Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest!

6fd104058d69.jpg

 

Piękna!!


Ja niestety właśnie dowiedziałem się, że spadłem z września i nie załapię się na październik.


M40 miały mieć priorytet, a już wiem, że nie wyrobią się w rok. Teraz sam będę przeciągał, żeby nie wyprodukował się w listopadzie albo w grudniu :cry2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten kolor jest rewelacyjny. Jeszcze tak bardzo nieokreślonego koloru to nie miałem. Jak ktoś mnie pytał w jakim kolorze kupiłem auto to zawsze potrafiłem powiedzieć bo było np czarne, grafitowe etc. A tu nie wiem co odpowiedzieć bo ten kolor zmienia się od takiego brudnego błękitu przez gołębi po szary gdy jest ciemno. Nawet jak samochód wczoraj stał na parkingu to z jednej strony i drugiej kolor był inny bo inaczej padało światło. I już wiem że nie będzie na nim jakoś mocno znać brudu. Początkowo zastanawiałem się mocno na tym czarnym ale teraz cieszę się że go nie wziąłem bo może i byłby ładny ale na pewno nie tak praktyczny jak ten. A poza tym auto super. Jeździ mi się nim o wiele lepiej niż XC60. I te fotele sportowe ale nie te standardowe występujące w pakiecie M tylko te za dopłatę, kubełkowe, jak dla mnie super. Wczoraj zrobiłem trasę ok 100km - postój i później 280km bez postoju, to za każdym razem jak wychodziłem z auta to kompletnie nie czułem że przejechałem taki dystans. W Volvo fotele były też fajne ale po ponad 100km prawa noga potrafiła mi cierpnąć i drętwiała. Tu tak nie miałem. Ale ja też nie jestem jakichś wielkich rozmiarów bo mam 186 wzrostu przy wadze 90kg także tym się radzę nie sugerować bo dla mnie te fotele się świetne a dla kogoś innego mogą już takie super nie być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ładny, trzeba przyznać ale ładniej by się prezentował z większymi hamulcami.

 

Tak, dlatego hamulce będą zmieniane. Podobnie jak grill i końcówki wydechów będę wymieniał na czarne bo miałem w pierwotnej konfiguracji rozszerzony shadow ale mi go wywalili w związku z problemami z reflektorami z ciemnym środkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety potwierdza jakie tam ściemnianie klientowi odchodzi. Mój jest przesuwany ze względu na brak lakieru, a Tobie wyprodukowali, jak patrzę po postach w końcówce czerwca. Shadowline też mam rozszerzony i potwierdzałem, że problemu nie ma, a jak wyprodukują, to się po VIN-ie może okazać, że nie będzie. Kupowanie kota w worku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może się okazać że czegoś nie będzie tak jak ja po VIN'ie dowiedziałem się że nie mam klapy otwieranej nogą mimo że mam dostęp komfortowy. Prócz tego wszystko mam bo wszystkie opcje restrykcyjne jak head up czy ten wspomniany rozszerzony shadow, wywaliłem wcześniej zanim auto poszło do produkcji. Tempomatu aktywnego nie mam w ogóle i tego mi bardzo brakuje ale nawet nie mogłem wybrać podczas zamawiania. On dopiero pojawił się do wyboru jak miałem już auto zakolejkowane i jakakolwiek zmiana, spowodowała by, że wypadam z tej kolejki. Otwieranie bagażnika nogą na pewno będę dokładał ale muszę jakoś ogarnąć czego mi brakuje. Na razie nie wiem jak do tego nawet dojść :D. Na pewno nie mam listwy pod zderzakiem bo już patrzyłem. A czy jest wiązka tego nie wiem bo nie wiem jak to sprawdzić i gdzie ewentualnie szukać jakiejś wtyczki/kostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy w X4 to zawsze była norma czy może to też kwestia braku części, że lusterko po stronie pasażera jest zwykłe a nie fotochromatyczne? To od strony kierowcy jest ok, ono jest samo ściemniające ale pasażera już nie. Do tej pory byłem przyzwyczajony, że w poprzednich autach oba lusterka były fotochromatyczne a tu BMW mnie zaskoczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy w X4 to zawsze była norma czy może to też kwestia braku części, że lusterko po stronie pasażera jest zwykłe a nie fotochromatyczne? To od strony kierowcy jest ok, ono jest samo ściemniające ale pasażera już nie. Do tej pory byłem przyzwyczajony, że w poprzednich autach oba lusterka były fotochromatyczne a tu BMW mnie zaskoczyło.

 

W żadnym moim BMW F20,F30, F31 i G21 nie ściemniało się prawe lusterko.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widocznie jest to standard. No cóż, trudno. Trochę szkoda.


A jeszcze jedno pytanie. Czy ma ktoś pomysł, jak wyłączyć wymuszanie przez samochód połączenia wifi? Po odpaleniu, łączy mi automatycznie carplay bezprzewodowo. Wydawało mi się że jak wejdę w sieci wifi to da się odłączyć to. Otóż nic bardziej mylnego. Wybieram Odłącz a po sekundzie znowu mi łączy z samochodem. Jak wejdę w ustawienia wifi i jakimś cudem uda mi się wyświetlić listę sieci i wybieram sieć z którą chcę się połączyć i owszem, udaje mi się ale znowu po kilku sekundach zrywa mi to połączenie i łączy się z samochodem. Już mnie to irytuje. Chcę połączyć się z interfejsem OBD i po prostu nie idzie. Nie wiem czy to wina iOS'a czy może coś w samochodzie jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli widocznie jest to standard. No cóż, trudno. Trochę szkoda.


A jeszcze jedno pytanie. Czy ma ktoś pomysł, jak wyłączyć wymuszanie przez samochód połączenia wifi? Po odpaleniu, łączy mi automatycznie carplay bezprzewodowo. Wydawało mi się że jak wejdę w sieci wifi to da się odłączyć to. Otóż nic bardziej mylnego. Wybieram Odłącz a po sekundzie znowu mi łączy z samochodem. Jak wejdę w ustawienia wifi i jakimś cudem uda mi się wyświetlić listę sieci i wybieram sieć z którą chcę się połączyć i owszem, udaje mi się ale znowu po kilku sekundach zrywa mi to połączenie i łączy się z samochodem. Już mnie to irytuje. Chcę połączyć się z interfejsem OBD i po prostu nie idzie. Nie wiem czy to wina iOS'a czy może coś w samochodzie jest nie tak.

Wydaje mi się że jeśli chcesz bawić się w kodowanie za pomocą wifi to zapomnij na chwile CarPlay w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tzn kodować nic nie chcę. Bardziej mi chodzi o odczyt takich parametrów jak np zapełnienie filtra cząstek stałych oraz status regeneracji.

Popatrz na yt jest sporo filmów jak ktoś podłącza te adaptery odb lub sprawdź dokumentacje producenta urządzenia.

Zapomnienie CarPlay w aucie powinno pomóc ale to bez sensu, jeśli będziesz często sprawdzał te statusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można ustawić carplay wyłącznie po kablu? Bo ja i tak go nigdy bezprzewodowo używał nie będe. Aby to miało sens, musiała by być ładowarka indukcyjna, której nie mam bo nie dało się zamówić. A bez ładowarki to bateria w telefonie na długo nie starczy dlatego i tak zawsze podłączam telefon pod kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A można ustawić carplay wyłącznie po kablu? Bo ja i tak go nigdy bezprzewodowo używał nie będe. Aby to miało sens, musiała by być ładowarka indukcyjna, której nie mam bo nie dało się zamówić. A bez ładowarki to bateria w telefonie na długo nie starczy dlatego i tak zawsze podłączam telefon pod kabel.

Nie da rady, w bmw apple car play czy android auto działają tylko bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość ustawienia w X4 opcji, że jak otwieram bagażnik naciskając na logo ale w trybie komfortowym czyli bezkluczykowo (samochód wcześniej był zamknięty), otwierał mi również drzwi. Jest to dla mnie teraz strasznie irytujące bo np robiąc zakupy, otwieram bagażnik żeby je wypakować i muszę jeszcze dodatkowo podchodzić do klamki i otwierać samochód aby pasażerowie mogli wejść do środka bo drzwi niestety nie otwierają się razem z nim. Szukałem w ustawieniach i ale jest to jakoś dziwnie nazwane albo takiej opcji nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można ustawić carplay wyłącznie po kablu? Bo ja i tak go nigdy bezprzewodowo używał nie będe. Aby to miało sens, musiała by być ładowarka indukcyjna, której nie mam bo nie dało się zamówić. A bez ładowarki to bateria w telefonie na długo nie starczy dlatego i tak zawsze podłączam telefon pod kabel.

 

Zamów Sobie ładowarke indukcyjna do X4 z Aliexpress. Mozna juz ja dostac za 250 zł, lepsza niz oryginal. Tę wpinaną w slot zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od 2 dni bmw x4 m40i już w garażu. Cały rok czekania teraz tylko dotrzeć i jazda. Pozdrawiam wszystkich co czekają i co już mają....

 

Gratki. :cool2: Oby się dobrze spisywał. Ja od półtorej roku jestem cały czas tak zadowolony z auta, jakbym dopiero co odebrał :P Jazda cieszy jak nie wiem co :D

Jak kupowałem auto to M40i był sporo droższy ( już nie pamiętam ile), chyba z 20 tys więcej trzeba było dopłacić w stosunku do M40d, wolałem te 20 tys. wydać wtedy na wyposażenie.

Dzisiaj jak M40i i M40d kosztują tyle samo to bym raczej brał benzynkę.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, taka rzecz. Ja dopiero dziś to zauważyłem. Czy to normalne i w Waszych X4-kach też tak jest, że po zamknięciu auta, cały czas świeci się podświetlenie świateł awaryjnych? Po co to? Jaki to ma cel? Bo nie bardzo rozumiem po co w zamkniętym samochodzie, podświetlenie tego przycisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.