Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakakolwiek rozmowa z kierownikiem/dyrektorem salonu? Np. 50/50 w tej sytuacji, ja po różnych dziwnych sytuacjach przestałem się kontaktować z doradcami..

 

Zadzwoniłem do BMW Polska i poprosiłem o zweryfikowanie czy podniesienie ceny przez salon było uzasadnione. Pani z którą rozmawiałem mówiła że cena może zostać podniesiona ze względu na dodatkowe wyposażenie w LCI. U mnie takie wytłumaczenie nie ma jednak sensu, bo wszystko co jest standardem w LCI i tak miałem zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają

 

Ja w zeszłym roku dostałem ofertę za komplet zimowych Pirrelli 18" za 7000 z której skorzystałem, 17" były za 5500, ciekawe ile obecnie to jest bez marży :roll:


To jest jakiś czeski film. Jeden dealer zmienia bez dyskusji na LCI z ceną bez zmian, inny każe dopłacić, ktoś czeka rok, ktoś 4 miesiące.

Paranoja jakaś :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet gdyby, cena została podniesiona o dodatkowe wyposażenie, ta mamy cockpid profesional 9600 plus lusterka za 2000, czyli o plus minus 12 tyś. u mnie.

Maiłem w wypasżeniu automat jako opcje, miałem wersję sport line, więc reszte opcji również.

Tylko tych 2 rzeczy brakowało, natomiast straciłbym za 3400 fotele sportowe, ambient chyba 1800, i chyba to wszystko...

Więc nawet gdyby to cena 12 tyś w górę, i to bym zrozumiał.

A skąd 34? Bo skasowali rabat, który dosytałem. Ale przecież nie można tak zrobić. Ja będę walczyć, póki co... a widzę iż z mojego salonu nie jestem pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet gdyby, cena została podniesiona o dodatkowe wyposażenie, ta mamy cockpid profesional 9600 plus lusterka za 2000, czyli o plus minus 12 tyś. u mnie.

Maiłem w wypasżeniu automat jako opcje, miałem wersję sport line, więc reszte opcji również.

Tylko tych 2 rzeczy brakowało, natomiast straciłbym za 3400 fotele sportowe, ambient chyba 1800, i chyba to wszystko...

Więc nawet gdyby to cena 12 tyś w górę, i to bym zrozumiał.

A skąd 34? Bo skasowali rabat, który dosytałem. Ale przecież nie można tak zrobić. Ja będę walczyć, póki co... a widzę iż z mojego salonu nie jestem pierwszy...

 




Twój salon to bawaria Gdańsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś posiedziałem w swoim aucie w salonie. Chyba jakiś się przyzwyczaję…. Do środka, do koloru… Do braku przycisków do składania kanapy…


Trzeba to będzie sobie na spokojnie siąść i poukładać…:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają

 

Który to dealer?

BMW Dobrzański


Już byłem skłonny dopłacić te 13 000 i cieszyć się autem, ale po takiej akcji straciłem do nich kompletnie zaufanie. Nie żebym wcześniej dużo go miał...

 

A jakiej wielkości koła i jakie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości koła i jakie opony?

Dostałem różne propozycje, ale ceny były mało atrakcyjne, przykłady:

- 17" V-spoke 776 z Pirelli Sottozero 3 za 6800

- 18" 790M z Pirelli Sottozero 3 za 9200

- 18" 796M z Pirelli Sottozero 3 za 10800

spokojnie da sie nawet teraz znaleźc na allegro aukcje dealerów BMW za niższą cene. Nie mówiąc już o tym jakie ceny były jeszcze w maju, też od oficjalnych dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój odbiór jutro lub w poniedziałek. Auto jest aktualnie na przeglądzie. Wyguglałem sobie nazwę i to miejsce się nazywa "Certyfikowany Serwis Blacharsko-Lakierniczy" xD Czyli pewnie porysowane drzwi i maska i muszą szpachlować i malować auto bo laweciarze porysowali. Normalka :D :D :D Ewentualnie testują czy LCI też pójdzie bokiem xD
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój odbiór jutro lub w poniedziałek. Auto jest aktualnie na przeglądzie. Wyguglałem sobie nazwę i to miejsce się nazywa "Certyfikowany Serwis Blacharsko-Lakierniczy" xD Czyli pewnie porysowane drzwi i maska i muszą szpachlować i malować auto bo laweciarze porysowali. Normalka :D :D :D Ewentualnie testują czy LCI też pójdzie bokiem xD

 


Akurat, ja na odbiór zabieram czujnik lakieru i polecam każdemu, zdarzają się auta powtórnie malowane jeszcze w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór z czujnikami to podstawa. Auto ponownie lakierowane nie jest wolne od wad i jest to podstawa do obniżenia ceny, gdyż nie jest produktem pełnowartościowym.

 

eee, chyba wolę nie wiedzieć i spać spokojnie xD Nie będę specjalnie czujnika kupował żeby go użyć 1 raz.

 

zdarzają się auta powtórnie malowane jeszcze w fabryce.

 

i co wtedy? Każesz im odpomalować 1 warstwę? ;D Lepiej w fabryce niż w PL w zakładzie blacharsko-lakierniczym przez jakiegoś praktykanta ;)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości koła i jakie opony?

Dostałem różne propozycje, ale ceny były mało atrakcyjne, przykłady:

- 17" V-spoke 776 z Pirelli Sottozero 3 za 6800

- 18" 790M z Pirelli Sottozero 3 za 9200

- 18" 796M z Pirelli Sottozero 3 za 10800

spokojnie da sie nawet teraz znaleźc na allegro aukcje dealerów BMW za niższą cene. Nie mówiąc już o tym jakie ceny były jeszcze w maju, też od oficjalnych dealerów.

 


W maju były wyprzedaże rocznika 2021, teraz masz ceny już za nowy rocznik raczej. Mi Dealer mówił ze w czerwcu zamawiają nowe roczniki i zimowe na wyprzedaży trzeba kupować właśnie max do maja. Ja w marcu kupiłem 796M na sottozero 3 za 6k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju były wyprzedaże rocznika 2021, teraz masz ceny już za nowy rocznik raczej. Mi Dealer mówił ze w czerwcu zamawiają nowe roczniki i zimowe na wyprzedaży trzeba kupować właśnie max do maja. Ja w marcu kupiłem 796M na sottozero 3 za 6k.

Ale na wyprzedaży raczej nie sprzedają ze stratą, tylko z mniejszą marżą. Dlatego jak dealer obiecał sprzedać bez marży w ramach rekompensaty, to spodziewałem się ceny wyprzedażowej...


Zresztą opony były z 2021, więc to raczej nie nowe zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dla zainteresowanych sytuacja z dziś:

Nie mogłem dodzwonić się do doradcy/handlowca u którego zamówiłem auto, ze względu na jego ulrop - M-cars Nowy sącz, pozwoliłem sobie zadzwonić do salonu - zostałem przekierowany do kierownika. Pytałem z ciekawości kiedy jest możliwa jazda próbna lub czy chociaż mają coś na stanie/będą niebawem mieli, abym mógł porównać kolorystycznie auta. Kierownic wręcz mnie wyśmiał o czym ja mówie, iz produkcja rusza dopiero w sierpniu i nie ma o czym wgl mówić na tę chwilę, dodam, że nie chcial mi uwierzyc, ze ludzie auta juz odbierają i LCI są w salonach.. Zadzwoniłem także do BMW Sikora w Gliwicach, gdzie zostałem poinformowany, że klienci już odbierają auta, i mają dwa dema do rejestracji, więc jesli chce moge podjechac obejrzec nawet jutro - przesłał zdjęcie. (moje zamówienie niby produkcja druga połowa października), dodatkowo powiedział, ze maja sloty na sierpień gdybym się w lipcu zdecydował. JA SIE PYTAM o ch.. tu chodzi z tymi różnicami w salonach?? to jest jakieś mega dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak z waszymi odbiorami? Od dwóch dni wysyp G20 LCI na Mokotowie/Ursynowie wczoraj wieczorem 2x m340i. Auto wygląda mega świeżo, nie mogę się doczekać :8)

 

Moja ma zaplanowany transport do salonu w Szczecinie na wtorek. Ale w tym tygodniu już wpłacałem wpłatę własną leasingu, zarejestrowali mi auto w Poznaniu, opłacałem ubezpieczenie i GAP. Także znam już numery rejestracyjne :-)


Jak dotrze we wtorek do salonu, idzie od razu na ceramikę i oklejenie zderzaka. Potem robią jeszcze akcję serwisową (duży update systemu operacyjnego) i jak dobrze pójdzie to może już w piątek a najdalej na początku kolejnego tygodnia odbieram :-)


Cena z września bez dopłat :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dla zainteresowanych sytuacja z dziś:

Nie mogłem dodzwonić się do doradcy/handlowca u którego zamówiłem auto, ze względu na jego ulrop - M-cars Nowy sącz, pozwoliłem sobie zadzwonić do salonu - zostałem przekierowany do kierownika. Pytałem z ciekawości kiedy jest możliwa jazda próbna lub czy chociaż mają coś na stanie/będą niebawem mieli, abym mógł porównać kolorystycznie auta. Kierownic wręcz mnie wyśmiał o czym ja mówie, iz produkcja rusza dopiero w sierpniu i nie ma o czym wgl mówić na tę chwilę, dodam, że nie chcial mi uwierzyc, ze ludzie auta juz odbierają i LCI są w salonach.. Zadzwoniłem także do BMW Sikora w Gliwicach, gdzie zostałem poinformowany, że klienci już odbierają auta, i mają dwa dema do rejestracji, więc jesli chce moge podjechac obejrzec nawet jutro - przesłał zdjęcie. (moje zamówienie niby produkcja druga połowa października), dodatkowo powiedział, ze maja sloty na sierpień gdybym się w lipcu zdecydował. JA SIE PYTAM o ch.. tu chodzi z tymi różnicami w salonach?? to jest jakieś mega dziwne

 

To nieźle ściemniają, bo fabryka w sierpniu ma 3 tygodniową przerwę wakacyjną :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle ściemniają, bo fabryka w sierpniu ma 3 tygodniową przerwę wakacyjną :-)

Ja to rozumiem tak, ze sloty w sierpniu czyli na produkcje wrześniową.


Edit: W Gazcie Gliwice powiedzieli mi, ze terminy 5-12 mcy ;)

Edytowane przez ayyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dla zainteresowanych sytuacja z dziś:

Nie mogłem dodzwonić się do doradcy/handlowca u którego zamówiłem auto, ze względu na jego ulrop - M-cars Nowy sącz, pozwoliłem sobie zadzwonić do salonu - zostałem przekierowany do kierownika. Pytałem z ciekawości kiedy jest możliwa jazda próbna lub czy chociaż mają coś na stanie/będą niebawem mieli, abym mógł porównać kolorystycznie auta. Kierownic wręcz mnie wyśmiał o czym ja mówie, iz produkcja rusza dopiero w sierpniu i nie ma o czym wgl mówić na tę chwilę, dodam, że nie chcial mi uwierzyc, ze ludzie auta juz odbierają i LCI są w salonach.. Zadzwoniłem także do BMW Sikora w Gliwicach, gdzie zostałem poinformowany, że klienci już odbierają auta, i mają dwa dema do rejestracji, więc jesli chce moge podjechac obejrzec nawet jutro - przesłał zdjęcie. (moje zamówienie niby produkcja druga połowa października), dodatkowo powiedział, ze maja sloty na sierpień gdybym się w lipcu zdecydował. JA SIE PYTAM o ch.. tu chodzi z tymi różnicami w salonach?? to jest jakieś mega dziwne

 

To nieźle ściemniają, bo fabryka w sierpniu ma 3 tygodniową przerwę wakacyjną :-)

 

Jeszcze nic złego się nie wydarzyło, a ja już tracę zaufanie - tym bardziej z wiedzą jaką nabyłem na tym forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można ufać komuś, kto daje Ci umowę, pobiera zaliczkę, a później nie dość że rok czekasz to doliczają sobie ponad 34 tyś od tak, i tak naprawdę mają Cię w 4 literach...

Biznes to biznes ale... są jakieś granice...

Co z umowami, działają jednostronnie...

Noe dość że sobie przez rok zaliczkami dysponują, być może na większą skale to proceder...

Rok czekam, i na końcu taka nagroda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gazda Gliwice opóźnienia sa takie jak wszędzie, ja zamawiałem na początku tego roku z dość słabym rabatem kilku procentowym, do dzisiaj nawet nie ma planów produkcji i raczej nic nie wiadomo aby auto miało być w tym roku (podejrzewam ze nie mają zbyt wielu slotów).

Tak wiec to raczej bajki, ze jak sie zamówi w lipcu to bedzie na październik. Ale fakt - można obejrzeć tam juz wersje LCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy dealer i poważniejszy, z lepszą opinią wśród klientów, tym też lepiej jest oceniany przez BMW Polska. Kwoty produkcyjne, czyli tzw. sloty, przydziela przedstawiciel regionalny BMW PL. I to od niego dużo zależy, czy dany salon będzie miał auta już za 3-4 m-ce, czy może dopiero za pół roku. Niestety tutaj nie ma równego traktowania dealerów.


Ta sytuacja dobitnie pokazuje, że ten kto się bardziej stara, lepiej dba o klienta, dostaje lepsze warunki od BMW PL. Inna sprawa jest taka, że BMW PL nakazało małym dealerom albo szybkie i dynamiczne rozbudowy, oferowanie najwyższych standardów obsługi i wyposażenia salonów, albo łączenie się w grupy dealerskie, oczywiście przy odpowiednich standardach, albo zostaną im odebrane autoryzacje. Mowa o standardach wyposażenia (salony mają wyglądać tak samo w Polsce), odpowiednia ilość i jakość pojazdów na salonie oraz stocku.


Zapewne też ci mniejsi czy gorzej oceniani dostają gorsze traktowanie czy mniej slotów, bo BMW PL chce ich zmusić do odpowiednich zmian, albo zmarginalizować i odebrać autoryzację.


Informacje posiadam od zaufanego człowieka, powiązanego z BMW PL. Także panowie, radzę wybierać tych porządnych i uczciwych dealerów, nawet kosztem trochę gorszej cenowo oferty na auto, ale za to z odpowiednią gwarancją obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.