Skocz do zawartości

G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter


MedicuS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie patrzcie tylko na cyferki tylko na przebieg momentu. Widać że oprócz tego że jest go więcej, to jest on wcześniej.


Moze być to kwestia limietera w skrzyni biegów może?

 

Masz rację, zarówno moc jak i Nm są zdecydowanie wcześniej osiągalne, zwłaszcza wartości bazowe.

RaceChip więcej nie osiągnie.


Zobaczymy, jeśli się nic nie zmieni, a wszystko na to niestety wskazuje, to zrobię przegląd nieplanowany przed końcem gwarancji, aby wykryć ewentualne usterki, a potem prawdopodobnie nieco podniosę moc.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie pierwszy raz miałem okazję na drodze zobaczyć Turinga, no piękny jest łobuz z niego :twisted:


565be9d7191a94a1.jpg


2de041259aaad123.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ogóle BMW robi najładniejsze kombi. Te auta mi się bardzo podobają. Ale nie wiem czy chciałbym M3 jako auto codzienne, bo taki zamysł jest touringa.

 

Wizualnie piękny, zwłaszcza z tyłu gdzie zwykle kończy się inwencja projektantów ;)

Wielkość auta mi pasuje, moc od biedy bym bym przeżył :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akurat trafiła mi się ta Alpina, która plącze się po moim rejonie :mrgreen:

Niepozorna, większość pojęcia nie ma czym dysponuje, no prawie cichociemna :twisted:

Chyba jedyna w Krakowie z bieżących modeli.

Podobno zdarza się, że nie doinformowani policjanci nerwowo reagują na przekreślony VIN i nad wybity nowy :mrgreen:


8c0b3323fbc9456a.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafiła mi się ta Alpina, która plącze się po moim rejonie :mrgreen:

Niepozorna, większość pojęcia nie ma czym dysponuje, no prawie cichociemna :twisted:

Chyba jedyna w Krakowie z bieżących modeli.

Podobno zdarza się, że nie doinformowani policjanci nerwowo reagują na przekreślony VIN i nad wybity nowy :mrgreen:


8c0b3323fbc9456a.jpg

 

Tak zdjęcie zrobione czy ki uj że już mu lampa jedna nie działa 0_o


ps. Mi g21 z lekka przypomina (z profilu) e87 tylko z wydłużonym rozstawem osi. Najładniejsze kombi, później chyba o dziwo v60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat trafiła mi się ta Alpina, która plącze się po moim rejonie :mrgreen:

Niepozorna, większość pojęcia nie ma czym dysponuje, no prawie cichociemna :twisted:

Chyba jedyna w Krakowie z bieżących modeli.

Podobno zdarza się, że nie doinformowani policjanci nerwowo reagują na przekreślony VIN i nad wybity nowy :mrgreen:


8c0b3323fbc9456a.jpg

 

Tak zdjęcie zrobione czy ki uj że już mu lampa jedna nie działa 0_o


ps. Mi g21 z lekka przypomina (z profilu) e87 tylko z wydłużonym rozstawem osi. Najładniejsze kombi, później chyba o dziwo v60.

 

Wydaje mi się, że wszystko jest ok, lewy kierunek i światła stop ;)


Fakt, V60 prezentuje się świetnie. Do tego jest bardzo duże i pakowne.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wydaje mi się, że wszystko jest ok, lewy kierunek i światła stop ;)


Fakt, V60 prezentuje się świetnie. Do tego jest bardzo duże i pakowne.

 

Faktycznie, to kierunek. Zazwyczaj w takich dużych autach nie używany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Cisza, nic się nie dzieje 😉

Za tydzień jestem umówiony na gruntowny przegląd auta przed końcem gwarancji.

Wymiany oleju niezmiennie co 10-12k km.

60K G21.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.06.2023 o 17:28, MedicuS napisał(a):

Za tydzień jestem umówiony na gruntowny przegląd auta przed końcem gwarancji.

Czy taki przegląd robią bez problemu? Mój 2 letni okres gwarancyjny zbliża się ku końcowi, co prawda mam wykupiony pakiet Repair Inclusive, ale wiadomo, że nie pokrywa wszystkiego tego co gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zasadzie sami zaproponowali 😉

Myślałem o tym, również, ale przy poprzedniej wymianie oleju i filtrów rozmawialiśmy na temat kończącej się gwarancji i wtedy otrzymałem propozycje, żeby pojawić się ok miesiąc przed końcem gwarancji i wszystko gruntownie sprawdzić.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kolejna wymiana oleju i filtrów za mną.

Zgłosiłem taki dziwny stuk/brzdęk, ciężko to opisać przy skręcie kierownicą w lewo. 

Ponoć temat znany, mają rozwiązanie problemu, choć nie traktowany jako akcja producenta.

Wymienili jakieś łączniki jeśli dobrze zrozumiałem. Na wszelki wypadek z obu stron, oczywiście na gwarancji.

Problem zniknął, natomiast jak ktoś z Was zbliża się do końca gwarancji to warto zwrócić na to uwagę.

Po za tym auto jeździ, nic się nie dzieje, przebieg 63.000.

Wychodzi na to że przez dwa lata samochód zrobi 65.000. 

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 07:47, MedicuS napisał(a):

W zasadzie sami zaproponowali 😉

Myślałem o tym, również, ale przy poprzedniej wymianie oleju i filtrów rozmawialiśmy na temat kończącej się gwarancji i wtedy otrzymałem propozycje, żeby pojawić się ok miesiąc przed końcem gwarancji i wszystko gruntownie sprawdzić.

Dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

No i po gwarancji, dwa lata i 65.000 km za moim osiołkiem 😉

Jak na razie bez żadnych większych problemów.

W piątek wybieram się na urlop do Włoch w rejon Marche, mam nadzieję, że nie urwę splittera jak w zeszłym roku 🙂

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 minut temu, hvdy napisał(a):

Wymienili coś przy tym przeglądzie końcowym?

Tak, jakieś końcówki z tym, że w sumie to nie dopytałem dokładnie co to było 😉

Problem zniknął, choć jest podobno znany w ASO.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tym razem mój osiołek zwiedził Włochy. W sumie 3600 km, średnie spalanie 6.5. 

O bagażniku już kiedyś wspominałem, nie jest specjalnie praktyczny, po każdym wyjeździe mam twarde postanowienie zakupu dedykowanych toreb podróżnych.

Chyba się powoli starzeję, bo nie chce mi się już od strzała lecieć 1000+ km, postój i nocleg gdzieś w połowie trasy dobrze nam zrobił, zwłaszcza, że wyjazd był w piątek po południu tym samym korki w cenie wyjazdu 🙂

Włosi mają słabe drogi, warto uważać przy niskim profilu.

Mnie się przytrafił defekt tylnej prawej opony..

Na tym zadupiu (rejon Marche - Urbania), w którym mieliśmy wynajęty dom, łatwo nie było znaleźć kogoś kto szybko sprowadzi rozmiar 255/35/19.

Włosi do tego nie ułatwiają sytuacji pracując od 8-12, w sumie to im się nie dziwię, bo przy tych temperaturach nie byłbym w stanie trzeźwo myśleć.

Na nic nie najechałem, nie wpadłem w żadną dziurę, zwyczajnie przy autostradowej prędkości było płynne zagłębienie i to dobicie wystarczyło żeby przy rancie przestało trzymać.

Splitter tym razem przetrwał, bo zeszłoroczne wakacje dały mu radę 🙂

Choć garaże podziemne pod kilkoma hotelami wydawały się nie do przejścia. Finalnie wszystko w całości wróciło do domu :)

Z obserwacji stwierdzam, że Włosi mają jeszcze bardziej wywalone na ograniczenia.

Zwłaszcza wjazd do Włoch zaraz po Austrii jest zauważalny. Ograniczenie do 80 na autostradzie to luźna sugestia, nic zobowiązującego.. mało kto zwalnia poniżej 150 :)

 

 

 

  • Lubię to 1

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwroc uwage, ze sa sytuacje kiedy zwalniaja 🙂 Ja jedyne mandaty ktore dostalem z zagranicy to Wlochy i Francja o jakies smieszne + 9km/h i +4km/h i to poza terenem zabudowanym. 

Mam obserwacje, ze z roku na rok, a wlasciwie z wyjazdu na wyjazd to ciezej sie jezdzi ten pierwszy 1000 km do Wloch. Niemcy kamperami sa wszedzie w ilosci hurtowej, a ten rok to jakis rekodrdowy jest. 

Obecnie przez mieszkanie w Hamburgu musialem przerzucic sie na nocna jazde, bo to jedyny sposob by w miare plynnie przejechac przez DE. Z doswiadczenia najlepiej startowac w sobote popoludniu i dojezdzac w niedziele rano. Wtedy mozemy liczyc na plynny przejazd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MedicuS napisał(a):

Tym razem mój osiołek zwiedził Włochy. W sumie 3600 km, średnie spalanie 6.5. 

 

 

 

 

 

U mnie wycieczka do Szwajcarii z podobna iloscia kilometrow i identycznym spalaniem, tyle ze silnik troche inny 🙂

bmw1.jpg

bmw2.jpg

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 minut temu, boohmacher napisał(a):

U mnie wycieczka do Szwajcarii z podobna iloscia kilometrow i identycznym spalaniem, tyle ze silnik troche inny 🙂

bmw1.jpg

bmw2.jpg

Ty masz silnik marzenie, przynajmniej dla mnie 🙂

robi wrażenie, masz AWD, a ja RWD, moc +200 KM, a zużycie nikłe. 

40d w opakowaniu trójki to chyba idealne zestawienie na trasy.

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, karlos91 napisał(a):

Ale zwroc uwage, ze sa sytuacje kiedy zwalniaja 🙂 Ja jedyne mandaty ktore dostalem z zagranicy to Wlochy i Francja o jakies smieszne + 9km/h i +4km/h i to poza terenem zabudowanym. 

Mam obserwacje, ze z roku na rok, a wlasciwie z wyjazdu na wyjazd to ciezej sie jezdzi ten pierwszy 1000 km do Wloch. Niemcy kamperami sa wszedzie w ilosci hurtowej, a ten rok to jakis rekodrdowy jest. 

Obecnie przez mieszkanie w Hamburgu musialem przerzucic sie na nocna jazde, bo to jedyny sposob by w miare plynnie przejechac przez DE. Z doswiadczenia najlepiej startowac w sobote popoludniu i dojezdzac w niedziele rano. Wtedy mozemy liczyc na plynny przejazd.

 

To prawda, aczkolwiek zauważyłem, że we Włoszech większość radarów pokazuje google maps, co ułatwia życie zwłaszcza po za autostradami.

Wracałem w środku tygodnia i po za Wiedniem o 16.30 było płynnie.

W tamtą stronę z kolei z Wiednia wyjechałem bez stania za to autostrada zapchana, aż po Graz.

Do tego mało kto zjeżdża, za to większość wyjeżdża pod maskę jakby nie mieli lusterek.

Jeśli chodzi o radary, to 2-3 zobaczyłem zbyt późno, zobaczymy o ile podniosą koszt wakacji 😉

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W dniu 24.08.2023 o 22:52, MedicuS napisał(a):

Tym razem mój osiołek zwiedził Włochy. W sumie 3600 km, średnie spalanie 6.5. 

Włosi mają słabe drogi, warto uważać przy niskim profilu.

Na tym zadupiu (rejon Marche - Urbania)

 

 

 

 

Zrobiłem w tym roku podobną trasę, tylko na drugie wybrzeże 😉 też około 3500 km i spalanie nie podniosło mi średniego (~10/100) 😄 co jest akurat fajne, bo miałem na haku przyczepę kempingową 😉 

Ale w sumie to chciałem potwierdzić drogi i jazdę Włochów - i nie chodzi mi o nonszalancję, tylko słabe umiejętności. Ja nie wiem co w tym roku im odbiło, może wyższa niż zwykle temperatura, ale tyle wypadków i korków na autostradach, powodowanych przez ich bezmyślną jazdę, jeszcze tam nie widziałem...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, GR napisał(a):

Zrobiłem w tym roku podobną trasę, tylko na drugie wybrzeże 😉 też około 3500 km i spalanie nie podniosło mi średniego (~10/100) 😄 co jest akurat fajne, bo miałem na haku przyczepę kempingową 😉 

Ale w sumie to chciałem potwierdzić drogi i jazdę Włochów - i nie chodzi mi o nonszalancję, tylko słabe umiejętności. Ja nie wiem co w tym roku im odbiło, może wyższa niż zwykle temperatura, ale tyle wypadków i korków na autostradach, powodowanych przez ich bezmyślną jazdę, jeszcze tam nie widziałem...

Wszystko przebijają jednak odreagowujący Szwajcarzy 🙂

Ci to nawet przed radarami nie zwalniają 😉

Nieźle, kiedyś się zastanawiałem ile auto zużywa ciągnąć przyczepę kempingową.

Kilka lat temu jechałem nad morze z rowerami na dachu, poprzednim 118d, spalanie jak u Ciebie 10 litrów, prędkość 120 km/h.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W dniu 1.09.2023 o 19:00, MedicuS napisał(a):

Nieźle, kiedyś się zastanawiałem ile auto zużywa ciągnąć przyczepę kempingową.

Kilka lat temu jechałem nad morze z rowerami na dachu, poprzednim 118d, spalanie jak u Ciebie 10 litrów, prędkość 120 km/h.

 

Spala więcej od dwóch litrów w górę. Wszystko zależy od prędkości, wiatru i ukształtowania terenu 😉 Najgorsze się długie podjazdy w górę.
Bez przyczepy jeżdżę szybko, więc mam spore spalanie (chyba największe z rejestrowanych F34 335d na spritmonitor), dlatego z przyczepą nie mam takiego szoku, bo jadę zwykle 104km\h na tempomacie. Za szybko, ale nie lubię tłuc się między TIRami (choć mega obniżają spalanie).

Rowery na dachu to straszny żagiel, przy tej prędkości stawiają pewnie podobny opór 😉 

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.