Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście pod warunkiem, że w książce obsługi producent zezwala Ci na lanie 5W40. Konsultowałem temat z jednym z dystrybutorów olejów ... Powiedział mi, że takich wyników jak zrobiłem na RUPie to nigdy nie widział...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 7L miski olejowej w tym M340i, ja w CLSie mam 8.5L i zmieniam co 7500km (w realu nie dobijam do 7000km - no ale mniej jeżdżę) i mam zerowe zużycie, analiza jest potrzebna żeby znać "interwał" do Twojego przebiegu i stylu jazdy. Będę robił za jakiś czas test REPa z mojego M235i (ostatni raz na REPie przed przejściem już na RUP i auto które moja żona eksploatuje - a ta lubi dopiero przycisnąć haha) a to ma tylko 5.25L (ale tu zmieniam olej co 6000-7000km bo miska jest dość mała) zobaczymy czy ten przedział 6000-7000km jest OK dla tak "małej" miski olejowej a i w CLSie za miesiąc znowu kolejny test bo znowu zmiana, będzie pod 32000km a poprzedni test był 25132km)... Zobaczymy czy będzie znowu zerowe zużycie.


Tak się bawie testami teraz bo wole jeździć 10-letnim autem niż tymi cholernymi elektrykami czy hybrydami. Więc jak dbam tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole jeździć 10-letnim autem niż tymi cholernymi elektrykami czy hybrydami.

 

Zgadzam się w 100% :cool2:

A powiedz mi,w skrzyni, moście, skrzyni rozdzielczej co ile wymieniasz? Ja przy mojej jeździe (czyli miasto) zrobię wymianę po 50 kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat benzynki będą tańsze w eksploatacji od elektryków, dzisiaj to się dużo ukrywa by ludziska wydawały kasę. Moja bida (318i) ma przy grzecznej jeździe tańsze 100km niż elektryk z szybkiej ładowarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat benzynki będą tańsze w eksploatacji od elektryków, dzisiaj to się dużo ukrywa by ludziska wydawały kasę. Moja bida (318i) ma przy grzecznej jeździe tańsze 100km niż elektryk z szybkiej ładowarki.

 

Szybka ładowarka (100kW) to koszt około 2zł/kW, bmw i3 robi 100km zużywając mniej więcej 15kW (dane nie z internetu, tylko własnej jazdy), czyli 100km za 30 zł.

Dla 95 przyjmijmy cenę 6 zł, chociaż wiadomo, że jest znacznie wyższa - czyli musiałbyś mieć spalanie 5l/100km, więc szczerze mówiąc - gadasz głupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szybka ładowarka (100kW) to koszt około 2zł/kW, bmw i3 robi 100km zużywając mniej więcej 15kW (dane nie z internetu, tylko własnej jazdy), czyli 100km za 30 zł.

Dla 95 przyjmijmy cenę 6 zł, chociaż wiadomo, że jest znacznie wyższa - czyli musiałbyś mieć spalanie 5l/100km, więc szczerze mówiąc - gadasz głupoty :)

 

15kW gdzie? Na autostradzie przy 140km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryki są OK i są bardzo modne ale są drogie i tyle. Za jakiś czas co skromniejsi użytkownicy będą używali Solarisa. Wtedy pytanie jak często jeździsz autostradą zastąpimy jak często jeździsz autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście lub za miastem z prędkością dopuszczalną, 70-80/h. Przy 140/h jasne, ze zużywa więcej, ale ile razy w roku jeździsz autostradą?

 


3/4 kilometrów które robię to trasa, głównie ekspresówki i autostrady, po mieście jeżdżę mało i raczej krótkie odcinki. Zmiennych jest zawsze wiele, dlatego byłbym ostrożny w mówieniu komuś że "gada głupoty".

 

Koledzy

Nie zaśmiecajcie tematu o oleju. Przepychanki co lepsze elektryk czy benzynka są w poście https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=367081 i niech tam zostaną :mrgreen:

 

Co do offtop`a to racja, natomiast tamten wątek nie nadaje się do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 600 km
  • 13 000 km (w przyszłym tygodniu)
  • 27 000 km (w ASO, planowana wg obecnego wskazania)

 


Czekam na odbiór swojego pierwszego BMW- 1 f40. Wykupiłam pakiet serwisów, jednak przekonują mnie Państwa argumenty za częstsza wymiana oleju. Samochód chciałabym by służył dłużej niż 5 lat.

Rozumiem, ze takie interwały jak podał Pan powyżej dla skrzyni auto są tez ok?

Czy lepiej podczas przeglądów (kupione w ranach pakietu) przywieźć własny olej, czy ten lany przez ASO będzie wystarczający?


Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do M340 ? rocznik 2021

szykuje się do pierwszej wymiany po 1000 KM


Jakiej firmy i jaki typ najlepiej ?


Znachorzy BMW radzą coś takiego :


" Olej syntetyczny Millers EE Performance C3 5W40 "

 

Polecanie oleje 0w30 5w30 5w40 Temat rzeka trzeba poczytać i dopasować do stylu jazdy i rodzaju tras autostrada/miasto. Na pewno dobre firmy to millers, ravenol,

ja przy wymianie 20kkm miałem lać 5w40 ale jednak jeszcze raz zaleję 0w30 tylko dobrego producenta i zobaczymy.

Moi znawcy też mówią 5w40.

 

Czy warto przywieźć swój olej podczas wymiany? Mam wykupiony pakiet wymiany oleju na kilka lat, jednak zależy mi na dobrej jakości produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję oryginalny 5w30, zamierzam autem zrobić około 500 tyś km w 7 lat (benzyna). Tak robiłem w poprzednim aucie i udało się tyle przejechać. Jazdy tylko prywatne, więc dbam o swoje auto, nie jest to żaden leasing tylko normalna prywatna fura. Wymianę po pierwszych tysiącach kilometrów uważam za stratę kasy (sam to zrobiłem, i nie znalazłem w oleju i filtrze nawet jednego opiłku). Ja zmieniam olej co 15 tys km, czyli co około 2 miesiące i póki co prawie rok jeżdżę zero problemów oczywiście, żadnego poboru oleju itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję oryginalny 5w30, zamierzam autem zrobić około 500 tyś km w 7 lat (benzyna). Tak robiłem w poprzednim aucie i udało się tyle przejechać. Jazdy tylko prywatne, więc dbam o swoje auto, nie jest to żaden leasing tylko normalna prywatna fura. Wymianę po pierwszych tysiącach kilometrów uważam za stratę kasy (sam to zrobiłem, i nie znalazłem w oleju i filtrze nawet jednego opiłku). Ja zmieniam olej co 15 tys km, czyli co około 2 miesiące i póki co prawie rok jeżdżę zero problemów oczywiście, żadnego poboru oleju itp.

 

Jazdy tylko prywatne w ilości 70000 / rok - 200 km dziennie ? :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do M340 ? rocznik 2021

szykuje się do pierwszej wymiany po 1000 KM


Jakiej firmy i jaki typ najlepiej ?


Znachorzy BMW radzą coś takiego :


" Olej syntetyczny Millers EE Performance C3 5W40 "

 

Polecanie oleje 0w30 5w30 5w40 Temat rzeka trzeba poczytać i dopasować do stylu jazdy i rodzaju tras autostrada/miasto. Na pewno dobre firmy to millers, ravenol,

ja przy wymianie 20kkm miałem lać 5w40 ale jednak jeszcze raz zaleję 0w30 tylko dobrego producenta i zobaczymy.

Moi znawcy też mówią 5w40.

 

Czy warto przywieźć swój olej podczas wymiany? Mam wykupiony pakiet wymiany oleju na kilka lat, jednak zależy mi na dobrej jakości produktu


Jeżeli zależy Ci na super dobrym oleju przywieź swój. Dobierz go do swego stylu jazdy i silnika. Załóż temat na oilclub tam na pewno Ci pomogą w doborze producenta oraz specyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.