Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się już zastanawiam od czego to wszystko zależy.


U mnie M40d zamówione 28.02.2022 r., M-ki miały mieć pierwszeństwo, miało być "na pewno do października". Na dzień dzisiejszy nie ma nawet zaplanowanej produkcji.

 

Jak zamawiałeś w lutym , a tak naprawdę pod dacie można uznać, że w marcu, nie licz na auto wcześniej niż druga połowa kolejnego roku.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie licz na auto wcześniej niż druga połowa kolejnego roku

 

Niestety teoria ma sie nijak do praktyki.

Ja zamawialem na koniec marca 2022, moj juz plynie i jest na srodku Atlantyku. W Bremerhaven bedzie 27.11.2022.

 

Pisałem o 40D. Dwulitrówki produkują się w 2-3 miesiące.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dwulitrówki produkują się w 2-3 miesiące.

 

No tak dobrze to nawet nie ma w Erze!

Aktualnie czas oczekiwania na wersje benzynowe to 8 miesięcy, diesle mają wolne sloty dopiero na wrzesień 2023.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

czyli mniej więcej się zgadza. 3 miesiące produkcja i 3 miesiące transport :D

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie -> 20.03,

Status 112 -> 20.10 (przyznany slot produkcyjny),

Status 150 -> 02.11 (zamówienie przyjętę do realizacji).


Czekam na status 152 (produkcja rozpoczęta).


Produkcja : 45 tydzień 2022.

 

Aktualizacja z dzisiaj:


Status 155 -> 08.11 (Assembly finish / quality check)

Status 165 -> 09.11 (In Transit – Plant of Manufacture to Port of Departure) :cool2:

 

Aktualizacja na 2 grudnia -> status 182 (Bremerhaven). :cool2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej się zgadza. 3 miesiące produkcja i 3 miesiące transport :D

 

Niestety się nie zgadza!

Produkcja 7 miesięcy, transport morski 2-3 tygodnie, transport lądowy do 4 tygodni (z Bremerhaven do Salonu).

 

Tak. Oczywiście.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja nie wiem z czego wynikają te opóźnienia i restrykcje w BMW. Koleżanka na początku stycznia odbiera Volvo V90. Już ma wyprodukowane, czekają na transport, rejestracja i odbiór. Całość zajęła 5 miesięcy. Restrykcje? Nawet o czymś takim nie słyszała. A brała wersję w pełni wyposażoną. Praktycznie to co tylko było dostępne to ma i niczego nie miała ograniczonego do zamówienia. A w BMW byłem w sobotę oglądać nową 7 i gadałem z handlowcem. Nic się nie zmieniło. Dalej ludzie czekają po kilkanaście miesięcy i dalej mnóstwo opcji jest w restrykcjach albo jest nie dostępna. Wygląda na to, że chińczycy dla siebie podzespoły mają. To samo w maździe. Idźcie do salonu i zapytajcie czy jest coś czego nie można zmówić. Wszystko to co jest w katalogu to jest i nie ma z tym żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatnią nową Kia Sportage produkowaną na Słowacji. Od zamówienia do odbioru niecałe 2 (!) miesiące, wyposażenie prawie maksymalne, żadnych restrykcji.

Kolega zamawiał Lexusa NX. Miał odebrać w maju 2022, odebrał w listopadzie 2022. Restrykcji nie było.


Z tymi restrykcjami w BMW to w ogóle jakiś ciekawy temat, wychodzi na to, że każdy salon ma inne informacje. Mi powiedziano, że żadnych restrykcji nie ma np. na X4 M40D (zależało mi się systemach asystujących professional) i mają one priorytet w produkcji. No więc mają, po 10 miesiącach nie ma nawet terminu produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś na ulicy udało się na żywo zobaczyć tego zamówionego kota w worku. Bo przecież zamawiając nie wiadomo czego zabraknie w wyposażeniu i kiedy samochód w ogóle przyjdzie. U dealerów z kolei nie było co zobaczyć na żywo. Ten sam kolor, m-pakiet, shadowline, i nawet te same felgi. I... żona stwierdziła, że w takim razie, to jej już się wcale nie śpieszy i woli swoje F34 :mrgreen:


Także opóźnienia, opóźnieniami, ale ma to też swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie zamówienie X4 40d 25.02.2022 r. i nadal nawet bez terminu produkcji...


Ktoś się wypowie ile czekał na taką wersje?

Ja czekam na X4 M40i od połowy roku i podobno właśnie płynie. Ale jakoś w to nie do końca wierzę.

Na X4 M40 chyba najdłużej się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie X4 40d 25.02.2022 r. i nadal nawet bez terminu produkcji...


Ktoś się wypowie ile czekał na taką wersje?

 

Poczekasz i to długo. Ja czekałem ponad rok na X3 M40d (zamówienie na full z grudnia 2021) i poddałem się, i wziąłem X4M Competition z placu. Diesle to jest jakaś masakra, 1,5-2 lata. W mojej opinii to jest żart z klientów.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest celowa zagrywka żeby eliminować diesle. Tylko nikt nie umie zrozumieć że nie każdy kupuje samochód do kręcenia się w koło komina bo ludzie robią naprawdę spor ilości kilometrów i jak ktoś rocznie pokonuje ich kilkadziesiąt tysięcy to w przypadku diesla są to naprawdę bardzo wysokie kwoty zaoszczędzone na paliwie bo benzyna nigdy w życiu nie spali tyle co diesel. Poza tym mi np dieslem jeździ się o wiele przyjemniej niż benzyniakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli tylko z X4 są problemy to możliwe dlatego, że ten model produkowany jest wyłącznie w stanach. X3 i X5 produkują dodatkowo jeszcze w RPA. A X4 wydaje mi się że w stanach jest dość modne. Mi ta stylistyka nadwozia bardzo się podoba i jestem zakochany w tym samochodzie. Kolejną wziął bym sobie X6 gdyby nie fakt, że w środku jest mniejsza od X4 co dla mnie było mega dziwne. W X4 przy fotelu kierowcy ustawionym pod siebie, mając 186cm wzrostu, jestem w stanie za sobą normalnie wsiąść i mam miejsce na nogi. Co prawda kolana są bardzo blisko fotela ale nie dotykają go no i nad głowę jakoś turbo dużo miejsca nie mam ale siedząc wyprostowany, opieram głowę o zagłówek swobodnie i nie dotykam jeszcze podsufitki (mam wersję ze szklanym dachem więc tego miejsca jest mniej). W X6 jak byłem w salonie, fotel przednie ustawiłem pod siebie i ja nie byłem w stanie za sobą wsiąść. Nogi musiałem mieść szeroko żeby okraczać oparcie, inaczej nie było szans. Głowy o zagłówek nie byłem w stanie oprzeć bo w pierwszej kolejności napotykałem podsufitkę :D. Także X6 jest tylko z zewnątrz napompowane a w środku ciasnota. Chyba że za 3 - 4 lata jak będę zmieniał wyjdzie nowa wersja która będzie miała więcej miejsca wtedy możliwe że będzie właśnie X6 :). Raczej do klasycznego suva już nie wrócę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ! :lol: :cool2:


Zamówienie 20.03, Odbiór 13.01 (chociaż odbiór możliwy był już w połowie grudnia).


Auto w pełnej specyfikacji zgodnej z zamówieniem - jak poniżej:


337 Pakiet sportowy M

3M2 Sportowy układ hamulcowy M czerwony

22W 20" aluminiowe obręcze M Double-spoke 699 z ogumieniem Runflat

248 Ogrzewanie kierownicy

494 Ogrzewanie foteli przednich

420 Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

322 Dostęp komfortowy

3AC Hak holowniczy, elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.