Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje :wink:


Jaka teraz różnica w cenie? Ja przecieram oczy ze zdumienia patrząc na moją wcale nie wypasioną konfigurację, która na dzisiaj jest o 40k droższa... :shock:


Jakby człowiek wiedział, że to tak będzie wyglądać, to by zamówił coś lepszego... :D

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamowilem 120i we wrześniu 2022 (7 miesięcy temu). Zamowienie nadal w zawieszeniu, nic nie wiadomo, status się nie zmienia, tydzień produkcyjny nie przydzielony. Termin w umowie jest na maj 2023

Dealer nic nie wie.

Wiecie ile teraz średnio się czeka na jedynkę?

Bonbardować centrale BMW Polska?

Ktoś zamawiał w Rzeszowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 120i we wrześniu 2022 (7 miesięcy temu). Zamowienie nadal w zawieszeniu, nic nie wiadomo, status się nie zmienia, tydzień produkcyjny nie przydzielony. Termin w umowie jest na maj 2023

Dealer nic nie wie.

Wiecie ile teraz średnio się czeka na jedynkę?

Bonbardować centrale BMW Polska?

Ktoś zamawiał w Rzeszowie?

Ja czekałem 1,5 roku :lol: Bombardowanie nic Ci nie da, Dealer nie ma na to wpływu a w centrali spuszczą Cię na drzewo. Czekać, czekać albo kupić coś z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 120i we wrześniu 2022 (7 miesięcy temu). Zamowienie nadal w zawieszeniu, nic nie wiadomo, status się nie zmienia, tydzień produkcyjny nie przydzielony. Termin w umowie jest na maj 2023

Dealer nic nie wie.

Wiecie ile teraz średnio się czeka na jedynkę?

Bonbardować centrale BMW Polska?

Ktoś zamawiał w Rzeszowie?

 

Patrząc na ogłoszenia w PL/DE i zagraniczne fora 120i (i 128Ti) produkowane są w partiach co kilka miesięcy. Ostatni duży wysyp nowych 2-litrowych benzynowych F40 (F44 podobnie) był w lutym/marcu.

Opieram się tylko na swoich obserwacjach ;)


Jaki masz status?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 120i we wrześniu 2022 (7 miesięcy temu). Zamowienie nadal w zawieszeniu, nic nie wiadomo, status się nie zmienia, tydzień produkcyjny nie przydzielony. Termin w umowie jest na maj 2023

Dealer nic nie wie.

Wiecie ile teraz średnio się czeka na jedynkę?

Bonbardować centrale BMW Polska?

Ktoś zamawiał w Rzeszowie?

 

Patrząc na ogłoszenia w PL/DE i zagraniczne fora 120i (i 128Ti) produkowane są w partiach co kilka miesięcy. Ostatni duży wysyp nowych 2-litrowych benzynowych F40 (F44 podobnie) był w lutym/marcu.

Opieram się tylko na swoich obserwacjach ;)


Jaki masz status?

 

Ile czekałeś na swój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 czy tam 47

Cały czas brak przydzielonego wstępnego tygodnia produkcyjnego

Dzwoniłem dziś do centrali bmw, powiedzieli ze założą sprawe i dowiedzą się co i jak i co się dzieje i wysla informacje mailowo

 

Jeśli nic się nie zmieniło - bazując na moim doświadczeniu - to dostaniesz za 30 dni informację, że a) albo nie mają wglądu do zamówień, b) albo że masz się skontaktować z Dealerem :D

Powodzenia!

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, 

czy może ktoś z was ma jakiekolwiek informacje na temat długości opóźnień? 
 

zamówiłem swoje F40 120i w grudniu. 
teoretycznie odbiór mam w lipcu.  jednak jestem 100 % pewien, że Będzie opóźnienie. 
Jednak chciałbym wiedzieć czy 3 6 czy 12 miesięcy jeszcze muszę uzbroić się w cierpliwość 🙂 

z tego co czytam w tym temacie to niektórzy czekali nawet półtorej roku, nadal tak źle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki samochód nie dostanie statusu 150 to jest jedno wielkie wróżenie z fusów. Moja dwa razy wypadała nawet mimo tego, że raz była już na 112 statusie (czyli wstępny termin produkcji był niby znany).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elmotnt napisał(a):

To pytanie trochę inne jak i gdzie sprawdzić ten status ? 
 

Do tego potrzeba jakiś numer vin ? 

Potrzebny jest tzw numer Order ale to i tak do sprawdzenia jest tylko u Dealera. Poproś sprzedawcę o zrzut ekranu z SA3 z Twoim zamówieniem, jestem ciekaw czy się zgodzi 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj Rzeszów. Złożyłem tam zamówienie po czym po paru msc napisali/dzwonili ze nie moga zrealizowac zamowienia. Nie chcialo mi sie tego pchac przez prawników, straciłem pare tys wzgledem tego co dostałem w ofercie w Krakowie. Zapewne udaloby sie to zrealizowac wspomagajac sie prawnikami. Zamowilem w Mcars w Krakowie. Od lipca '21 czekalem czekalem na samochod do marca '22. Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dar3k-krk napisał(a):

Omijaj Rzeszów. Złożyłem tam zamówienie po czym po paru msc napisali/dzwonili ze nie moga zrealizowac zamowienia. Nie chcialo mi sie tego pchac przez prawników, straciłem pare tys wzgledem tego co dostałem w ofercie w Krakowie. Zapewne udaloby sie to zrealizowac wspomagajac sie prawnikami. Zamowilem w Mcars w Krakowie. Od lipca '21 czekalem czekalem na samochod do marca '22. Pozdrawiam.

Od czasu pandemii dealerzy mają takie zapisy w umowie, że guzik byś ugrał - wiem na swoim przykładzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dar3k-krk napisał(a):

Omijaj Rzeszów. Złożyłem tam zamówienie po czym po paru msc napisali/dzwonili ze nie moga zrealizowac zamowienia. Nie chcialo mi sie tego pchac przez prawników, straciłem pare tys wzgledem tego co dostałem w ofercie w Krakowie. Zapewne udaloby sie to zrealizowac wspomagajac sie prawnikami. Zamowilem w Mcars w Krakowie. Od lipca '21 czekalem czekalem na samochod do marca '22. Pozdrawiam.

Czy w dziejszych jest jakakolwiek możliwość lub narzędzie do rozmów z dealerem ? 
 

np. Gość mówi że będzie za 10 miesięcy a po 15 nadal nie ma. 
 

czy zostaje tylko pisanie negatywnych opini na Fb, Google itp ? 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, elmotnt napisał(a):

Czy w dziejszych jest jakakolwiek możliwość lub narzędzie do rozmów z dealerem ? 
 

np. Gość mówi że będzie za 10 miesięcy a po 15 nadal nie ma. 
 

czy zostaje tylko pisanie negatywnych opini na Fb, Google itp ? 
 

 

 

Ja miałem zapis że będzie za 8 mcy, była po 1,5 roku. Prawnik rozłożył ręce. Trzeba się z tym pogodzić, to nie wina dealera tylko polityki producentów, którzy zrozumieli, że mogą sobie sterować produkcją jak chcą i nie muszą produkować aut na tzw. stoki dealerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.09.2023 o 22:47, KDF napisał(a):

No to chyba terminy produkcji mocno się skróciły. Zamówione auto w czwartek, dostawa na początku stycznia i to na moje życzenie aby był rocznik 2024.

Lepiej to sprawdź. Ja w styczniu tego roku odbierałem  produkcję z końca grudnia. Nie chce mi się wierzyć, że już teraz dealer zna datę produkcji. Czyli datę pierwszej rejestracji mam koniec stycznia, ale rok produkcji 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 22:47, KDF napisał(a):

No to chyba terminy produkcji mocno się skróciły. Zamówione auto w czwartek, dostawa na początku stycznia i to na moje życzenie aby był rocznik 2024.

A orientujesz się jak wyglądają obecnie restrykcje na F40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.