Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, równo po 7 miesiącach otrzymałem status 150 i VIN. Jedziemy dalej :cool2:

fantastyczna wiadomość , gratuluję i zazdroszczę pozytywnie :cool2: masz HK na pokładzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, równo po 7 miesiącach otrzymałem status 150 i VIN. Jedziemy dalej :cool2:

fantastyczna wiadomość , gratuluję i zazdroszczę pozytywnie :cool2: masz HK na pokładzie ?

Nie zamówiony HiFi, handlowiec mówił wówczas, ze nie będzie szans na HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak u mnie będzie , myślę jak do 2 tygodni nie zmieni status na 150 , to termin do kosza idzie - 2 tydzień czrerwca-

Widać pewna zależność na różnych działach forum, ze status 150 i VIN wchodzi na 2 do 1,5 tygodnia od produkcji samochodu wiec trzeba trzymać kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


to mój pierwszy wpis na tym forum, bo dopiero mam nadzieję stać się posiadaczem BMW (G30), ale co jakiś czas ta nadzieja podupada (jak dziś). Zamówiłem G30 10 listopada zeszłego roku z tapicerką Alcantara/Sensatec. W związku z tym, że (jak mnie poinformował diler) Alcantarę wycofano z użycia jakiś czas temu w związku z konfliktem na wschodzie konfigurację zmieniłem na Dakotę (sam Sensatec jakoś mi nie leży). Dziś znowu do mnie zadzwonił diler, że w ogóle żadnej skóry naturalnej mi nie może zaproponować z uwagi na konflikt, więc jedyna moja opcja na dziś to Sensatec (który mi nie leży), bo jedyne dostepne skóry to Merino o pełnym zakresie.


Chciałbym się zapytać, czy ktoś ma podobne problemy? Nie widzę na forum informacji na ten konkretny temat a chciałbym potwierdzić, że faktycznie problem istnieje a nie jest to kwestia związana z jakimś kombinowaniem dilera jakby tu się wymiksować z naszej umowy (rabat mam flotowy z lepszych czasów z uwagi na miejsce gdzie pracuję). Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamowienie z 13.10 jakieś miesiąc temu tez dostało restrykcje, ale na nappe. Za chwile informacja ze ponownie 112, a w piątek info ze status 150 i VIN. W umowie mam odbiór 30 czerwiec 2022. Kilka postów wyżej opisywałem sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamowienie z 13.10 jakieś miesiąc temu tez dostało restrykcje, ale na nappe. Za chwile informacja ze ponownie 112, a w piątek info ze status 150 i VIN. W umowie mam odbiór 30 czerwiec 2022. Kilka postów wyżej opisywałem sprawę.

 

Dzięki za informację. Czytałem o tym, ale ostatecznie jak rozumiem u Ciebie nic się nie zmieniło. Czy coś specjalnego musiałeś zrobić, żeby skłonić dilera do postrania się o to zamówienie, czy tak po prostu się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamowienie z 13.10 jakieś miesiąc temu tez dostało restrykcje, ale na nappe. Za chwile informacja ze ponownie 112, a w piątek info ze status 150 i VIN. W umowie mam odbiór 30 czerwiec 2022. Kilka postów wyżej opisywałem sprawę.

 

Dzięki za informację. Czytałem o tym, ale ostatecznie jak rozumiem u Ciebie nic się nie zmieniło. Czy coś specjalnego musiałeś zrobić, żeby skłonić dilera do postrania się o to zamówienie, czy tak po prostu się udało?

W moim przypadku tak jak piszesz nic się nie zmieniło. Ostatecznie nie było żadnej propozycji zamiany tylko informacja, ze samochód będzie w czerwcu z takim wyposażeniem jak w zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odwrotnie, ale dylemat w co gra dealer podobny. Zamówienie z marca 22, Alcantara w specyfikacji - wtedy było to jeszcze możliwe. Na nieosiągalnym dziś rabacie i przed podwyżką ceny katalogowej.


Co jakiś czas pytam o status auta i tę tapicerkę (będę jeszcze wprowadzał kosmetyczne zmiany do konfiguracji tj. inny kolor czy lampy, więc gdyby była konieczność zmiany również tapicerki, wolałbym to zrobić za jednym zamachem). Dealer mówi, że BMW nie zwróciło się do nich z informacją, że Alcantara w moim zamówieniu się na pewno nie wyprodukuje i proponują jednak nie zmieniać (o ile faktycznie sam nie jestem przekonany do tej zmiany - potencjalna zmiana to dalej fotel Sport tylko w Dakocie z niebieską nicią).


Jestem też w kontakcie z innym dealerem, gdzie serwisujemy G20. Oni z kolei twierdzą, że po maju 22 Alcantara się na pewno nie wyprodukuje niezależnie od daty zamówienia i została wycofana z oferty a sami wszystkie swoje zamówienia na G30/G31, również te starsze niż marzec, już pozmieniali na Sensatec lub Dakotę.


Z doradcą mam dobrą relację i dotychczas raczej nie zdarzyło mu się koloryzować, jak to w tym fachu się nagminnie zdarza. Ale mam świadomość, że polityka samego dealera, który zarządza marżą, może być nadrzędna nad chęciami handlowca. Stąd podobna jak Twoja wątpliwość, czy intencją dealera nie jest przypadkiem wyprodukowanie mojego auta (nie zrobią tego bez zamówienia pod klienta, bo priorytet z produkcji mają auta dla klientów), lecz sprzedaż komuś innemu w wyższej cenie.


 

Cześć,


to mój pierwszy wpis na tym forum, bo dopiero mam nadzieję stać się posiadaczem BMW (G30), ale co jakiś czas ta nadzieja podupada (jak dziś). Zamówiłem G30 10 listopada zeszłego roku z tapicerką Alcantara/Sensatec. W związku z tym, że (jak mnie poinformował diler) Alcantarę wycofano z użycia jakiś czas temu w związku z konfliktem na wschodzie konfigurację zmieniłem na Dakotę (sam Sensatec jakoś mi nie leży). Dziś znowu do mnie zadzwonił diler, że w ogóle żadnej skóry naturalnej mi nie może zaproponować z uwagi na konflikt, więc jedyna moja opcja na dziś to Sensatec (który mi nie leży), bo jedyne dostepne skóry to Merino o pełnym zakresie.


Chciałbym się zapytać, czy ktoś ma podobne problemy? Nie widzę na forum informacji na ten konkretny temat a chciałbym potwierdzić, że faktycznie problem istnieje a nie jest to kwestia związana z jakimś kombinowaniem dilera jakby tu się wymiksować z naszej umowy (rabat mam flotowy z lepszych czasów z uwagi na miejsce gdzie pracuję). Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarkson? Chyba z jego testu 2017 G31 530d jak dobrze kojarze.

 

Na osłodę tym którzy czekają na odbiór , i tym którzy odcinają kolejny kupon cierpliwości i nadziei na produkcję swoich aut :)

IMG-20220517-134844.jpg

 

Fajny cytat! :8)

Skąd to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak , to z książki Clarksona pod tytułem : Naprawdę ?

co ciekawe ,w tej książce napisał dwa felietony dotyczące tego samochodu - G30 530d- co jeszcze się nie zdarzyło .

tylko martwi mi jedno , to co po posiadaniu takiego doskonałego samochodu , emerytura motoryzacyjna ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tylko martwi mi jedno , to co po posiadaniu takiego doskonałego samochodu , emerytura motoryzacyjna ? :wink:

 

Nie, potem czas na prawdziwy samochód typu 540i/550i z pełnym wyposażeniem, przy których 530d to pojazd ubogiego krewnego ;) Albo w ogóle pójść w M, ale na daily nie każdemu podpasuje takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko martwi mi jedno , to co po posiadaniu takiego doskonałego samochodu , emerytura motoryzacyjna ? :wink:

 

Nie, potem czas na prawdziwy samochód typu 540i/550i z pełnym wyposażeniem, przy których 530d to pojazd ubogiego krewnego ;) Albo w ogóle pójść w M, ale na daily nie każdemu podpasuje takie auto.

 

a jakie to jest pełne wyposażenie, żeby auto nie było pojazdem ubogiego krewnego? :lol:

silnikowo, mając do dyspozycji wszystkie 6-cylindrowe (540i, 530d, 540d) nie miałem wrażenia, że jakikolwiek wybór spośród tych trzech może być zły :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jakie to jest pełne wyposażenie, żeby auto nie było pojazdem ubogiego krewnego? :lol:

silnikowo, mając do dyspozycji wszystkie 6-cylindrowe (540i, 530d, 540d) nie miałem wrażenia, że jakikolwiek wybór spośród tych trzech może być zły :8)

 

Mając w podpisie g20 juz należysz do podludzi więc do momentu upgrade powinienes tylko czytac :) , każdy prawdziwy member tego forum urodził sie z kluczykiem do BMW5 w rękach i listą extrasów długą na kilometr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, panowie wg moich dzisiejszych wiesci nie liczmy powoli na 5 ki. Jest slabo albo bardzo slabo. Brak wyposazenia- wiec moze sie to skonczyc powoli zwloka do nowego modelu seri 5.

 

Z ciekawości zapytam co tym razem? Mój znajomy czeka na dwie G30 LCI i od lutego cały czas status 105 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, to na stronie DE jest nowy konfigurator do G30.


Wypadł np. mój kolor Bernina Grey, ale jest nowy szary w zamian.

Jakieś pakiety też się pozmieniały.

 

Ja mam właśnie zamówiony Bernina, może to jest powód dlaczego auto nie dostało produkcji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.