Skocz do zawartości

F96 Moj garbusek szuka nowego domu ;)


Fino

Rekomendowane odpowiedzi

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSQ8 - Grubasek zajal miejsce garbuska :lol:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urus dla ubogich :mrgreen:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Urus dla ubogich :mrgreen:

 

No cóż bidaku. Nic tylko Ci współczuć.

A tak serio to już kiedyś pisałem, że Twój poprzedni zestaw samochodowy pod tytułem X5 M50d + M5@780KM trudno będzie pobić. No może dolożyłbym jeszcze jakąś Corvette Z06 jako trzeci samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSQ8 - Grubasek zajal miejsce garbuska :lol:

 

Mógłbyś krótko porównać Q7 vs Q8 z własnego doświadczenia? Jeździłem ostatnio 2 dni Q8, ale dieslem, bo nie mieli wersji jaką chcę. W moim przypadku byłby to 1 for all, wiec celuję w SQ7/SQ8 (benzynowy). Interesuje mnie głównie prowadzenie - Q8 jest krótsze i szersze od Q7, ale pytanie czy różnica jest odczuwalna/spora (u Ciebie dodatkowo różnica z racji RS -S)? Jak zachowanie przy wyższych V? Jakieś różnice? Bagażnik wg danych większy niż X5 w Q8, ale na żywo jakoś mizernie wyglada (w odróżnieniu od Q7).


Kończy mi się Umowa na obecne X5 i rozważałem M50i, ale z racji cyrków z zamówieniami i brakiem pewności jaka ostatecznie konfiguracja przypłynie zacząłem spoglądać na SQ8/SQ7 ze stoku. Chociaż tu tez nie jest kolorowo i nie wiem czy nie najprościej będzie wydłużyć o rok najem, tym bardziej, ze jestem zadowolony z obecnego. Handlowcy prognozują, ze sytuacja powinna uspokoić się i unormować w Q2 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urus dla ubogich :mrgreen:

 

No cóż bidaku. Nic tylko Ci współczuć.

A tak serio to już kiedyś pisałem, że Twój poprzedni zestaw samochodowy pod tytułem X5 M50d + M5@780KM trudno będzie pobić. No może dolożyłbym jeszcze jakąś Corvette Z06 jako trzeci samochód.

Etam , rodzinny suv w którym siedzi się z tylu jak na stołku z plecami opartymi o ścianę pod katem 90 stopni , w którym dorosłym pasażerom z tylu brak miejsca na nogi i rewelacyjnie jeżdżący i dający mase frajdy własnościami trakcyjnymi ciasny sedan bez miejsca na nogi z tylu i z niby dużym bagażnikiem ale do którego ciężko coś większego wsadzić , do tego przy moim trybie dnia meczący od częstego wsiadania/wysiadania i jazdy na krótkich odcinkach to niestety nie okazał się dla mnie zestaw nie do pobicia ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSQ8 - Grubasek zajal miejsce garbuska :lol:

 

Mógłbyś krótko porównać Q7 vs Q8 z własnego doświadczenia? Jeździłem ostatnio 2 dni Q8, ale dieslem, bo nie mieli wersji jaką chcę. W moim przypadku byłby to 1 for all, wiec celuję w SQ7/SQ8 (benzynowy). Interesuje mnie głównie prowadzenie - Q8 jest krótsze i szersze od Q7, ale pytanie czy różnica jest odczuwalna/spora (u Ciebie dodatkowo różnica z racji RS -S)? Jak zachowanie przy wyższych V? Jakieś różnice? Bagażnik wg danych większy niż X5 w Q8, ale na żywo jakoś mizernie wyglada (w odróżnieniu od Q7).


Kończy mi się Umowa na obecne X5 i rozważałem M50i, ale z racji cyrków z zamówieniami i brakiem pewności jaka ostatecznie konfiguracja przypłynie zacząłem spoglądać na SQ8/SQ7 ze stoku. Chociaż tu tez nie jest kolorowo i nie wiem czy nie najprościej będzie wydłużyć o rok najem, tym bardziej, ze jestem zadowolony z obecnego. Handlowcy prognozują, ze sytuacja powinna uspokoić się i unormować w Q2 2022.

 

SQ7/Q7 w standardowym ustawieniu ( comfort lub auto ) jest wyraźnie niższe niz Q8/SQ8/RSQ8 dzięki temu prowadzi sie super i na bank nie gorzej niż Q8 o dziwo . Porównując bezpośrednio swoje Sq7 do RSQ8 naprawdę nie odczuwa się żadnych deficytów , nawet momentami jak za szybko i zbyt późno wchodzi się w zakręt mam wrażenie jakby SQ7 jakoś pewniej i chętniej to szlo.

Co ciekawe w RSQ8 jadąc czuje się bardziej jak w suvie niz w SQ7 - tu duzo bliżej do wrażeń z osobówki , nawet odczuwalnie niżej się siedzi.

Bezpośrednia przesiadka z G05 do SQ7 na pewno da wrażenie jakbyśmy jeździli osobówka - mnie się to mega podoba a już mojej zonie która lubi z góry wszystko widzieć już mniej.

Tylne fotele w q7 można mocniej pochylić niż w q8 , bagażnik w q7 jest trochę większy ( w obydwu jest opcja przesuwania i pochylania tylnej kanapy )

Patrząc przez pryzmat wersji SQ7 / RSQ8 to mam w końcu to czego szukałem - jest to trochę sprzecznie z logika bo RSQ8 nie jest wcale takie ostre i twarde jakby tego można się spodziewać a SQ7 jest znacznie bardziej dynamiczne ( ogólnie ) .

Pozostaje kwestia indywidualnych potrzeb i wyglądu oczywiście. Mnie się podobają obydwa ;)

Chociaż RSQ8 wyglada naprawdę jak trzeba dopiero w trybie dynamic ( po obniżeniu ) Zwróć uwagę na wysokość porównując te auta - to jest dość istotna różnica i tu warto dopasować to do swoich preferencji.

Gdybym miał wybierać SQ7 czy SQ8 z tym samym motorem 507km na główny wóz rodzinny to raczej byłoby to SQ7 ale to moja subiektywna ocena.

Pozostawiając wygląd jako kwestie indywidualna to w niczym SQ7 nie jest gorsze od SQ8 , jest tylko lepsze ...

Jak będziesz w wawie lub jesteś z wawy czy okolic to zapraszam - na przejażdżkę.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@fino z tego co pamietam to Twój sq7 jest jeszcze z v8 diesel? Własnie tak to wyglada ze w duzych I ciezkich autach ten znienawidzony przez wielu diesel pomimo sporo gorszych parametrów na papierze od benzyny to w odczuciach wielu użytkowników wydaje się szybszy i bardziej przyjemny do codziennej jazdy i do tego oszczędniejszy. Nie wiem jak fino wyglada twoja jazda na codzień ale wydaje mi się ze jeśli głównie jeździsz po mieście na krótkich odcinkach i masz gdzie się podładować to etron s albo nowe ix 50i tez mógłby być ciekawa alternatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Urus dla ubogich :mrgreen:

 

No cóż bidaku. Nic tylko Ci współczuć.

A tak serio to już kiedyś pisałem, że Twój poprzedni zestaw samochodowy pod tytułem X5 M50d + M5@780KM trudno będzie pobić. No może dolożyłbym jeszcze jakąś Corvette Z06 jako trzeci samochód.

Etam , rodzinny suv w którym siedzi się z tylu jak na stołku z plecami opartymi o ścianę pod katem 90 stopni , w którym dorosłym pasażerom z tylu brak miejsca na nogi i rewelacyjnie jeżdżący i dający mase frajdy własnościami trakcyjnymi ciasny sedan bez miejsca na nogi z tylu i z niby dużym bagażnikiem ale do którego ciężko coś większego wsadzić , do tego przy moim trybie dnia meczący od częstego wsiadania/wysiadania i jazdy na krótkich odcinkach to niestety nie okazał się dla mnie zestaw nie do pobicia ...

 

Jesteś Fino zepsuty do szpiku kości :duh: :lol: Jak to inaczej mozna skomentować :roll:


Idąc Twoim tropem to mógłbym napisać o swoich furach, że X5 faktycznie trochę ciasne z tyłu i biedą wieje bo ma nieosłoniętą kamerę cofania i progi. Do tego awaryjne i za szerokie zeby wygodnie parkować w mieście. 650i GC jest ciasne, ciężkie, silnik ma dużą bezwładność, osiągi wcale nie rewelacyjne i generalnie samochód do niczego ani do sportu ani do miasta a w trasę za mały bagażnik i słaby zasięg. 640i F13 po pierwsze "nie jedzie", po drugie mega ciasne i jeszcze bardziej bez sensu niż 650GC. Ogólnie cala moja "flota" do wymiany :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Michael to każdy tak ma tylko nie każdy może sobie pozwolić na wymianę floty co rok a koledze możemy jedynie pogratulować :D :D no i troszkę pozazdrościć tez ale w pozytywnym tego słowa znacżeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze kilka miesięcy temu rozglądałem się za G06, co prawda nie interesuje mnie wersja M, ale po wizycie w salonie audi i obejrzeniu i przejażdżce SQ8 na 99% w garażu będą znowu cztery zera :D

Jednak tył G06, tak mnie od tego auta odpycha, ze nie mogę się przełamać.

Gratuluje i życzę zadowolenia z użytkowania RSQ8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbusek trafił do kolegi, będę miał go na oku ;)

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.