Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego powódź w Niemczech też swoje zrobiła - już dostałem info od dostawców z DE że nie przyjmują zamówień do odwołania ze względu na trudną sytuacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 4 kamer w tym kamery cofania, daj znać jak będzie w Twoim przypadku.

 

Poważnie zamawiałeś M340 z kamerami 360 a przyszedł samochód nawet bez kamery 360? Strasznie marnie

Z drugiej strony, skoro masz mieć je montowane w salonie to może dlatego nie zamontowali zwykłej kamery cofania, bo ta kamera z tyłu w zestawie kamer 360 ma inne właściwości - np szerszy kąt. Szkoda, że BMW nie potrafi wydać jasnych komunikatów dla klientów, którzy przecież zamówili samochód, czekali kilka miesięcy i wpłacili niemałe pieniądze, czego mogą się spodziewać i dokładnie informować o każdym odchyleniu wyprodukowanego egzemplarza od tego co było w zamówieniu. :mad2:

 

Tak dokładnie.

Ogólnie już było to wcześniej opisywane w tym wątku. Dealer w sumie potwierdził, że brakło kamer w fabryce i nie chcieli blokować linii produkcyjnej, ponieważ montaż jest podobno bardzo prosty. Najgorsze, że nie wiem ile będę na nie czekać. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, niestety.

Hej, dealer poinformował mnie dzisiaj, że w poniedziałek ma z Niemiec wyjść przesyłka z kamerami i do końca przyszłego tygodnia powinienem móc odebrać swoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 dx zamówiona w połowie lutego dzisiaj odebrana. Z braków standard tzn fotel pasażera bez lędźwi i regulacji szerokości oparcia, brak funkcji digital key, reszta zgodnie z zmówieniem, łącznie z otwieraniem pokrywy bagażnika z nogi.

Kamer 360 nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Moja M340i Touring się wyprodukowała po 8 miesiącach czekania. Więc odwiedziłem auto na placu u dealera.


Moje braki w wyposażeniu to:

- podparcie lędźwiowe

- Digital key

-ładowarka indukcyjna

- brak samych kamer w systemie 360 (maja być doposażone w salonie)


Brak Digital key łączy się z brakiem otwieranie kalpy bagażnika nogą. Korzystacie z tej opcji ? Czy działa ona dobrze w BMW ?


W sumie to człowiek się zastanawia czy w ogóle to odebrać czy może kupić jakąś używaną Skode na przeczekanie tego cyrku.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, chyba łączy je to, ze obie opcje na ten moment z definicji wylatuja z konfiguracji.


Kick-to-open: Jak dziala? W bmw nie wiem. W Mazdzie: bezbłędnie, w Mercedesie: tragicznie.


Serio nie przyjalbys tej M340? Jedynie ledzwi tam brakuje - takich waznych funkcji. Kamery 360 ci dolaza, a digital key i otwarcie noga to juz zbytki. Zawsze mozesz klape otworzyc i zamknac z kluczyka, bo jesli sie nie myle, tam w standardzie jest klapa na silownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie noga klapy jest technicznie zwiazane jedynie z bezkluczykowym distepem. Kluczyk z wyswietlaczem nie ma zadnego zwiazku technicznego z tym, poza tym ze wystepuje to razem w jakims pakiecie. Ale to nieznaczy ze nie dziala odwrotnie. Pytanie czy rzeczywiscie przez to ze nie maja kluczy nie zalozyli sterownika i listwy zczytujacej ruch. To juz kwestia polotyki BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie noga klapy jest technicznie zwiazane jedynie z bezkluczykowym distepem. Kluczyk z wyswietlaczem nie ma zadnego zwiazku technicznego z tym, poza tym ze wystepuje to razem w jakims pakiecie. Ale to nieznaczy ze nie dziala odwrotnie. Pytanie czy rzeczywiscie przez to ze nie maja kluczy nie zalozyli sterownika i listwy zczytujacej ruch. To juz kwestia polotyki BMW.

a Digital Key to nie jest czasem kluczyk z aplikacji? Ja nic nie wiem na temat tego, żeby u mnie miało go brakować, a też usunęli mi otwieranie bagażnika nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie noga klapy jest technicznie zwiazane jedynie z bezkluczykowym distepem. Kluczyk z wyswietlaczem nie ma zadnego zwiazku technicznego z tym, poza tym ze wystepuje to razem w jakims pakiecie. Ale to nieznaczy ze nie dziala odwrotnie. Pytanie czy rzeczywiscie przez to ze nie maja kluczy nie zalozyli sterownika i listwy zczytujacej ruch. To juz kwestia polotyki BMW.

Ktoś się orientuje, czy można zrobić samemu retrofit tego czujnika do otwierania nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To w sumie nie jest optymalne miejsce na to info, ale w sumie na tym etapie chyba najbardziej przydatne.

Być może wszyscy o tym wiedzą, tylko ja nie wiedziałem, w każdym razie dzisiaj się dowiedziałem, że jeśli dealer "wyceni" ubezpieczenie i np będzie to wartość 5000 zł, to żaden inny agent ubezpieczeniowy nie będzie miał opcji, aby zaoferować mniejszą kwotę. Dotyczy to PZU i Hestii.

Miałem dzisiaj taką sytuację, poprosiłem o ofertę od dealera, następnie chciałem sprawdzić u swojego agenta i taka kolejność spowodowała, że zablokowałem sobie opcję na dwóch powyższych ubezpieczycieli. Wybrałem Wartę.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że dealer jest nadrzędny względem innych, jego oferta ma priorytet. Ponoć chytrze proponują ofertę dla porównania u konkurencji, wiedząc, że poniżej konkretnej oferty nie uda się już zejść w przypadku tych dwóch ubezpieczycieli.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To w sumie nie jest optymalne miejsce na to info, ale w sumie na tym etapie chyba najbardziej przydatne.

Być może wszyscy o tym wiedzą, tylko ja nie wiedziałem, w każdym razie dzisiaj się dowiedziałem, że jeśli dealer "wyceni" ubezpieczenie i np będzie to wartość 5000 zł, to żaden inny agent ubezpieczeniowy nie będzie miał opcji, aby zaoferować mniejszą kwotę. Dotyczy to PZU i Hestii.

Miałem dzisiaj taką sytuację, poprosiłem o ofertę od dealera, następnie chciałem sprawdzić u swojego agenta i taka kolejność spowodowała, że zablokowałem sobie opcję na dwóch powyższych ubezpieczycieli. Wybrałem Wartę.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że dealer jest nadrzędny względem innych, jego oferta ma priorytet. Ponoć chytrze proponują ofertę dla porównania u konkurencji, wiedząc, że poniżej konkretnej oferty nie uda się już zejść w przypadku tych dwóch ubezpieczycieli.

Tak jest w większości ubezpieczalni każdy agent ma takie zabezpieczenie. Sposobem na uniknięcie takiej blokady jest wycena bez podawania nr vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To w sumie nie jest optymalne miejsce na to info, ale w sumie na tym etapie chyba najbardziej przydatne.

Być może wszyscy o tym wiedzą, tylko ja nie wiedziałem, w każdym razie dzisiaj się dowiedziałem, że jeśli dealer "wyceni" ubezpieczenie i np będzie to wartość 5000 zł, to żaden inny agent ubezpieczeniowy nie będzie miał opcji, aby zaoferować mniejszą kwotę. Dotyczy to PZU i Hestii.

Miałem dzisiaj taką sytuację, poprosiłem o ofertę od dealera, następnie chciałem sprawdzić u swojego agenta i taka kolejność spowodowała, że zablokowałem sobie opcję na dwóch powyższych ubezpieczycieli. Wybrałem Wartę.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że dealer jest nadrzędny względem innych, jego oferta ma priorytet. Ponoć chytrze proponują ofertę dla porównania u konkurencji, wiedząc, że poniżej konkretnej oferty nie uda się już zejść w przypadku tych dwóch ubezpieczycieli.

Tak jest w większości ubezpieczalni każdy agent ma takie zabezpieczenie. Sposobem na uniknięcie takiej blokady jest wycena bez podawania nr vin.

 

Tylko problem w tym, że dealer mój vin już ma :wink:

Zewnętrznym mogę nie pokazywać, czego nie zrobiłem.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.