Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie się dowiedziałem po 3 miesiącach oczekiwania i planowanym odbiorze na koniec lipca , że auto uzyskało kwotę produkcyjną na wrzesień ... ale nikt już pisemnie tego nie zapewni ... chyba szybciej jachty się wyprodukują niż BMW ... najpierw proszą o jeszcze tydzień , później o dwa tygodnie na sprecyzowanie i tak mija miesiąc a po miesiącu już czas oczekiwania do września tak zeby nie dzwonić codziennie i im nie truć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać. Znalazłem na stocku podobne G31 do zamówionego , jeszcze z 2020r, bez przebiegu , nierejestrowany, ale oferta dealera jest mało opłacalna. Mimo że to zeszły rok, zaproponowali rabat 15% tj ok 43tys ,gdzie na nowy do produkcji dostałem upust 65tys. Nie wspominając o finansowaniu w najmie, które obecnie wyliczyli na 1,3% miesięcznie , gdzie wcześniej wychodziło nieco ponad jeden (1,05%). Tłumaczenie dość standardowe , że nie ma samochodów nowych i są znaczne obsuwy więc stock poszedł do góry i nie ma wsparcia centrali na sprzedaż z placu. Ale uwzględniając różnice w wyposażeniu, 20tys więcej za samochód z 2020 tylko dlatego, że jest od ręki to trochę przesada.

Zaraz zmienię nastawienie z "kiedy się wyprodukuje" na "oby w ogóle się wyprodukował".

Czy w przypadku przekroczenia terminu dostawy , obecnie dealerzy proponują jakieś rekompensaty ,gadżety , zniżki ? W swoim zamówieniu/umowie niestety nie mam żadnego zapisu, który się odnosi do tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku przekroczenia terminu dostawy , obecnie dealerzy proponują jakieś rekompensaty ,gadżety , zniżki ? W swoim zamówieniu/umowie niestety nie mam żadnego zapisu, który się odnosi do tej sprawy.

Nie dostałeś "ogólnych warunków sprzedaży" w chwili podpisania zamówienia? Czytałeś?

Nie wiem jak jest dzisiaj, ale wcześniej był rabat 0,03% ceny pojazdu za każdy dzień zwłoki, ale nie więcej niż 4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać. Znalazłem na stocku podobne G31 do zamówionego , jeszcze z 2020r, bez przebiegu , nierejestrowany, ale oferta dealera jest mało opłacalna. Mimo że to zeszły rok, zaproponowali rabat 15% tj ok 43tys ,gdzie na nowy do produkcji dostałem upust 65tys. Nie wspominając o finansowaniu w najmie, które obecnie wyliczyli na 1,3% miesięcznie , gdzie wcześniej wychodziło nieco ponad jeden (1,05%). Tłumaczenie dość standardowe , że nie ma samochodów nowych i są znaczne obsuwy więc stock poszedł do góry i nie ma wsparcia centrali na sprzedaż z placu. Ale uwzględniając różnice w wyposażeniu, 20tys więcej za samochód z 2020 tylko dlatego, że jest od ręki to trochę przesada.

Zaraz zmienię nastawienie z "kiedy się wyprodukuje" na "oby w ogóle się wyprodukował".

Czy w przypadku przekroczenia terminu dostawy , obecnie dealerzy proponują jakieś rekompensaty ,gadżety , zniżki ? W swoim zamówieniu/umowie niestety nie mam żadnego zapisu, który się odnosi do tej sprawy.

 

U nas mieli piękną 540i z 2020/sierpień z przebiegiem 4000 z komfortami z nappą , Harmanem , skrętną osią no demo na full wypasie i wziąłem sobie nawet ją na weekend ale kiedy już się zdecydowałem ze ją kupuje mimo że używka to ktoś mi ją sprzątnął ... az mam kaca po tym. Pozostaje czekać choć niewiem czy to kiedykolwiek się wyprodukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku przekroczenia terminu dostawy , obecnie dealerzy proponują jakieś rekompensaty ,gadżety , zniżki ? W swoim zamówieniu/umowie niestety nie mam żadnego zapisu, który się odnosi do tej sprawy.

Nie dostałeś "ogólnych warunków sprzedaży" w chwili podpisania zamówienia? Czytałeś?

Nie wiem jak jest dzisiaj, ale wcześniej był rabat 0,03% ceny pojazdu za każdy dzień zwłoki, ale nie więcej niż 4%.

 

Właśnie czegoś mi brakowało w komplecie dokumentów. Dostałem same zgody marketingowe, RODO, dwa regulaminy i warunki Connected Drive i OWU opon BMW. Muszę przy okazji podpytać handlowca. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jest problem wielu marek samochodów dzisiaj. Aut na stoku praktycznie nie ma albo trzeba mieć szczęście. Np w volvo wprost powiedział facet, że najwcześniej auto będzie w kwietniu przyszłego roku, a jak bym chciał mieć autonomiczną jazdę, to nie wiadomo czy w następnym roku się wyrobią. W BMW podejście jest takie - mówisz jaki chcesz model i kolor a oni mówią Ci co możesz mieć w środku. Ogólnie jest tak, że jak ktoś ma G30 z przed LCI to może mieć je o niebo lepiej wyposażone niż obecnie zamawiane modele. Najgorzej jest z elektroniką.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


uwierzę jak zobaczę

 

Byłem w piątek u Fusa (warszawski dealer). Mają na placu takie cuda - samochód z dziurami na dole obudowy lusterek. Jest to miejsce do montażu kamer - ale kamer brak

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


uwierzę jak zobaczę

 

Byłem w piątek u Fusa (warszawski dealer). Mają na placu takie cuda - samochód z dziurami na dole obudowy lusterek. Jest to miejsce do montażu kamer - ale kamer brak

 

Ciekawe czy wszystkie wiązki ma poprowadzone i moduł odpowiedni zainstalowamy a tylko samych kamer brakuje. Jeśli tak, to będzie można w miarę łatwo uzupełnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wszystko jest fabrycznie przygotowane pod kamery, łącznie z elektryką i otworami. Zestaw kamer ma przyjść osobną paczką (czyżby jakiś magazyn części zamiennych?) i serwis u dealera to będzie podobno montować. Tym sposobem nie blokują już linii produkcyjnej, a klient praktycznie widząc swoje zamówienie jeszcze chwilę cierpliwie poczeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy z szyberdachem tez tak zrobią
jak za starych czasów u handlarza Mirka - wezmą i poskładają od innego klienta :D

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamowione 2 dni temu , z restrykcji nadal otwieranie noga bagaznika i fotele komfortowe z wyposazenia ktore zamowilem. Otwieranie noga przezyje jak go nie bedzie ale komfortowe fotele musza byc a bmw zaleca wymiane na sportowe bo nie wiadomo kiedy beda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kamer 360 doczekała się już chyba oficjalnej akcji. Idąc za zagranicznym forum , inni dealerzy w Europie też dostają auta "z dziurami" . Nie znalazłem informacji ile później trwa średnio uzupełnienie tych kamer na miejscu w serwisie i jak długo czekają na dostawę części.


Info z forum bimmerpost:

https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1840867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.