Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mnie tez spotkał brak dotyku (m340-HK, lasery, hud, assystenci pro są).Zastanawiam się co robić, w obecnych autach nie korzystam z dotyku ale warto mieć…

 

A jak finansujesz samochód? Jeśli z podwyższonym wykupem to sprawdź nowe RV, bo takie "zgniłe jajo" może mocno obniżyć wartość wykupu i przez to podnieść ratę. Paradoks Comfort Lease'u - im mniej funkcji, tym więcej płacisz (zazwyczaj) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś ma potwierdzone informacje, jakoby w ślad za brakiem dotyku na ekranie wyleciał asystent cofania oraz autonomiczne parkowanie?

 

Wylatuje tylko asystent cofania... Autonomiczne parkowanie pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wlasnie dzwonil dealer i powiedzial ze mam sie cieszyc, bo dostane z dotykowym ale przez to sie opozni odbior do grudnia…

 


To znaczy, że Twoje zamówienie wyprodukowało się przed wejściem restrykcji na ekran dotykowy, czy brak ekranu dotykowego to tylko przejściowy problem w produkcji, który wg. dilera do grudnia ma ustąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś ma potwierdzone informacje, jakoby w ślad za brakiem dotyku na ekranie wyleciał asystent cofania oraz autonomiczne parkowanie?


Wylatuje tylko asystent cofania... Autonomiczne parkowanie pozostaje...

 

też tak słyszałem, chyba to kod ZUY ale takiego nie mam. Mam tylko 6UY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak sobie wyliczalem, ze wazne jest wejscie takze w status 150 i chyba mi sie udalo, tj. zobaczymy bo dalej jakos wiary mam malo w to wszystko.

 

Przypomnij proszę kiedy składałeś zamówienie i co z wyposażenia objętego restrykcjami wybrałeś do swojej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak sobie wyliczalem, ze wazne jest wejscie takze w status 150 i chyba mi sie udalo, tj. zobaczymy bo dalej jakos wiary mam malo w to wszystko.

 

Moja była w statusie 150, za 2 dni wyjeżdża z fabryki… brak dotyku pojawił się dopiero dziś w systemie.

Cały czas się zastanawiam co robić… na bimmerpost w dziale x5 ktoś sprzedaje plotkę, ze BMW ma jednak umożliwić jakiś retrofit… To trochę logiczne jeśli tylko jakaś partia aut będzie wybrakowana…. Chyba ze pociągną bez dotyku z seria 3 aż do lci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak sobie wyliczalem, ze wazne jest wejscie takze w status 150 i chyba mi sie udalo, tj. zobaczymy bo dalej jakos wiary mam malo w to wszystko.

 

Moja była w statusie 150, za 2 dni wyjeżdża z fabryki… brak dotyku pojawił się dopiero dziś w systemie.

Cały czas się zastanawiam co robić… na bimmerpost w dziale x5 ktoś sprzedaje plotkę, ze BMW ma jednak umożliwić jakiś retrofit… To trochę logiczne jeśli tylko jakaś partia aut będzie wybrakowana…. Chyba ze pociągną bez dotyku z seria 3 aż do lci.

 

Jezu, to już serio są jaja... To są tak anty-konsumenckie praktyki, że szok. Wiedzą, że popyt znacznie przekracza podaż i mają wyje*ane - auto się i tak sprzeda na pniu, gdy zrezygnujesz :/

Żeby 2 dni przed zakończeniem produkcji takim info rzucać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashanen, napisz jaka jest Twoja recepta na niegodzenie się.


Realnie większość ma następujący wybór: albo biorą niekompletny samochód po czekaniu znacznie dłuższym niż to było przewidziane, albo zostają z niczym. A to oznacza szukanie po dzisiejszych cenach i rabatach oraz czekanie od nowa.

Okay, można jeszcze odwlekać produkcję w nieskończoność i mieć nadzieję, że sytuacja się poprawi. Niestety, od jakiegoś czasu raczej się pogarsza, więc do tego podejścia trzeba mieć naprawdę duży optymizm życiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ashanen, napisz jaka jest Twoja recepta na niegodzenie się.


Realnie większość ma następujący wybór: albo biorą niekompletny samochód po czekaniu znacznie dłuższym niż to było przewidziane, albo zostają z niczym. A to oznacza szukanie po dzisiejszych cenach i rabatach oraz czekanie od nowa.

Okay, można jeszcze odwlekać produkcję w nieskończoność i mieć nadzieję, że sytuacja się poprawi. Niestety, od jakiegoś czasu raczej się pogarsza, więc do tego podejścia trzeba mieć naprawdę duży optymizm życiowy.

Jeśli masz czym jeździć to czekasz na w miarę wymarzoną konfiguracje bez kompromisów, jak nie masz, to możesz jeździć komunikacją lub coś krótkofalowe wynająć. Nie musisz brać golasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashanen, napisz jaka jest Twoja recepta na niegodzenie się.


Realnie większość ma następujący wybór: albo biorą niekompletny samochód po czekaniu znacznie dłuższym niż to było przewidziane, albo zostają z niczym. A to oznacza szukanie po dzisiejszych cenach i rabatach oraz czekanie od nowa.

Okay, można jeszcze odwlekać produkcję w nieskończoność i mieć nadzieję, że sytuacja się poprawi. Niestety, od jakiegoś czasu raczej się pogarsza, więc do tego podejścia trzeba mieć naprawdę duży optymizm życiowy.

Jeśli masz czym jeździć to czekasz na w miarę wymarzoną konfiguracje bez kompromisów, jak nie masz, to możesz jeździć komunikacją lub coś krótkofalowe wynająć. Nie musisz brać golasa.

 

Zgadzam się z przedmówcą, jakie to premium kiedy masz ekran jak w Dacii? Jakie to premium, kiedy nie możesz skonfigurować samochodu pod siebie?


BMW stosuje politykę przeciągania liny, bo są świadomi że ludzie i tak łykną ich produkty, a gadanie w stylu "BMW to przecież radość z jazdy, to silnik i właściwości jezdne a nie dotykowy ekran" tylko utwierdza włodarzy z Monachium, że ich polityka jest słuszna. W sytuacji kiedy inni producenci wstrzymują produkcję oni zastępują ekran dotykowy kartką papieru z napisem BMW. Decyzje klientów, którzy godzą się na takie "ersatz'e" tylko potęguję ten proceder, więc można stwierdzić że sami sobie jesteśmy winni, im więcej osób wygłodniałych i wyczekujących, które ulegną i zgodzą się na ustępstwa tym dłużej taki proceder obniżania jakości i serwowania badziewia będzie trwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, jakie to premium kiedy masz ekran jak w Dacii? Jakie to premium, kiedy nie możesz skonfigurować samochodu pod siebie?

 

A ja pozwole sobie zauwazyc ze punkt widzenia jak zwykle zalezy od punktu siedzenia. Jeden lubi homara w majonezie a inny pasztet. Nie oceniajmy decyzji, jest jak jest. Jedna osoba bedzie przebierac nogami zeby miec pierwsze w zyciu 6 cylindrowe BMW a druga z obrzydzeniem bedzie patrzec na polityke koncernu... I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,


Zwracam się do Was z pytaniem.

Zamówiłem g20 na początku września i już w październiku poinformowali mnie, ze w systemie widnieje produkcja na ostatni tydzień listopada. Dzwoniłem dzisiaj dopytać się jak to wyglada i uzyskałem odpowiedz, ze produkcja została przesunięta na koniec stycznia. Samochód ma status 110. Miła Pani z salonu powiedział, ze ten status oznacza potwierdzenie produkcji. Czy tak faktycznie jest? Spodziewałem się, ze tak szybko nie wyprodukują, ale człowiek łudził się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nic nie znaczy mi od sierpnia statusy skaczą

Pomiędzy 112 i 111( zamówienie z marca 330i xdrive), doradca wysłał mi screen z systemu, dlatego to potwierdzone info, na ten moment produkcja 49 tydzień, a jak będzie to się okaże, bardzo podobne auto z zamówienia z lutego 20 podobno przeskoczyło na luty 21 :) cyrk na kółkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji kiedy inni producenci wstrzymują produkcję oni zastępują ekran dotykowy kartką papieru z napisem BMW. Decyzje klientów, którzy godzą się na takie "ersatz'e" tylko potęguję ten proceder, więc można stwierdzić że sami sobie jesteśmy winni, im więcej osób wygłodniałych i wyczekujących, które ulegną i zgodzą się na ustępstwa tym dłużej taki proceder obniżania jakości i serwowania badziewia będzie trwał.

 

Nie rozumiem problemu, jeśli nie chcesz samochodu bez ekranu dotykowego to go nie kupujesz. Tysiącom ludzi (w tym mi) zupełnie nie zależy na ekraniku dotykowym i nie jest to najważniejsza funkcja samochodu. Wiele osób woli dostać samochód bez dotyku niż czekać w nieskonczoność, ale BMW ma wstrzymywać produkcję bo jakiś pan z Polski się obrazi za brak dotyku w cudzym samochodzie?


Gdybym mógł dostać zniżkę 1-2k za brak dotyku pewnie bym skorzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu, jeśli nie chcesz samochodu bez ekranu dotykowego to go nie kupujesz. Tysiącom ludzi (w tym mi) zupełnie nie zależy na ekraniku dotykowym i nie jest to najważniejsza funkcja samochodu. Wiele osób woli dostać samochód bez dotyku niż czekać w nieskonczoność, ale BMW ma wstrzymywać produkcję bo jakiś pan z Polski się obrazi za brak dotyku w cudzym samochodzie?


Gdybym mógł dostać zniżkę 1-2k za brak dotyku pewnie bym skorzystał :)

 

To nie jest tak, że "nie chcesz to nie kupujesz" tutaj jest ewidentnie zabrana funkcja, która była. Jak zabiorą automata i dadzą manual, to też się znajdą jak to mówisz "tysiące ludzi którym nie zależy" :cool2: nie tędy droga, jak ktoś to mówił, te samochody będą dużo mniej warte za 2-3 lata bez tak podstawowego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Samochód ma status 110. Miła Pani z salonu powiedział, ze ten status oznacza potwierdzenie produkcji. Czy tak faktycznie jest?

Nie wiem, co oznacza status 110 ale wątpię skoro:

111 – Order Accepted at BMW AG

112 – Order Scheduled for Production

 

Advanced list of BMW factory status codes and their meanings:

0 Order deleted by BMW
17 Order not specified
37 Order is at BMW NA
87 Production Week Assigned
97 Order sent to AG
100 Order deleted by AG
101 Error in data transmitted
102 Special Order (no Prod Week)
105 Order out of Prod. Period
111 Order Accepted at AG
112 Order scheduled for Production. Up to this point you can usually make changes to your order. Once it goes into the next status, 150, the vehicle is already on the assembly line and cannot be changed.
150 Production Started
151 Body Shop Started
152 Paint Shop Started
153 Assembly Started
155 Production Completed
160 Released to Distribution
168 AG Stock
170 Waiting Workshop
172 Planned for Workshop
174 Workshop Entry
176 Workshop Complete
180 Waiting for Export Dispatch
181 Waiting for Domestic Dispatch
182 Schedule for Carrier
190 In transit to port of exit
191 Returned to BMW AG
193 Arrived at Port of Exit
194 Selected for Shipment
195 Shipped from Port of Exit
196 Shipment Arrival

 

Źródło: https://www.bmwofescondido.com/how-to-track-your-custom-bmw-order/


Niektórych kodów nie ma - ja mam aktualnie 47 i nie wiem co to znaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu, jeśli nie chcesz samochodu bez ekranu dotykowego to go nie kupujesz. Tysiącom ludzi (w tym mi) zupełnie nie zależy na ekraniku dotykowym i nie jest to najważniejsza funkcja samochodu. Wiele osób woli dostać samochód bez dotyku niż czekać w nieskonczoność, ale BMW ma wstrzymywać produkcję bo jakiś pan z Polski się obrazi za brak dotyku w cudzym samochodzie?


Gdybym mógł dostać zniżkę 1-2k za brak dotyku pewnie bym skorzystał :)

 

nie tędy droga, jak ktoś to mówił, te samochody będą dużo mniej warte za 2-3 lata bez tak podstawowego wyposażenia

 

A to jest dla mnie totalna bzdura, rozumie że piszesz to na podstawie tego że salony juz praktycznie nie oferuja rabatowania, dwie podwyżki jedynie w ostatnich 6 msc a galopująca inflacja zrobi swoje. I na tej podstawie twierdzisz że samochody za 2-3 lata będą dużo mniej warte? Od czego mniej? Każdy, komu udało sie zakupić i odebrać samochód na starych zasadach już wygrał i to bez znaczenia czy ma ekran dotykowy, HK czy jedynie Hifi. Ja śmiem twierdzić że jak za te 2-3 lata skończy się cyrk z łancuchami dostaw i producenci "stana na nogach" napewno będą chcieli porządnie sobie te wszystkie straty nadrobić i być może ceny aut pójdą tak w góre, że jeszcze zarobisz na tym 3 latku bez ekranu dotykowego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.