Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale Cie rozumiem, sprzedałam samochod i od pazdziernika co miesiac bule za wynajem. Oczywiscie nikt mi za to nie zwroci, chociaz umowa byla inna. Mega słabe doswiadczenie. Kasa wplacona a zamiast radosci to jest wieczne wku****nie. Dam znac jak u mnie coś się ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak to właśnie jest jeżeli nie wyrobią się w terminie a w moim przypadku nie wyrobią się na 100%? Jeżeli zdecyduję się czekać to przysługuje mi jakaś rekompensata ze strony BMW? Mogę liczyć na jakieś gratisy np przedłużenie gwarancji na 5 lat? Bo będę na pewno tą opcję brał. Nie brałem jej celowo podczas zamawiania aby bezsensownie nie podnosić ceny samochodu do leasingu. Termin jaki mam wpisany w umowie, jako termin wydania pojazdu to 5 maj 2022r. Szans na ten termin nie ma już najmniejszych bo ok 2 miesięcy zajmuje sama procedura związana z przypłynięciem samochodu, dostarczeniem do dealera, rejestracją etc. Także o 5 maja to mogę pomarzyć. Tylko co dalej. I czy ewentualne roszczenia to powinienem kierować do Dealera czy raczej do centrali BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z takich “porad” to ja napisalam skarge do BMW Polska, z informacja ze jako klient czuje sie olewana przez mojego dealera i ogolnie jak na marke premium to jest to żenada, to co sie dzieje. Nagle zaczeli sie odzywac, znalazł się VIN i 30% rabatu na zestaw kół. Warto cos takiego zrobic moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to właśnie jest jeżeli nie wyrobią się w terminie a w moim przypadku nie wyrobią się na 100%? Jeżeli zdecyduję się czekać to przysługuje mi jakaś rekompensata ze strony BMW? Mogę liczyć na jakieś gratisy np przedłużenie gwarancji na 5 lat? Bo będę na pewno tą opcję brał. Nie brałem jej celowo podczas zamawiania aby bezsensownie nie podnosić ceny samochodu do leasingu. Termin jaki mam wpisany w umowie, jako termin wydania pojazdu to 5 maj 2022r. Szans na ten termin nie ma już najmniejszych bo ok 2 miesięcy zajmuje sama procedura związana z przypłynięciem samochodu, dostarczeniem do dealera, rejestracją etc. Także o 5 maja to mogę pomarzyć. Tylko co dalej. I czy ewentualne roszczenia to powinienem kierować do Dealera czy raczej do centrali BMW?

 


Dam znac, bede sie tym zajmowac w tym tygodniu. Jestem w takiej samej sytuacji wiec napisze Ci co u mnie zadzialalo i jakie kroki podjęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj w życie wszedł nowy cennik - X4 podrożało o 3,5% (dokładnie o 8 tyś PLN za bazowy model, dodatki na razie po starej cenie chociaż cennik na II kwartał może również obejmować wzrost kosztu dodatków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 22.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane. Edytowane przez Bara Boo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 08.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

Najważniejsze wyposażenie będziesz miał… odpowiedni silnik :cool2:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy 08.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

Gdzie zamawiałeś?

Pytanie jest zasadne, ponieważ 4 sztuki zamówione odpowiednio w sierpniu, wrzesniu i październiku są aktualnie na Atlantyku i płyną do Europy.

Zamówienia były bez restrykcji. Wszystkie z pakietem M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 08.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

Co znaczy brak kamer? Chodzi o to że nie były dostępne w konfiguratorze czy Ci powiedzieli że ich po prostu nie będzie? Pytam bo sam brałem kamery, daty produkcji oczywiście dalej nie znam natomiast kamery nie były na restrykcji. Natomiast z nich nie zrezygnuję na pewno bo za moment się okaże że kupię samochód droższy od tego który mam aktualnie i o wiele gorzej wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś odebrał w ostatnim czasie M40i, albo dostał jakieś informacje o produkcji? U mnie cały czas cisza

 

dzisiaj rozmawiałem i podobno w maju BMW Polska ma dostać dużo slotów na czerwiec:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odebrał w ostatnim czasie M40i, albo dostał jakieś informacje o produkcji? U mnie cały czas cisza

 

dzisiaj rozmawiałem i podobno w maju BMW Polska ma dostać dużo slotów na czerwiec:-)

 

A w maju będą obiecywać sloty na lipiec.

 


Obyś nie miał racji....

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Też czekam na 40i od Października i powoli tracę cierpliwość...

Pluję sobie w brodę, bo gdy zamawiałem, na salonie stała X4 40i w identycznym kolorze tylko nie miała adaptacyjnego wyposażenia no i musiała by postać w salonie jeszcze z 1-2 miesiące na ekspozycji.

Pogardziłem, a teraz czekam i doczekać się nie mogę...

W czerwcu niby kończy im się termin dostarczenia auta. Nierealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Też czekam na 40i od Października i powoli tracę cierpliwość...

Pluję sobie w brodę, bo gdy zamawiałem, na salonie stała X4 40i w identycznym kolorze tylko nie miała adaptacyjnego wyposażenia no i musiała by postać w salonie jeszcze z 1-2 miesiące na ekspozycji.

Pogardziłem, a teraz czekam i doczekać się nie mogę...

W czerwcu niby kończy im się termin dostarczenia auta. Nierealne...

 

Hmmm to strasznie długo czekasz. Rozmawiałem w poprzednim tygodniu z handlowcem z Anglii i on właśnie wydawał wszystkie x3 m40 zamówione w październiku.


Ja mam zamówienie z pierwszych dni grudnia i liczę na czerwiec wtedy jak dobrze pójdzie to w sierpniu odbiór.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Też czekam na 40i od Października i powoli tracę cierpliwość...

Pluję sobie w brodę, bo gdy zamawiałem, na salonie stała X4 40i w identycznym kolorze tylko nie miała adaptacyjnego wyposażenia no i musiała by postać w salonie jeszcze z 1-2 miesiące na ekspozycji.

Pogardziłem, a teraz czekam i doczekać się nie mogę...

W czerwcu niby kończy im się termin dostarczenia auta. Nierealne...

 

U mnie niemal identyczna sytuacja, zachciało mi się m.in adaptacyjnego tempomatu, HUD, kamer 360, Harman Kardon i też mam termin na czerwca, ale nawet nie wiadomo kiedy pójdzie do produkcji, wiec raczej nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie w październiku, handlowiec mi odradził hak, adaptacyjny tempomat, nagłośnienie harman przez to miał być szybciej jak na razie ni widu ni słychu. Zastanawiam się czy nie dodać tych opcji bo i tak już czekam długo a auto jeszcze czeka na produkcję. Pozdrawiam cierpliwych przyszłych posiadaczy bmw x4 m40i...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Też czekam na 40i od Października i powoli tracę cierpliwość...

Pluję sobie w brodę, bo gdy zamawiałem, na salonie stała X4 40i w identycznym kolorze tylko nie miała adaptacyjnego wyposażenia no i musiała by postać w salonie jeszcze z 1-2 miesiące na ekspozycji.

Pogardziłem, a teraz czekam i doczekać się nie mogę...

W czerwcu niby kończy im się termin dostarczenia auta. Nierealne...

 

Hmmm to strasznie długo czekasz. Rozmawiałem w poprzednim tygodniu z handlowcem z Anglii i on właśnie wydawał wszystkie x3 m40 zamówione w październiku.


Ja mam zamówienie z pierwszych dni grudnia i liczę na czerwiec wtedy jak dobrze pójdzie to w sierpniu odbiór.

 

To zamawialiśmy w tym samym czasie. Tylko ja X4. Po produkcji na luty, marzec, kwiecień i maj, dostałem kolejną obietnicę na czerwiec z odbiorem na koniec sierpnia. W co naturalnie nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i [BAD]...

Dziś dostałem odpowiedź od Dealera:

Niestety nie dostaliśmy ani jednej X4 na produkcję czerwcową i to dotyczy wszystkich wersji silnikowych.

BMW Polska poinformowało, że mamy dostać znaczący przydział samochodów na początku przyszłego miesiąca, ma być największy w tym roku.

Tylko czy dostaniemy jakieś X4? Nie mam informacji.

Generalnie od innych dealerów wiem, że też nie dostają produkcji na X4, co świadczy o jakimś problemie z produkcją.


Coś mi się widzi, że poczekam do jesieni na swoje auto...

Co za kibel...żeby rok czekać na auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że poczekam do jesieni na swoje auto...

 

Proponuje cierpliwie czekać nawet do zimy ponieważ za te pieniądze za jakie zamówiłeś auto, dzisiaj już nie kupisz a dodatkowo od poczatku maja br, BMW zmieniło zapisy w druku zamówień i wstawili punkt iż cena końcowa auta może wzrosnąć do 3% o ile do czasu wydania auta zmienią się ceny katalogowe na wybramy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

autko zamówione w styczniu, wczoraj dostałem informację, że przewidywany termin produkcji zamiast sierpnia to najwcześniej pierwszy kwartał 2023r. Do tego cena może ulec zmianie zarówno ze strony ceny katalogowej BMW jak i rabatu dealera, ktoś jest w podobnej sytuacji? Wychodzi na to że umową można sobie podetrzeć cztery litery :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.