Skocz do zawartości

Realna wartość auta po 3 latach


WuPe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Będę wkrótce zamawiał 330ix skonfigurowaną na ~290tyś.

Zastanawiam się nad formą finansowania.

Robię roczne przebiegi rzędu 15-20tyś km, auta są zawsze zadbane.

I tu chciałbym zaczerpnąć Waszego zdania: Jaką wartość rynkową będzie miało takie auto po 36,48,60 miesiącach?

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno wyższą niż to co przedstawią Ci w kalkulacji.

Finansujący zawsze kalkulują to w ten sposób, żeby później dealer zarobił jeszcze na używce i to wcale niemało.


Jako przykład podam Ci moje poprzednie auto, gdzie po 35kkm rocznie po 4 latach jego wartość była 26k brutto, podczas gdy na otomoto w gorszym stanie były po 34-35k brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jakim finansowaniu mówisz.


Pierwsza rzecz NA NOWYM SAMOCHODZIE NIGDY NIE ZAROBISZ


Trzeba na to spojrzeć dwojako:


Bierzesz auto w takim leasingu, jeździsz nim przez 3-4 lata robisz 50-60k przez te lata nic nie przyjemnego Cię nie spotka, auto jest w fajnym stanie warto wykupić i zarobić.


Dwa, kupujesz auto do jazdy, nie przejmujesz się, że jest maska nie zabezpieczona i po setkach kilometrów na autostradzie na kilka odprysków, nie inwestujesz w jakieś folie ochronne, wymieniasz olej co 25k jak wskazuje ASO nie zastanawiasz się czy jak zdarzy się jakaś obcierka nawet nie z Twojej winy i podczas malowania zrobią przejścia przez całą furę, co później przy odsprzedaży na własną rękę?? (a znając klienta chcącego wywalić ponad 100k za używaną furę zwróci na to uwagę)


Jeszcze pozostaje kwestia podatków przy sprzedaży (VAT)

I przede wszystkim masz suchą głowę, nie myślisz o tym, że jest odprysk czy ktoś Ci przerysował drzwi i robisz to na AC a już nigdy to nie będzie 100% nie malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chopie jak chcesz najmniej stracić to kupuj najtańsze a nie najdroższe bo za trzy lata klient powie że on w tej cenie to ma bez tych głupich opcji nowe a nie stare używane.

ja nie rozumiem - jak się kupuje telewizor to nikt nie patrzy na utratę wartości, ale auto już tak... a to i to to tylko narzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rodzaj finansowania tu nie ma znaczenia...

mogę powiedzieć że mi się bardziej opłaca wziąć kredyt albo leasing w BMW bank niż płacić gotówką... ale podobnie jest w innych salonach... to wygląda że auta częściej wymieniam niż telewizory... :duh: co ja robię źle????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj finansowania tu nie ma znaczenia...

mogę powiedzieć że mi się bardziej opłaca wziąć kredyt albo leasing w BMW bank niż płacić gotówką... ale podobnie jest w innych salonach... to wygląda że auta częściej wymieniam niż telewizory... :duh: co ja robię źle????

Przy aktualnych przepisach podatkowych i prawie zerowym oprocentowaniu w banku nie wiem jakim sposobem...jezeli masz wolna gotowke to jest to najbardziej oplacalne. Zwykly leasing moze nie jest drogi ale leasing ze zwrotem jak ostatnio mi sprzedawca wyliczyl to koszt ponad 11 proc, czyli prawie caly rabat ci zjada. Co innego dawnoej jak jie bylo limitu 150tys zl w leasingu...

Chyba ze zmiana samochodu co dwa lata, ale to slaby sposob na ucieczke od podatku, za duza utrata wartosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cześć,


Będę wkrótce zamawiał 330ix skonfigurowaną na ~290tyś.

Może być tak, że wersja M340i będzie miał niewiele wieksza utratę wartości.

Musisz sporo doposażyć 330i, żeby mieć wyposażenie M340i.

Najwieksza utrata wartosci jest na wyposażeniu.

Będą na rynku ubogie konfiguracje 330i cennikowo 230-240tys. Bogato wyposażone 330i sprzedasz szybciej za niewiele wieksze pieniądze.

Przerabielem to przy b. bogatej E60.Dostalem niewiele więcej niż średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Będę wkrótce zamawiał 330ix skonfigurowaną na ~290tyś.

Najwieksza utrata wartosci jest na wyposażeniu.

Będą na rynku ubogie konfiguracje 330i cennikowo 230-240tys. Bogato wyposażone 330i sprzedasz szybciej za niewiele wieksze pieniądze.

Przerabielem to przy b. bogatej E60.Dostalem niewiele więcej niż średnia.

 

Moim zdaniem rynek się zmienia, polski konsument też się zmienia i coraz cześciej szuka zadababnych i dobrze wyposażonych egzemplarzy. Czesto mając trochę kasy wolą kupić dobrze wyposażona zadbaną używkę niż golasa np. fiata ;)


Ceny aut nowy rosną, a ceny używek szybują w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Będę wkrótce zamawiał 330ix skonfigurowaną na ~290tyś.

Zastanawiam się nad formą finansowania.

Robię roczne przebiegi rzędu 15-20tyś km, auta są zawsze zadbane.

I tu chciałbym zaczerpnąć Waszego zdania: Jaką wartość rynkową będzie miało takie auto po 36,48,60 miesiącach?

 

Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.


Druga sprawa, to auta za gotówkę pow. 100 tyś trudno się sprzedają.


Ale jak już uda Ci się sprzedać, a dbałeś o auto i nie miało dużych przygód to jest to wersja finansowo najlepsza (zakładam, że kupujesz na osobę prywatną). Niemniej jednak będziesz musiał jeździć 4-5 lat inaczej nie zejdziesz poniżej 100 tys. i ciężko Ci będzie sprzedać....


Wszystko powyżej wynika z mojego wieloletniego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.

za 50% ceny nowego auta można kupić roczne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.

za 50% ceny nowego auta można kupić roczne auto...

 

Podeślij ofertę, biorę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.

za 50% ceny nowego auta można kupić roczne auto...

 

Podeślij ofertę, biorę :lol:

 

Ja też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.

za 50% ceny nowego auta można kupić roczne auto...

W przypadku bmw roczne są często droższe niż nowe z rabatem bo są od ręki.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Po 3 latach wartość takiej 330 będzie ok. 50% ceny katalogowej. Niemniej jednak jak kupisz za gotówkę, to będzie Ci ciężko sprzedać bo większość ludzi chce na firmę w celu odliczenia VATu. Jak kupisz za gotówkę, to VAT od razu przepada, więc każdy kupujący będzie chciał, żebyś obniżył cenę o 10-20%.... niestety.

za 50% ceny nowego auta można kupić roczne auto...

 

Dawaj oferty i już mam z 5 kupców :mrgreen:

Zapisuję się, tak jak mały pisze, dostępne od ręki są często z rabatem jak do produkcji mimo że mają już rok (rocznikowo) i nie do końca zgodne z każdego konfigiem wyposażenie...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że szukasz na zasadzie indywidualnych kontaktów z handlowcami, którzy sprawdzają to po stokach zanim zostaje to ogłoszone i maja możliwość pokombinować przy cenie.

Od dłuższego czasu śledzę rynek w kierunku G30 i naprawdę jeszcze nie wdziałem po ogłoszeniach (otomoto, indywidualne strony dilerów, główną strona bmw) ofert w G30 na roczne auto z ceną mniejszą o 40% od ceny wyjściowej a co dopiero 50%.

Oczywiście mówię o zakupie w sieci dilerskiej a nie u brokerów itp.


Naprawdę G30 konfig na 300tys jak byś dał w cenie 150tys roczny to brałbym i każde odstępstwo od mojego zaplanowanego konfigu bym przełkną.

Edytowane przez Yarwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To bzdura nie ma takich cen poza autami złożonymi na sztukę po dzwonach. Można też patrzeć na to inaczej bo są modele na które aso daje 30% więc faktycznie wtedy cena rocznego auta może być atrakcyjna ale G20 roczne kosztują tyle co nowe z rabatem czyli teoretycznie 15-20% mniej od ceny katalogowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale G20 roczne kosztują tyle co nowe z rabatem czyli teoretycznie 15-20% mniej od ceny katalogowej.

 

Na mobile.de mocno doposazone auta, roczne, z przebiegiem 20-30 tys km sa w cenie ~60-65% ceny nowego (katalogowej)


edit - Premium Selection

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.