Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Info od dilera, samochod ma nadany juz vin, produkcja zgodnie z planem oprocz wykluczenia funcji dodatkowych fotela pasazera

 

Czy diler zaproponował jakąś rekompensatę za brak elektrycznych boczków + podparcia lędźwiowego u pasażera? Czy będziesz się czegoś domagał?

 

A to jest potwierdzone info? Ja pytalem o tą opcje z „rezygnacja z funkcjonalnosci fotela pasażera” i dostalem odpowiedz ze to dotyczy tylko podparcia.

 

Ok, dopytałem u dealera i uzyskalem potwierdzenie ze regulowane boczki nie będą dostepne w fotelu pasażera.

Jaki z waszego doswiadczenia ma to wplyw na wygodę foteli?


Obecnie mam proste podparcie lędźwiowe jedynie w fotelu kierowcy i klasyczne nie-konturowe fotele. Brak podparcia pewnie bym przezyl - choc wolałbym ta opcje mieć bo pracuje za biurkiem. Bardziej zastanawia mnie brak podstawowej regulacji u pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sprzedawca zaczal unikac i nawet telefonu nie odbiera. W poniedzialek auto wyszlo z kolejki do produkcji i chcialabym wiedziec co sie do diabla dzieje. Czy ktos wie, czy mozna sprawdzic po numerze zamowienia? Nie mam VIN jeszcze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny przenieśli produkcje o miesiac.

Pierwotnie miala być w marcu, tydzień temu przesunieta na kwiecień, a dzis się dowiedziałem, że auto jest zakolejkowane dopiero na maj... Cos mi się wydaje, że to nie ostatnie przesunięcie, a cierpliwosci coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny przenieśli produkcje o miesiac.

Pierwotnie miala być w marcu, tydzień temu przesunieta na kwiecień, a dzis się dowiedziałem, że auto jest zakolejkowane dopiero na maj... Cos mi się wydaje, że to nie ostatnie przesunięcie, a cierpliwosci coraz mniej.

 

a kiedy zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny przenieśli produkcje o miesiac.

Pierwotnie miala być w marcu, tydzień temu przesunieta na kwiecień, a dzis się dowiedziałem, że auto jest zakolejkowane dopiero na maj... Cos mi się wydaje, że to nie ostatnie przesunięcie, a cierpliwosci coraz mniej.

 

a kiedy zamawiałeś?

 

13 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny przenieśli produkcje o miesiac.

Pierwotnie miala być w marcu, tydzień temu przesunieta na kwiecień, a dzis się dowiedziałem, że auto jest zakolejkowane dopiero na maj... Cos mi się wydaje, że to nie ostatnie przesunięcie, a cierpliwosci coraz mniej.

 

a kiedy zamawiałeś?

 

13 stycznia

 

Jeśli Cię to pocieszy kolego, to ja zamawiałem 3 listopada i nadal nie wiem kiedy auto zostanie wyprodukowane.

W zeszłym tygodniu dostałem info ze jest opcja zmiany silnika z 156km na 184km żeby przyspieszyć produkcje, ale już wiem, ze nic z tego nie będzie :/ żadnych opcji o których piszecie nie miałem w swojej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem 8 stycznia i jest juz nadany vin wiec powinno sie wyprodukowac...

Z restrykcji podpsrcie ledzwiowe i harmankardon. Sprzedawca miwil ze wersje indywidual maja priotytetw produkcji i w moim przypadku chyba sie sprawdzi. A patrzac na forum to chyba im mocniejszy silnik, czyli wiekszy zarobek tym chyba szybciej wchodzi do kolejki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne. Zamawiałem auto 3 listopada i już 14 było w produkcji. Mam wszystkie niestandardowe dodatki o których piszecie. Może jest to kwesta salonu, który ma na wszelki wypadek zarezerwowane kolejki?

 


Restrykcje są jakoś od połowy lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne. Zamawiałem auto 3 listopada i już 14 było w produkcji. Mam wszystkie niestandardowe dodatki o których piszecie. Może jest to kwesta salonu, który ma na wszelki wypadek zarezerwowane kolejki?

 


Restrykcje są jakoś od połowy lutego

Od początku covi są rożnego rodzaje braki - i możliwość zamawiania danych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jest to gradacja produktu, im drozszy model tym szybciej trafia na tasme przy brakach konkretnych komponentow. Licza na to ze klient z tanszym silnikiem szybciej zrezygnuje z brakujacych dodatkow

 

Praktyka pokazuje, że w zasadzie żadna z zaproponowanych w wątku teorii się nie sprawdza, a przynajmniej nie uniwersalnie.


Zamówienie w połowie grudnia, produkcja potwierdzona w styczniu na pierwszy tydzień marca. Samochód właśnie został wyprodukowany ( czyli opóźnienie w produkcji - 1 tydzień ) i czeka na transport do PL, bez zmian w konfiguracji, w której jest podparcie lędźwiowe.


Zwykłe 318i - żadnych konfiguracji individual czy cen z górnej półki ( katalogowo 213k ). Odbiór zmieści się w terminie określonym umową - czyli w sumie business as usual.


Zapewne jest w tym odrobina szczęścia, obiektywne problemy z łańcuchem dostaw w warunkach pandemii są i będą, niestety.


Także jak zwykle - mamy teorię, praktykę i życie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło do produkcji z podparciem lędźwiowym czy Ci wyrzucili?


W ogóle dobra wiadomość. Ja zamawiałem 19.02, więc też mam nadzieję na maila z VINem ;)

 

Poszło bez podparcia dla pasażera z tego co wiem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o jakieś rekompensacie? Chociaż połowę ceny za opcję podparcia?

 

Nie ma żadnej rekompensaty na dzień dzisiejszy. Miałam to wliczone w pakiecie, wiec duzo nie stracę, ale przy odbiorze będę prosić o kilka rzeczy extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.