Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

No, to w porównaniu do innych dealerów mój Inchcape wypada elegancko. Dealer mnie dziś poinformował że auto po raz kolejny (6 xD) spadło na status 105 (brak dostępnych miejsc produkcyjnych) i istnieje prawdopodobieństwo że mój pojazd zostanie wyprodukowany jako LCI. Ma mi dać znać.

 



Poczekaj z pochwałami do momentu kiedy przedstawi ci nową wycenę. Nieoficjalnie wiem że nowa m340i zaczyna się od ok. 301000zł. A w związku z brakiem gwarancji ceny do czasu odbioru nowej sztuki(okolice grudnia 2022) sporo może się jeszcze zmienić.

 

Oj tam, co tak pesymistycznie od razu xD Za brak laserów, alcantary i felgi tylko z oponami RunFlat powinienem dostać jeszcze jakiś gratis, np zapasowy komplet felg z oponami zimowymi za 1zł czy coś w tym stylu xD Jak mój kolor Oxide Grey potaniał o 4300 zł bodajże to nie zmieniali mi ceny na niższą, więc to że bmw podrożało o parę tys to też nie powinni mi zmieniać ceny. A jak jest jakiś problem to chętnie przyjmę przedlifta =)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 

U mnie produkcja 18 tydzień, wyprodukował się 04.05. Aktualny status jest już w Polsce i czeka na transport do dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 

Tydzień oznacza, że produkcja się zacznie i skończy, bo trwa kilka dni. Ja mam też zamówienie z 21 września i mam tydzień 23, ale niestety nie mam tak dobrze jak Ty, bo nie mam jeszcze 150, i mam lasery, head up, aktywny tempomat etc.


Jeśli chodzi o odbiór, to niestety nie sądzę. Wcześniej wyprodukowane auto, trafiało z Niemiec do dealera w 2 tygodnie, ale teraz przez braki kierowców, są spore opóźnienia na linii Kleszczów-dealer. Raczej obstawiałbym początek lipca. Nie mniej gratulacje! Bo już masz z górki :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 


Masz kamery360 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiadomo w końcu kiedy kończy się produkcja przed lifta i kiedy rusza produkcja lci?

 

Wg info z fabryki do ok października będzie produkowany przedlift.

Nie pamiętam ile było dni na tym liczniku, chyba ok 200 na poziomie lutego.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 

U mnie produkcja 18 tydzień, wyprodukował się 04.05. Aktualny status jest już w Polsce i czeka na transport do dilera.

 

A kiedy otrzymałeś status 150? Niektórzy tutaj pisali, że 150 oznacza początek produkcji, tylko jak to się ma w takim razie do planowanego tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 


Masz kamery360 ??

 

A tak..360 nie mogłem wgl zamówić we wrześniu. Teraz chciałem doposażyć przed 150, ale ostatecznie zrezygnowałem, żeby przypadkiem znów nie czekać kolejnych miesięcy.

Swoją drogą ile kosztuje później doposażenie w 360? Rozumiem, że głównie do zmiany okablowanie i obudowy lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ciężko dowiedzieć się jaka jest prawda, wg mnie dealerowi nie opłacało się sprzedać auta po starej cenie oraz z dużo lepszym finansowaniem niż obecnie, może na auto znaleźli chętnego i sprzedali dużo drożej a mi powiedzieli, że się nie wyprodukował? Wszystko można teraz powiedzieć, oni nie ponoszą żadnych konsekwencji, mają gdzieś to, że ktoś czeka od listopada i dzieli jedno auto z żoną. Nie chcę podawać dealera bo nie wiadomo gdzie sprawa pójdzie, ale uważam, że wiecie o którego dealera chodzi. Dla pocieszenia nie jestem podobno jedyny, więc każdy może dostać na dniach pocieszającą informację. Czy jest szansa zgłoszenia tego do centrali w celu weryfikacji jak to faktycznie przebiegało???

 

No ja czekam od wrzesnia, mam produkcje niby na 23 tydzien. Ale niedawno potwierdzalem umowe leasingową klepinięta we wrzesniu i sami sie w tym celu odezwali.


A jesli to prawda, ze w LCI nie bedzie dostepnych leserow, w co swoją drogą, nie bardzo mi się chce wierzyć, to było by bardzo źle. To największy wypas w tym samochodzie i jedna z rzeczy, na które się najbardziej jaram.:-)

 

Bawaria Piaseczno? U mnie identyczna sytuacja i też samówienie z września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o nagłośnieniu sprawy np. przez Global Motors przez Youtube? Zgłosiło się do mnie paru użytkowników, którzy toczą bój z tym samym dealerem i są pozostawieni sami sobie. Ja od 9.00 próbuję się dodzwonić do doradcy oraz kierownika ale bezskutecznie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają anulować, to anulują. Pewnie nie wszystkim, więc pewnie sobie przeliczają i wrócą. To jest biznes a nie organizacja charytatywna więc liczy się tylko i wyłącznie zarobek. Smutne ale prawdzie. I żeby nie było: jestem w takiej samej sytuacji. Auto zamówione w styczniu z obietnicą na "najpóźniej kwiecień", podczas kiedy jest prawie koniec maja i wisi na 105.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie dealerom chwilę, oni też muszą sobie wszystko posprawdzać, przeliczyć i wrócić do Was z jakimiś odpowiedziami.

 

Tu bardziej chodzi o to jak dealer traktuję klienta, według mnie zawsze można znaleźć rozwiązanie. Ale jak zaczynają się kłamstwa, zbywanie i złośliwości to ciężko w czymś takim tkwić. Zakup auta powinien marki premium powinien być przyjemnością, a nie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają anulować, to anulują. Pewnie nie wszystkim, więc pewnie sobie przeliczają i wrócą. To jest biznes a nie organizacja charytatywna więc liczy się tylko i wyłącznie zarobek. Smutne ale prawdzie. I żeby nie było: jestem w takiej samej sytuacji. Auto zamówione w styczniu z obietnicą na "najpóźniej kwiecień", podczas kiedy jest prawie koniec maja i wisi na 105.

 

To ja nie wiem jak w styczniu dali Ci termin na kwiecień, skoro ja zamawiałem w grudniu i mam termin 31.07.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają anulować, to anulują. Pewnie nie wszystkim, więc pewnie sobie przeliczają i wrócą. To jest biznes a nie organizacja charytatywna więc liczy się tylko i wyłącznie zarobek. Smutne ale prawdzie. I żeby nie było: jestem w takiej samej sytuacji. Auto zamówione w styczniu z obietnicą na "najpóźniej kwiecień", podczas kiedy jest prawie koniec maja i wisi na 105.

 

To ja nie wiem jak w styczniu dali Ci termin na kwiecień, skoro ja zamawiałem w grudniu i mam termin 31.07.....

 

Wlasnie to samo mialem napisac bo ja zamawialem w pazdzierniku, termin mam do konca czerwca i 047 :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o nagłośnieniu sprawy np. przez Global Motors przez Youtube? Zgłosiło się do mnie paru użytkowników, którzy toczą bój z tym samym dealerem i są pozostawieni sami sobie. Ja od 9.00 próbuję się dodzwonić do doradcy oraz kierownika ale bezskutecznie..

 

Uważam, że powinieneś to nagłaśniać wszędzie i zrobić wielki szum! Rozmawiałem przed chwilą z moim dealerem, który daje mi nadal gwarancję ceny i leasingu i twierdzi, że to jedynie słaba akcja dealera.

Takie historie zdarzały się już od jakiegoś czasu w Audi więc przyszedł czas na BMW. Zazwyczaj, jak auto jest już wyprodukowane albo na końcówce, robi się telefon do klienta i mówi, że trzeba dopłacić np. 15k, bo zmieniły się ceny. Jak klient się unosi i odmawia, to anulują umowę i sprzedają auto od ręki innemu za 50K więcej, bo przecież mamy teraz gorszą politykę rabatową, a jeśli dopłaci te 15k, to też są zarobieni.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o nagłośnieniu sprawy np. przez Global Motors przez Youtube? Zgłosiło się do mnie paru użytkowników, którzy toczą bój z tym samym dealerem i są pozostawieni sami sobie. Ja od 9.00 próbuję się dodzwonić do doradcy oraz kierownika ale bezskutecznie..

Koniecznie nagłaśniaj. Nie masz nic do stracenia a presja może dać albo jakieś efekty, albo uchroni następnych przed wpakowaniem się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mój VIN zaczął się dziś dekodować w bimmerze. Wszystkie dane są, oprócz daty produkcji. Czy to o czymś ciekawym świadczy?

W mdecoderze jeszcze nie rozpoznaje.


Mam jeszcze drugie pytanie. Co dokładnie oznacza ten zapis: 8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months? Dodam tylko, że nie brałem żadnych pakietów serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mój VIN zaczął się dziś dekodować w bimmerze. Wszystkie dane są, oprócz daty produkcji. Czy to o czymś ciekawym świadczy?

W mdecoderze jeszcze nie rozpoznaje.


Mam jeszcze drugie pytanie. Co dokładnie oznacza ten zapis: 8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months? Dodam tylko, że nie brałem żadnych pakietów serwisowych.

 

może tylko tyle, że interwały olejowe co 24 mce lub 30 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mój VIN zaczął się dziś dekodować w bimmerze. Wszystkie dane są, oprócz daty produkcji. Czy to o czymś ciekawym świadczy?

W mdecoderze jeszcze nie rozpoznaje.


Mam jeszcze drugie pytanie. Co dokładnie oznacza ten zapis: 8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months? Dodam tylko, że nie brałem żadnych pakietów serwisowych.

 


To w ciągu dwóch dni będzie się dekodował w mdecoderze i już z datą produkcji oraz że jest już na końcu produkcji albo właśnie zjeżdża. Pewnie zaraz będzie to widoczne w statusie u dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że kompletnie Was tu nie rozumiem. Naprawdę zamierzacie dopłacać extra hajs za opóźnione auto, bo tak sobie zażyczył, mimo podpisanej umowy na określoną kwotę?


Dla mnie ta sytuacja brzmi trochę, jakbym zamówił taksówkę z dworca, umówił się na 50 zł i nie dość, że trasę 10 km na pół godziny taksówkarz robiłby 2 godziny, to jeszcze na po 1,5h, 6 km od celu, powiedziałby, ze albo dopłacam 30 złotych, albo mnie wysadza te 6 km od celu. Względnie - zatrudniam ekipę murarzy, umawiam się z nim na 50k, a oni przychodzą spóźnieni o 3 miesiące, robią 3 pierwsze warstwy muru i dzwonią, że albo zapłacę 70k, albo rozbierają mur. Serio byście dopłacali??

 

Twoje rozumowanie jest typu: na złość babci, strzelę sobie w kolano :-) Po pierwsze wynegocjowane w zeszłym roku warunki są już przeszłością i prawdopodobnie długo nie wrócą, także każda obraza i rezygnacja wiąże się z dużo większymi kosztami. Po drugie, dopłaty w LCI wynikają z podwyższonego standardu wersji LCI, więc jeśli ktoś chciał przy zamawianiu np. przyoszczędzić na braku navi czy małym kole, to w LCI nie ma już takiej opcji, bo nie będą produkowane bez navi i z małym kołem, stąd dopłata.


A co do opóźnień, to dealerzy obecnie mogą tyle samo co klienci a zamówieniami rządzi jeden wielki chaos. Można się oczywiście obrazić i zerwać umowę, tylko po co? Żeby kupić gdzie indziej drożej i czekać jeszcze dłużej :-)? Jak czytam tu niektóre komentarze to naprawdę się zastanawiam, co ludzie mają w głowach. Niemal wszystkie marki mają teraz tragiczną sytuację z zamówieniami, zresztą nie dotyczy to tylko branży samochodowej. Wystarczy przyjąć to do wiadomości. W takich czasach żyjemy i i pech, że akurat postanowiliśmy zamówić teraz nowe auto, ale trzeba to wziąć na twarz a nie rzucać się na kogoś, kto jest równie wku.wiony ,bo nie może sprzedawać, jak kiedyś. A co do BMW, to akurat jest to jedna z ostatnich marek, która dawała jeszcze gwarancję ceny, bo z tego, co wiem, to też ma się skończyć.

 

no ale czemu obrażanie? dwie odpowiedzialne strony zawierają umowę: jedna się zobowiązuje zapłacić i odebrać, druga dostarczyć określony przedmiot. I teraz jedna po roku czekania, będąc w zwłoce, próbuje arbitralnie zmienić cenę? Ja bym się na coś takiego nie zgodził. Swoich klientów przecież tak nie traktujecie zapewne. Ze strony BMW to jest skandaliczne zachowanie. Rzeczywiśćie, warunki się zmieniły, ale zmieniły sie w sposób przewidywalny (jak ktoś we wrześniu 2021 zawiera umowę, to trudno w kwietniu 22 powoływać się na zaskoczenie pandemią, bo nawet nasi drogowcy się tak zaskakiwać nie dają). Nowe umowy - proszę bardzo, niech zawierają na innych warunkach, ale umów już zawartych należy dotrzymywać (zwłaszcza, że to nie jest żadne świadczenie ciągłe, ani powtarzające się / okresowe).


A co do zmiany standardu w LCI - ktoś im kazał? Nie, zamawiacie auto o określonej specyfikacji (co ważne - nie indywidualnie wymyślonej, tylko spośród zaproponowanych i reklamowanych przez dostawcę opcji) i jak chcą dać coś więcej od siebie - proszę bardzo, ale niech nie oczekują niczego w zamian. na przełomie xx i xxi wieku były takie metody ulicznej sprzedazy, że chodził gość z jakimiś badziewnymi rzeczami albo z kwiatami, wciskał na siłę i potem żądał pieniędzy - raczej nie jest to metoda stosowana w poważniejszym biznesie niż sprzedawca miniaturowych wież eifela.


Podsumowując - od poważnej firmy sprzedającej rzekomo luksusowe samochody należy oczekiwać rzetelności i uczciwości, a nie cwaniackich metod i bezczelnych prób wykręcania się z umów, żeby podbić zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mój VIN zaczął się dziś dekodować w bimmerze. Wszystkie dane są, oprócz daty produkcji. Czy to o czymś ciekawym świadczy?

W mdecoderze jeszcze nie rozpoznaje.


Mam jeszcze drugie pytanie. Co dokładnie oznacza ten zapis: 8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months? Dodam tylko, że nie brałem żadnych pakietów serwisowych.

 

Kiedy dostałeś 150 i VIN? ciekawy jestem po jakim czasie zaczyna się dekodować VIN w bimmerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.