Skocz do zawartości

NBT czt Android


tofler

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Jestem posiadaczem f10 2016 z małym ekranem. Auto ma nawigację. Strasznie drażni mnie ten mały ekran i myślę nad wymianą. Tu pojawia się pytanie. Jeśli chce iść w rozwiązanie fabryczne, wystarczy wymienić wyświetlacz na większy czy muszę wymienić jednostkę i iDrive.

Jeśli trzeba wymienić jednostkę to koszta rosną i pojawia się pytanie czy nie lepiej w takim przypadku iść w Androida ? Czy ktoś z Was stał przed takim dylematem i mógłbym się podzielić swoimi przemyśleniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem w F30 Androida

Powiem tak:Daj sobie spokój o i tym nie myśl.Intuicyjność działania tego przyprawia o dreszcze.

Miałem mały ekran,kupiłem Androida.Po miesiącu sprzedałem i zamontowałem duże NBT.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz oprócz innego wyglądu menu, NBT daje jakieś większe możliwości ? Mi w sumie brakuje map google (tego nie ma w NBT) i dużego wyświetlacza. Rozumiem, że sama zamiana ekranu na duży nie wchodzi w grę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem w F30 Androida

Powiem tak:Daj sobie spokój o i tym nie myśl.Intuicyjność działania tego przyprawia o dreszcze.

Miałem mały ekran,kupiłem Androida.Po miesiącu sprzedałem i zamontowałem duże NBT.

 

I co zyskałeś montując NBT? Praktycznie nic.

Brak intuicyjności? Jeśli jesteś ogarnąć telefon z androidem, to nie wiem o czym piszesz.

NBT nie umywa się do androida. W NBT mapy są nieaktualne w momencie ich publikacji, o mapach online nie ma co wspominać. Na androidzie odpalam Yanosika, Google Maps lub robię screen mirroring z telefonu. Wszystko działa jak należy.

Wszystkie funkcje oryginalnego systemu zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja swoje 3 grosze. Bierz Androida ceny podobne zawsze można go potraktować jak wyświetlacz tylko a czasami korzystać z jego funkcji . Kilka osób u mnie chwaliło. Jedni z wyglądu bo nie wiedzieli że to chinol. Drudzy za możliwości. Ja to chwalę za możliwości. Yanosik raz, możliwość rozbudowy audio ze względu na Dac. Ja korzystam z androida. Pozostała część rodziny z nbt bo krótkie odcinki pokonują i im niepotrzebny np Yanosik w drodze po bułki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w F30 Androida

Powiem tak:Daj sobie spokój o i tym nie myśl.Intuicyjność działania tego przyprawia o dreszcze.

Miałem mały ekran,kupiłem Androida.Po miesiącu sprzedałem i zamontowałem duże NBT.

 

I co zyskałeś montując NBT? Praktycznie nic.

Brak intuicyjności? Jeśli jesteś ogarnąć telefon z androidem, to nie wiem o czym piszesz.

NBT nie umywa się do androida. W NBT mapy są nieaktualne w momencie ich publikacji, o mapach online nie ma co wspominać. Na androidzie odpalam Yanosika, Google Maps lub robię screen mirroring z telefonu. Wszystko działa jak należy.

Wszystkie funkcje oryginalnego systemu zachowane.

 

Jakiego Androida kupiłeś? Mam dużą NAVI NBT i też się przymierzam do przesiadki na Androida. Pełno tego na Ali ale też mnogość modeli duża i chciałbym coś co jest sprawdzone żeby nie kupować "kota w worku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem w F30 Androida

Powiem tak:Daj sobie spokój o i tym nie myśl.Intuicyjność działania tego przyprawia o dreszcze.

Miałem mały ekran,kupiłem Androida.Po miesiącu sprzedałem i zamontowałem duże NBT.

 

I co zyskałeś montując NBT? Praktycznie nic.

Brak intuicyjności? Jeśli jesteś ogarnąć telefon z androidem, to nie wiem o czym piszesz.

NBT nie umywa się do androida. W NBT mapy są nieaktualne w momencie ich publikacji, o mapach online nie ma co wspominać. Na androidzie odpalam Yanosika, Google Maps lub robię screen mirroring z telefonu. Wszystko działa jak należy.

Wszystkie funkcje oryginalnego systemu zachowane.

 

Jakiego Androida kupiłeś? Mam dużą NAVI NBT i też się przymierzam do przesiadki na Androida. Pełno tego na Ali ale też mnogość modeli duża i chciałbym coś co jest sprawdzone żeby nie kupować "kota w worku"

A co chcesz "uzyskać" tym androidem ? Nie lepiej kupić box do apple/android carplay, przenosi wszystko z telefonu na nbt.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany pasujące do mojego auta na allegro kosztują około 1 tys. Sprawdzałem na ali i wersje 64gb można kupić za około 1400 zł. Nie ma sensu pchać się w samą wymianę ekranu na większy.

Zastanawia mnie tylko to, że na aukcji jest napisane, aby nie aktualizować samodzielnie map. Update jest wypuszczany przez producenta raz do roku. Ktoś z Was ma Androida i może to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak taki nox się podłącza? Kompletnie nie jestem w temacie.

Box musisz podłączyć pod monitor i jednostkę centralną, wszystko pod ori wtyczki. Kupujesz odpowiedni do navi CIC, NBT, NBT EVO. Koszt od 780-1500 zł zależnie jaki "producent". Wszystkie mają podłączenie telefonu z boxem bezprzewodowo lub poprzez usb jak chcesz. Poszukaj filmików na YT, jest tego cała masa.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany pasujące do mojego auta na allegro kosztują około 1 tys. Sprawdzałem na ali i wersje 64gb można kupić za około 1400 zł. Nie ma sensu pchać się w samą wymianę ekranu na większy.

Zastanawia mnie tylko to, że na aukcji jest napisane, aby nie aktualizować samodzielnie map. Update jest wypuszczany przez producenta raz do roku. Ktoś z Was ma Androida i może to potwierdzić.

A kto z tych map korzysta jak są Google Maps :D

Instalujesz co chcesz i aktualizujeez kiedy chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Z radiem dostajesz mikrofon. W ustawieniach

Androida masz do wyboru czy korzystasz

z BT BMW czy android.

Ustawić też możesz sobie czy włącza ci się android po uruchomieniu auta czy system BMW.

 

Jak to działa w przypadku gdy mamy ustawione BT BMW podczas korzystania z Androida? Jak z jakością rozmów z androidowego sprzętu?

Pytam bo miałem w poprzednim aucie 2din z androidem i zewnętrznym mikrofonem i było mnie słychać na tyle słabo że nie dało się rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to w ten sposób że gdy wybierasz

nr z telefonu to połączenie nie wyłącza androida,

W przypadku kiedy nr wybierasz

za pomocą przycisku na kierownicy automatycznie przełącza cię na system BMW.(Miałem tak w androidzie 9 i 10)

W moim odczuciu jakość rozmów BT Android jest gorsza niż BT BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiem dostajesz mikrofon. W ustawieniach

Androida masz do wyboru czy korzystasz

z BT BMW czy android.

Ustawić też możesz sobie czy włącza ci się android po uruchomieniu auta czy system BMW.

Gdzie i jak można ustawić ekran początkowy? Mam stację kupioną w Comfort Media w 2020r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.