Skocz do zawartości

Harman Kardon vs HIFI - opinie


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje ostatnio porównać HI-FI vs HK. Zgodze się, że HK grają lepiej niż HIFI na postoju / salonie / małe prędkości - tutaj nie ma co polemizować.

Jednak przy wyższych prędkościach i przy wyciszeniu 3/4, uważam, że HI-FI gra też bardzo dobrze, wiadomo że gorzej niż HK, ale tutaj szumy i tak psują jakość dzwięku na tyle, że imo nie ma co dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest kolosalna z tylu na kanapie. W hifi w 3 sedan i 4 gran coupe nie ma zadnych głośników, poza jednym sredniotonowym w drzwiach. W HK są dodatkowe 3 po kazdej stronie, co najwazniejsze na wysokosci uszu, to sprawia ze słychać lepiej niz na siedzeniu kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może masz rację, choć czy aż taka wielka kosmiczna różnica była, to nie wiem, natomiast chodzi mi o to, że Hi-Fi grało tam w LCI naprawdę dobrze, a w następcy G30 gra dużo słabiej.

W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, choć czy aż taka wielka kosmiczna różnica była, to nie wiem, natomiast chodzi mi o to, że Hi-Fi grało tam w LCI naprawdę dobrze, a w następcy G30 gra dużo słabiej.

W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10

 


Drodzy koledzy forumowicze. Mnóstwo tu opowieści na temat car audio, mnóstwo opinii w stylu "to w ogóle nie gra", "to gra tragicznie", "tamto gra dużo lepiej", "kiedyś to było". Zastanawiam się, jak testujecie i w jakich warunkach porównujecie owe zestawy audio? Każdy z nas ma inne preferencje, inne wrażenia z odsłuchu nawet tego samego audio, co oczywiście zależy od źródła, jakości połączenia oraz przede wszystkim jakość nagrania samej ścieżki, może pisząc o wrażeniach co grało "fajnie" a co grało "niefajnie" piszcie również, co odtwarzaliście, w jakiej jakości, z czego oraz przede wszystkim w jakich warunkach tego odsłuchu dokonywaliście, czy "na sucho" w garażu przy zgaszonym silniku, czy na autostradzie przy prędkości 140km/h, warto też byłoby wspomnieć, czy i w jakim stopniu korzystaliście z equalizera lub innych "uwydatniaczy" dźwięku? Myślę, że tego typu informacja uzupełniająca pozwoliłaby jednak nadać choć odrobinę "benchmarkowego" charakteru waszym wpisom, bo z oczywistych względów nie można tu mówić o jakimkolwiek obiektywizmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może masz rację, choć czy aż taka wielka kosmiczna różnica była, to nie wiem, natomiast chodzi mi o to, że Hi-Fi grało tam w LCI naprawdę dobrze, a w następcy G30 gra dużo słabiej.

W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10

 


Drodzy koledzy forumowicze. Mnóstwo tu opowieści na temat car audio, mnóstwo opinii w stylu "to w ogóle nie gra", "to gra tragicznie", "tamto gra dużo lepiej", "kiedyś to było". Zastanawiam się, jak testujecie i w jakich warunkach porównujecie owe zestawy audio? Każdy z nas ma inne preferencje, inne wrażenia z odsłuchu nawet tego samego audio, co oczywiście zależy od źródła, jakości połączenia oraz przede wszystkim jakość nagrania samej ścieżki, może pisząc o wrażeniach co grało "fajnie" a co grało "niefajnie" piszcie również, co odtwarzaliście, w jakiej jakości, z czego oraz przede wszystkim w jakich warunkach tego odsłuchu dokonywaliście, czy "na sucho" w garażu przy zgaszonym silniku, czy na autostradzie przy prędkości 140km/h, warto też byłoby wspomnieć, czy i w jakim stopniu korzystaliście z equalizera lub innych "uwydatniaczy" dźwięku? Myślę, że tego typu informacja uzupełniająca pozwoliłaby jednak nadać choć odrobinę "benchmarkowego" charakteru waszym wpisom, bo z oczywistych względów nie można tu mówić o jakimkolwiek obiektywizmie ;)

Jeśli chodzi o mnie to:

Mam G20 z HK; F11 LCI z HK, F07 LCI z HiFi (bede zmieniał); F07 LCI z HK


Miałem tez równolegle kiedyś F11 z HK i F11 z HiFi

Miałem też F02 z HK i zmieniałem na Bowers

Mialem G30 z HiFi, korzystałem z G30 z HK.


Także po prostu, ten sam utwór, te same/podobne ustawienia, zabawa kodowaniem (wbudowanego EQ w DSP) itp itd.



Ogólnie w serii F były dwa rodzaje głośników w HK - czarne ala karbon i czarne ze srebrnymi kopułkami - ciezko mi powiedziec ktore lepiej grają. Ale wiem ze sa roznice w samych wzmacniaczach - jedne graja lepiej basem, drugie gorzej.

W G30 wzmaki maja gorsze koncowki mocy niz F10.

Duuzo mozna opowiadac, ale odpowiedni wzmak HK w F10/F01/F07 gra na prawde dla mnie w 100% zadowalajaco. Na tyle, ze sciszam bo glowa boli,a nawet przy duzej glosnosci jest na prawde dobrze (jak dla mnie).


G20 HK gra... hmm po modyfikacjach w kodowaniu (RAM + HU) przyzwoicie. Brakuje mu trochę mocy jednak (wtedy byłyby mniejsze zniekształcenia przy wyższych głośnościach).

Będę chciał też sprawdzić, czy zagra lepiej na głosnikach HK z F30 lub na glosnikach z Banga.

Nie lubie aftermarketu - wolę jak jednak wszystko działa jak należy (co w przypadku RAM jest dużo prostsze) a mam też duuużo muzyki 5.1/7.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze - nie ma o czym dyskutować, jeśli ktoś odczuwa przyjemność ze słuchania muzyki HK to must have. Maja ciekawa przestrzeń, potrafią zejsc niżej, a i wysokie tony nienaganne. Grają umiarkowanie czysto jak na zestaw samochodowy.

To prawda.

Jednak wielkim bólem jest to że ktoś się przesiada z F30 na G20, czy z F10 na G30 ... i jest gorzej. Tutaj jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to wszystkiego. Lakieru, jakości blach, komponentów do audio. Masówka tłuczona na jednej taśmie w Chinach. Tylko znaczki zmieniają pod klienta.

Tylko dlaczego każą sobie za to płacić więcej jak jakość niższa. To jak z paliwem po 8 zl za litr. Skoro ludzie kupują po 8 zł to po co obniżać na 7 zł. Pojęczą pojęczą ale kupują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dotyczy to wszystkiego. Lakieru, jakości blach, komponentów do audio. Masówka tłuczona na jednej taśmie w Chinach. Tylko znaczki zmieniają pod klienta.

Tylko dlaczego każą sobie za to płacić więcej jak jakość niższa. To jak z paliwem po 8 zl za litr. Skoro ludzie kupują po 8 zł to po co obniżać na 7 zł. Pojęczą pojęczą ale kupują :D

Bo korporacje (i nie tylko) bo każdy z nas chce więcej zarabiać, a oprócz tego wchodzi 1000 dodatkowych norm i przepisów, gdzie wymagany jest wkrętak za 199€ a nie za 5€ mimo że funkcjonalność i żywotność ma taką samą.

Tnie się koszty tam gdzie się da, a jednocześnie trzeba sprostać rosnącym wymaganiom ekologicznym i politycznym.


Mimo to dziwne, że zabrakło tu miejsca na chociażby utrzymanie poziomu jakości audio.


Bo z jednej strony uproszczono komunikacje (i zarazem oszczędzono €) bo nie ma już światła a 3 żyły ethernetu - to dobrze, ale szkoda że nie dało rady dac porządnych końcówek mocy.

Ale czego się dziwić skoro klient i tak kupi.


Uczciwie mówiąc to dla mnie idealnym autem byłoby takie F10 w odpowiedniej konfiguracji ze światłami z G30/G11 i multimediami z G20 pre-lci.

Bo G30 to już fotele komfortowe nie takie jak trzeba i samo NBT Evo bez Android Auto to słabo. Oprócz tego zawieszenie EDC jest moim zdaniem gorsze niż w F10.

E60 fajne ale już mocno wiekowe i zmęczone.


No szkoda, ale powoli dojrzewam do tego żeby nie zmieniać auta co 9-12 miesięcy bo... każde kolejne nie jest lepsze.

Najlepiej mi się jeździło F02 LCI i to auto miałem najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam w swoim G21 audio HiFi i widzę po wątku, że najlepiej na start zainwestować we wzmak. Możecie polecić konkretny model? Chciałbym coś na tyle mocnego, żeby udźwignęło ewentualną wymianę głośników w późniejszym terminie. Najlepiej jakby było już z dac, chyba, że ampli + dac wyjdzie podobno cenowo a lepsza jakość, co w sumie jest możliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktos wie ile watów ma nagłośnienie HiFi? 

Ciekaw jestem bo w moim starym F31 HiFi gra duuuzo lepiej niz HiFi w G21.

Udało mi sie ustalic tylko, ze obecnie HiFi ma 10 głosnikow (harman kardon 16), a w F30 mialo 16 i 600W (harman kardon tez 16 i 650W).

 

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boohmacher napisał(a):

Czy ktos wie ile watów ma nagłośnienie HiFi? 

Ciekaw jestem bo w moim starym F31 HiFi gra duuuzo lepiej niz HiFi w G21.

Udało mi sie ustalic tylko, ze obecnie HiFi ma 10 głosnikow (harman kardon 16), a w F30 mialo 16 i 600W (harman kardon tez 16 i 650W).

 

205W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co rozumiesz przez określenie "lepiej grać".

Waty to tylko miara mocy, a nie przestrzeni, czystości, balansu, separacji sceny czy jakiejkolwiek innej cechy systemu grającego.

Ale jak planujesz wybijać szyby pod remizą, to można śmiało stwierdzić że 600 watów gra lepiej 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie, na ktore wydawalo mi sie, ze mozna uzyskac prostą odpowiedz bez koniecznosci znania pojec "przestrzen, separacja sceny" itp.

Widze jednak ze bedac laikiem lepiej nie pytac...

Tak planuje "wybijać szyby pod remizą"👍

 

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej Ci podpowiemy. Wiecej mocy wyrazonej w watach (W) nie oznacza ze system lepiej czy tez ładniej zagra. Ale tak dla laika h/k zagra lepiej niz hi-fi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego tyczy się parametr moc... to że wzmacniacz czy kolumna ma więcej nocy nie oznacza że zagra głośniej 😀. W przypadku głośników liczy się bardziej parametr skuteczności, czyli wydajności w odniesieniu do dostarczonej mocy wyrażonej w dB (skala logarytmiczna), do tego wydolność prądowa wzmaka, klasa pracy dka tranzystorowych itd. Im dalej w las tym ciemniej. Na pewno HK zagra lepiej ale po ostatnich testach nie zachwyciło mnie to granie... może mają dwóch dostawców albo znowu cost reduction ;/ Hi-Fi w F30 gra przyjemnie ale niskiego basu czy subbasu nie ma... Polecam nic nie podbijać, wtedy też gra lepiej, przynajmniej w F30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podziwiam tych którzy wierzą że osłabienie systemu nie wynika z wszechobecnego cięcia kosztów tylko ze zmiany technologii głośników itp 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadza się. Liczy się moc (!), ale za nią idzie większe zużycie miedzi i ciężkie magnesy głośników. Ograniczenie zużycia materiałów w przypadku sprzętu grającego da się tylko częściowo skompensować technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.