, jedynie to przyjemność z jazdy jest większa 120i oraz ewentualne bezpieczeństwo podczas wyprzedzania...

Byłem takim na Chorwacji i wyszło 6.3 w 2+2 plus bagaż, prędkości do 140km/h

118 też jest fajne, ale 120i jest wg mnie na tle konkurencji lepszym wyborem...

No chyba że zamówienie z zeszłego roku w okolicach 118i za 110-115 tyś M pakiet... to było opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. 118i spali tyle samo. Krajówka spokojnie poniżej 6 mozna zejsc, ekspresówka mieszana z krajówką miałem 5,9. Trasa 1400 km przez Polske głównie autostrady wyszło średnio 7.0-7.2 - tu akurat nie oszczędzałem i często 160-180 kmh i ogień przy wyprzedzaniu.


Wiadomom, że lepiej mieć 120i, ale tak jak mówisz w cenie 115 tys. ten model wychodził lepiej jak Golf czy Octavia. 120i wychodziło sporo drożej bądź co bądź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam 118i od około miesiąca, zrobiłem około 1000km.

Średnie spalanie od ostatniego tankowania: 8.2 litra, z czego 80 procent w mieście.

W trasie spalanie około 6-7 litrów.

W mieście to różnie- na krótkich odcinkach wychodzi nawet 11 litrów, ale już dłuższa jazda po mieście 8-9 litrów.

Dziś na tej samej trasie 10km po mieście w jedną stronę miałem spalanie 8.4 litra/100km a w drugą jadąc nieco bardziej dynamicznie i pod górkę 10.4.


14l/100km jeszcze nie widziałem ale jak się dotrze to sprawdzę :)


Przez zakupem BMW rozważałem też Golfa. Tam na jeździe próbnej 1.5 eTSI trochę po mieście i w trasie wyszło mi spalanie 5 litrów/100km. Golf na pewno będzie spalać mniej a i można spokojnie zostawić StartStop włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 118i od około miesiąca, zrobiłem około 1000km.

Średnie spalanie od ostatniego tankowania: 8.2 litra, z czego 80 procent w mieście.

W trasie spalanie około 6-7 litrów.

W mieście to różnie- na krótkich odcinkach wychodzi nawet 11 litrów, ale już dłuższa jazda po mieście 8-9 litrów.

Dziś na tej samej trasie 10km po mieście w jedną stronę miałem spalanie 8.4 litra/100km a w drugą jadąc nieco bardziej dynamicznie i pod górkę 10.4.


14l/100km jeszcze nie widziałem ale jak się dotrze to sprawdzę :)


Przez zakupem BMW rozważałem też Golfa. Tam na jeździe próbnej 1.5 eTSI trochę po mieście i w trasie wyszło mi spalanie 5 litrów/100km. Golf na pewno będzie spalać mniej a i można spokojnie zostawić StartStop włączone.

Mam Leona 5f 1.5 tsi 150KM z dsg, czyli w gruncie rzeczy ten sam silnik co w golfie, ale bez układu mild hybrid.

Spalanie w Warszawie przy 10km trasie (jak to w Warszawie, trochę lecisz 90, a trochę stoisz w korku) , gdzie jeżdżę raczej dynamicznie, to jest 9,5-10,5 litra. Jak nie ma ruchu, to 8,5 jest realne, przy płynnej jeździe, a w nocy na tej samej trasie byłem w stanie osiągnąć nawet 6,0, z tym, że to jazda po pustej drodze, zgodnie z ograniczeniami, żeby wbić się w zieloną falę.

Za to na trasie Gdańsk - Warszawa, już na nowo otwartym s7, jadąc że średnią 110km/h (głównie jazda 120 na tempomacie, depnąłem dosłownie 3-4 razy do 160, no i na wjeździe do Warszawy kilka świateł zaliczyłem), wyszło mi 6,4l/100km.

eTSI trochę by urwało w mieście, ale myślę, że to jest jak najbardziej normalne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 tygodnia od odbioru fury, przebieg na dzisiaj 2006 km, średnie spalanie z miasta poniżej 8l. Z dzisiaj 7,1l z jazdy w korku ze średnią prędkością 19,6 km/h na 15,9km trasy wg wskazań komputera. Przy normalnym daily spokojnie w przedziale 5,8 - 6,7l z jazdą w 95% w mieście. Trasa 360km w jedną stronę i powrót - 5,4l/100km z zapiętym tempomatem na 140km/h przez 2/3 czasu, 4 osobami na pokładzie i 4 walizkami w bagażniku.

Realnie zasięg na powiększonym baku 760km od tankowania do tankowania. Naprawdę nie wiem skąd te wyniki po 15l :shock:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee sorki ale niezbyt chce mi się wierzyć. Przy pustym aucie i zapietym tempomacie na 140kmh na prostej drodze tak czy siak pokazuje koło 6-6,2 litra chwilowego spalania.

Miasto miastu nierówne. Jak się kręcę w centrum to poniżej 10 litrów nie ma szans zejść. Ale jak mam pojechać na drugi koniec miasta to i 6 zrobie bo sporo odcinków ala trasa.

Przypuszczam, że skoro ledwo auto odebrałeś to obchodzisz się jak z jajkiem i muskasz pedał gazu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, że go nie cisnąłem na dotarciu, ale też bez przesady, nie jeżdżę w trybie zawalidroga za tirem :) Wyniki względnie niskie mogą być dlatego, że przeważnie trzymam stałą prędkość, jak już się rozpędzę, to staram się nie hamować bez potrzeby. Z drugiej strony jakoś przy jeździe po mieście naprawdę nie widzę sensu wbijać tego 1,5 na więcej niż 3,5 tys. obrotów - i tak zbiera się ze świateł pierwszy, a przy 4 zimówki zaczynają gubić trakcję :)

W czwartek jadę wymieniać olej, w pierwszym tygodniu grudnia czeka mnie znów trasa, tym razem z jednego końca polski na drugi - będzie łącznie z 1000 km, znów przy 4 osobach na pokładzie, dam znać jak wyjdzie z już naprawdę normalnego użytkowania :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.