Skocz do zawartości

E61 cyfrowa zmieniarka zamiast standardowej w schowku


orzel_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wybaczcie, że wcinam się w temat ale mam drobne pytanie. Chciałbym wywalić zmieniarkę cd i zastąpić ją modułem ipod. Jest tego od groma w internecie ale nigdzie nie mogę dojść jakiego ipoda potrzebuję by to zagrało. Podpowiecie coś? Jak wygląda sprawa kodowania? Mam zakodowane mp3. Jednostka CCC + L7.

Dzięki,

Większość modeli na złącze 30pin(stary typ złącza). Jak jest z nowszymi, to nie wiem, ale podejrzewam, że nie ogarnie






Większość dedykowanych androidów podaje dźwięk na wejście Aux fabrycznej jednostki.


Z tak zrobionym audio tak na prawdę konwertery wbudowane w androida zdegradują nam dźwięk i to wyraźnie.

Najlepszym wyjściem byłoby użyć zewnętrznego DAC poprzez USB w androidzie, tyle, że nie zawsze jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry android kosztuję grubo ponad dwójkę

 

Proszę napisz co to znaczy dobry android. Rozwiń to. Wskaż jakiś link to poczytam i się odniosę dopiero do tego "dobrego androida".


Nie wiem też co by miało trwać dzień montażu. Odkręcenie paru wkrętów i wpięcie paru wytyczek ?. Swoje montowałem max godzinę.

najnowsze są na Qualcomm Snapdragon 625 a tam na pokladzie jest bardzo slabiutki DAC... ja zawszę polecam Xtrons QB8060CI mialem odpowiednik w e39 zero problemów. Mozna znaleźć cos tańszego na tym samym SoC ale to nigdy nie zagra.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry android kosztuję grubo ponad dwójkę

 

Proszę napisz co to znaczy dobry android. Rozwiń to. Wskaż jakiś link to poczytam i się odniosę dopiero do tego "dobrego androida".


Nie wiem też co by miało trwać dzień montażu. Odkręcenie paru wkrętów i wpięcie paru wytyczek ?. Swoje montowałem max godzinę.

a ten android to działa przez aux czy jak standardowa jednostka sterująca jest głównym źródłem ?

sygnal idzie po AUX i to jest glowny problem. Dlatego jak ktos ma Hi-Fi albo L7 to odradzam.

U kolegi jest dodatkowy wzmacniacz na pokladzie a to już trochę komplikuje i wydłuża instalację... trzeba przeciągnąć RCA przez caly samochód z Androida do wzmacniacza

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że wcinam się w temat ale mam drobne pytanie. Chciałbym wywalić zmieniarkę cd i zastąpić ją modułem ipod. Jest tego od groma w internecie ale nigdzie nie mogę dojść jakiego ipoda potrzebuję by to zagrało. Podpowiecie coś? Jak wygląda sprawa kodowania? Mam zakodowane mp3. Jednostka CCC + L7.

Dzięki,

Większość modeli na złącze 30pin(stary typ złącza). Jak jest z nowszymi, to nie wiem, ale podejrzewam, że nie ogarnie






Większość dedykowanych androidów podaje dźwięk na wejście Aux fabrycznej jednostki.


Z tak zrobionym audio tak na prawdę konwertery wbudowane w androida zdegradują nam dźwięk i to wyraźnie.

Najlepszym wyjściem byłoby użyć zewnętrznego DAC poprzez USB w androidzie, tyle, że nie zawsze jest to możliwe

potwierdzam zewnętrzny DAC po usb plus pożadny wzmacniacz cztero kanalowy i mamy świetną baze pod pozadne stereo w e60, koszt takkego DAC to kolejne kilka set set złotych. Tylko wtedy taki android nie będzie wąskim gardłem. Jak powszechnie wiadomo system gra tak dobrze jak gra jego najsłabsze ogniwo.

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


najnowsze są na Qualcomm Snapdragon 625 a tam na pokladzie jest bardzo slabiutki DAC...

 

To że jest Qualcomm Snapdragon 625 na 4 rdzeniach to dla mnie same plusy. Śmiga na widok palca. Żadnych niedogodności czy wad jako użytkownik nie widzę. W porównaniu do grania oryginału nie ma czego porównywać nawet na plus dla andka. Może mam inne aux DAC czy nie wiem co jeszcze :).


Można złożyć zamówienie u Chińczyka żeby wyprodukował takie jak się wymarzyło dla wybrednych. Chińczyk zrobi wszystko - zależy tylko ile mu zapłacisz.


Można też podanie do BMW napisać żeby wkładali porządne silniki jak dawniej, a nie te kible które teraz montują.


Możemy sobie takie listy życzeń układać do śmierci. Ale w myśl przysłowia jak się nie ma co się lubi...... I tym optymistycznym akcentem kończę marzenia i przechodzę do porządku dziennego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octa=8

a pozadne silniki dalej wkladaja z tym ze nie do byle czego :wink: np. B57

ale jest tak jak piszesz jak komuś zależy zeby radio śmigało a nie grało to myślę że na tym mozemy poprzestać.

Jeszce raz powtórzę na kiepskim audio to zagra poprawnie subiektywnie nawet mozna odczuć delikatną poprawę brzmienia. Ale do HiFi i L7 odradzam

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U kolegi jest dodatkowy wzmacniacz na pokladzie a to już trochę komplikuje i wydłuża instalację... trzeba przeciągnąć RCA przez caly samochód z Androida do wzmacniacza

 

Żebym dobrze to zrozumiał.

to pmimo tego że radio ori jest podpięte do wzmacniacza, to androida i tak osobno musiałbym wpinać RCA bezpośrednio do wzmacniacza z tyłu ?


Bo z tego co czytam to android podpięty wtyczkami do ori instalacji, działa jako aux w zestawieniu. czy zamotałem się ?

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octa=8

a pozadne silniki dalej wkladaja z tym ze nie do byle czego :wink: np. B57

 

Tak 8 rdzeni skrót myślowy.


Zobaczymy jak będą miały po 500-800 na budziku jak wiele E60, który kolejny silnik będą miały i ile $$$ w to będzie utopione żeby w ogóle jeździło poza lawetą. Teraz takie stwierdzenie "porządny B57"to jedynie domysły i pobożne życzenia.

 

ale jest tak jak piszesz jak komuś zależy zeby radio śmigało a nie grało to myślę że na tym mozemy poprzestać.

Jeszce raz powtórzę na kiepskim audio to zagra poprawnie subiektywnie nawet mozna odczuć delikatną poprawę brzmienia. Ale do HiFi i L7 odradzam taką zmotę

 

Tak wiem już. Twoje jest Twojsze nie mojsze. Niech tak zostanie.


Na sam koniec. System multimedialny androida to nie tylko MP3 i CD. W andku zabawa dopiero zaczyna się od MP3 i FLAC. Dalej koncerty, teledyski i co tam dusza zapragnie, a kończymy na filmach HD. Natomiast ten antyczny idrive też to obsługuje, guziki działają w kierownicy a wewnątrz systemu trzeba palcem smyrać. I ten palec działa jak w najnowszych smartfonach. Bez zamulania i zawiechy chodzi za palcem. Tak, bardzo przyjemnie to śmiga i się obsługuje.

 

Żebym dobrze to zrozumiał.

to pmimo tego że radio ori jest podpięte do wzmacniacza, to androida i tak osobno musiałbym wpinać RCA bezpośrednio do wzmacniacza z tyłu ?

 

Po mojemu nie. Do wzmacniacz podaje już sygnał jednostka CCC, a do niej podaje andek źródło dźwięku na wejściu AUX. Jednak głowy nie dam. Ktoś bardziej kompetentny może odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U kolegi jest dodatkowy wzmacniacz na pokladzie a to już trochę komplikuje i wydłuża instalację... trzeba przeciągnąć RCA przez caly samochód z Androida do wzmacniacza

 

Żebym dobrze to zrozumiał.

to pmimo tego że radio ori jest podpięte do wzmacniacza, to androida i tak osobno musiałbym wpinać RCA bezpośrednio do wzmacniacza z tyłu ?


Bo z tego co czytam to android podpięty wtyczkami do ori instalacji, działa jako aux w zestawieniu. czy zamotałem się ?

dzięki

To nie tak. Większość dedykowanych androidów rozwiązana jest tak, że korzystamy z wejścia aux, więc reszta jest nienaruszona. Tyle, że w Twoim przypadku, skoro ktoś tak zmodyfikował audio, zapewne nastawiajac się na poprawę jakości, to zmarnujesz potencjał systemu, jak wykorzystasz seryjnego androida podłączonego do aux lub osobno do wzmacniacza. Dopiero użycie dodatkowego konwertera z sygnału cyfrowego na analogowy(w skrócie DAC) pozwoli utrzymać poziom seryjnej jednostki lub go przewyższyć.


Pierwsza zasadnicza kwestia to czego oczekujesz od systemu. Jeśli tej funkcjonalności jaką dają android, to załóż go, szukając jak najnowszego rozwiązania(a co jakiś czas pojawia się coś nowego). Przekonasz się czy jakość dźwięku Tobie odpowiada. Koszt montażu może większy od zmeniarki Dension, ale możliwości znacznie większe. Dopiero podlączajac system i odsłuchując przekonasz się czy to Tobie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba tak zrobię.

A jak będzie mało to dorzucę DAC przed wzmacniaczem i będzie jeszcze lepiej

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć.


Wejście aux gra zbyt cicho dla mnie i denerwuje mnie to.

Dzieki

 

To sobie je podgłoś


https://forum.bmw5.co.uk/topic/143927-aux-volume-level/

 

podjąłem próbę zwiększenia głośności aux.

ale czy się podgłośniło... nie wiem do końca, bo nie miałem w NCS +7dB....

czy coś nie tak zrobiłem.

4c566dde9576ee55med.jpg

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrobiłem dokładnie z tym filmem.

ale czy to na wert_02 czy 03 nie widziałem tej wartości...

może nie dopatrzyłem... teraz już sam nie wiem. sprawdzę przy okazji.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ogarniacie sprawę audio w e60, ciekawa dyskusja :cool2:

Już byłem skłonny zamówić androida, ale po przeczytaniu wątku mocno się zastanawiam...

Posiadam Logic 7 z wejściem AUX, niestety bez zmieniarki :x

Głównie mi zależy na dobrej jakości dźwięku oraz większej ilości dostępnych utworów- zmieniarka odpada tylko 6cd.

Co mam kupić?

Dension ?

Złącze +iPhone?

Android?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Heh. Ja nie pomogę.

Cały czas nie mogę sie zdecydować.

Ale myśle o andku.

Mam wzmacniacz i audio ogarnięte. Przód +sub

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ogarniacie sprawę audio w e60, ciekawa dyskusja :cool2:

Już byłem skłonny zamówić androida, ale po przeczytaniu wątku mocno się zastanawiam...

Posiadam Logic 7 z wejściem AUX, niestety bez zmieniarki :x

Głównie mi zależy na dobrej jakości dźwięku oraz większej ilości dostępnych utworów- zmieniarka odpada tylko 6cd.

Co mam kupić?

Dension ?

Złącze +iPhone?

Android?

Pozdrawiam

podlacz sobię muzyke po AUX z jakiegoś starego iphona

4s-6s mniej więcej tak zagra dobrej jakosci współczesny android.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A może zmieniarka DVD by was zadowoliła z serii f

Czyta mp3

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

heh . to by była opcja.

nie widzę ich za wiele na internetach... ale zawsze jakaś opcja

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, jak dokładnie musiał bym się jeszcze zorientować ale raczej nic trudnego.

Jedyny minus z tego co pamiętam to w ccc nie pokazuje plików ale może już ktoś sobie z tym poradził bo już dawno temu o tym czytałem.

Z E70 też pasuje

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ogarniacie sprawę audio w e60, ciekawa dyskusja :cool2:

Już byłem skłonny zamówić androida, ale po przeczytaniu wątku mocno się zastanawiam...

Posiadam Logic 7 z wejściem AUX, niestety bez zmieniarki :x

Głównie mi zależy na dobrej jakości dźwięku oraz większej ilości dostępnych utworów- zmieniarka odpada tylko 6cd.

Co mam kupić?

Dension ?

Złącze +iPhone?

Android?

Pozdrawiam

Ja dołożyłem moduł ipoda. Jestem zadowolony z jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażesz jakiś namiar na taki moduł i jak go podpiąć pod nasze systemy

dzięki

https://allegro.pl/oferta/modul-zlacze-ipod-adapter-bmw-e90-e92-e93-e60-e70-9789103012

Potrzebujesz cos takiego, razem z wiązką, chyba że masz zmieniarkę pod schowkiem lub przygotowanie pod zmieniarkę to wtedy potrzebny jest sam moduł bez wiązki. Później kodowanie. A i jeszcze oprogramowanie CCC musisz mieć powyżej .08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.