Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna - czy warto ?


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mieliście przypadek odprysku na foli? Wiadomo nic nie jest wieczne ale czy to wina złej jakości foli itd. Można to jakoś zabezpieczyć? Jakie macie doświadczenie??

 

Ja mam na lampie i się zastanawiam co z tym zrobić.w sumie inne elementy w folii spoko zero śladu. Będę rozmawiał z detailerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obok tematu - jakich środków używacie do czyszczenia felg? Ja myślę o zakupie CarPro IronX.

 

Testuje ADBL Vampire Liquid. Jest ok, ale mógłby byc bardziej wydajny. Deironizery to zdecydowanie nie jest produkt do stosowania co mycie.

IronX nie używalem, ale Carpro ogólnie ma bardzo dobre produkty.


 

Daj proszę znać jak Carpro ech2o. Zainteresował mnie temat. :)


Do doraźnego stosowania ech2o jest ok. Ale stosuje na miejscowe zabrudzenia typu owady, ptasie kupy itp. Ostatnio czyscilem wnetrze i tez uzywalem ech2o. Na plastiki i dekory spoko, ale na sensatecu lepsza robote zrobilo APC Koch GS - rownież produkt polecany na forach. Choć do tapicerki chcialbym jednak dedykowany produkt.


ech2o to koncentrat - bardzo wydajny. Ja mam mała buteleczke 50ml którą kiedys dorzucilem do zakupów z ciekawości i jeszcze nie wypsikalem w stężeniu 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w tzw. międzyczasie trochę gadżetów zamówiłem.

I tak.


Do felg wziąłem produkt z Shiny Garage - Monster Wheel Cleaner Plus i działa bardzo dobrze. Smród nawet nie aż taki straszny.


Do tego wziąłem od nich Interior Quick Detailer i pachnie ładnie, dobrze czyści środek.


Do powłok zewnętrznych wziąłem Ech2o - na BMW jeszcze nie testowałem, bo powłoka ceramiczna robi robotę, ale na Octavii teściowej i moim starym Hujdaju zaaplikowałem - efekt bardzo dobry, choć trzeba to robić na spokojnie.


Wypróbowałem też na oknach w domu i tutaj robi doskonałą robotę.


Tylko trzeba jedną mikrofibrą rozprowadzać, a jak wyschnie i zostawi potworny zamaz (bo zostawi), to drugą, suchą przetrzeć.


Teraz jeszcze szukam czegoś do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zalezy jaki chcesz efekt i jak dlugo. Wszystkie te produkty na bazie wody trzymaja krotko. Soft 99 tyre wax wytrzyma troche dluzej. Kolo 2 do 3 miesiecy. Jak chcesz zeby lezalo jeszcze dluzej to tylko jakis coating np carpro black out tyre. A te co sa na bazie wody to 2 lub 3 tyg i po wszystkim.

Ten soft wax nie jest błyszczący, fajny satynowy efekt. Megs błyszczący.

Do mycia opon carpro retyre, szczegolnie przed nalozeniem czegos konkretnego jak powloka.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiadomo ze kazdy srodek polezy dłużej jak auto stoi w garazu lub akurat trsfi sie tak, ze bedzie sie jezdzic tylko w ladnej pogodzie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie zapytac jak czesto smarujecie opony ;)

Dla mnie to juz nastepny poziom choroby detailingowej. Wiadomo, wyglada ladnie, ale konczy sie tak że pół weekendu spędzasz w garażu.


Sam przesmarowalem raz na próbe bo w ręce wpadl mi tester carpro perl. Przetarlem APC, wsmarowalem perl - efekt spoko, choć na krotko. Może po zimie powtorze, ale częsciej - chyba troche szkoda mi czasu na zabawe.


Na felgi wrzucilem też ceramike bo zostalo mi cquartz po aplikacji na auto. W sumie domywanie jest tylko lekko łatwiejsze. Nie wiem czy jest sens to powtarzać.


Jak juz jesteśmy przy tematach odbiegajacych od samej ceramiki to moze ktoś polecic preprat do czyszczenia sensatecu i tapicerki? Mam troche tlustych plam od kremu przeciwsłonecznego.


Na szybko po lekturze internetu wytypowalem colourlock do ekoskóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem ile i jak często Wy jeździcie, ale u mnie po nałożeniu soft99 tire wax wcale nie trzyma dłużej niż jakieś na bazie wody. Mówimy tu o jeździe w niesprzyjających warunkach (deszcz, trasy). 2-3 miesiące? Na moim po 2-3 deszczowych trasach po 200km efekt znika :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdze malo ale auto stoi na dworze caly czas. Wosk softa wytrzymal 2 miechy. Jedynie nakladanie tego to lipa w porownaniu do pianek czy sprayu. No i nie stosuje na kola zadnej chemii bo fele zabezpieczone wiec tylko mycie szamponem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mi Soft99 trzyma 5 max 6 miesięcy, auto myte 1-2 w tygodniu. Nie jeździ w deszczu czy innym syfie.

Musi być perfekcyjnie przygotowana powierzchnia i swoje wytrzyma. Trasy czy nieodpowiednie mycie itd. obniżą ten czas trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powierzchnia opony tez musi byc przygotowana pod dresing jak i lakier pod wosk. Wyszorowana, odtłuszczona i dopiero dresing. Poza tym kluczowe jest niestosowanie agresywnej chemii do felg. Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocny kwas jak i mocna zasada to nigdy dobry pomysl. Natomiast kwasny szampon jest bardzo dobry do odetkania powloki ceramicznej.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.