Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odbierałem w lipcu i poducha jest skórzana obszyta w Mpakiecie. To co wywalili w LCI pewnie w ramach oszczędności: brak wygłuszenia pokrywy maski, brak małego schowka po lewej stronie kierownicy, brak siatki z prawej strony bagażnika, brak lampek w drzwiach tych u dołu ( klamki i podświetlanie z progu zostały). Nie wiem od czego to zależy ale dla benzyn bez systemu mild hybrid 318,320 330 są egzemplarze z wyłącznikiem systemu start&stop i bez niego. Ja na szczęście mam ten przycisk.

Edytowane przez aras2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aras2 napisał(a):

Ja odbierałem w lipcu i poducha jest skórzana obszyta w Mpakiecie. To co wywalili w LCI pewnie w ramach oszczędności: brak wygłuszenia pokrywy maski, brak małego schowka po lewej stronie kierownicy, brak siatki z prawej strony bagażnika, brak lampek w drzwiach tych u dołu ( klamki i podświetlanie z progu zostały). Nie wiem od czego to zależy ale dla benzyn bez systemu mild hybrid 318,320 330 są egzemplarze z wyłącznikiem systemu start&stop i bez niego. Ja na szczęście mam ten przycisk.

Poduszka obszyta wyleciała w autach wyprodukowanych od lipca '23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 18:42, Marco120i napisał(a):

Poduszka obszyta wyleciała w autach wyprodukowanych od lipca '23

Tak, się niestety stało i dodatkowo aluminiowe pedały i oparcie na lewą stopę/nogę dla kierowcy - teraz mają byc plastikowe/gumowe tylko 😞

Pocieszam się że podobno przy wersjach  M340i/d to nie zostało jeszcze usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neokrk napisał(a):

Tak, się niestety stało i dodatkowo aluminiowe pedały i oparcie na lewą stopę/nogę dla kierowcy - teraz mają byc plastikowe/gumowe tylko 😞

Pocieszam się że podobno przy wersjach  M340i/d to nie zostało jeszcze usunięte.

Skąd masz info? Pocieszam się, że być może tak będzie ale nic na to póki co nie wskazuje 😕 Póki coczekam już ponad 2 m-ce od zamówienia na slot produkcyjny. Czy nękanie sprzedawcy coś może pomóc? Pewnie kolejkowanie na podstawie setupu (ewentualne braki, optymalizacj produkcji itd.)... Ciężko się czeka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 07:30, macste napisał(a):

Skąd masz info? Pocieszam się, że być może tak będzie ale nic na to póki co nie wskazuje 😕 Póki coczekam już ponad 2 m-ce od zamówienia na slot produkcyjny. Czy nękanie sprzedawcy coś może pomóc? Pewnie kolejkowanie na podstawie setupu (ewentualne braki, optymalizacj produkcji itd.)... Ciężko się czeka 🙂

Niestety nie jestem teraz w stanie tego znaleźć, ale widziałem dyskusje na ten temat na któryms forum albo bimmerpost albo motor-talk.de.

Dlatego napisałem "podobno" i pocieszam sie że w M340 te elementy będą a nie plastik i guma 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym i drugim porażka. To nie Dacia Sandero tylko beemwu czy... ehhh. Nie wyjdzie to im na dobre długodystansowo,u mnie mają krechę. Kupowałem co innego niż dostanę, mam prezentację z mojego konfiga jak to powinno wyglądać i na pewno będę dążył aby to mieć. Nikt mnie nie informował o potencjalnych zmianach na etepie zamawiania. To jest po prostu chamskie zachowanie względem klienta, który płaci niemałe pieniążki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, macste napisał(a):

Przy jednym i drugim porażka. To nie Dacia Sandero tylko beemwu czy... ehhh. Nie wyjdzie to im na dobre długodystansowo,u mnie mają krechę. Kupowałem co innego niż dostanę, mam prezentację z mojego konfiga jak to powinno wyglądać i na pewno będę dążył aby to mieć. Nikt mnie nie informował o potencjalnych zmianach na etepie zamawiania. To jest po prostu chamskie zachowanie względem klienta, który płaci niemałe pieniążki...

Tak dlugo jak jest kolejka oczekujacych to mozesz sobie marudzic, ale sprzedawca zamowil auto w danej specyfikacji, przyjezdza mu na plac inne, bo zmienila sie specyfikacja produkcyjna i tak samo jedyne co to moze zejsc z ceny lub dorzucic jakis gadzet bys byl zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poducha z przeszyciem i to co brakuje względem tego co zamawiałem i gitara. Nie wiem jak Ty ale po prostu mi to nie pasuje. Nie wiem jak się zachowa dealer ale cel dla mnie to wyjechać tym co zamówiłem. Czy to fanaberia czy raczej racjonalne podejście do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze juz nie produkuja takich komponentow jak zamowiles. Tak - nie powinni przyjmowac zamowienia na auta, wiedzac ze zmieni sie konfiguracja, ale to dziala inaczej.

Dealer przyjal Twoje zamowienie, a wcale nie musial miec slotu na produkcje. Zanim dostal slot na produkcje to BMW / Fabryka  moglo wypuscic pewnie informacje o szacowanych zmianach od tygodnia produkcyjnego itd. ktorych nikt nie przeczytal w salonie... i teraz wracamy do punktu wyjscia - skoro nie ma takich komponentow jak zamowiles to nie wyjdzesz takim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macste napisał(a):

Dokładnie, poducha z przeszyciem i to co brakuje względem tego co zamawiałem i gitara. Nie wiem jak Ty ale po prostu mi to nie pasuje. Nie wiem jak się zachowa dealer ale cel dla mnie to wyjechać tym co zamówiłem. Czy to fanaberia czy raczej racjonalne podejście do tematu?

Problem w tym że w konfiguratorze nie ma poduchy w skórze ( jest kierownica, deska) czyli dojedzie auto jakie jest w specyfikacji. Ja dostałem auto bez: lampek w drzwiach

( te dolne ), siatki prawej z bagażnika pomimo że mam gruby konfig i wszystkie pakiety oprócz travel. Porostu wycinają po trochu i sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić. Kolega kupił Skodę Scale 3x tańszą i ma parasol w drzwiach, skrobaczkę do szyb w klapce paliwa widać że można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2023 o 09:06, macste napisał(a):

Stoją w Wrocku dwie M340d, kolega był w salonie i zwrócił na to uwagę. Jedna prod. czerwiec'23, druga lipiec'23. Druga ma plastikową poduchę 😕

😢 niestety masz rację ... znalazłem zdjęcia na jednym ze "znanych" portali samochodowych w Niemczech i niestety jest plastik w M340i ....

najgorsze jest to że opcje kupna fajnego(duży/pojemny silnik) samochodu znikają praktycznie do zera teraz przez EU. M340i/d jest chyba ostatnim samochodem w swojej klasie który wciąż ma 6 cylindrów a już nie wspomnę o V8

Dodam że nawet nowa 5-tka wygląda na to że ma plastik na zabudowie poduszki na kierownicy ... 😞 Niestety BMW równa w dół do VW, Skoda etc. 

To co mnie zastanawia, to czemu ograniczaniu kosztów (co jestem w stanie zrozumieć) nie towarzyszy np. dodanie opcji - "FULL skóra na kierownicy" - 999 PLN, Pakiet schowek+ (lewa strona kierowcy) - 499 PLN ... etc. wciąż mogliby zachować twarz jako premium marka.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.