Skocz do zawartości

zmiana xline na mpakiet


silverston

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem g05 z uszkodzonym przodem -i tak muszę wymienić zderzak,maskę i błotnik (jedną lampę)

to pomyślałem że może mpakiet (zewnętrznie)

czy bez problemu mogę podmienić na zderzak z Mpakietu?


to samo dotyczy tyłu -tu mam cały ale żeby to śmiesznie nie wyglądało to też zamieniłbym zderzak z tyłu.


czy są jeszcze jakieś elementy zewnętrzne inne niż zderzaki które należałoby wymienić?


moja wersja to x5 40i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z Was próbował wymalować plastikowe elementy (część zderzaka,nadkola progi) w kolorze samochodu?


czy lepiej pozostać w oryginale? te czarne plastiki zajeżdzają trochę tandetą -cięzko mi sobie wyobrazić jak będzie w kolorze (w moim przypadku niebieski) ale wydaje mi się że lepiej niż czarny plastik -a może na czarno ale lakierowane (te elementy plastikowe)


ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę nic złego w przeróbce na mpakiet…ot zwyczajny retrofit jakich wiele.Każdemu się podoba coś innego.Ja celowo nie brałem mpakietu bo zwyczajnie stylistycznie mi nie pasował a po drugie to nie był dostępny w wybranym przeze mnie kolorze auta (manhattan metallic).Masz gdzieś na forum US opis gościa jak malował pewne elementy zderzaków na czarny połysk-wyglądało to dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda folia czarny połysk ma mega morke , wyjdzie to makabrycznie zwłaszcza na dużych elementach .

Dobry lakiernik zrobi to na piano black - jak to wyjdzie to juz kwestia gustu.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś widział przemalowane elementy plastikowe na kolor nadwozia (jak w eMce)?

czy to dobrze wygląda? -raczej folia odpada i kolor czarny również. zostaje mi 3 opcje

1.oryginał -(opcja najtańsza)

2.xline przemalowane na niebieski (opcja najtańsza + ok3tyś)

3.zmiana zderzaków i progów na Mpakiet (opcja najdroższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestem prawie pewien, że X-line ma "chropowaty" plastik nieprzeznaczony do malowania. M ma gładkie plastiki fabrycznie podkładowane pod lakier.

Więc pomalowanie dodatków X-line to będzie januszowstwo w pełnej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że X-line ma "chropowaty" plastik nieprzeznaczony do malowania. M ma gładkie plastiki fabrycznie podkładowane pod lakier.

Więc pomalowanie dodatków X-line to będzie januszowstwo w pełnej postaci.

 

To dobrze , że jesteś tylko „prawie pewien” bo widać że o technologii malowania oraz wcześniejszego przygotowania powierzchni nie masz bladego pojęcia.Pan Janusz, który ma fach w ręku ogarnie to chłopu bez problemu.Tak na marginesie to czytałem, ze niektórzy kombinują ze zmianą listew progowych z xline do mpakietu bo wyglada o niebo lepiej a i mniej brudzi się wnęka drzwiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie. Bez problemu przemalujesz chropowaty plastik na gładko w dowolny kolor na połysk, czy na gładki matowy, bez połysku.

Jak chcesz coś zmienić, to czarne chropowate plastiki karoserii i zderzaków wszystko pomaluj w kolor auta, bo to ma się Tobie podobać, a nie innym.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.