Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych zupgradowanych do iDrive7 7/2020.


Zainstalowany update 7/2020.54, wrzuciłem też przy okazji najnowsze mapy 2020-3 i coś mi nie pasuje z tą "nową" nawigacją niby taką wspaniałą opartą na chmurze itp.


Na tych filmach:


czas 12:12


czas 0:43


Widać normalną klawiaturę do wprowadzania tekstu, a dodatkowo na tym drugim filmie wszystkie elementy poboczne łącznie z górną belką są zminimalizowane.

U mnie wszystko jest absolutnie po staremu. Do wpisywania ręcznego zamiast klawiatury otwiera mi się to klasyczne koło z literami do iDrive.


Czy też tak macie? Może to się gdzieś konfiguruje? Na szybko nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych zupgradowanych do iDrive7 7/2020.


Zainstalowany update 7/2020.54, wrzuciłem też przy okazji najnowsze mapy 2020-3 i coś mi nie pasuje z tą "nową" nawigacją niby taką wspaniałą opartą na chmurze itp.


Na tych filmach:


czas 12:12


czas 0:43


Widać normalną klawiaturę do wprowadzania tekstu, a dodatkowo na tym drugim filmie wszystkie elementy poboczne łącznie z górną belką są zminimalizowane.

U mnie wszystko jest absolutnie po staremu. Do wpisywania ręcznego zamiast klawiatury otwiera mi się to klasyczne koło z literami do iDrive.


Czy też tak macie? Może to się gdzieś konfiguruje? Na szybko nic nie znalazłem.

 

Dobra, dla potomności - w lewym górnym rogu przy tym kole z literami jest ikonka klawiatury trzeba kliknąć aby przełączyć koło na klawiaturę. Tym razem szukałem na postoju, możliwe że podczas jazdy nie ma opcji przełączenia, muszę sprawdzić następnym razem.

Ale pytanie o ten widok mapy z poukrywanymi wszystkim opcjami i minimalną górną belką pozostaje aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych zupgradowanych do iDrive7 7/2020.


Zainstalowany update 7/2020.54, wrzuciłem też przy okazji najnowsze mapy 2020-3 i coś mi nie pasuje z tą "nową" nawigacją niby taką wspaniałą opartą na chmurze itp.


Na tych filmach:


czas 12:12


czas 0:43


Widać normalną klawiaturę do wprowadzania tekstu, a dodatkowo na tym drugim filmie wszystkie elementy poboczne łącznie z górną belką są zminimalizowane.

U mnie wszystko jest absolutnie po staremu. Do wpisywania ręcznego zamiast klawiatury otwiera mi się to klasyczne koło z literami do iDrive.


Czy też tak macie? Może to się gdzieś konfiguruje? Na szybko nic nie znalazłem.

 

Skąd ściągnąłeś 2020-3?Mi pokazuje ze dalej jest tylko 2020-2:-(

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ściągnąłeś 2020-3?Mi pokazuje ze dalej jest tylko 2020-2:-(

BMW download manager.


Bez-tytu-u.png

 

Dzięki już ściągam, musiałem minąć się o włos:-) :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak kupiłem w marcu g20 to przy wrzuceniu wstecznego biegu lusterka mi się same obniżały. Teraz tego nie mam i nie wiem czy sam to gdzieś wyłączyłem, czy po aktualizacji softu ta opcja zniknęła.

Jeśli można tą opcję włączyć to jak ona się w menu nazywa i gdzie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak kupiłem w marcu g20 to przy wrzuceniu wstecznego biegu lusterka mi się same obniżały. Teraz tego nie mam i nie wiem czy sam to gdzieś wyłączyłem, czy po aktualizacji softu ta opcja zniknęła.

Jeśli można tą opcję włączyć to jak ona się w menu nazywa i gdzie znajdę?

 

Pewnie przestawiałeś lusterka i zostawiłeś w złej pozycji ten suwak. Przesuń w drugą stronę i będzie działało.


20201110-155921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem baterie w kluczyku ponieważ od kilku dni wyświetlał się komunikat że bateria klucza pusta aż w końcu w ogóle nie chciał mi otworzyć samochodu, po wymianie baterii okazało się że pilot trzeba od nowa zakodować, ktoś miał może z tym do czynienia w nowszych modelach i podpowie?


odrazu mówie że przytrzymanie kluczyka przy kierownicy z przytrzymanym przyciskiem zablokowania i odpalenie samochodu nie koduje pilota :mad2:

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy ktoś ma dostęp do cennika BMW części zamienne ? , chodzi mi o cenę :

1- gril do Luxury Line

2- wstawki wokół halogenów - chromowane- do Luxury Line

3- wstawki wokół odblasków na tylnym zderzaku- chromowane- do Luxury Line

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma dostęp do cennika BMW części zamienne ? , chodzi mi o cenę :

1- gril do Luxury Line

2- wstawki wokół halogenów - chromowane- do Luxury Line

3- wstawki wokół odblasków na tylnym zderzaku- chromowane- do Luxury Line

z góry dziękuję

 

Też myślałem o dodatniu trochę chromów do g30, nawert zakupiłem, ale wiąże się to ze zdejmowaniem zderzaków. Ja odpuściłem, a Ty jesteś na to gotowy?

Co do samego grilla - https://allegro.pl/oferta/bmw-g20-g21-grill-nerki-atrapa-chrom-7449428-9193957489?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=YzU4YWE3MjAtYmQ2ZS00ZWIwLWFiMDMtNTQ3ODUyYmEyZTlhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=72443e0d-ed8c-447d-b5f8-7ade91ceb6ac

Ramkę możesz przełożyć ze swojego :)


Mimo wszystki myślę, że najwięcej blasku uzyskasz zmieniając felgi na 18stki :) Ciekawe czy pasowałby takie jakie mam w g30 od modelu sportline, bo są w dość dobrej cenie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś wie jak działa tempomat: Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go?

Napisane jest, że działa od 30 do 160.. Zastanawia mnie kwestia tego minimalnego zakresu - jeżeli działa od 30 to jaki z niego stop&go. Niestety sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć czy samochód sam będzie zatrzymywał się w korku i ruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś wie jak działa tempomat: Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go?

Napisane jest, że działa od 30 do 160.. Zastanawia mnie kwestia tego minimalnego zakresu - jeżeli działa od 30 to jaki z niego stop&go. Niestety sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć czy samochód sam będzie zatrzymywał się w korku i ruszał

 

Aktywny tempomat za 2 tysie staje i rusza w korku, darmowy nie. Po prostu hamuje i przyspiesza, wyłącza się dam jak jest za mała prędkość.


Kamil: u mnie nie ma zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś wie jak działa tempomat: Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go?

Napisane jest, że działa od 30 do 160.. Zastanawia mnie kwestia tego minimalnego zakresu - jeżeli działa od 30 to jaki z niego stop&go. Niestety sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć czy samochód sam będzie zatrzymywał się w korku i ruszał

 

Z tym zakresem zaczynającym się od 30km/h chodzi o to, że minimalna prędkość jaką możesz ustawić to właśnie 30km/h. Samochód sam rusza i się zatrzymuje, ale jeśli postój jest dłuższy niż kilka sekund, to trzeba wznowić tempomat guzikiem lub pedałem gazu. Mowa o tej opcji pośredniej, za +/- 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to skąd nazwa adaptacyjne różnica od zwykłych ledów to to, że są skrętne?

Z naszego konfiguratora:

olOftut.png

"Diodowe reflektory adaptacyjne ze światłami zakrętowymi"

"Oprócz świateł pozycyjnych również kierunkowskazy, światła zakrętowe i skrętne działają w technologii diodowej. Włączenie przyciemnionych świateł zakrętowych i skrętnych w ruchu miejskim daje lepsze oświetlenie stref bocznych, pozwalając kierowcy wcześniej dostrzec pieszych i rowerzystów na poboczu. Przy prędkościach od 40 do 70 km/h światła zakrętowe pełnią dodatkowo funkcję statycznych świateł skrętnych."


Z .co.uk, ale tam jest tylko o "beam-throw control":

"The Adaptive LED headlights generate a bright and efficient, full White bi-LED light for low and high-beam headlights. Daytime driving lights (Iconlight in 1/2 circle shape), indicators in 'eyebrow' styling and adaptive headlights use full LED technology. Also includes automatic beam-throw control."


Nie wiem czym mają się różnić światła zakrętowe od skrętnych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to skąd nazwa adaptacyjne różnica od zwykłych ledów to to, że są skrętne?

Oraz drugie pytanie w pakiecie innowacji są lasery plus asystent świateł drogowych. Skoro jest wycinanie to po co asystent?

Asystent świateł dodaje nie automatycznie w konfiguratorze do laserów

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.