Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna - czy warto ?


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ceramika tez ma trwalosci iles lat, ale i tak trzeba ja kazdego roku uzupelniac. Zakladam ze tu pewnie podobnie.

Tak dokładnie. instrukcje od kolegi były jasne, że jak zaczną się pojawiać wyczuwalne pod ręką chropowatości to trzeba działać :)

Tyle tylko, że koszt o wiele mniejszy. Póki co kilka myć samą wodą zdemineralizowaną i nic nie zostaje na aucie. Zobaczymy ile pociągnie bez chemii :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co kilka myć samą wodą zdemineralizowaną i nic nie zostaje na aucie. Zobaczymy ile pociągnie bez chemii :D

 

Zrób dwie dłuższe trasy w deszczową pogodę, wtedy spróbuj- cudów nie ma :P

Albo najlepiej teraz autostradą z tym całym robactwem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co kilka myć samą wodą zdemineralizowaną i nic nie zostaje na aucie. Zobaczymy ile pociągnie bez chemii :D

 

Zrób dwie dłuższe trasy w deszczową pogodę, wtedy spróbuj- cudów nie ma :P

Albo najlepiej teraz autostradą z tym całym robactwem ;)

W piatek przeleciałem się ponad stówkę. Robaków się trochę przykleiło, ale myjka bezdrotykowa (sama woda zdeminarelizowana) i wszystko zeszło za 5 PLNów :D

Plamy po deszczu powstają w mniejszej ilości. Woda od razu spływa, a jak już coś zaschnie na nagrzanej masce przy postoju to opcja jak wyżej i znikają.

Co prawda to dopiero dewa tygodnie od nałożenia, ale myślę, że jak za taką kwotę to całkiem przyzwoita alternatywa.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jestem ciekawy jak przejedziesz się 140 - 160 km/h przez okolo 150 - 200 km trasy. Jesli zejdą samą wodą to robię to od razu :)

Dam znać jak będzie okazja. Sam jestem ciekaw efektu :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was nakładał może na auto Aqua Graphene Coating? Mam dosyć niezmywalnych owadów na samochodzie i śladów które mi zostawiły, wiec razem z polerką chciałbym auto jakoś zabezpieczyć, tak żeby łatwo schodziły robaki z lakieru, a przy okazji nadać trochę blasku swojej 3 po 2.5 roku użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was nakładał może na auto Aqua Graphene Coating? Mam dosyć niezmywalnych owadów na samochodzie i śladów które mi zostawiły, wiec razem z polerką chciałbym auto jakoś zabezpieczyć, tak żeby łatwo schodziły robaki z lakieru, a przy okazji nadać trochę blasku swojej 3 po 2.5 roku użytkowania.
Przewiń tą stronę go góry i poczytaj mój post...
Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was nakładał może na auto Aqua Graphene Coating? Mam dosyć niezmywalnych owadów na samochodzie i śladów które mi zostawiły, wiec razem z polerką chciałbym auto jakoś zabezpieczyć, tak żeby łatwo schodziły robaki z lakieru, a przy okazji nadać trochę blasku swojej 3 po 2.5 roku użytkowania.
Przewiń tą stronę go góry i poczytaj mój post...

 

Czytałem ten post wczoraj i jakoś przeoczyłem, że jest tam słowo „grafen” :mad2:. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

przysięgłem że nie założę ceramiki do G30 , ale wczorajsze zdjęcie spowodowało ogromne zamieszanie w tej sprawie : oto G20 po 77 tyś km i 2 lata z nałożoną ceramiką w dniu odbioru , oraz 2 dniowe G30 bez ceramiki , oba auta są tak samo brudne . widzicie różnicę ?

IMG20220702203333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was nakładał może na auto Aqua Graphene Coating? Mam dosyć niezmywalnych owadów na samochodzie i śladów które mi zostawiły, wiec razem z polerką chciałbym auto jakoś zabezpieczyć, tak żeby łatwo schodziły robaki z lakieru, a przy okazji nadać trochę blasku swojej 3 po 2.5 roku użytkowania.

 

Nie ma złotego środka na owady. Po prostu po każdej trasie trzeba jechać na myjkę i je zmyć pod ciśnieniem wcześniej psiukając specyfikiem odpowiednim do nałożonej powłoki na lakier. Pozostawienie zaschnietych owadów na kilka dni to juz ślady po nich. Masakryczne jest pozostawienie auta na słońcu. Wtedy nawet powłoka z marsa nie pomoże.

Ceramika pomaga owszem ale nie oczekujcie cudów.

Myjka ciśnieniowa po każdej trasie i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie moge umyc auta po weekendowych trasach to doraźnie spryskuje zderzak i lusterka quick detailerem, czekam chwile i przecieram lekko mikrofibrą.

Niestety wszystkiego nie da się usunąć lekko przecierając, tak z 10-20% zostaje. Efekt jest taki ze mniej razi patrzac z przodu - mam biały lakier.


Jeśli chodzi o konkretną chemie to aktualnie testuje carpro ech2o.

Dodatkowo na aucie mam powłoke cquartz.


@Krakus3 - oba auta podstawowy czarny?

Co do różnicy, na zdjeciu może być ciężko - auta nie sa rownomiernie oświetlone. Na tym kadrze g20 na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Krakus3 - oba auta podstawowy czarny?

si , w rzeczywistości też różnica jest tak odczuwalna jak na zdjęciu , dziś pojadę do mojego deatlera na kawę i będziemy się zastanawiać co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro g30 nie ma żadnej powłoki to nie będzie się tak prezentować jak g20 jeżdżący z powłoką dwa lata. Jakbyś g30 przeleciał nawet zwykłym QD-kiem typu np Koch Quick Shine to g20 się schowa. Nie mówiąc o zwykłym twardym wosku który położych w pół godziny. Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Powierzchnia pod wosk to dwa dni wyjęte z życia auta, jak wosk w pół godziny jak musisz odczekać aż on zrobi swoje 10-15 min na element potem wypracowanie.

Trzeba umyć usunąć smołę i metal z lakieru, potem to glinkować i znów umyć dwa razy piana i do garażu wstawiasz na suszenie. Trzeba zrobić polerkę trzeba odtłuścić cały lakier trzeba politurę...

Jakie 30 min, kolego :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie moge umyc auta po weekendowych trasach to doraźnie spryskuje zderzak i lusterka quick detailerem, czekam chwile i przecieram lekko mikrofibrą.

Niestety wszystkiego nie da się usunąć lekko przecierając, tak z 10-20% zostaje. Efekt jest taki ze mniej razi patrzac z przodu - mam biały lakier.


Jeśli chodzi o konkretną chemie to aktualnie testuje carpro ech2o.

Dodatkowo na aucie mam powłoke cquartz.


@Krakus3 - oba auta podstawowy czarny?

Co do różnicy, na zdjeciu może być ciężko - auta nie sa rownomiernie oświetlone. Na tym kadrze g20 na plus.

 

Daj proszę znać jak Carpro ech2o. Zainteresował mnie temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia pod wosk to dwa dni wyjęte z życia auta, jak wosk w pół godziny jak musisz odczekać aż on zrobi swoje 10-15 min na element potem wypracowanie.

Trzeba umyć usunąć smołę i metal z lakieru, potem to glinkować i znów umyć dwa razy piana i do garażu wstawiasz na suszenie. Trzeba zrobić polerkę trzeba odtłuścić cały lakier trzeba politurę...

Jakie 30 min, kolego :duh:

 

Weż pod uwagę, że auto jest nowe. Ja kładłem na swoim po tygodniu użytkowania i glinka była zbędna. Odsmołowywacz, deironizer, suszymy i nakładamy szybkiego Quick Waxa.

Nie móimy tutaj o poważnej aplikacji twardego wosku z clinerem, glinką i maszyną DA.

Przykład sprzed tygodnia. Zajęło mi to godzinę ale z polerką DA i Kochem P3.01


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia pod wosk to dwa dni wyjęte z życia auta, jak wosk w pół godziny jak musisz odczekać aż on zrobi swoje 10-15 min na element potem wypracowanie.

Trzeba umyć usunąć smołę i metal z lakieru, potem to glinkować i znów umyć dwa razy piana i do garażu wstawiasz na suszenie. Trzeba zrobić polerkę trzeba odtłuścić cały lakier trzeba politurę...

Jakie 30 min, kolego :duh:

 

Weż pod uwagę, że auto jest nowe. Ja kładłem na swoim po tygodniu użytkowania i glinka była zbędna. Odsmołowywacz, deironizer, suszymy i nakładamy szybkiego Quick Waxa.

Nie móimy tutaj o poważnej aplikacji twardego wosku z clinerem, glinką i maszyną DA.

Przykład sprzed tygodnia. Zajęło mi to godzinę ale z polerką DA i Kochem P3.01


Wrzucisz z innymi permissionami, bo leci 403?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestem po wizycie u mojego detailera , gdzie zaproponował 1wosk koreański 2wosk amerykański 3wosk z krzemem 4 już nie pamiętam

Jego zdaniem wosk z krzemem +mycie detailengowe raz w miesiącu + ponowienie zabiegu z woskiem co 3-4 byłoby optymalną opcją

No jest lepiej , wyraźnie lepiej w porównaniu do stanu salonowego

IMG20220704144908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jaki wosk położył, z krzemem ?

Z tego co piszesz wystarczyło mycie detalingowe, bez polerowania i glinkowania. Czyli wychodzi na to co mówiłem, że tylko mycie i wosk wystarczy do tak nowego auta.


Jeślli się otworzy link to jak wspomniałem wyżej polerka DA i godzina z Koch P3.01

Ten Koch jest z Carnaubą więc to miękki wosk, nie wytrzyma dłużej niż 3-4 mycia, ale raz na miesiąc można poświęcić godzinkę.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/28b8a6c230b79c19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.