Skocz do zawartości

Średnie spalanie F40


pawelo9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim 120i po przejechaniu 2200 km spalanie wg komputera pokładowego wynosi 7,2

Wg moich wyliczeń (ilość paliwa wlana i ilość przejechana) wynosi 7,26

Ponad 95% jazda w trybie comfort (50% w trasie i mieście)


Aczkolwiek udało mi się uzyskać wynik 3,9 na trasie Korbielów - KRK w trybie ecopro - ale radości z jazdy nie było......


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

[quote name="Piotr PKL"


Aczkolwiek udało mi się uzyskać wynik 3' date='9 na trasie Korbielów - KRK w trybie ecopro - ale radości z jazdy nie było......



3.9 to Mega ecodriving, ja w dieslu 1.6 tdi raz z Zakopanego do Wadowic zrobiłem 3.3, ale to dieselek lekki, i słaby...


Szacun za umiejętność jazdy na kropelce, czasami może się przydać...


Mam 15 km do pracy, jeżdżąc w ecopro i bardzo przewidywalnie okolo 17 minut spalanie okolo 5l

Jeżdżąc szybko, spiesząc się , ryzykując czasem... spalanie 8l a czas 14 minut...

3 minuty różnicy...

czasem się nie spieszę, ale na krętej poza terenem zabudowanym lubię trochę pocisnąć dla frajdy wtedy też około 8l

Jest bardzo dobrze, w dieselku cisnąc 6.5l, ale to wyło a nie szło...

Zakręty 120i w M pakiecie sama przyjemność...


Pozdrawiam[/quote]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Ta funkcja to nie jest przypadkiem dodatkowy feature connected drive? Jaką masz wersję wyposażenia?
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,


118i, 136KM, ostatnio pali (żonie) średnio 8.0 l/100km,

średnia od nowości 8.3 (jakieś 38kkm).


Chciałbym mieć spalanie jak Wy :D


Ludzie piszą, że 320i mniej im bierze...

Czy ten silnik B38 tak ma?

Czy to my jesteśmy nie_eco_driverami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem juz tym silnikiem 130 tys km i uważam, że malutko pali. jedyne co to styl jazdy może wplynac na wyzsze spalanie. wrzucam statystyki z kwietnia - 5.4 srednia https://images91.fotosik.pl/661/f80b1c34f48224e1med.jpg

 

Ale dodaj, ze robisz glownie trasy :)


Ja przejechalem 62 kkm i srednie spalanie od poczatku to 5,7 (w podpisie mam link do sprint monitor gdzie mozna kazde tankowanie sprawdzic). Bylem w okolicach 5,4 ale odkad uzywam auta jako daily 3 razy w tygodniu do biura to korki troche podnosza ten wynik.


Wyniki typu 8,0l/100 km to juz tylko miasto - albo duze korki, albo malo kto jest szybszy spod swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nam palił 6.5-7 to byłbym mega zadowolony.

Mniej niż 6 to nawet nie marzę :shock:

Wasze liczby robią wrażenie!

Jesteście Mistrzami eco-drivingu, albo ja nie umiem jeździć. A pewnie jedno i drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma 11,5l/100km :D Auto zaraz będzie miało 3 lata i 11,5 kkm na liczniki. Tylko miasto i to głównie korki.

Ale jak pojechaliśmy sobie na półwysep, to trasa tam i z powrotem Ok. 200km wyszło średnie w granicach 6l. Mowa oczywiście o 118i. Niestety jak kupowaliśmy, nie było jeszcze wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma 11,5l/100km :D Auto zaraz będzie miało 3 lata i 11,5 kkm na liczniki. Tylko miasto i to głównie korki.

W zimie na "trasach" rzędu 2km po mieście w 2.0D żona miała rekord 11l i podobno to jest standard, nieważne, jaki to silnik. Tak więc ciężko jest porównywać "miasto" do "miasta", nie wspominając nogi jednego i drugiego kierowcy.

A F40 kusi, by mieć ciężką nogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma 11,5l/100km :D Auto zaraz będzie miało 3 lata i 11,5 kkm na liczniki. Tylko miasto i to głównie korki.

.

Miły znajomy pan z ASO opowiadał, że świeże auta (nie znam definicji świeżości) palą stosunkowo dużo zaraz po uruchomieniu żeby szybko nagrzać silnik.

Jest to (podobno) wymogiem ekologicznym, że po 3 minutach silnik musi mieć temperaturę roboczą. Pewnie chodzi o DPF, GPF, kat i co tam jeszcze.

Statystycznie powoduje to wytwarzanie mniejszych ilości CO2, ale dla jeżdżących krótkie dystanse, głównie podczas 'dogrzewania' silnika, powoduje to wysokie spalanie i tak ma być :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nam palił 6.5-7 to byłbym mega zadowolony.

Mniej niż 6 to nawet nie marzę :shock:

Wasze liczby robią wrażenie!

Jesteście Mistrzami eco-drivingu, albo ja nie umiem jeździć. A pewnie jedno i drugie :)

Mistrzami eco-drivingu? Chyba raczej mistrzami tworzenia korków w mieście. Jeden się toczy

do świateł, a z tyłu dziesięć samochodów musi stać w korku i więcej palić. Na zielonych przejedzie on

i tylko on, ale za to "ekologicznie". Jak ktoś chce jeździć

w taki sposób, to powinien sobie kupić fabię albo rower i kapelusz, a nie BMW. W innych postach widać

ile 1-ka pali przy normalnej jeździe po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem jak wy jezdzicie, korkow zadnych nie robie, zawsze ruszam dynamicznie, zawsze z maksymalną dopuszczalna predkoscią. moze tu chodzi o doswiadczenie, przejechalem prawie milion kilometrow w swoim życiu i dlatego potrafie jeździć oszczednie? bez potrzeby nie hamuję i nie jeżdzę z predkosciami grubo ponad limit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nam palił 6.5-7 to byłbym mega zadowolony.

Mniej niż 6 to nawet nie marzę :shock:

Wasze liczby robią wrażenie!

Jesteście Mistrzami eco-drivingu, albo ja nie umiem jeździć. A pewnie jedno i drugie :)

Mistrzami eco-drivingu? Chyba raczej mistrzami tworzenia korków w mieście. Jeden się toczy

do świateł, a z tyłu dziesięć samochodów musi stać w korku i więcej palić. Na zielonych przejedzie on

i tylko on, ale za to "ekologicznie". Jak ktoś chce jeździć

w taki sposób, to powinien sobie kupić fabię albo rower i kapelusz, a nie BMW. W innych postach widać

ile 1-ka pali przy normalnej jeździe po mieście.

 


No i znalezlismy winnego korkow. Byl kolega kiedys na "zachodzie" ? Tutaj korki to faktycznie jazda 20-30 km/h, ale lepiej wolno jechac niz co chwile ruszac. Nie tylko z eco powodow, ale widac kto na drodze szarpie i rwie do przodu, by za chwile hamowac.

W innych postach pozniej widac placz, ze hamulce wytrzymaly 15 kkm i kosztuja 3000 zl brutto i dajcie namiar na zamienniki...


A tak na powaznie bylo wyzej napisane, ze spalanie w miescie zalezy od tak wielu czynnikow... Miasto miastu nie rowne, temeratura, noga kierowcy, dyspozycja dnia... Sam przy sobotniej objazdowce robie 11-12 litrow... No ale, co 500 metrow sklep, piekarnia, inny sklep, smieci (tak, w DE smieci papierowe trzeba wozic autem bo tylko w kilku punktach miasta sa odpowiednie pojemniki :mad2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 11k km spalanie unormowało się na 7,1 - 7,3 (według komputera) przy codziennej jeździe w korku (i serio moje daily to 15 km w jedną stronę pokonywane średnio 4 razy w tygodniu w korku w czasie około 35 - 40 min). Popołudniowe powroty czasem pozwalają rozbujać się do zawrotnych prędkości 80 - 100km/h na odcinku może maks 8 - 8,5 km z powyższych. Standardowo ustawiony mam comfort ze skrzynią w sporcie, oczywiście start&stop zawsze wyłączony (w zasadzie weszło mi to już tak w nawyk, że naciskam ten guzik zanim odpalę furę). W trasie mam standardowo 6,5 (często, zwłaszcza przy wyprzedzaniu rzucam w sport, żeby się szybciej napędzić). Zawalidrogą nie jestem, jeżdżę przeważnie lewym poganiając co bardziej opieszałych uczestników ruchu, chociaż raczej nie zdarza mi się jeździć szybciej niż 160 km/h (a przynajmniej nie całe trasy :) ). Ze świateł też raczej mało kto startuje ze mną, chociaż nie urządzam wyścigów - na pewno nikt nie powiedziałby, że go blokuję. Być może to spalanie zależy od płynności jazdy - ja jeżdżę raczej bardzo płynnie, ze stałą prędkością, przeważnie o około 20km/h wyższą niż dopuszczalna na danym odcinku i raczej nie hamuję bez potrzeby, ale naprawdę nie wiem jaką trzeba mieć technikę, żeby na comforcie w 118i zrobić 11,5l :wink:
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo ustawiony mam comfort ze skrzynią w sporcie

 

Mozna konfiguraowac tryb comfort, jak to zrobic? Auto zawsze odpala sie w comforcie i trzeba przelaczac tryb na sport, bo generalnie jazda na 1200 RPM jest malo "comfort". :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

No i znalezlismy winnego korkow. Byl kolega kiedys na "zachodzie" ? Tutaj korki to faktycznie jazda 20-30 km/h, ale lepiej wolno jechac niz co chwile ruszac. Nie tylko z eco powodow, ale widac kto na drodze szarpie i rwie do przodu, by za chwile hamowac.

W innych postach pozniej widac placz, ze hamulce wytrzymaly 15 kkm i kosztuja 3000 zl brutto i dajcie namiar na zamienniki...


A tak na powaznie bylo wyzej napisane, ze spalanie w miescie zalezy od tak wielu czynnikow... Miasto miastu nie rowne, temeratura, noga kierowcy, dyspozycja dnia... Sam przy sobotniej objazdowce robie 11-12 litrow... No ale, co 500 metrow sklep, piekarnia, inny sklep, smieci (tak, w DE smieci papierowe trzeba wozic autem bo tylko w kilku punktach miasta sa odpowiednie pojemniki :mad2: )

Czas się już wyleczyć z tych kompleksów zachodnich. Musisz zrozumieć, że czasy się zmieniły i wyjazd nie jest żadną nobilitacją ani osiągnięciem.

Przepustowość w mieście zależy od tego ile samochodów przejedzie na światłach. Jak kilku pseudo eko się toczy do zielonych

świateł, to przepustowość spada i nawet lotnisko w Berlinie tego nie zmieni. Oni zaoszczędzą, ale z punktu widzenia ekologii

całkowita emisja CO2 stojących za nimi w korku na czerwonym samochodów wzrośnie.

Co do postów i klocków, to jeżeli chciałeś napisać, że innych w odróżnieniu od ciebie nie stać na ich wymianę, to źle trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zostawie taki cytat "bo nawet jak jest twoja racja to moja jest mojsza niz twojsza" :mrgreen:

 

jeżeli chciałeś napisać, że innych w odróżnieniu od ciebie nie stać na ich wymianę, to źle trafiłeś.

teraz jeszcze pozostalo sciagnac bielizne i porownac kto ma wiekszego bydlaka. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.