Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, maciej_cie napisał(a):

Ale ja nie mam laserów...

Ta opcja jest dostępna dla świateł zwykłych oraz adaptacyjnych ledów. Lasery działają inaczej zupełnie.

Działa to jakoś sensownie bez oslepiania innych i bez swiecenia ludziom po oknach w miescie?

Sam sie zastanawiam, czy kupic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

Ale ja nie mam laserów...

Ta opcja jest dostępna dla świateł zwykłych oraz adaptacyjnych ledów. Lasery działają inaczej zupełnie.

Adaptacyjne ledy już zawierają asystenta świateł drogowych w cenie. Przy zwykłych jest to dodatkowa opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

Mylisz się. Może w LCI tak jest. Ale jak widać nie jest to regułą. 

Nie wiem, czy do mnie, ale jeżeli tak to nie, nie mylę się. Z tym, że pisałem o aktualnej konfiguracji nowego auta.

Cytat z mojego zamówienia:

"552 Adaptacyjne reflektory LED PLN 4.900,00
5AC Asystent świateł drogowych PLN 0,00"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 20:55, adiki napisał(a):

A no to jesteś do przodu 😅 rozumiem że to nie co roku tylko raz na zawsze 

Też to sobie zakupiłem jakiś czas temu i chyba było tańsze niż przy zamawianiu auta. Szybka realizacja funkcji po dokonaniu zakupu.

A macie Panowie jeszcze coś z funkcji do dokupienia on line?. Bo w moim przypadku nic mi nie pokazuje bo pakiety serwisowe zamówiłem w momencie zakupu auta i teraz jest brak dodatkowych opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, maciej_cie napisał(a):

W g30 adaptacyjnych led ponoć sprawuje się to super.

Tak, dosc dobrze to działa. 🙂 W G20 przed lift nie ma adaptacyjnego LED, tylko jest LED z rozszerzonym zakresem - to cos innego niz adaptacyjny.

Kazdy adaptacyjny LED - wycina.

Adaptacyjny xenon na cyfrowym tez wycina, na analogu - tylko hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, luk_byd napisał(a):

Tak, dosc dobrze to działa. 🙂 W G20 przed lift nie ma adaptacyjnego LED, tylko jest LED z rozszerzonym zakresem - to cos innego niz adaptacyjny.

 

Rozszerzone w przedlifcie są tylko skrętne i (podobno) mają nieco większy zasięg niż standardowe. No i pozycyjne ledy wyglądają o niebo lepiej niż w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luk_byd napisał(a):

Tak, dosc dobrze to działa. 🙂 W G20 przed lift nie ma adaptacyjnego LED, tylko jest LED z rozszerzonym zakresem - to cos innego niz adaptacyjny.

Kazdy adaptacyjny LED - wycina.

Adaptacyjny xenon na cyfrowym tez wycina, na analogu - tylko hba

Masz rację, mój błąd. Z ciekawości - wiesz zatem jak to działa przy takich rozszerzonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
21 godzin temu, Godlik napisał(a):

Rozszerzone w przedlifcie są tylko skrętne i (podobno) mają nieco większy zasięg niż standardowe. No i pozycyjne ledy wyglądają o niebo lepiej niż w standardzie

Rozszerzone są FULL LED - jak to ludzie lubią mówić, bo podstawowe mają kierunki na żarówkach. Więc oprócz lepszego looku, dostępności wersji Shadow Line, jest kierunek na LED.

Oprócz tego że są skrętne, to mają doświetlanie zakrętów.

Asystent świateł drogowych działa 0-1 - pod warunkiem że masz wykupione HBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Rozszerzone są FULL LED - jak to ludzie lubią mówić, bo podstawowe mają kierunki na żarówkach. Więc oprócz lepszego looku, dostępności wersji Shadow Line, jest kierunek na LED.

Oprócz tego że są skrętne, to mają doświetlanie zakrętów.

Asystent świateł drogowych działa 0-1 - pod warunkiem że masz wykupione HBA.

W podstawowych LED w pre LCI kierunek też jest LED tylko składa się z pojedynczych diod usytuowanych z boku lampy a nie z paska na górze lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.