Skocz do zawartości

G20 LCI


ironiq

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem? Kupiłem też od przyjaciół z Chin indukcyjną wspomnianą w innym wątku i podczas wyjazdu do Gdańska (3 godziny jazdy, niestety) z włączonym Yanosikiem, do tego Spotify i też okazjonalne rozmowy (poczta na CarPlay nie ma kompletnie sensu) naładowała ponad 20% o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ja wiem? Kupiłem też od przyjaciół z Chin indukcyjną wspomnianą w innym wątku i podczas wyjazdu do Gdańska (3 godziny jazdy, niestety) z włączonym Yanosikiem, do tego Spotify i też okazjonalne rozmowy (poczta na CarPlay nie ma kompletnie sensu) naładowała ponad 20% o ile dobrze pamiętam.

Spokojnie 15W ładowarka by dała radę. Tylko jak masz ajfona to żadna ładowarka bez MagSafe nie będzie ładować szybciej niż 7,5W. takie widzimisię appla, by zarabiać na licencjonowaniu akcesoriów. Ale i tak polecam, bo telefon się przykleja i fajny uchwyt dodatkowo się robi.

Inna sprawa, że ogólnie indukcja to mega niewydajna technologia, ale czymś trzeba za ten komfort zapłacić :)


A ma ktoś natywną ładowarkę z BMW i dobrze to działa? Poprawili względem preLCI? Tam bez chłodzenia kaszana jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś natywną ładowarkę z BMW i dobrze to działa? Poprawili względem preLCI? Tam bez chłodzenia kaszana jest

 

Ja mam. Nie wiem jak działała w preLCI ale tutaj delikatnie ładuje, nie grzeje i jest wogole fajnie do momentu włączenia Yanosika. Żadna inna nawigacja nie powoduje takiego grzania, rozładowywania i w końcu komunikatu na telefonie, że ładowanie zostało zatrzymane z powodu zbyt wysokiej temperatury telefonu. Poważnie mówie. Zróbcie sobie testy, pojeździjcie spokojniej bez Yanosika - ta aplikacja oszczędza często w wiadomy sposób pieniądze, ale przynajmniej na iPhonie jest napisana masakrycznie - elektrowni potrzeba.


Po przełączeniu na kabel z Yanosikiem telefon już się ładuje ale też potrafi się przegrzać...


Szukałem już nawet jakiś alternatyw do Yanosika (jest coś np od NaviExpert), sama NaviExpert też ma wbudowane "ostrzegactwo", ale Yanosika używa najwięcej osób, więc raporty są dużo dokładniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aplikacja po kilkudziesięciu minutach zaczyna przycinać, az w koncu sie zawiesza. Trzeba ja ubijać z poziomu telefonu i ponownie odpalać. Pomaga na kilka/kilkanaście minut.

 

Żeby nie było, że to coś w BMW tylko - w carplay'u w Volvo XC60 też są podobne idiotyzmy z Yanosikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to problem z samą aplikacją, najwidoczniej developerzy nie potrafią sobie z nią poradzić. Zawieszanie się po jakimś czasie to może być efekt wycieków pamięci spowodowanych przez apkę

 

Oczywiscie ze z aplikacja ;) Ile czasu im zajelo ogarniecie routingu audio przez BT, rok chyba, co wersja to gorzej albo inaczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routing audio przez BT to jedno, ale dla mnie apkę przekreśliło to, że jakimś cudem siedzi w backgroundzie i potrafi o 6 rano w domu odezwać się z ostrzeżeniem o nieoznakowanych w okolicy

 

Teraz jest tam taki przelacznik w ustawieniach "wylacz aplikacje przy odlaczeniu carplay" - dziala, ale pojawilo sie niedawno... Anyway - gdyby byla inna appka z taka sama populacja uzytkownikow - dawno bym sie przesiadl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście Waze? Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby apka nie pokazywała jakiegoś patrolu czającego się w krzakach.

 

Waze jest super jako nawigacja - uzywam w zasadzie od jej "poczęcia" ale IMO ma jakies 75% tego co stoi w krzachach plus nie ma nieoznakowanych... Chociaz ostatnio mam wrazenie ze ktos mysli ze to ja jestem nieoznakowany bo Yanosik non stop mowi "Nieoznakowani: BMW" gdzie sie nie pojawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routing audio przez BT to jedno, ale dla mnie apkę przekreśliło to, że jakimś cudem siedzi w backgroundzie i potrafi o 6 rano w domu odezwać się z ostrzeżeniem o nieoznakowanych w okolicy

 

Teraz jest tam taki przelacznik w ustawieniach "wylacz aplikacje przy odlaczeniu carplay" - dziala, ale pojawilo sie niedawno... Anyway - gdyby byla inna appka z taka sama populacja uzytkownikow - dawno bym sie przesiadl...

 

Dzięki za ten tip. Yanosik działający w tle po wyjściu z auta był zmorą baterii w moim iPhonie!

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waze jest super jako nawigacja - uzywam w zasadzie od jej "poczęcia" ale IMO ma jakies 75% tego co stoi w krzachach plus nie ma nieoznakowanych... Chociaz ostatnio mam wrazenie ze ktos mysli ze to ja jestem nieoznakowany bo Yanosik non stop mowi "Nieoznakowani: BMW" gdzie sie nie pojawie :D

 

Nigdy nie używałem Yanosika, więc nie mam porównania. Ale (odpukać) już nie pamiętam kiedy dostałem jakiś mandat za prędkość. Więc na moje potrzeby Waze w zupełności wystarcza. Do tego działa na AA, więc mam go (je? ją?) na dużym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nawigacji - ja od lat jeżdżę na płatnym navi expert i nie zauważyłem żeby baza użytkowników była niewystarczająca. Patrole, wypadki, kolizje, wszystko jest szybko zgłaszane.

Z plusów w ostatnich aktualizacjach jest pokazywana średnia prędkość na odcinkowych pomiarach prędkości. Ostatnio wprowadzili wersję beta ze wsparciem na android auto. Po początkowych problemach z połączeniem teraz działa. Komunikaty są, mapa działa, alternatywne drogi są pokazywane. Niestety nie ma na razie wsparcia pod drugi wyświetlacz, więc na wyświetlaczu przed oczami jest tylko pasek android auto z najbliższym manewrem, nie jak w ori navi z rozjazdami i mini mapką.

Mimo wszystko wolę to niż wpieprzyć się w pole albo na nieistniejącą stacje benzynową po wskazówkach nawigacji bmw.

Co więcej, navi expert korzysta z innej bazy niż np Google maps - widać to np po proponowanych objazdach z uwagi np na wypadek. Masa ludzi jedzie na googlu i korzysta z tego samego objazdu. Mnie zazwyczaj kieruje inaczej. I przez tych kilka lat się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.