Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2023 o 17:31, Morris150 napisał(a):

I uda się w tym miesiącu? Ja właśnie dostałem informacje od dilera że będzie produkowany w lutym natomiast zamawiałem w kwietniu... 

Jak w ogóle u reszty wygląda sytuacja? Ja nie będę ukrywał ale jestem wku**iony.

jest na produkcji, jest VIN - powinno się udać :) podsumowanie: zamawiane w lutym, pierwotny termin na czerwiec. 8  miesięcy w sumie. żadnych problemow z dostępnością komponentów. więc jak to się mówi: jest dobrze, ale nie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą pod tym względem zrobili to samo od czerwca '23 co z 3er czyli tworzywo. O ile w 3er miałem okazję sprawdzić organoleptycznie i 100% potwierdzam, to 4er wyprodukowanego po lipcu nie miałem okazji oglądać. Moja 3ka też już ma slot produkcyjny na początek stycznia, zamawiana z końcem czerwca.  Czy coś wiecie o potencjalnym wzroście cen od nowego roku i jak to się na nas odbije? W US od nowego roku ceny wyższe, piszą na forach 😕

więcej plastiku = trzeba podnieść ceny, logiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem informację, że auto wypadło z produkcji ustalonej na listopad. Handlowiec pytał, czy chcę grudzień czy jakiś termin w nowym roku 🤔. Co robić? 

Znając życie wybierając produkcję grudzień też z niej wypadnie, a wybierając produkcję w 2024 roku zaraz się okaże, że owszem wyprodukuje się w 2024 roku, ale na przykład w Lipcu 🥲. Co wg Was powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
23 godziny temu, blackafero napisał(a):

Wczoraj dostałem informację, że auto wypadło z produkcji ustalonej na listopad. Handlowiec pytał, czy chcę grudzień czy jakiś termin w nowym roku 🤔. Co robić? 

Znając życie wybierając produkcję grudzień też z niej wypadnie, a wybierając produkcję w 2024 roku zaraz się okaże, że owszem wyprodukuje się w 2024 roku, ale na przykład w Lipcu 🥲. Co wg Was powinienem zrobić?

brać 24 🙂 

  • Lubię to 2
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu zmodyfikowałem delikatnie zamówienie dodając podgrzewane fotele z tyłu i samochód z 8mego tygodnia 2024 wskoczył na 49 tydzień tego roku. Ciekawe co się z tego rozwinie ale nie będę marudził jak auto będzie wcześniej. Póki co w planach jest żeby go nigdy nie sprzedać wiec nie zależy mi jaki to rocznik będzie 🙂

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 08:14, macste napisał(a):

Z tego co piszą pod tym względem zrobili to samo od czerwca '23 co z 3er czyli tworzywo. O ile w 3er miałem okazję sprawdzić organoleptycznie i 100% potwierdzam, to 4er wyprodukowanego po lipcu nie miałem okazji oglądać. Moja 3ka też już ma slot produkcyjny na początek stycznia, zamawiana z końcem czerwca.  Czy coś wiecie o potencjalnym wzroście cen od nowego roku i jak to się na nas odbije? W US od nowego roku ceny wyższe, piszą na forach 😕

więcej plastiku = trzeba podnieść ceny, logiczne...

No zobaczymy, co prawda nie jest to wyrocznia ale w konfiguratorze 3ki w środku już widać tworzywo a w 4ce jeszcze cały czas skóra.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego Wam życzę bo ten plastik nie wygląda dobrze. Już planuję go wymienić, może ktoś obczajał temat? Ciekawe ile takie coś kosztuje w ASO. Mam filmik mojego konfiga w środku i jest skóra - mam zamiar porozmawiać z beemwu na ten temat.  Kupowałem coś innego niż mam dostać,  dlaczego?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, mtzecik napisał(a):

info od dealera - załapałem się na grudniową produkcję, zamawiane w czerwcu. M440 GC. nie było żadnych info kiedy mogę się spodziewać, po dwóch mailach do centrali nagle znalazł się slot produkcyjny... 😉

 

tak jak zawsze mówię dobry handlowiec to ponad połowa sukcesu w skróceniu czasu oczekiwania 😉 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 13:01, Henzir napisał(a):

To dajcie jakieś rady o co pytać, bo mój handlowiec mi tylko mówi, że nic się w temacie nie dzieje.

Nie wiem jakie są etapy realizacji zamówienia i jakie bardziej szczegółowe pytanie zadać, żeby mnie handlowiec po prostu nie zbywał 🙂

Ze statusu 111 auto jeszcze może wypaść, podobnie jak ze 112 choć to już jest "o krok" od produkcji.

Jak już jest status 150 (dobra wiadomość) to znaczy, że auto wpadło na produkcję i wtedy pojawia się VIN - to jest około 2-4 tygodni przed faktyczną produkcją. Jak się wyprodukuje (status 182) to jeszcze musi przebyć drogę na plac centralny (status 193, około 2 tygodnie od fabryki) i z placu centralnego wtedy jedzie do dealera po jakimś tygodniu. Zapytaj handlowca jaki jest obecnie status i dopasuj do powyższego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 11:04, blackafero napisał(a):

Wczoraj dostałem informację, że auto wypadło z produkcji ustalonej na listopad. Handlowiec pytał, czy chcę grudzień czy jakiś termin w nowym roku 🤔. Co robić? 

Znając życie wybierając produkcję grudzień też z niej wypadnie, a wybierając produkcję w 2024 roku zaraz się okaże, że owszem wyprodukuje się w 2024 roku, ale na przykład w Lipcu 🥲. Co wg Was powinienem zrobić?

 

W dniu 8.11.2023 o 10:09, wehyr napisał(a):

brać 24 🙂 

Dostałem info, że produkcja prawdopodobnie w lutym. Straszne jest to "przekładanie" potencjalnych terminów produkcji. Ciekawe jak pewny jest ten lutowy slot.

Masakra z tym czasem oczekiwania. Ciekawe jakie rabaty pod koniec roku/w nowym roku na Audi A7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 17:17, Mati_WZL napisał(a):

Ze statusu 111 auto jeszcze może wypaść, podobnie jak ze 112 choć to już jest "o krok" od produkcji.

Jak już jest status 150 (dobra wiadomość) to znaczy, że auto wpadło na produkcję i wtedy pojawia się VIN - to jest około 2-4 tygodni przed faktyczną produkcją. Jak się wyprodukuje (status 182) to jeszcze musi przebyć drogę na plac centralny (status 193, około 2 tygodnie od fabryki) i z placu centralnego wtedy jedzie do dealera po jakimś tygodniu. Zapytaj handlowca jaki jest obecnie status i dopasuj do powyższego.

Dzięki za pomoc, tego mi było trzeba 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
12 godzin temu, JaPrzy napisał(a):

Cześć,

M440i - długo wyczekiwane dostało numer VIN 🙂

WBA11AW010FS37363

Gdyby ktoś był zainteresowany takim samochodem to zapraszam do kontaktu.

Odbiór w grudniu!!!
Koszty w tym roku:)

Ja zdążyłem już kupić inny samochód.

 

Z ciekawości co wziales? 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.