Skocz do zawartości

M340i Sedan vs Touring


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuje za wszystkie opinie ale dalej nie wiem, który wybrać :duh:


Codziennie do pracy coś tam cięższego mam do przewiezienia więc łatwiej to wrzucić do touringa ale zmieści się bez problemu do Sedana.


Touring przyda się przy większych gabarytach i wakacjach.. ale sedan też nie ma jakiegoś małego bagażnika, 490 vs 500.. tylko zapakuje się pod sufit...


Z jednej strony Touring też jest ładny ale sedan chyba bardziej.. Touring to kombi i gdzieś w głowie to siedzi :D Od wielu lat RS6 itp. to też kombi i również dobrze wygląda.


Cała koncepcja tej wielkiej klapy + ta szyba otwierana super :D


Znajomy mówi, że kombi dla starszych :D ja jestem jednak bardzo młody.. :D


Jest dziecko, będzie zaraz drugi pies :D co zrobić :duh:

 


Tylko sedan a lepiej zamień drugie auto na coś typu x3 w dieslu żeby było na wyjazdy

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuje za wszystkie opinie ale dalej nie wiem, który wybrać :duh:


Codziennie do pracy coś tam cięższego mam do przewiezienia więc łatwiej to wrzucić do touringa ale zmieści się bez problemu do Sedana.


Touring przyda się przy większych gabarytach i wakacjach.. ale sedan też nie ma jakiegoś małego bagażnika, 490 vs 500.. tylko zapakuje się pod sufit...


Z jednej strony Touring też jest ładny ale sedan chyba bardziej.. Touring to kombi i gdzieś w głowie to siedzi :D Od wielu lat RS6 itp. to też kombi i również dobrze wygląda.


Cała koncepcja tej wielkiej klapy + ta szyba otwierana super :D


Znajomy mówi, że kombi dla starszych :D ja jestem jednak bardzo młody.. :D


Jest dziecko, będzie zaraz drugi pies :D co zrobić :duh:

 


Tylko sedan a lepiej zamień drugie auto na coś typu x3 w dieslu żeby było na wyjazdy

 

Dobry pomysł ale jaki drugi mamy a35 i nie chcemy go sprzedawać :D nie jeździmy tez tak często na wyjazdy :)


A35 jeździ się świetnie tylko zawieszenie jest trochę twarde :) do takiej jazdy sportowej na duży plus, prowadzenie super ale czasem meczy.. dlatego tez dla mnie ma być 3.


Co do silnika to już na pewno 340i :) jeździłem 430i testowym, sam kiedyś miałem g30 530i czyli 2.0 ale 430i przy a35 nie jedzie, wrażenie jakby samochód się męczył :( może to był błąd ze akurat takim samochodem pojechałem na testy 430i :) kiedyś wystarczyłby 330i ale teraz czegoś brakuje wiec tylko 340i, tym bardziej, ze to brutto Ok. 400-500zl miesięcznie przy klasycznym leasingu, przy sprzedaży tez Będzie więcej wart o Ok. 25K wiec to Ok. 250 zł realnej straty za 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touring :twisted: bo:

- 500l to pojemność do rolety - realna jest sporo większa,

- pies gdzieś musi jeździć,

- nie wiem, co wozisz, ale ja przy dwójce dzieciaków rowery, hulajnogi, sanki itp., próbowałem to pakować do sedana ale się nie dało,

I na koniec touring jest ładniejszy !

 

Jaki masz silnik w g21? Jak dla mnie sama koncepcja tyłu, klapy, szyby, ok, bok trochę gorzej ale tył odchodzi pod x3 itp. :shock:


Dziecko narazie 1,5 roku :D


Petryn w jednym z komentarzy tez mówił, ze bardziej wizualnie touring :D a akurat jego testy dziwne ale lubimy oglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na minus panoramy: bardzo przez nią grzeje słońce, nawet gdy zasłonięta. Ten mankament przesłania, nomen omen, zalety panoramy.

Ale wracając do wątku: bierz touringa. Dorzuc fajne felgi, kolor i juz nie bedzie wyglądać tak zwyczajnie. A na pewno bedzie praktyczne.

Jak dziecko wyrosnie z wozka to spokojnie przesiadziesz sie na sedana za te pare lat.


Paradoksalnie, pisze to osoba, ktora zamowi G30 czyli sedana, przy dzieciach 2 lata i 1 miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje 6 garów to nie by wolno jeździć, jak ktoś ma dzieci to zazwyczaj ma duzo gratów.

Zaletą touringa jest reling do którego box mocuje się bardzo solidnie.

Ja np swoim kiedyś jechałem 180 i zastanawiałem czy to nie za szybko z boxem i nagle śmignął koło mnie taki sam zestaw jak mój sporo ponad 200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@WASI

I jaka ostatecznie decyzja u Ciebie ? Mam dokładnie ten sam „problem”. Sedan czy Touring ? Ja brałem jeszcze pod uwagę 3GT bo tam ilość miejsca (tylna kanapa i bagażnik) jest dużą przewagą ale jednak stylistycznie wewnątrz i technologicznie odbiega od nowych trójek. Dla mnie będzie to główne auto w rodzinie 2+1 (żona jeździ malutkim fiacikiem 500) więc z jednej strony myślę o praktyczności w kombi ale jednak jest też chęć na ładnego sedana. Dziecko już wyrosło z wózka ale jeśli rodzina się powiększy to wtedy bezapelacyjnie kombi lepszy. Co robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WASI

I jaka ostatecznie decyzja u Ciebie ? Mam dokładnie ten sam „problem”. Sedan czy Touring ? Ja brałem jeszcze pod uwagę 3GT bo tam ilość miejsca (tylna kanapa i bagażnik) jest dużą przewagą ale jednak stylistycznie wewnątrz i technologicznie odbiega od nowych trójek. Dla mnie będzie to główne auto w rodzinie 2+1 (żona jeździ malutkim fiacikiem 500) więc z jednej strony myślę o praktyczności w kombi ale jednak jest też chęć na ładnego sedana. Dziecko już wyrosło z wózka ale jeśli rodzina się powiększy to wtedy bezapelacyjnie kombi lepszy. Co robić ???

 

Nie, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Znaczy się jestem bliższy wybrania Touring ale na chwile wstrzymałem się żeby podjąć dobre decyzje :) Touring w ładnym kolorze wygląda dobrze, czasem mam wrażenie, że lepiej od sedana. To raczej zależy od wersji i moim zdaniem dobrze doposażony Touring to dobry wybór.


Jaki silnik wybierasz do swojego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WASI

I jaka ostatecznie decyzja u Ciebie ? Mam dokładnie ten sam „problem”. Sedan czy Touring ? Ja brałem jeszcze pod uwagę 3GT bo tam ilość miejsca (tylna kanapa i bagażnik) jest dużą przewagą ale jednak stylistycznie wewnątrz i technologicznie odbiega od nowych trójek. Dla mnie będzie to główne auto w rodzinie 2+1 (żona jeździ malutkim fiacikiem 500) więc z jednej strony myślę o praktyczności w kombi ale jednak jest też chęć na ładnego sedana. Dziecko już wyrosło z wózka ale jeśli rodzina się powiększy to wtedy bezapelacyjnie kombi lepszy. Co robić ???

 

Nie, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Znaczy się jestem bliższy wybrania Touring ale na chwile wstrzymałem się żeby podjąć dobre decyzje :) Touring w ładnym kolorze wygląda dobrze, czasem mam wrażenie, że lepiej od sedana. To raczej zależy od wersji i moim zdaniem dobrze doposażony Touring to dobry wybór.


Jaki silnik wybierasz do swojego? :)

 

Miałem podobny problem kilka lat temu i ostateczne dla żony wziąłem 3GT, które bardzo dobrze sprawdza się jako auto rodzinne (dwójka dzieci) a sam mam touringa. Gdy używaliśmy jeszcze wózków oba auta się sprawdzały ale lepiej jednak 3GT.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WASI

I jaka ostatecznie decyzja u Ciebie ? Mam dokładnie ten sam „problem”. Sedan czy Touring ? Ja brałem jeszcze pod uwagę 3GT bo tam ilość miejsca (tylna kanapa i bagażnik) jest dużą przewagą ale jednak stylistycznie wewnątrz i technologicznie odbiega od nowych trójek. Dla mnie będzie to główne auto w rodzinie 2+1 (żona jeździ malutkim fiacikiem 500) więc z jednej strony myślę o praktyczności w kombi ale jednak jest też chęć na ładnego sedana. Dziecko już wyrosło z wózka ale jeśli rodzina się powiększy to wtedy bezapelacyjnie kombi lepszy. Co robić ???

 

Nie, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Znaczy się jestem bliższy wybrania Touring ale na chwile wstrzymałem się żeby podjąć dobre decyzje :) Touring w ładnym kolorze wygląda dobrze, czasem mam wrażenie, że lepiej od sedana. To raczej zależy od wersji i moim zdaniem dobrze doposażony Touring to dobry wybór.


Jaki silnik wybierasz do swojego? :)

 

@WASI

Stanęło na 318i w automacie. Jest limit budżetu w leasingu więc wybrałem bazę w silniku i trochę przydatnych dodatków żeby nie było strasznej biedy w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WASI

I jaka ostatecznie decyzja u Ciebie ? Mam dokładnie ten sam „problem”. Sedan czy Touring ? Ja brałem jeszcze pod uwagę 3GT bo tam ilość miejsca (tylna kanapa i bagażnik) jest dużą przewagą ale jednak stylistycznie wewnątrz i technologicznie odbiega od nowych trójek. Dla mnie będzie to główne auto w rodzinie 2+1 (żona jeździ malutkim fiacikiem 500) więc z jednej strony myślę o praktyczności w kombi ale jednak jest też chęć na ładnego sedana. Dziecko już wyrosło z wózka ale jeśli rodzina się powiększy to wtedy bezapelacyjnie kombi lepszy. Co robić ???

 

Nie, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Znaczy się jestem bliższy wybrania Touring ale na chwile wstrzymałem się żeby podjąć dobre decyzje :) Touring w ładnym kolorze wygląda dobrze, czasem mam wrażenie, że lepiej od sedana. To raczej zależy od wersji i moim zdaniem dobrze doposażony Touring to dobry wybór.


Jaki silnik wybierasz do swojego? :)

 

@WASI

Stanęło na 318i w automacie. Jest limit budżetu w leasingu więc wybrałem bazę w silniku i trochę przydatnych dodatków żeby nie było strasznej biedy w środku :D

 


Limity można w miarę sensownie ominąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Turas zawsze będzie miał kompleks sedana, kombi zawsze będzie postrzegane jako auto praktyczne niż ciekawy „wózek” a zwłaszcza M340i oraz M340d. Ja przesiadłem się z g31 na g20 ponieważ kombi to nie moja bajka. Pomimo że mam 2 małych dzieci z czego wózek będzie jeszcze przez rok lekko pakowany do bagażnika to wygrała buda. Każdy może oczywiście odwoływać się do czterech „0” RS6 że to kombi jest też sportowe. Był duży dylemat bo co się stanie jak trzeba coś przewieź, No właśnie co? Miałem w życiu sporo aut różne typy i nigdy nie powiedziałem, uff jak dobrze mieć kombi albo duży bagażnik. Zawsze można sobie ogarnąć transport na szybko, a mieć kombi tylko po to aby raz w życiu posiadania auta mieć tą jedną jedyną okazje to bez sensu. Wiadomo jak się ma psiaki jest lepiej w kombiaku ale nie wyobrażam sobie do swojej buni pakować psa. Trzeba bardzo kochać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że jak kupowałem używane auta czy tam ze stocku, to dla mnie kombi to jest 100% dyskwalifikacja. Brzydsze, trzeszczy, auto do wożenia śmieci. Do sedana wózek wchodzi, w F06 to ja nawet rower do bagażnika wkładałem po zdjęciu przedniego koła na złożonych siedzeniach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sławomir jak zwykle w skrajność :D

Trochę się zgadzam z nim zgadzam, bo kombi dla mnie to ciągle jakbym widział Passata B5, ale zdaję sobie sprawę, że nie jestem jedynym klientem BMW na świcie i ludzie mają różne potrzeby. Nie bez powodu w ofercie bmw ma 2 kombi a SUVów całą garść.

Sławku przecież kombi jednak się sprzedają, ale już mniej przez SUVy. Bo Kasia ma SUVa to Agnieszka też chce.

Fenomen RS6 mnie do dziś zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dziwny to jest w ogóle ten temat. Pytać na forum czy mam kupić sedana czy touringa :shock: Chyba każdy zna swoje potrzeby i według tego powinien dobrać auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to jest w ogóle ten temat. Pytać na forum czy mam kupić sedana czy touringa :shock: Chyba każdy zna swoje potrzeby i według tego powinien dobrać auto.

 

Brawo. Ktoś to napisał w końcu...

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem turasa bo wolę jednak wkładać rower bez zdejmowania koła xD

Z praktyki mówisz ? :) Bo mi do SUVa (haha) wchodzi w całości co najwyżej jeden i co najwyżej nie za duży, bo rower enduro już nie wchodzi.

Druga sprawa, do G12 bez składanych foteli też wpakowałem gravela, bez obu kół i siodełka, ale ostatecznie montuje hak i tyle, mniej kombinowania. Do 3er sedan też zamontujesz i hak i trumnę jak 2 razy w roku będziesz ją potrzebować. Ja na snowboard z kolei jeździłem M2 swego czasu, też się da, tylko trzeba patrzeć, gdzie się parkuje :P

 

Dziwny to jest w ogóle ten temat. Pytać na forum czy mam kupić sedana czy touringa :shock: Chyba każdy zna swoje potrzeby i według tego powinien dobrać auto.

 

Brawo. Ktoś to napisał w końcu...

Są tacy co wiedzą, są tacy co nie wiedzą, forum po to, aby dyskutować. Ja tam nigdy w życiu nikogo nie pytałem o to, jakie bezsensowne następne auto kupić :D A leasing mi się kończy w marcu '21 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to jest w ogóle ten temat. Pytać na forum czy mam kupić sedana czy touringa :shock: Chyba każdy zna swoje potrzeby i według tego powinien dobrać auto.

 

Brawo. Ktoś to napisał w końcu...

Są tacy co wiedzą, są tacy co nie wiedzą, forum po to, aby dyskutować.

Dopóki dyskusja jest konstruktywna. Można przedyskutować ilość miejsca, montaż trumny, kąt pochylenia kół, różnice w prowadzeniu.


Za bezsensowne uważam komentarze typu:

Turas zawsze będzie miał kompleks sedana
auto do wożenia śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to ja też dorzucę moje 5 groszy do tematu - proszę traktować moje słowa z przymrużeniem oka :wink: -

tak więc uważam że w przypadku kombi sprawa jest jak w przypadku Diesla bez względu czy to 318 czy 340 ,- chodzi o chęć oszczędzania bez względu na level - a ponieważ już mam zrobione podwójne espresso , już tłumaczę o co chodzi :

zastanówmy się gdzie w naszej pięknej ,czystej i cywilizowanej codzienności , tak naprawdę kombi jest konieczny a sedan - useless- ?

właśnie tylko i wyłącznie robiąc zakupy w Castorama lub Ikea , kupując kolejne wielkie opakowanie które się nie mieści na pewno w sedanie , a w kombi bez trudu , i tu mamy dwa różne losy :

1- los właściciela sedana : który idzie do działu obsługi klienta i zamawia transport z wniesieniem za 52,37zł , potem wsiada do swojego uroczego sedana i odjeżdża , a na drugi dzień dwóch panów w koszulkach w kratkę wniesie towar a on dalej chodzi w szlafroku po domu

2- los właściciela kombi : który targa to wielkie pudło na jeszcze większy wózek , potem zahaczając o 7 aut po drodze , targa pudło do bagażnika swojego kombi ,i potem wsiada za kierownicę ze spoconymi pod pachami , ale z lekiem uśmiechem na twarzy spowodowanym tym że znowu udało mu się zaoszczędzić 52,37 zł których musiał wydać właściciel useless sedana .

dlatego proponuję żeby BMW zmieniło nazwy na : 3er i 3er Castorama/Ikea edition , a będzie wiadomo o co chodzi , i każdy wybierze co mu pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.