Skocz do zawartości

G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter


MedicuS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Moje auto głównie Kraków, plus podkrakowskie wioski i wypady co tydzień Rożnów, ferie wakacje itd

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym czasami g21 :D Jak z dynamiką w 318d? U mnie spalanie, ze 160 tys.km 7.4 l/100 km w tym jakieś 40 tys. km po programie, ale spalanie bez zmian.

 

Już 160 tys km przejechane od nowości w rękach? Ja jeszcze rok gwarancji i tez program wrzucam. Można wiedzieć i kogo robiłeś?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałbym czasami g21 :D Jak z dynamiką w 318d? U mnie spalanie, ze 160 tys.km 7.4 l/100 km w tym jakieś 40 tys. km po programie, ale spalanie bez zmian.

 

Dynamika nie istnieje :mrgreen:

Program dostaje każde moje auto, ale obecnie temat zamrożony, akurat moje auto jest z 2021 a konkretnie z czerwca, więc póki co tylko RaceChip :roll:


G21 jest praktyczne, ale bagażnik idealny nie jest. Wg mnie zbyt niski, przynajmniej do rolety.

Teraz już wiem, że niepotrzebnie wybrałem 18d, mogłem 20d wybrać i przynajmniej baza była by lepsza.

Gdybym teraz wybierał, to zdecydowałbym się na 30d rwd, no ale cóż :wink:


 

Chciałbym czasami g21 :D Jak z dynamiką w 318d? U mnie spalanie, ze 160 tys.km 7.4 l/100 km w tym jakieś 40 tys. km po programie, ale spalanie bez zmian.

 

Już 160 tys km przejechane od nowości w rękach? Ja jeszcze rok gwarancji i tez program wrzucam. Można wiedzieć i kogo robiłeś?

pozdro

 

W Warszawie zrobiłbym w Sportmile, ewentualnie TC Performance do Łodzi bym się wybrał.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz wybierał, to zdecydowałbym się na 30d rwd, no ale cóż :wink:

 

 

Ja chyba tez :)


Co do programu w Warszawie to polecam firme msgroup https://www.facebook.com/mechsolgroup/?locale=pl_PL


Robilem u nich remap ecu + tcu w Audi i musze stwierdzic ze naprawde znaja sie na rzeczy. Nie maja jeszcze takiej renomy jak wspomniany sportmile i tcperformance ale jestem przekonany, ze wkrotce sie to zmieni.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie zrobiłbym w Sportmile, ewentualnie TC Performance do Łodzi bym się wybrał.

 

O Sportmile nie słyszałem, TC znam, jeszcze myślałem o Hypertechu. Ale mam jeszcze rok :cry2: więc grzecznie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdybym teraz wybierał, to zdecydowałbym się na 30d rwd, no ale cóż :wink:

 

 

Ja chyba tez :)


Co do programu w Warszawie to polecam firme msgroup https://www.facebook.com/mechsolgroup/?locale=pl_PL


Robilem u nich remap ecu + tcu w Audi i musze stwierdzic ze naprawde znaja sie na rzeczy. Nie maja jeszcze takiej renomy jak wspomniany sportmile i tcperformance ale jestem przekonany, ze wkrotce sie to zmieni.

 

30d względem 40d?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tansza, lzejsza, z rwd i bardziej komfortowa przy zwyklym zawieszeniu. Szkoda ze nie mialem okazji przetestowac obu wersji przed zakupem 40d. Brakuje mi tej lekkosci prowadzenia co w starym F31. Z drugiej strony byc moze brakowaloby mi mocy. Jezdzac na zmiane 30d 258km i 40d 340km czuc wyraznie roznice mocy, byc moze 286km vs 340km nie byloby tak odczuwalne.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja obecnie też zdecydowałbym się na 30d, ale właśnie również rwd, chyba rzadkość w obecnych czasach :shock:

Może dziwnie to brzmi - jeździ 18d, a wybrałby 30d, szkoda, że nie 40d :mrgreen:

Jak wybierałem model, samochód miał być dla żony, obecnie żona preferuje inne auto, a tym głównie jeżdżę ja.

Do tego rabaty '21 i '23 to jednak przepaść.

30d realnie był wtedy droższy o 50 tyś od 18d, teraz nie liczyłem, ale zapewne wychodzi większa różnica, no i same samochody podrożały.

18d miał dostać program i mieć poziom 220KM, ale przy obecnych blokadach, skończy się prawdopodobnie na RC bliżej wakacji.

Ja z kolei odczuwam brak zwinności względem poprzedniego 1er, natomiast żona jako następne auto wybrała Mini, a ten podobno daje jeszcze więcej frajdy :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze możesz być pierwszym na forum, ktory zrobi swap z 18d na 30d :D

 

Był taki swap, jeśli dobrze kojarzę w 1er wykonany przez TCperformance :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mimo wszystko to nie do samochodu na co dzień ;)


Trzeba kupić wystarczająco mocną serię i ewentualnie podkręcić ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ciekawości skonfigurowałem polift w wersji jaką mam, kwota 260.000 :shock:

Moje g21 kosztowało 215.000, a 265.000 wychodziło takie g21 30d rwd :roll:

Pozostawię bez komentarza :mad2:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cena kosmos za 318d, moje g20 według konfiguratora 3 lata temu kosztowało nie całe 260. Później sprawdzę ile teraz


To auto w żadnym razie nie jest tyle warte :shock:

Co lepsze miałem rabatowanie 23%, czyli brutto 165, a przy obecnych 10% wychodzi 234, czyli różnica z cen katalogowych z 45 wzrasta do 69 :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kosmos za 318d, moje g20 według konfiguratora 3 lata temu kosztowało nie całe 260. Później sprawdzę ile teraz


To auto w żadnym razie nie jest tyle warte :shock:

Co lepsze miałem rabatowanie 23%, czyli brutto 165, a przy obecnych 10% wychodzi 234, czyli różnica z cen katalogowych z 45 wzrasta do 69 :roll:

Dolicz do tego, że leasing teraz jest 130%, nawet jak przyjmiesz, że ktoś miał 110% wcześniej, to samochod w 2ata zdrożał jedynie 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Trafiłem wyniki RC realizowane przez Sportmile.

Poki nie pojawi się opcja na program, to prawdopodobnie będę się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu.


818bf3abaf8bbe5b.jpg


43555705ae0578bb.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
yyy 20 kunii to w ogóle jakaś różnica? :mrgreen:

 

Z g.... bata nie ukręcisz jak to mówią :mrgreen:

Jakaś bogata ta seria się trafiła akurat tego egzemplarza.

Program dawał przyrost +70KM i +100Nm, no ale póki co lipa z odblokowaniem :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja poprzednia F20 18d miała program z 143 na 184, zdecydowanie wyczuwalne, tutaj moc znacznie mniejsza plus większa waga nie zrobią takiej różnicy.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie patrzcie tylko na cyferki tylko na przebieg momentu. Widać że oprócz tego że jest go więcej, to jest on wcześniej.


Moze być to kwestia limietera w skrzyni biegów może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.