Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni bmw x4 m40i już w garażu. Cały rok czekania teraz tylko dotrzeć i jazda. Pozdrawiam wszystkich co czekają i co już mają....

 

Gratki. :cool2: Oby się dobrze spisywał. Ja od półtorej roku jestem cały czas tak zadowolony z auta, jakbym dopiero co odebrał :P Jazda cieszy jak nie wiem co :D

Jak kupowałem auto to M40i był sporo droższy ( już nie pamiętam ile), chyba z 20 tys więcej trzeba było dopłacić w stosunku do M40d, wolałem te 20 tys. wydać wtedy na wyposażenie.

Dzisiaj jak M40i i M40d kosztują tyle samo to bym raczej brał benzynkę.

 


Po co? M40i ma takie samo przyspieszenie do setki 4,9 s jak M40d a pali 2x tyle co M40d. Benzyna bez sensu wybór, totalnie nieekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piszę w instrukcji żeby docierać do 2000km nie przekraczać 4,5tys o torów i 160 km/h ale nie nie wytrzymałem i po 300km 2 razy mu dałem do końca to jest silniejsze odemnie... :twisted:

 

Powiedz proszę jak brzmi teraz ten silnik po tych całych kastracjach za pomocą OPF itd. ?


Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć za bardzo porządnego nagrania z dźwiękiem X3/X4 M40i w wersji EU. Jest sporo M240i i M440i(wersji EU) które mają niby ten sam silnik ale wydechy mają już inne przekroje, kształty i słychać różnice nawet pomiędzy tymi 2 modelami jeżeli chodzi o dźwięk. Mam nadzieję że te X-y nie mają dodatkowych kastracji mimo że już na starcie mają mniejszą moc czyli 360Km vs 374km.


Moja sztuka M40i właśnie jutro dopływa do Bremerhaven i sam chyba będę miał problemy żeby wytrzymać te 2 tys km docierania bez mocniejszego wciśnięcia gazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywalem z innymi bmw jak dla mnie brzmi pięknie... A idzie jak diabeł. Jak na razie z ciekawostek to znajomy z dezaktywował mi system start stop i teraz czy comfort czy Eco auto mi w końcu nie gaśnie mi to przeszkadzało. A tak po za tym jestem mega zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywalem z innymi bmw jak dla mnie brzmi pięknie... A idzie jak diabeł. Jak na razie z ciekawostek to znajomy z dezaktywował mi system start stop i teraz czy comfort czy Eco auto mi w końcu nie gaśnie mi to przeszkadzało. A tak po za tym jestem mega zadowolony.

 


To mnie trochę pocieszyleś :D nie bałeś się kodować żeby nie stracić gwarancji ? Czytałem wątek o serii G20 że BMW od września widzi każde podłączenie pod OBD i na podstawie tego anuluje gwarancję.


Ja również bardzo bym chciał pozbyć się tego start stop i zainstalować zegary M żeby mieć podgląd do temperatury silnika cały czas bez wchodzenia w inne okna ID7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ustawienia w comfort to masz rację można tak ustawić ale jest przy tym sportowy wygląd zegarów, a jednak na jak jeżdżę na comfort to wolę mieć zmienione zegary jak komuś to nie przeszkadza to na comfort i hejaaa. A jeszcze co do gwarancji zawsze przed serwisem można wrócić do fabrycznych ustawień.... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…co do gwarancji zawsze przed serwisem można wrócić do fabrycznych ustawień.... Pozdrawiam

 

Polecam poczytać osobny watek na forum G20.

Nie ma znaczenia czy wrócisz do wcześniejszych ustawień czy nie.

Jeżeli będziesz musiał skorzystać z warunków gwarancji to zanim usterka/awaria zostanie naprawiona to serwis musi zrobić kopie twojego softu i wysłać ja do BMW GmbH.

Oni weryfikują dane czy nikt się nie podłączał i nie zmieniał ustawień. Jeżeli były wykonywane jakiekolwiek zmiany, twoja gwarancja zostaje anulowana na cały samochód.

Życzę abyś nie musiał korzystać z uprawnień gwarancyjny bo wtedy może zaboleć.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a może mi ktoś wyjaśni oco chodzi z problemami produkcji modelu x4 ? auto zamówione pod koniec września 2021 , nic nadzwyczajnego seria 2.0 D w m pakiecie plus rozszerzony shadowline , podgrzewane siedzenia , felgi 21 , czarny szafir , koniakowa skora , szyby akustyczne , galwanizowane przyciski , H/K , czerwone zaciski , reszta standard , auto w sierpniu dostało dopiero status 111 , po 2 tygodniach 112 , a po tygodniu znowu 111, nikt nie wie dlaczego , według sprzedającego niema żadnych restrykcji na chwile obecna i w momencie statusu 112 tez nie było . Dalej nikt nie wie oco chodzi , byłem u innych dealerów i wszyscy mówią ze ten model produkuje sie nagorzej ale nikt nie wie dlaczego , Sprzedający twierdzi ze do końca roku sie wyprodukuje . Jedynie co mnie trzyma przy tym aucie to cena bo dostałem na to auto dobry rabat , gdyby nie to to juz dawno bym sobie odpuścił a kusza rabatami na x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie -> 20.03,

Status 112 -> 20.10 (przyznany slot produkcyjny),

Status 150 -> 02.11 (zamówienie przyjętę do realizacji).


Czekam na status 152 (produkcja rozpoczęta).


Produkcja : 45 tydzień 2022.

 

Aktualizacja z dzisiaj:


Status 155 -> 08.11 (Assembly finish / quality check)

Status 165 -> 09.11 (In Transit – Plant of Manufacture to Port of Departure) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nikt nie wie oco chodzi , byłem u innych dealerów i wszyscy mówią ze ten model produkuje sie nagorzej ale nikt nie wie dlaczego

 

X4 produkowane jest tylko w jednej lokalizacji -> Karolina Poludniowa : Spartanburg. Jest duże ssanie z rynku USA oraz Kanady na ten model. Zamówienia z innych kontynentów nie mają priorytetu tak jak rynek lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamówiliśmy BMW X4 40i w grudniu 2021. Nadal nie weszło do produkcji.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Ile czekaliście za swoimi autami?

 

Może nie x4 ale x3. M40D, zamówione 2 grudnia i nic. Cisza:-) Miało być w maju.Mój błąd nie spytałem którego roku...

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamówiliśmy BMW X4 40i w grudniu 2021. Nadal nie weszło do produkcji.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Ile czekaliście za swoimi autami?

 

Może nie x4 ale x3. M40D, zamówione 2 grudnia i nic. Cisza:-) Miało być w maju.Mój błąd nie spytałem którego roku...

 

X3 ma się nijak do zamówień X4. X3 produkowane jest w dwóch lokalizacjach : USA oraz RPA. Do Polski płyną głównie z RPA (ostatnio).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamówiliśmy BMW X4 40i w grudniu 2021. Nadal nie weszło do produkcji.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Ile czekaliście za swoimi autami?

 

Może nie x4 ale x3. M40D, zamówione 2 grudnia i nic. Cisza:-) Miało być w maju.Mój błąd nie spytałem którego roku...

 

X3 ma się nijak do zamówień X4. X3 produkowane jest w dwóch lokalizacjach : USA oraz RPA. Do Polski płyną głównie z RPA (ostatnio).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie do końca. Mam informacje od dealera, że np. moje zamówienie jest przypisane do USA i nawet dostałem propozycje szybszej realizacji w RPA ale musiałbym dopłacić kilkanaście tysięcy, a więc dalej czekam. Podobno przypisanie zamówienia do miejsca realizacji jest na stałe i nie może ulec zmianie przy gwarancji ceny. :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem propozycje szybszej realizacji w RPA ale musiałbym dopłacić kilkanaście tysięcy, a więc dalej czekam

 

Może być tak jak napisałeś.

Zamówienia z USA realizują się wolniej bo tak jak napisałem wcześniej, rynek USA i Kanady ma pierwszeństwo.

Do Polski X3 płynie głównie w RPA. Transporty z USA to wyjątki.


W przypadku X4 oraz X6 produkcja tylko w USA.


PS. Mój już jest na statku :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.