Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajcie osób na kluczowych stanowiskach na linkedin w BMW Polska - dyr. sprzedaży, marketingu, posprzedaży etc. Absolutnie nie liczcie na CEO, bo to inna liga i raczej facet nie ma czasu na czytanie linkedin. Więc tylko tam bym szukał pomocy + media, kanały YouTube etc.

I tu się mylisz bo osoby na takich stanowiskach siedzą tam na bieżąco, sprawdź to się przekonasz jak aktywne są ich profile.

 

Potwierdzam :) Jeżeli profil danego prezesa/dyrektora jest na bieżąco aktualizowany to znaczy, że albo sam publikuje posty, albo obsługuje to agencja. Wtedy posty z negatywnym sentymentem oraz oczywiście oznaczeniem szefostwa (i najlepiej całej marki) powinny wywołać reakcję. Warto post napisać w wersji po polsku i po angielsku oraz dodać o jaki salon chodzi.


Ważne jest też to, aby skrzyknąć się w kilka osób i być konsekwentnym w publikacjach. Żaden dyrektor/prezes nie lubi by często o nim pisano negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inchcape nikt nie słyszał o tym aby przedlift miał produkować sie po 30.06



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nic dziwnego, to było chyba info bezpośrednio od naszej wtyki w fabryce, czyli Marcin_S83 :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie osób na kluczowych stanowiskach na linkedin w BMW Polska - dyr. sprzedaży, marketingu, posprzedaży etc. Absolutnie nie liczcie na CEO, bo to inna liga i raczej facet nie ma czasu na czytanie linkedin. Więc tylko tam bym szukał pomocy + media, kanały YouTube etc.

I tu się mylisz bo osoby na takich stanowiskach siedzą tam na bieżąco, sprawdź to się przekonasz jak aktywne są ich profile.

 

Potwierdzam :) Jeżeli profil danego prezesa/dyrektora jest na bieżąco aktualizowany to znaczy, że albo sam publikuje posty, albo obsługuje to agencja. Wtedy posty z negatywnym sentymentem oraz oczywiście oznaczeniem szefostwa (i najlepiej całej marki) powinny wywołać reakcję. Warto post napisać w wersji po polsku i po angielsku oraz dodać o jaki salon chodzi.


Ważne jest też to, aby skrzyknąć się w kilka osób i być konsekwentnym w publikacjach. Żaden dyrektor/prezes nie lubi by często o nim pisano negatywnie.

 

Takie rozwiązanie to typowe pójście na noże z dealerem, każdy z nas jest w pewnym sensie fanem marki i każdy z nas zaufał marce BMW. Dziwie się dealerom, że im nie zależy na kliencie i stosują dziwne praktyki, które nie powinny mieć miejsca marce Premium to nie OLX. Mam porównanie z salonem Lexusa w Warszawie, który nie dotrzymał terminu ale zaproponował przez miesiąc auta zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) Jeżeli profil danego prezesa/dyrektora jest na bieżąco aktualizowany to znaczy, że albo sam publikuje posty, albo obsługuje to agencja. Wtedy posty z negatywnym sentymentem oraz oczywiście oznaczeniem szefostwa (i najlepiej całej marki) powinny wywołać reakcję. Warto post napisać w wersji po polsku i po angielsku oraz dodać o jaki salon chodzi.


Ważne jest też to, aby skrzyknąć się w kilka osób i być konsekwentnym w publikacjach. Żaden dyrektor/prezes nie lubi by często o nim pisano negatywnie.

 

Takie rozwiązanie to typowe pójście na noże z dealerem, każdy z nas jest w pewnym sensie fanem marki i każdy z nas zaufał marce BMW. Dziwie się dealerom, że im nie zależy na kliencie i stosują dziwne praktyki, które nie powinny mieć miejsca marce Premium to nie OLX. Mam porównanie z salonem Lexusa w Warszawie, który nie dotrzymał terminu ale zaproponował przez miesiąc auta zastępcze.

 

Miałem Lexusa i zgadzam się, poziom obsługi jest nieporównywalnie wyższy od tego w BMW, Mercedesie, czy Audi. Zarówno jeżeli chodzi o obsługę sprzedażową, jak i serwisową.

Natomiast co do pójścia na noże, to BMW samo się prosi. Klient, który będzie się naprzykrzał ma szansę być obsłużony szybciej - taka jest niestety prawda. Stosuje tę metodą tylko w ostateczności, ale zawsze zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszędzie marka chwali się jak to podnosi satyskfacje klienta ale jak czytam to forum to mam wrażenie ze jest wręcz przeciwnie i się publicznie nie mówi w prezentacjach.

Jeśli nie jesteś w stanie dojść do porozumienia z salonem to nie masz innego wyjścia niż eskalować sprawy bo inaczej zostaniesz potraktowany w brzydki sposób.

To widać jak traktowani są youtuberzy/instagranerzy o odpowiednich zasięgach którzy dostają większe benefity niż zwykły kowalski.


Zrzut-ekranu-2022-05-23-o-13-47-26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi ze importer oficjalnie stwierdził ze nie ma juz szans na wyprodukowanie mojego jako preLCI. Zaproponował mi zamówienie nowego z akceptowalnym rabatem choc wciaz to ponad 20000 wiecej niz moja poprzednia konfiguracja



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi ze importer oficjalnie stwierdził

 

a kto to jest importer i czemu miałby on decydować o Twoim zamówieniu? Czy chodzi po prostu o centralę BMW Polska? Myślałem że Dealer zamawia auta przez centralę BMW w fabrykach bez pośredników? Nowe zamówienie... niech konwertuje Twoje obecne zamówienie do LCI a nie pierniczy o nowym zamówieniu... To że weszło LCI to nie Twój problem tylko ich.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przedlifta został miesiąc z hakiem. Podejrzewam że teraz na sloty na przedlifty łapią się tylko VIPy którym zależy na tym aby mieć przedlifta bo LCI im się nie podoba. Np Jarek K, Morawiecki i inne śmiecie ;D A my jesteśmy na szarym końcu i "ups, znowu autko spadło na 105 =(". Także pozostaje liczyć na to że Dealerzy przeniosą jakoś nasze obecne zamówienia na LCI. Osobiście po wypowiedziach mojego fajnego Dealera podejrzewam, że oni nawet nic nie muszą zmieniać w zamówieniach, bo fabryka wie co ma zrobić - wyprodukować dla nas LCI. Te bajki że niestety fabryka anulowała zamówienie to... Cygańskie zachowanie Dealera. Wciskają kit o anulowaniu bo pewnie mają na nasze miejsce jakiegoś znajomego który przejmuje wasz slot.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymusic przedlifta

 

Takie rzeczy nie zdarzają się nawet w Erze...

Cała produkcja czerwcowa jest już zaplanowana. Kto nie dostał slotu na czerwiec, otrzyma samochód w wersji LCI. Czy będą dopłaty - tego nikt nie wie, ale zamówienia nie będą anulowane chyba że zrobi to klient lub dealer.


Przypomnę, jeżeli komuś umknęło: Produkcja na miesiąć X, planowana jest do 10 dnia miesiąca poprzedzającego czyli jeżeli ktoś nie otrzymał slotu do 10 maja to w czerwcu auto mu się nie wyprodukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi ze importer oficjalnie stwierdził ze nie ma juz szans na wyprodukowanie mojego jako preLCI. Zaproponował mi zamówienie nowego z akceptowalnym rabatem choc wciaz to ponad 20000 wiecej niz moja poprzednia konfiguracja



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

a jaki miałeś termin odbioru na zamówieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mi 19 maja Dealer wysłał mi status że auto spadło na 105 i nie przydzielili kolejnego terminu produkcji to znaczy że na 100% będę już miał LCI. No i spoko. Tak długo czekam że napiszę zaraz do Dealera że oczekuję że będę odbierał LCI jako pierwszy w Polsce :D :D :D
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mi 19 maja Dealer wysłał mi status że auto spadło na 105 i nie przydzielili kolejnego terminu produkcji to znaczy że na 100% będę już miał LCI.

 

Tak jest, chyba że przedłużą produkcje pre-LCI na lipiec. Jeżeli tak by się stało to wtedy 10 czerwca ponownie weźmiesz udział w losowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mi 19 maja Dealer wysłał mi status że auto spadło na 105 i nie przydzielili kolejnego terminu produkcji to znaczy że na 100% będę już miał LCI. No i spoko. Tak długo czekam że napiszę zaraz do Dealera że oczekuję że będę odbierał LCI jako pierwszy w Polsce :D :D :D

 

Szczerze powiedziawszy to ja sie uciesze jak bede czekal na auto mniej niz rok (zamowienie pazdziernik 2021) :)


Nastepne rozdanie slotow na poczatku czerwca i te sloty juz sa LCI. Kto nie ma auta w produkcji lub przypisanego tygodnia produkcji do konca czerwca - bedzie LCI. Koloru mi tylko cholera szkoda bo Oxide Grey juz nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi ze importer oficjalnie stwierdził ze nie ma juz szans na wyprodukowanie mojego jako preLCI. Zaproponował mi zamówienie nowego z akceptowalnym rabatem choc wciaz to ponad 20000 wiecej niz moja poprzednia konfiguracja



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

a jaki miałeś termin odbioru na zamówieniu?

 


30.05.22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mi 19 maja Dealer wysłał mi status że auto spadło na 105 i nie przydzielili kolejnego terminu produkcji to znaczy że na 100% będę już miał LCI. No i spoko. Tak długo czekam że napiszę zaraz do Dealera że oczekuję że będę odbierał LCI jako pierwszy w Polsce :D :D :D

 


Tego ci szczerze życzę ale lepiej dopytaj na kiedy jest planowany odbiór bo umie widnieje obecnie połowa marca...takie buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne rozdanie slotow na poczatku czerwca i te sloty juz sa LCI. Kto nie ma auta w produkcji lub przypisanego tygodnia produkcji do konca czerwca - bedzie LCI. Koloru mi tylko cholera szkoda bo Oxide Grey juz nie ma... :(

A zmieniałeś już konfiguracje na LCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne rozdanie slotow na poczatku czerwca i te sloty juz sa LCI. Kto nie ma auta w produkcji lub przypisanego tygodnia produkcji do konca czerwca - bedzie LCI. Koloru mi tylko cholera szkoda bo Oxide Grey juz nie ma... :(

A zmieniałeś już konfiguracje na LCI?

 

Jeszcze nie - 047, czekam na slot :) Jak dostane, mam dostac info, umawiam sie z handlowcem i zmieniamy konfig na zgodny z LCI. Taki mam algorytm postepowania przekazany dzisiaj. Sloty rozdawane na poczatku czerwca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z moim doradcą z salonu, i zadałem mu pytanie co z moim zamówieniem które wisi na statusie 105 , powiedział ze dostali od BMW Polska informacje iż decyzje odnośnie naszych zamówień będą do miesiąca czasu...

Czy komuś wciskają takie same głupoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi napisał dealer że na początku czerwca będzie miał info co będzie dalej z zamówionymi samochodami.

Mam nadzieję że.po prostu dostaniemy polifta w cenie ustalonej na zamówieniu

 


Jeśli tak będzie to dajcie proszę znać, moim zdaniem to bardzo wątpliwe. Wręcz niemożliwe. Ale poczekamy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.