Skocz do zawartości

G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter


MedicuS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli jak to było, gwarancja do bramy, a dalej się nie znamy.. ;)


A jak się wydało? Coś odstaje?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak się wydało, że jadąc samochodem po odbiorze słyszałem jakieś takie "tyk-tyk-tyk". Trochę jakby np. kamyk w oponę się wbił. Wzrastało z prędkością, ale przy ~120km/h już prawie niesłyszalne ze względu na szum. Wróciłem późno, więc dopiero następnego dnia zajrzałem pod samochód, a tam niespodzianka - odstaje resztka odsłony pod samochodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i teraz nie sposób udowodnić, że tego nie urwałeś.

Nawet by mi do głowy nie przyszło żeby zerkać pod samochód.


Przy odbiorze są takie emocje, no i niestety salon bazuje na tym.


Mój kumpel odbierał Mercedesa V, może nie jest to S klasa, ale 300k zostawił, w każdym razie, dostał w piątkowy grudniowy do tego deszczowy dzień kluczyki właściwie w drzwiach salonu z dyspozycją, aby nacisnął to auto " błyśnie" i będzie wiedział który to egzemplarz..


Sprzedawca przekazał że nie ma w tym momencie czasu na prezentację bo jest piątek i On wychodzi wcześniej, żeby po djechał po weekendzie gdyby czegoś nie wiedział..


Jak ochłonął, bo zwyczajnie Go zatkało, napisał do centrali.

Zaprosili i dali dywaniki :)


W tym samym salonie w Krakowie moja znajoma pojechała żeby zobaczyć auto zanim zamówi bo chciała sprawdzić czy GLE będzie bardziej odpowiedni w wersji klasycznej czy z tym ściętym tyłem. Ma psy i poprosiła żebym Pan jaśnie sprzedawca otworzył bagażnik. Usłyszała że takie rzeczy może sama, a On jest od specjalistycznych tematów..

No i kupiła gle 400 a mąż e63 .. w Katowicach :)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko niestety. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja bo jestem w kontakcie z dwoma oddziałami (bliżej mi do Janek, ale Katowice (pomimo zapisu w umowie) nie chciały podrzucić samochodu do Janek i odbierałem go w Katowicach). Oczywiście oddziały mają niespójne zeznania :) Janki są zdania, że Katowice się wszystkiego wyparły. Katowice, ze jeszcze o niczym nie wiedzą :D

Jak się wyjaśni, to dam znać.

Edit 11.02.2022 Po miesiącu (10.01.2022 do 10.02.2022) od zgłoszenia uszkodzonej osłony wyjechałem z serwisu z nowymi. Zmiana zrobiona kompleksowo - również "draśnięta" osłona termiczna została wymieniona. Handlowiec ponoć wziął to w swoje koszty. [/edit]


A jeśli chodzi o emocje - faktycznie. Tym bardziej, że to było moje pierwsze nowe BMW (choć nie pierwszy nowy samochód). Na pewno byłem znacznie lepiej potraktowany niż Twoi znajomi. Tutaj handlowcowi należy się 6 na 5 gwiazdek bo w porównaniu z obsługą w Seacie to niebo, a ziemia. Nie mniej, Seat walnął się w ofercie - w opisie oferty był hak w cenie, a potem się okazało w umowie że niby go nie będzie, to zamiast przepraszać, że go nie będzie, wzięli koszt doposażenia i papierkologii na siebie.


Ale odbiegłem tym wątkiem od tematu... gratuluję samochodu! Zazdroszczę koloru. Sam chciałem biały, ale wyszło jak wyszło ;)

Edytowane przez rafaeelloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ferie, ferie i po feriach..

Jednego dnia szafirowe niebo, a drugiego zaczynasz od odśnieżenia rejestracji, żeby nie zrobić przysługi w odśnieżaniu sąsiadowi :mrgreen:


Pirelli zdały egzamin znakomicie!

Rwd również absolutnie bez zarzutu w śniegowych warunkach :cool2:


0a3728cfa334aa0c.jpg

92542229d21aa358.jpg

47f5e7cf8ce71dc1.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ladne zdjecia :cool2:

Zima + mpakiet + bialy lakier --> :cool2: :cool2:

 

Szybko się niestety brudzi, ale jak jest czysty (jak każdy zresztą) to na śniegu wygląda faktycznie atrakcyjnie :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbowałeś się dowiadywać odnośnie dołożenia carplaya?

Podobno można mieć bez navi ale do nie wszystkich jednostek, weryfikują to po vinie…

Ja swojego jeszcze nie mam a bardzo zależy mi na carplayu… tylko nie za ponad 10 tys…

W mercedesie to kosztuje np 1500 zł…

Szkoda, że wycięli tańszą navi…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć

Próbowałeś się dowiadywać odnośnie dołożenia carplaya?

Podobno można mieć bez navi ale do nie wszystkich jednostek, weryfikują to po vinie…

Ja swojego jeszcze nie mam a bardzo zależy mi na carplayu… tylko nie za ponad 10 tys…

W mercedesie to kosztuje np 1500 zł…

Szkoda, że wycięli tańszą navi…

 

Jeszcze się nie dowiadywałem, ale planuję ;)

Jak zrobiłem konfig to jeszcze była mała navi za chyba +1500 jeśli dobrze pamiętam i androidauto bez konieczności zamawiania w pakiecie z rozszerzonymi zegarami.

Niestety było to w lutym 2021, jak zamówienie poszło do realizacji to już mała navi zniknęła całkowicie, a AA został tylko w pakiecie.

Dużej navi nie chciałem, planowałem korzystać z google maps, no ale wyszło jak wyszło.


Auto jest budżetowe i też nie widzę sensu dokładania + 10k czy ile tam to teraz kosztuje.


Natomiast tak jak pisałem, planuję zasięgnąć informacji czy w ogóle taka szansa istnieje, na dołożenie ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na facebooku jak wpiszesz w wyszukiwarkę bmw kodowanie to trochę ci tego wyskoczy…

Czy się da, zależy od jednostki multimedialnej, sprawdzają po vinie

 

Aż sprawdzę z ciekawości zatem ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na facebooku jak wpiszesz w wyszukiwarkę bmw kodowanie to trochę ci tego wyskoczy…

Czy się da, zależy od jednostki multimedialnej, sprawdzają po vinie

 

Napisałem do bimmer kodowanie z Krakowa, odpisali, że nie ma takiej opcji u mnie. O VIN nie pytali.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To lipa….

Jak możesz to napisz do beemag, oni pytali o vin

 

Napisałem, zobaczymy jaki będzie efekt, ale sądzę, że raczej nie inny niż w przypadku bimmer kodowanie ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa….

Jak możesz to napisz do beemag, oni pytali o vin

 

Napisałem, zobaczymy jaki będzie efekt, ale sądzę, że raczej nie inny niż w przypadku bimmer kodowanie ;)

 

Ja w tej sprawie napisałem do bimmerpark, comfortmedia i mobilecoders. Zobaczymy czy coś w temacie się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

15k pękło


5b9f69f5c7de3d06.jpg


Spostrzeżenia zimowe:

+ Auto bardzo szybko grzeje

- Drażnią mnie spryskiwacze - przód działa ok, ale przy mrozie już jakoś tak nie dociera szyby.

- Tylna wycieraczka rusza niewiele po tym jak spryskiwacz tylnej szyby zostanie uruchomiony przez co pumeks tylnej szyby mam gratis, a że szyba z tyłu brudzi się nawet od patrzenia to nieco to irytuje.

- Czarne felgi na zimę są generalnie pomyłką, bo przez większość czasu są ohydnie szarobure, na srebrnych aż tak nie widać syfu z zimowych dróg.

- Myślałem, że biały będzie znacznie lepszy od granatu, a jest nieco lepszy, ale brudzi się okropnie.

+ Pirelli Sotto Zero na bardzo duży plus - na śniegu, mokrym asfalcie i suchym asfalcie.


Osiołek na wiosnę chyba musi dostać witaminki, jazda zrobi się przyjemniejsza, choć żona nie narzeka.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz pakiet przeglądów?

Co ile planujesz wymieniać olej?

Tankujesz zwykłe ON czy coś premium?

 

Nie mam pakietu, olej zmieniam zwykle co 10-12k km, zmieniłem jak miał chyba 4k to już powoli zbliża się czas.


Tankuje zwykle Shell lub Obajtek, ale nie zawsze premium.

Choć w przeważającej większości uderzam w czwartki na Shella ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
MediCus koniecznie ścierka z mikrofibry w kieszeni drzwi , bo nie da się patrzeć na tą warstwę kurzu na wyświetlaczu :wink: co do koloru niestety to samo miałem w G30 w białym , szkoda czasu i nerwów na mycie na myjni bezdotykowej bo brud zostaje i jest bardziej widoczny niż w przypadku innych kolorów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
MediCus koniecznie ścierka z mikrofibry w kieszeni drzwi , bo nie da się patrzeć na tą warstwę kurzu na wyświetlaczu :wink: co do koloru niestety to samo miałem w G30 w białym , szkoda czasu i nerwów na mycie na myjni bezdotykowej bo brud zostaje i jest bardziej widoczny niż w przypadku innych kolorów

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No i trafiłem na pedanta :mrgreen:

Ale masz rację, co lepsze na żywo, aż tak tego nie widać, na zdjęciu przyznam, że słabo :shock:

Bezdotykowa, owszem na co dzień się sprawdza, ale tylko po to, żeby auto było czystsze, bo na pewno nie czyste.

 

a jaki koszt wymiany oleju w aso? bo rozumiem, że dopóki gwarancja to u nich trzeba wymieniać...

ps

ja w końcu zmieniłem konfig z 318i na 318d....

 

Jeszcze nie pytałem, bo akurat pierwszą wymianę robiłem po za ASO, na ori częściach, w serwisie z autoryzacją.

Olej + filtr ok 360 zł, zwykle jeżdżę na Motul'u, ale nie posiada odpowiednika do tego silnika, więc wziąłem ten co w ASO.

Wymiana chyba 150 zł.

Gwarancja nie obliguje Cię do ASO, ale tak się przyjęło.

Dodatkowo auto prawdopodobnie dostanie na wiosnę lub w lecie program, więc gwarancja i tak przestanie funkcjonować :wink:

Nie mam porównania bezpośredniego do 318i, to kwestia osobistych preferencji względem pb lub diesla.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A możesz podać jakiś przykład serwisu z autoryzacją, który nie jest ASO? Byłem przekonany, że ASO, czyli Autoryzowana Stacja Obsługi, to nic innego jak serwis z autoryzacją producenta marki. :)

 

Może źle to ująłem, ASO to dla mnie serwis dealerski, z kolei ten w którym wymieniałem olej wbija czynności serwisowe do kluczyka, które widzi ASO i nie protestuje ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.