Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ok 25% mam wskazanie poniżej max, czy to znaczy że do max wystarczy dolać 0,25 litra?

 

Tak.


Jak poziom spadnie do minimum, to pojawi się info, żeby dolać 1 litr oleju.


Screenshot-20220513-063042.png

 


Dziękuje, o to mi chodziło. :D

Na marginesie 0,25 litra oleju na 8 tyś. km - może być. Od wymiany do wymiany jazda bez dolewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 25% mam wskazanie poniżej max, czy to znaczy że do max wystarczy dolać 0,25 litra?

 

Tak.


Jak poziom spadnie do minimum, to pojawi się info, żeby dolać 1 litr oleju.


Screenshot-20220513-063042.png

 


Dziękuje, o to mi chodziło. :D

Na marginesie 0,25 litra oleju na 8 tyś. km - może być. Od wymiany do wymiany jazda bez dolewek.

 

Takie dolewki to normalna sprawa? wydaje mi się że nie powinno nic ubywać, no może nie więcej niż 100 ml / 15000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierał ktoś może plastiki ze słupka B? Czy jest to skomplikowana operacja?

 

Nie rozbierałem jeszcze, ale wygląda na prostą akcję. Chyba, że nie o ten element Ci chodzi?


Screenshot-20220513-110715.png

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierał ktoś może plastiki ze słupka B? Czy jest to skomplikowana operacja?

 

Nie rozbierałem jeszcze, ale wygląda na prostą akcję.


Screenshot-20220513-110715.png

 

Dzięki! :) Te dwa klipsy na dole to się po prostu odgina cały plastik i one wyskakują? Jest ryzyko ich połamania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciśnienie pompujecie do opon w M340i? BMW na tabliczce ma wskazanie "Normalne" (3 ludziki) i "Normalne ECO" (3 ludziki z podpisem ECO).

Różnica to około pół bara (np. 2.3 zamiast 2.8).

Komputer zawsze sugeruje pompować na Normalne ECO, natomiast czy ktoś próbował zejść na Normalne? Jaka różnica w jeździe i spalaniu?

Czy Runflat vs non-Runflat ma tutaj znaczenie?


feb3465516e6c.jpg

Edytowane przez TheApocalypse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 na Runflacie to będziesz miał dechę. Na trasie na autobahnie to jeszcze jak cię mogę, ale na miasto za twardo.

Runflat ma twarde boki więc różnica jest duża względem normalnej opony.

 

Aż sprawdziłem u siebie, komputer przy ustawieniu Comfort/Normal (czyli najniższe ustawienie) dla 225/40 R19 z przodu i 255/35 R19 z tyłu, rekomenduje 3.0/2.9 bara przód/tył:

8c71782d1413e.jpg


Z kolei tabliczka na drzwiach, dla tych samych opon, na tym samym ustawieniu Comfort/Normal sugeruje 2.7/2.7 bara przód/tył:

feb3465516e6c.jpg


To ile pompować, według komputera 3.0/2.9 czy według tabliczki 2.7/2.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ty pytasz dla którego auta, niebieskiego czy białego ?

To przecież inne modele z innymi tabliczkami ciśnień...

 

Niebieskie to było jakieś przykładowe zdjęcie znalezione w necie.


Zdjęcie z komputera + tabliczka na białym aucie to ten sam samochód, dla niego szukam odpowiedzi.

Podmieniłem w poście aby nie było wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja pompuje tyle co na tabliczce ( mam wrażenie ze czujniki i tak przekłamują więc zwykle wychodzi powietrza mam tyle co na tabliczce oraz komputer jest zadowolony. Wyglada na to ze przekłamanie miedzy tabliczka a komputerem u mnie to 0.1/0.2. Nie pompuje do wartości 'eco' tylko do pierwszej pozycji (mała ładowność) bo zwykle w aucie jeżdżą max dwie osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wskazania sugerowanego ciśnienia w oponach zależą od temperatury opon, jak odpalisz tą funkcję przy 10 stopniach na zewnątrz to będziesz miał tyle, co na tabliczce.

Ja do B48 leje 5w ale jakby miał mildhybrid, przy którym nie można wyłączyć start/stopa to bym lał 0w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pompuje tyle co na tabliczce ( mam wrażenie ze czujniki i tak przekłamują więc zwykle wychodzi powietrza mam tyle co na tabliczce oraz komputer jest zadowolony. Wyglada na to ze przekłamanie miedzy tabliczka a komputerem u mnie to 0.1/0.2. Nie pompuje do wartości 'eco' tylko do pierwszej pozycji (mała ładowność) bo zwykle w aucie jeżdżą max dwie osoby.

 

Tak patrzę na tą tabliczkę wyżej i dla 225/40 R19 z przodu i 255/35 R19 z tyłu ja bym chyba napompował coś pomiędzy czyli przód 2.8 a tył 2.9 lub 3.0. Na wypadek załadowania bagażnika lub wrzucenia rowerów na hak, żeby nie trzeba było co chwilę regulować ciśnienia w oponach.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.