Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A w jaki sposób sprawdzasz status zamówienia? Tylko po VIN? Czy handlowiec? Pytam bo pytałem swojego o VIN w zeszłym tygodniu ale jeszcze nie ma. Auto zamawiane na początku listopada 2021.

 

VIN pojawi się jak auto wejdzie na status 150, ale widzieć go będzie tylko handlowiec. Dekodery VIN rozpoznają go dopiero po zakończeniu produkcji. U mnie w ostatni piątek miałem 154 „Assembly” i dekodery jeszcze nie widziały VINu. Ale pod wieczór już tak, więc pewnie status się zmienił na koniec dnia, ale to może sprawdzić tylko handlowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy tu na forum kogoś z dostępem do takich informacji? Czy tylko i wyłącznie konkretny handlowiec może to sprawdzić? Mam jak coś numer zamówienia. Nie chcę temu swojemu co chwila zawracać dupy bo przestanie w końcu ode mnie odbierać telefonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy tu na forum kogoś z dostępem do takich informacji? Czy tylko i wyłącznie konkretny handlowiec może to sprawdzić? Mam jak coś numer zamówienia. Nie chcę temu swojemu co chwila zawracać dupy bo przestanie w końcu ode mnie odbierać telefonów.

 

Dla handlowca sprawdzenie statusu to dosłownie minuta. Ja swojego po prostu poprosiłem, żeby dawał znać jak będą jakieś aktualizacje. No i daje znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A mamy tu na forum kogoś z dostępem do takich informacji? Czy tylko i wyłącznie konkretny handlowiec może to sprawdzić? Mam jak coś numer zamówienia. Nie chcę temu swojemu co chwila zawracać dupy bo przestanie w końcu ode mnie odbierać telefonów.

Za to bierze prowizje od sprzedaży auta by odbierać telefony.

Mogę się mylić ale posiadasz numer zamówienia który będzie indywidualny dla każdego salonu, czy tam grupy salonów pod jednym właścicielem. Wątpię by salony posiadały możliwość sprawdzenia co inny salon zamówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, będę go zatem co tydzień podpytywał. Mamy luty a z tego co pamiętam to teraz jakoś na początku lutego planowana była właśnie produkcja. Czekam na ten nieszczęsny VIN bo jak dzwoniłem do tych firm które mi poleciliście w temacie dotyczącym dołożenia tempomatu aktywnego to niestety bez VIN nic mi nie powiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, będę go zatem co tydzień podpytywał. Mamy luty a z tego co pamiętam to teraz jakoś na początku lutego planowana była właśnie produkcja. Czekam na ten nieszczęsny VIN bo jak dzwoniłem do tych firm które mi poleciliście w temacie dotyczącym dołożenia tempomatu aktywnego to niestety bez VIN nic mi nie powiedzą.

 

Ja bym go zapytał o aktualny status produkcji. Jeśli jest 111 to jest iskierka nadziei, a jak wejdzie 112 to jest już nieźle. Od 150 jesteś prawie w domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu zamówiłem i się jednak nie doczekamy. Dostałem info że na 100% nie będzie produkowany w marcu i nie wiadomo kiedy będzie. Nie dość że wykastrowany to termin dostawy nieznany. Jutro jadę wycofać się z umowy leasingu i zrezygnować z samochodu. Szkoda bo fajna fura się szykowała:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem od czego to zależy że jedni zamawiali we wrześniu czy w sierpniu i jeszcze nie poszedł do produkcji a inni zamawiali w listopadzie i samochód już się produkuje. Widocznie jedni dealerzy rezerwują sobie sloty produkcyjne jakoś wcześniej a później dopiero szukają klienta a inni rezerwują produkcję dopiero jak mają zamówienie no bo inaczej to tego wytłumaczyć się nie da. Ja jutro będę dzwonił i zapytam jak sytuacja wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Widocznie jedni dealerzy rezerwują sobie sloty produkcyjne jakoś wcześniej a później dopiero szukają klienta a inni rezerwują produkcję dopiero jak mają zamówienie no bo inaczej to tego wytłumaczyć się nie da. ...

 

Niekoniecznie. Zamawialiśmy z Sąsiadem u tego samego dealera, u tego samego handlowca. Fury bardzo podobnie skonfigurowane. On 30i na początku listopada, ja 20d ostatniego listopada. Nikt z nas nie miał opcji z listy restrykcji (zarówno wtedy, jak i dzisiaj).


Ja mam 112, Jemu jeszcze nie wskoczyło nawet 111. Być może jest to kwestia silnika i jakiejś elektroniki "okołosilnikowej", być może po prostu fart (albo niefart - zależy z czyjej strony patrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś w tym może być. Bo ja pamiętam że też miałem dylemat czy brać 30i czy 20d. Jeździłem jednym i drugim. 30i na papierze wygląda fajnie ale odczucia jeżeli chodzi o przyspieszanie są o wiele lepsze (przynajmniej dla mnie) w 20d. Dodatkowo ja dość sporo jeżdżę po 30 - 30kkm rocznie. Nad 30i się zastanawiałem bardziej jako nad takim eksperymentem żeby może w końcu wziąć benzynę bo od ponad 15 lat tylko diesle. Ale handlowiec odradził mi w tym samochodzie 30i. Może również właśnie z tego powodu że wiedział, że na te silniki dłużej się czeka no i zostałem przy dieslu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja praktycznie od początku byłem nastawiony na 30i. 20d zamówiłem w ostatniej chwili - wygrały jednak kwestie ekonomiczne (jeżdzę 35-40 tys. km rocznie). A 245KM w 30i zachęca do deptania i podejrzewam, ze ciężko byłoby zejść poniżej 12,0l/100km. Bałem się, ze 190KM w Dieslu będzie trochę mulące przy dwóch tonach wagi. Aż w końcu udało mi się pojeździć 20d. I nie żałuję. Jest bardzo przyzwoicie. Auto nie jest ospałe. OK, nie ma tej zrywności co 30i. Ale różnice w kosztach użytkowania i utrzymania pozwolą mi na kupno przyzwoitego fun-cara po dwóch latach ;)


Tak więc rzutem na taśmę, ale okazuje się, że wybór 20d był dobry również pod względem dostępności.

 

We wrześniu zamówiłem i się jednak nie doczekamy. Dostałem info że na 100% nie będzie produkowany w marcu i nie wiadomo kiedy będzie. Nie dość że wykastrowany to termin dostawy nieznany. Jutro jadę wycofać się z umowy leasingu i zrezygnować z samochodu. Szkoda bo fajna fura się szykowała:(

 

Coś w tym jest. Handlowiec mi powiedział, że właśnie auta z marca idą na kwiecień gdyż... nie ma miejsca na placu w Spartanburgu (!!!). Samochody czekające na doposażenie blokują miejsca i nowe nie mogą schodzić z taśmy. Zastanawiam się jednakoż, czy mnie też to nie dotknie, bo mam na 9. tydzień. Handlowiec twierdzi, że nie, bo to fury z późniejszymi tygodniami przeskakują dalej.


A jaką masz konfigurację? Silnik? Opcje "ryzykowne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc ryzykowne opcje bo nie wiem jakie są ryzykowne. Z ryzykownych miałem HUD ale podczas zamawiania handlowiec mi odradził twierdząc że może to spowodować poślizg i druga opcja jaką mi odradził to rozszerzony shadow bo podobno był problem z reflektorami ale to ogarnę tak że mi przed odbiorem wymieni grill i końcówki a reflektory dla mnie nie rzucają się kompletnie w oczy więc są ok. Co do pozostałych opcji to tak wygląda moje zamówienie, nie wiem czy coś mam ryzykownego:


b11d26e9f0b1.png

8b6edfc43e42.png


Uprzedzam pytanie bo każdy jak to widzi to mnie pyta czemu nie wziąłem opon RF skoro to taka sama cena. Nie, nie wziąłem ich przez pomyłkę tylko celowo. Testowałem samochód z RF i bez i na RF jest dla mnie o wiele głośniej i twardziej a kapcia nie złapałem już odpukać od ok 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 112, Jemu jeszcze nie wskoczyło nawet 111. Być może jest to kwestia silnika i jakiejś elektroniki "okołosilnikowej", być może po prostu fart (albo niefart - zależy z czyjej strony patrzeć).

 

A Ty masz już datę produkcji?


Kurde, nie rozumiem. Czytam właśnie forum x3.bimmers.com i tam ludzie piszą że np składali zamówienie w grudniu i za 2 dni samochód już szedł na produkcję. Ja składałem w listopadzie i nawet nie mam jeszcze daty produkcji bo dziś pytałem. Co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się kolejno do postawionych tez/pytań/spostrzeżeń:


- ryzykowne: miałem na myśli z listy restrykcji

- też świadomie nie brałem RF ;)

- Nie słyszałem o problemach z Shadowline

- 14.02 dostałem status 150 i mam już VIN. Czyli wygląda na to, że już z górki :8) A przynajmniej jeden problem mniej.


moja konfiguracja:

Lakier i tapicerka

A90 Szary Sophisto z brylantowym połyskiem

MANL Vernasca Black skórzana z dekoracyjnym niebieskim obszyciem


Wyposażenie opcjonalne

2NH Sportowy układ hamulcowy M

320 Rezygnacja z emblematu modelu

337 Pakiet sportowy M

1VT 19" aluminiowe obręcze M Y-spoke 887 Bicolor

4AW Panel deski rozdzielczej pokryty skórą ekologiczną Sensatec

4KN Listwy ozdobne M Aluminium Rhombicle z listwą akcentową w perłowym chromie

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania M Shadowline czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka M Anthracite

3KA Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej

3MC Relingi dachowe M Shadowline czarne na wysoki połysk

420 Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

459 Elektryczna regulacja foteli przednich z pamięcią ustawień fotela kierowcy

488 Podparcie lędzwiowe przód

48Z Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera

490 Elektryczna regulacja szerokości oparcia

493 Pakiet dodatkowych schowków

494 Ogrzewanie foteli przednich

4UR Oświetlenie ambientowe

5AS Systemy asystujące kierowcy

5AZ Reflektory laserowe

676 Zestaw głośnikowy HiFi

6NS Telefonia komfortowa

7M9 M Shadowline o rozszerzonym zakresie

8A1 Polska wersja językowa

8AT Polska instrukcja obsługi


7NH Pakiet Service Inclusive - 5 lat / 100.000km

7CG Pakiet Repair Inclusive - 3 lata / 200.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to chyba zaczęła się u mnie ostatnia prosta.

Auto wczoraj wskoczyło na 155. Dekodery VIN pokazują (chyba), że jest wszystko za wyjątkiem Apple Car Play. Data produkcji: 01.03.2022

Ale najciekawsze jest to, że dziś wskoczył już 165 - handlowiec powiedział, za czasami potrafią utknąć w porcie na dłużej, a tak żeby ze 155 od razu na 165 wskoczyło, to jeszcze nie widział. Fart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zaczęła się u mnie ostatnia prosta.

Auto wczoraj wskoczyło na 155. Dekodery VIN pokazują (chyba), że jest wszystko za wyjątkiem Apple Car Play. Data produkcji: 01.03.2022

Ale najciekawsze jest to, że dziś wskoczył już 165 - handlowiec powiedział, za czasami potrafią utknąć w porcie na dłużej, a tak żeby ze 155 od razu na 165 wskoczyło, to jeszcze nie widział. Fart?

 

Gratuluje. Kiedy zamawialaes? Czy coś z restrykcji masz?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Kiedy zamawialaes? Czy coś z restrykcji masz?

 

Zamówienie 30.11.2021

Jak zamawiałem w restrykcjach był adaptacyjny tempomat (a właściwie nie można było go zamówić w ogóle, a akurat mi zależało). Reszta raczej "bezpieczna". Pełna konfiguracja (w pełni przemyślana i satysfakcjonująca) - 2 posty wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamawiałem na początku listopada i dalej nie znam nawet daty produkcji :/ Czekam do końca marca. Jak się nie nie ruszy to wypowiadam umowę i biorę coś ze stocku albo lekko używanego. Będzie drożej ale w nieskończoność czekać nie zamierzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, słabo :/

Ciekawe co zadecydowało? Niefart, czy coś z wyposażenia? Bo Ty przecież tez 20d wziąłeś?

Nie chce Cię dołować, ale handlowiec mi powiedział, że fury, które do teraz nie mają 112, prawdopodobnie nie ruszą nawet w kwietniu :( Sąsiad się wkurza, bo Mu się w Arvalu najem kończy i w czerwcu musi oddać furę. A zamówił 3tyg przede mną (30i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktoś próbował z Was dowiadywać się w centrali BMW co dzieje się z zamówieniem i czemu dalej nie ma żadnej informacji? Oni mogą cokolwiek powiedzieć? Warto do nich dzwonić czy raczej nie pomogą? Dzwoniłem dziś do handlowca. Dalej cisza. W systemie zero zmian. Kumpel z pracy zamawiał w grudniu X3 i dziś z nim gadałem. W środę już mu się samochód wyprodukował. To jest jakaś paranoja. Samochód zamawiany miesiąc później i zaraz będzie miał a ja nawet nie znam daty produkcji. Jak te zamówienia tam idą? Ktoś rzuca sobie monetą i decyduje które idzie w danym miesiącu? Bo ja już tego nie rozumiem. Jak czytam amerykańskie forum to tam ludzie czekają na samochód 2 - 3 miesiące. I to biorą wersje na full wypchane. A tu zwykły 20d i takie cyrki. Już mnie to naprawdę zaczyna irytować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Twój już płynie a ja nawet nie znam daty produkcji. Status zamówienia bezzmiennie 047.


Jakie miałaś wyposażenie? Coś Ci wyleciało? Jaki silnik? Brałeś zwykłe X4 czy X4M? Bo podobno M-ki mają priorytet. Nawet i bym się skusił ale jak już miałbym brać X4M to wolał bym zdecydowanie brać X6. I jak w kwietniu dalej będzie cisza i brak daty produkcji to tak zrobię tzn zrywam umowę i kupuję jakieś roczne X6.

Edytowane przez dizel1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2 litry benzyna, M pakiet, z dodatkow podgrzewane fotele, kamera 360 i lakier carbon black. Ja tez juz mam dosc, w kwietniu bedzie 8 miesiecy czekania, juz powinni dostac za to kary umowne. Podobne mysli mi chodza po głowie z tym x6 i zerwaniem umowy. Najgorsze, ze nikt mnie o niczym nie informuje. Planowo samochód miał byc do odbioru w lutym, jak zadzwonilam pod koniec lutego to mnie łaskawie poinformowali, ze bedzie duze opoznienie. Jakbym nie zadzwonila to mieliby mnie kompletnie w du*pie. Mam wrazenie ze robia łaske, ze cokolwiek powiedza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to na pewno będę zrywał jeżeli w kwietniu nie będzie daty produkcji. Bo wtedy najwcześniej pewnie wypadnie na maj/czerwiec jak nie później. Następnie produkcja, przypłynięcie to będzie pewnie koniec roku. A ja od maja jestem już bez samochodu i muszę szukać czegoś na szybko żeby mieć się czym przemieszczać. Paranoja. Chciałem zamawiać w lipcu/sierpniu to nieee, za wcześnie. Jak chcę na maj to najwcześniej w listopadzie. Zamówiłem w listopadzie a teraz mi mówią że odbiór może być nawet i pod koniec roku. Już zupełnie ich poje****. Trudno, nie będzie w kwietniu, zrywam umowę i biorę albo X6 jakąś roczną albo X5. Roczne X6 co prawda przekracza mój budżet bo kosztuje koło 400k ale trudno. Obawiam się że ten samochód będzie mi musiał posłużyć nieco dłużej niż 3 - 4 lata bo jak tak dalej pójdzie to za moment nowych samochodów nie będzie wcale więc skoro mam nim jeździć dłużej to lepiej kupić coś większego i lepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.