Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi


Kiedy dostałeś info że jest ban na HK ?

 

BMW PL wysłało do mnie maila już w połowie maja, że „mojego” G32 (6GT) nie wyprodukują w tym roku ze względu na HK, hamulce m-pakiet, kamery 360, ładowarkę indukcyjną, listwy wewnętrze m-pakietowe, pełne zawieszenie pneumatyczne (obie osie) i kilka innych opcji. Już wtedy stwierdzili, że nie ma szans na zrealizowanie takiej konfiguracji i wprost powiedzieli, że mam wycofać zamówienie (złożone w połowie marca). Tak też zrobiłem

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatecznie padło na 740d, kupione jako „demo” od dealera. Nie „moja” konfiguracja (przede wszystkim silnik: chciałem benzynę w 6GT, miało być 640i, a będzie dizel). Nie mój charakter auta (gdzie mi do prezesowskiej, „lekko” ostentacyjnej limuzyny???). Nie mój „use case” (miało być auto rodzinne zdatne do przewożenia trójki dzieci na tylnej kanapie, a będzie im dużo gorzej w 7er z racji wyprofilowania centralnego siedziska)


Taki trochę na siłę kompromis. Cena zdecydowała - ta siódemka będzie w niższej racie, niż 6GT w „moim” configu. [edit] SUVy mnie nie przekonują, kilka jazd próbnych różnymi X5 i X7 nie zmieniło tego stanu rzeczy, więc z tej opcji świadomie zrezygnowałem [edit]


Niestety nigdzie nie znalazłem G30/31 540i gotowego do kupienia z placu w jakiś sensownych konfiguracjach


Odbiór planuję 30.09; po prawie 8 miesiącach od tego „nierealizowalnego” zamówienia na G32

Edytowane przez maciek_w

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się wypowiedzieć ile mniej więcej od nadania vin czekał do produkcji i później aż auto będzie w PL do odbioru ? To moje pierwsze bmw wiec niemam pojęcia jak to wygląda .

 

Wiele nie pomoge bo to tez moje pierwsze zamowienie. Natomiast vin mialem nadany 3tygodnie temu, razem z wejsciem na status 150. Produkcja byla przewidziana na 37 tydzien. Wiem ze samochod juz wyprodukowany i w tym tygodniu oczekuje na transport. W optymistycznym wariancie - wydanie na poczatku pazdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ktorzy zamowili silniki 40d. Udalo mi znalezc samochod u sikory w mikolowie i odbyc jazde testowa. Naprawde bylem nastawiony na zamowienie 40i ale ja sprawdzilem tego diesla to naprawde on idzie w gornym zakresie jak ta benzyna. Wiec sadze ze do 7 ki ktora kolega odbiera wkrotce bedzie genialny silnik. Ja gdzies mam dylemat nadal nad silnikiem ale przy moich przebiegach 35 rocznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ktorzy zamowili silniki 40d. Udalo mi znalezc samochod u sikory w mikolowie i odbyc jazde testowa. Naprawde bylem nastawiony na zamowienie 40i ale ja sprawdzilem tego diesla to naprawde on idzie w gornym zakresie jak ta benzyna. Wiec sadze ze do 7 ki ktora kolega odbiera wkrotce bedzie genialny silnik. Ja gdzies mam dylemat nadal nad silnikiem ale przy moich przebiegach 35 rocznie?

 

Przez ostatnie 2 lata jeździłem poliftowym 740d i mogę tylko potwierdzić, że to świetny silnik do budy G11, jeśli ktoś robi duże przebiegi i jeździ sporo po zakorkowanych miastach, etc. Spalanie bardzo niskie, mocy z grubsza nie brak, jak komuś klekot nie przeszkadza, to na prawdę świetne i trwałe rozwiązanie (w porównaniu do np padajacego często 750d).


Przeskoczyłem na 750i tylko dlatego, że miałem dość diesla i chcę jeździć V8 dopóki ciągle można. V12 niestety nie udało mi się dostać, bo rynek używek zwariował :D Charakterystyka samochodu przy tym jest zupełnie inna, niż przy 740d - tam było czuć, że silnik musi walczyc z masą auta, przy V8 auto jest płynne i w każdym zakresie wyrywa do przodu. Odczucia trochę jak w M5, które zamierzałem kupić, tylko bardziej łagodne, stonowane i jest wygodniej, wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazasz ze do g31 40i jest lepszym rozwiazaniem? Jesli chodzi o 40d ten silnik po zmianach naprawde ma olbrzymia kulture pracy 30d w stosunku do niego ma mmniejsze kulture akustyczna.

 

Jeśli nie przeszkadza Ci diesel i nie robisz tras w 99% autostradowych, to 4.0d jest moim zdaniem lepszym wyborem. Mało pali, mocy ma wystarczającą ilość, a moment w prawie każdym zakresie pozwala tym autem wygodnie jeździć. To IMO najlepszy silnik do daily w G30 pod kątem osiągi/cena/koszt utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(…)


Przez ostatnie 2 lata jeździłem poliftowym 740d i mogę tylko potwierdzić, że to świetny silnik do budy G11, jeśli ktoś robi duże przebiegi i jeździ sporo po zakorkowanych miastach, etc. Spalanie bardzo niskie, mocy z grubsza nie brak, jak komuś klekot nie przeszkadza, to na prawdę świetne i trwałe rozwiązanie (w porównaniu do np padajacego często 750d).


Przeskoczyłem na 750i tylko dlatego, że miałem dość diesla i chcę jeździć V8 dopóki ciągle można. V12 niestety nie udało mi się dostać, bo rynek używek zwariował :D Charakterystyka samochodu przy tym jest zupełnie inna, niż przy 740d - tam było czuć, że silnik musi walczyc z masą auta, przy V8 auto jest płynne i w każdym zakresie wyrywa do przodu. Odczucia trochę jak w M5, które zamierzałem kupić, tylko bardziej łagodne, stonowane i jest wygodniej, wiadomo ;)

 

Dzięki za te słowa! Długo walczyłem z myślami, czy nie wziąć od dilera 750i (też mieli w „demo”), ale niestety była w tonacji mafia wołomińska (czarny lakier, czarny grill, czarne felgi) i do tego w longu. A to kompletnie nie mój styl. No i opłata miesięczna 20% wyższa, co też jest nie bez znaczenia


Potwierdzam, że 40d w G11 robi robotę wystarczająco dobrze i brzmi znośnie. Do wytrzymania (nie jest to brzmienie benzyny, ale np. w porównaniu do mojego poprzedniego F10 535d postęp jest kolosalny w kwestii kultury pracy)



Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moje 540d (II połowa października) póki co trzyma się w planowanej produkcji (potwierdzone dzisiaj)

HK

Hamulce M

El. klapa (bez gestu)

Komforty, kamery 360, gest do otwierania klapy to już wiedziałem w lipcu, że na bank nie będzie

 

Mi wywalili kamery 360 i zmienili na zwykłą cofania.. Nadal czekam na termin produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 540d (II połowa października) póki co trzyma się w planowanej produkcji (potwierdzone dzisiaj)

HK

Hamulce M

El. klapa (bez gestu)

Komforty, kamery 360, gest do otwierania klapy to już wiedziałem w lipcu, że na bank nie będzie

 

Mi wywalili kamery 360 i zmienili na zwykłą cofania.. Nadal czekam na termin produkcji.

 

A kiedy zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 540d (II połowa października) póki co trzyma się w planowanej produkcji (potwierdzone dzisiaj)

HK

Hamulce M

El. klapa (bez gestu)

Komforty, kamery 360, gest do otwierania klapy to już wiedziałem w lipcu, że na bank nie będzie

 

Mi wywalili kamery 360 i zmienili na zwykłą cofania.. Nadal czekam na termin produkcji.

 

A kiedy zamawiałeś?

 

Przełom kwietnia i maja.

Już były ze 3 terminy produkcji i zawsze niestety auto z niej „wypadało”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem VIN. Jeszcze w mdekoderze nie widać auta, ale chyba już teraz nic się nie zdarzy. Z restrykcji zrezygnowałem z:

-Kamer 360

-Sportowych hamulców

-Ładowarki

-Elektrycznej klapy, ale tego mam w aneksie- tylko maile z dealerem - po cichu liczę, że może będzie


Mam fotele komfortowe z wentylacją- tu nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla potomnosci:

26.11.2020 - zlozenie zamowienia

Kilka spadniec z kolejki przez restrykcje. W miedzyczasie upgrade ze zwyklych zegarow na Virtual Cockpit

02.07.2021 - ostateczna zmiana zamowienia (usuniecie kamer 360, zmiana foteli ze zwyklych na sportowe zeby weszly ledzwia; odgorne usuniecie digital key, indukcji, komfortowego dostepu do klapy)

02.09.2021 - nadanie VIN; status 150

20.09.2021 - data produkcji (wg VIN)

20-26.09.2021 - oczekiwanie na transport

27.09.2021 - auto na skladzie celnym w Polsce

28.09.2021 - pojawienie sie auta w apce MyBMW i Instrukcji (chyba tez vin decoder zaczal widziec jako G30, bo wczesniej jako E46)

01.10.2021 - rejestracja

06.10.2021 - odbior (jutro, wiec mam nadzieje ze bez komplikacji :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.