Skocz do zawartości

„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW


szybki_lopez

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat, ale:

odebrałem 22.08 swoje x5 i jest tam przycisk start/stop :) niestety zawsze muszę wyłączyć tą opcję w normalnych ustawieniach :(.

Do tego mam takie dwa magiczne przyciski M1 i M2 - one są konfigurowalne, a co najważniejsze mogę im przypisać czy Start/Stop ma być włączony czy wyłączony.

No i najważniejsze, w autach gdzie ten przycisk wykastrowano w ustawieniach sport system wyłącza gaszenie silnika - czyli bezpieczniej jest kiedy silnik nie wyłącza się co chwila.

Utrata gwarancji w wypadku kombinowania ze zmianą oprogramowania ma sens, ale przecież te ustawienia i ich zmianę zawarł producent w swoim oryginalnym oprogramowaniu. Nic nie zmieniamy czego producent nie przewidział.

Edytowane przez wilk325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jednak na to, że mieli nie raz problemy z tekstem - ale ja to TYLKO zmieniałem głośność HK lub wyłączałem start/stop...

 

Moim zdaniem dokładnie o to się wszystko rozbija... Dla producenta dużo szybciej, łatwiej i przede wszystkim taniej jest zrobić prostą do bólu zasadę niż tracić czas pracowników, prawników etc. na śledztwa i utarczki z klientem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hey,


W czwartek zadzwonił do mnie mój opiekun z BMW, i powiedział ze weszła nowa aktualizacja do ista i co za tym idzie..każde podłączenie się pod gniazdo obd jest rejestrowane i BMW masowo uwala gwarancje za podpięcie nie autoryzowanego obd i kodowania tzn:


1) masz zakodowany start stop, czy np poprawe audio harman kardon - wywala w ISTA info o tym i gwarancja out

2) podlaczyles obd nie autoryzowane i skasowales bledy - widac to i gwarancja out


Ogólnie jest komunikat podobno tuning/change software … i co najgorsze nawet jak przyjedziesz do ASO z wyczyszczonymi modami to i tak ISTA to widzi kiedy podpinałeś obd i co tam robiłeśi tez kasuje gwarancje


Czy ktos moze potwierdzic ta rewelacje ? :mad2: Mi sie konczy zaraz gwarancja, a start stop mam off, czy np. Dodana temperature opon i zastanwiam sie, czy moj opiekun chcial mnie nastraszyc czy ostrzec, ze gwarancja ci poleci jak do nas przyjedziesz :mrgreen:

 

Informacja z dzisiaj. Tak to prawda.

Potwierdzone przez handlowca z ASO. Ale tylko przy zgłoszeniu naprawy gwarancyjnej. W innym przypadku jak np pojedzie się na przegląd czy olej to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tylko przy zgłoszeniu naprawy gwarancyjnej. W innym przypadku jak np pojedzie się na przegląd czy olej to nie.

Pytanie czy handlowiec wie tyle co doradca serwisu?

Nie robisz przecież oleju/przeglądu na gwarancji więc w tym przypadku z niej nie korzystasz.

A jeśli coś podłączyłeś coś pod gniazdo odb, to z góry nie masz gwarancji na wszystkie podzespoły?

Ktoś uparty spokojnie wygra tą sprawę w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, bez domysłów. Napisałem handlowiec, ale jeśli ktoś bardzo się czepia nazwenictwa to prostuje. Pracownik serwisu ASO /znajomy do tego/

Nie przyczepią się do grzebania przez OBD jeśli wizyta nie będzie zgłoszeniem naprawy gwarancyjnej na cokolwiek. W przypadku zgłoszenia naprawy gwarancyjnej sprawdzają wszystko od podszewki jak leci żeby jej nie uznać. A nowe oprogramowanie ISTY daje im duże pole do popisu.

Więc już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie czy ryzykować czy nie. W przypadku gdy nic się nie stanie to będzie ok, ale w przypadku gdy będzie inaczej gwarancja pa pa

Sam się teraz zastanawiam po jaką cholere wykupywałem gwarancję przedłużoną skoro może być tak, że mi ją zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, bez domysłów. Napisałem handlowiec, ale jeśli ktoś bardzo się czepia nazwenictwa to prostuje. Pracownik serwisu ASO /znajomy do tego/

Nie przyczepią się do grzebania przez OBD jeśli wizyta nie będzie zgłoszeniem naprawy gwarancyjnej na cokolwiek. W przypadku zgłoszenia naprawy gwarancyjnej sprawdzają wszystko od podszewki jak leci żeby jej nie uznać. A nowe oprogramowanie ISTY daje im duże pole do popisu.

Więc już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie czy ryzykować czy nie. W przypadku gdy nic się nie stanie to będzie ok, ale w przypadku gdy będzie inaczej gwarancja pa pa

Sam się teraz zastanawiam po jaką cholere wykupywałem gwarancję przedłużoną skoro może być tak, że mi ją zabiorą.

 

NIe mogą Ci zabrać gwarancji na cały samochód bo podpiąłeś coś pod OBD, no bez jaj :-)

UOKiK już zaciera rączki na takie działania.

Co innego modyfikacja oprogramowania silnika / turbiny a co innego podpięcie OBD bo błąd wyskoczył albo chcesz sprawdzić coś oprogramowaniem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ktos pisze, ze „spokojnie wygra sprawe w sadzie” to mnie pusty śmiech ogarnia.

A mnie ogarnia śmiech, jak ktoś zmienia zasady w trakcie gry. Czy zostałem poinformowany przez gwaranta że zmieniły się zapisy gwarancji? czy gdzieś jest to zabronione w instrukcji/książce/regulaminie gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ogarnia śmiech jak widzę tych wszystkich 'keyboard warriorów', którzy będą wygrywać w sądzie i co to nie oni, a jak przychodzi co do czego to potrafią tylko płakać na forum, że 'BMW cofnęło gwarancję, pomóżcie proszę...'

Poczytajcie sobie najpierw o gwarancji. Możecie nawet na stronie UOKiKu:


Gwarancja to – obok rękojmi – podstawa złożenia reklamacji. Jest to dobrowolne oświadczenie dotyczące jakości towaru złożone przez przedsiębiorcę, czyli gwaranta.


Trzeba przy tym pamiętać, że gwarant dobrowolnie i samodzielnie określa swoje obowiązki. Może zatem przewidzieć różne wyłączenia, w zakresie których konsumentowi nie będzie przysługiwało żadne uprawnienie – np. wyłączenie gwarancji w stosunku do produktów z zestawu nieoznaczonych firmowym logo lub wyłączenie gwarancji ze względu na zainstalowanie oprogramowania innego niż to dostarczone przez producenta.


Powodzenia w sądzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A mnie ogarnia śmiech jak widzę tych wszystkich 'keyboard warriorów', którzy będą wygrywać w sądzie i co to nie oni, a jak przychodzi co do czego to potrafią tylko płakać na forum, że 'BMW cofnęło gwarancję, pomóżcie proszę...'

Poczytajcie sobie najpierw o gwarancji. Możecie nawet na stronie UOKiKu:


Gwarancja to – obok rękojmi – podstawa złożenia reklamacji. Jest to dobrowolne oświadczenie dotyczące jakości towaru złożone przez przedsiębiorcę, czyli gwaranta.


Trzeba przy tym pamiętać, że gwarant dobrowolnie i samodzielnie określa swoje obowiązki. Może zatem przewidzieć różne wyłączenia, w zakresie których konsumentowi nie będzie przysługiwało żadne uprawnienie – np. wyłączenie gwarancji w stosunku do produktów z zestawu nieoznaczonych firmowym logo lub wyłączenie gwarancji ze względu na zainstalowanie oprogramowania innego niż to dostarczone przez producenta.


Powodzenia w sądzie :lol:

Odsyłam Cie "ekspercie" do przeczytania ostatniej strony swojego zamówienia, jeśli przeczytałeś w ogóle co podpisałeś. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ale nawet w umowie leasingowej jest o zmianach w aucie w stosunku do oryginału bez informowania właściciela pojazdu czyli w tym przypadku BMW. Najemca zobowiazuje sie do nie przeprowadzania zmian w pojeździe bez zgody właściclela. Wiec raczej sprawa w sądzie może mieć wiadomy przebieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam Cie "ekspercie" do przeczytania ostatniej strony swojego zamówienia, jeśli przeczytałeś w ogóle co podpisałeś. :lol:

 

A co tam masz napisane? Że możesz robić co chcesz, a w razie fakapu BMW Cię grzecznie przeprosi i podstawi pod dom nową siódemkę? :mrgreen: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może odróżnijcie 'wprowadzanie zmian' od podłączenie interfejsu odb gdzie jest tylko odczyt danych, cały wątek trąbicie o tym że zabranie gwarancji jest już za same podłączenie interfejsu a tego nie ma warunkach ogólnych.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pretensja do BMW że karze utratą gwarancji za ingerencje w ich oprogramowanie - to trochę dziwne. Trudno aby tak nie było. Uchodziło to bezkarnie i zrobiono z tego rożnego rodzaju biznesy to już inna kwestia. Start - Stop to nie jest błaha funkcja jak co niektórzy piszą. I z pewnością jest duża różnica między wymianą klocków - którą możemy zrobić po za ASO - jeżeli stosuje odpowiednie standard, a ingerencją w oprogramowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensja do BMW że karze utratą gwarancji za ingerencje w ich oprogramowanie - to trochę dziwne. Trudno aby tak nie było. Uchodziło to bezkarnie i zrobiono z tego rożnego rodzaju biznesy to już inna kwestia. Start - Stop to nie jest błaha funkcja jak co niektórzy piszą. I z pewnością jest duża różnica między wymianą klocków - którą możemy zrobić po za ASO - jeżeli stosuje odpowiednie standard, a ingerencją w oprogramowanie.

Możesz wyjaśnić, w czym owa funkcja start stop jest taka wyjątkowa, skoro jeszcze niedawno można ją było wyłączyć przyciskiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensja do BMW że karze utratą gwarancji za ingerencje w ich oprogramowanie - to trochę dziwne. Trudno aby tak nie było. Uchodziło to bezkarnie i zrobiono z tego rożnego rodzaju biznesy to już inna kwestia. Start - Stop to nie jest błaha funkcja jak co niektórzy piszą. I z pewnością jest duża różnica między wymianą klocków - którą możemy zrobić po za ASO - jeżeli stosuje odpowiednie standard, a ingerencją w oprogramowanie.

Możesz wyjaśnić, w czym owa funkcja start stop jest taka wyjątkowa, skoro jeszcze niedawno można ją było wyłączyć przyciskiem ??

 

W x5M pod ustawieniami M1 i M2 dalej można to wyłączyć programowo przyciskiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić, w czym owa funkcja start stop jest taka wyjątkowa, skoro jeszcze niedawno można ją było wyłączyć przyciskiem ??

Mapy silnika/skrzyni również zmieniasz przyciskami co nie upoważnia do samodzielnego ich programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj uwalaili gwarancje na GPF,a a w sumie to nie wiem na co jeszcze (kluczyk i drivetrain/napęd na desce) bo wtyczka od klapy wydechu jest wypięta. Więc jak widać mogą wszystko i kiedy chcą. Co więcej nie zrobili pełnych testów podłączajac ją na nowo ale zostawili tak jak jest wiec nie wiem czy to GPF czy cos innego. Dodam, ze za podlaczenie wtyczki i ponowna diagnostyke krzykneli juz 700pln


Sprawa laduje u prawnika, ale zero mzoliwosci dogadania sie chociaz serwsiuje auto od samego poczatku w ASO z przegaldami co 10kkm (wszystko fabryczne).


PS

BMW Sikora Mikołów i Pani Aneta P. jakby ktos chciał wiedziec, kogo unikać i kto ma to wszystko w dupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.