Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

"Może robią to specjalnie bo wiedza ze podła jakość i żeby jak najmniej było widać." - wątpię. Po prostu działa wolny rynek, mają zerową potrzebę starania się, bo wszystko sprzedają na pniu. Pewnie bo to zły produkt i "„Klienci w Europie nie kupują elektryków. Wpychaliśmy te samochody na rynek, a oni ich nie chcieli”"
Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
"Może robią to specjalnie bo wiedza ze podła jakość i żeby jak najmniej było widać." - wątpię. Po prostu działa wolny rynek, mają zerową potrzebę starania się, bo wszystko sprzedają na pniu. Pewnie bo to zły produkt i "„Klienci w Europie nie kupują elektryków. Wpychaliśmy te samochody na rynek, a oni ich nie chcieli”"

 

Słabe to, na pniu czy nie na pniu odbiór nowego auta nie powinien tak wyglądać i śmieszy mnie to usprawiedliwianie odbierania w takich warunkach. To wina lokalnej dystrybucji a nie wada samochodu, jak widać w NO wygląda to cywilizowanie. Pomijam już fakt że jakość lakieru jest podła (chyba że już coś tam się poprawiło?) i może faktycznie im to na rękę (wrzucałem gdzieś 1000 stron wcześniej zdjęcia TM3P kolegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te przesuniecie na 15:30 tez grubo. Przeciez to juz ciemno jest :D To jest wlasnie dziadostwo nie marka. Do salonu sie nie dodzwonisz, czyli zalatwienie tematu dowozu\wymiany\zakupu opon zimowych graniczy z cudem. Facet jedzie pol Polski ze slaska nawe jakby chcial sie jakos dogadac z oponami czy tez naladowaniem przed odbiorem to nie da rady. Kase tylko zgarnac i odliczyc sztuke. Juz w Dacii wyzszy standard jest. Strach pomyslec co bedzie jak cos z autem bedzie nie tak. Ale dobrze konkurencja coraz wiecej ma w ofercie BEV i to czesto lepszych, kwestia czasu jak slupki przestana rosnac i zaczna tylki klientom lizac. Juz teraz samochody tesli sa praktycznie od reki dostepne a lada dzien ma ruszyc Berlin i zwiekszyc sie produkcja czyli podaz o 1/4, good luck.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Firma jest mloda i dopiero buduje struktury, ktore w PL sa w powijakach, nie ma sie co oszukiwac.

Jeszcze 2-3 lata temu jak ktos chcial w PL kupic Tesle to jechal po odbior do Berlina

https://elektrowoz.pl/blog/zdecydowalem-sie-na-zakup-tesli-model-3-z-niemiec-na-wlasna-reke-bez-posrednika-czytelnik-czesc-2-3/

https://elektrowoz.pl/auta/jestem-polakiem-zdecydowalem-sie-na-zakup-tesli-model-3-z-niemiec-na-wlasna-reke-czytelnik/


Wiec samo to, ze mozna juz kupic te auta w PL w miare cywilizowanie jest juz duzym plusem dla wielu ludzi.

Pewnie z czasem powstana kolejne punkty odbioru aut - przydalby sie w Trojmiescie i na Slasku i sytuacja sie unormuje.


Dodatkowo jak juz Berlin bedzie dostarczal Tesle na codzien - nie bedzie takiej hecy, ze przez 2 mies nic sie nie dzieje a ostatni miesiac kazdego kwartalu to urwanie glowy i byle szybciej i szybciej.


Dla wielu klientow jest to nie do pomyslenia i chca byc traktowani podczas odbioru odpowiednio z szacunkiem do wydawanej kasy a dla wielu ludzi liczy sie produkt a nie sama otoczka jego zakupu. Ja rozumiem obie strony, dobrze ze mozna wybierac.


Natomiast nie wiem czy zauwazyliscie ale swiat zmienia sie na naszych oczach - dobre produkty sprzedaja sie mozna powiedziec same i jest tyle pieniedzy na rynku (oraz dziwnych sytuacji ala polprzewodniki, covid, BTC etc) ze popyt znaczaco przewyzsza podaz - tak jest obecnie z Teslami, z kartami graficznymi RTX, z PS5, z Rolexami etc.


Jezeli nie odbierzesz swojej TM3 - dzien pozniej bedzie na nia 10 chetnych, bez obnizania ceny nawet o 1 PLN.

Geforcy RTX - premiera 2 lata temu a w sklepach jak nie bylo tak nie ma

PS5 - zeby kupic w cenie sugerowanej przez Sony a nie przez konikow - trzeba sie zapisywac na jakies listy badz losowania w ktorych wygrana daje ci _mozliwosc_ zakupu konsoli w MSRP.

Rolexy - od kilku lat w sklepach autoryzowanych nie ma NIC, po prostu NIC - zeby kupic jakiegos Submarinera czy Daytone trzeba sie zapisac na liste (kolejka na grubo ponad 3 lata) - wiec autoryzowani dealerzy sie smieja w oczy i mowia - "nie zapiszemy pana nawet na liste bo chetnych jest zbyt wielu" ^^


Zwariowane czasy :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na temat wyższości obsługi klienta w salonie BMW vs inne marki to mógłbym się pospierać :) Ja osobiście nie doświadczyłem tego "Premium".

Jak odbierałem swoje G20 w jednym z salonów BMW w "pięknej" Warszawie, gdzie przecież wszystko jest "naj", też zostałem potraktowany jak petent. Byle szybciej, byle jak.

"Ty masz Pan samochód, tu Pan podpisz i w ogóle to wyjeżdżaj już Pan bo mam kolejną wydawkę". Takie klasyczne "do bramy i się nie znamy" :) Nikt nawet nie pofatygował się żeby ten samochód obejrzeć dokładnie, bo z fotela pasażera wystawała nić z obszycia, a w bagażniku walała się jakaś śrubka. Fakt, że to był początek pandemii, ale większego cyrku też nigdy nie doświadczyłem.

Na temat obsługi serwisowej i niektórych serwisów też mógłbym się wypowiedzieć, ale to szkoda "szczępić ryja".

Czuć czasami, że dla niektórych ludzi samochody są pasją i chcą Ci pomóc, gdzie inni od razu podchodzą do tematu negatywnie z góry przyjętą tezą, jakby robili to za karę. Nawet w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oczywiście, nie ma usprawiedliwienia dla takich zachowań w żadnej marce. Ja akurat za każdym razem wspominam odbiór bardzo miło, wcześniej jakieś zdjęcia od handlowca "podsycanie atmosfery" itp, jak widać wszędzie są wyjątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokladnie. Moje auto przyszlo do salonu w czasie jak bylem na wakacjach. Handlowiec jak tylko doszlo poszedl cyknac fotki i wyslal mi przez whats up. Jak dla mnei to na tesle wogole nie trzeba czekac, tylko do pierwszego transportu. W innych markach czas oczekiwania 6-12 miesiecy a co bardziej kultowe modele to i ponad 2 lata (ponoc na 911 czy g klase) i to jeszcze bez gwarancji ze sie wyprodukuje w wybranej specyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW i4 wygralo tytul "Samochod roku 2022" w Norwegii.

Zapowiada sie dobrze :cool2:


https://dinside.dagbladet.no/motor/knuste-favorittene/74668071

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam tylne koka twardo stoją na ziemi i nawet nie drgną. Słabe to. Mój jeep jak mu zepne dyfry kręci 4 na raz.

 

porównanie suv z oponami szosowymi do jeep'a z blokadami mostów :mrgreen: :duh:

jak się bawisz w offroad to powinieneś wiedzieć, że nawet najlepszy napęd i blokady niewiele zdziała bez odpowiednich opon...

wrzuć G brabussa na semislickach w teren :roll:

w necie jest wiele porównań typu quattro vs xdrive - wynik najczęściej zależy od intencji osoby wstawiającej filmik...

btw w audi quattro ładnie kręci, w w g30 czuć kopnięcie jak traci grunt..

Edytowane przez piotrc

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na temat wyższości obsługi klienta w salonie BMW vs inne marki to mógłbym się pospierać :) Ja osobiście nie doświadczyłem tego "Premium".

Do mnie salon nie raczył nawet zadzwonić by umówić jazdę próbną. Najwyraźniej nie byłem wówczas godny wydania pieniędzy na nowe BMW. Nie było kafki i zdjęć na whatsupp. A może to był test który jako klient oblałem? Nie wiem.

Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-CA4-CAF5-E3-D0-4885-92-BC-049-FA33-BB737.jpg

 

słabo, ogólnie oddział w PL zbiera kiepskie opinie..


btw marki premium też mają swoje wtopy - choćby bmw i opisywane na forum przygody z aso..

lub mercedes amg - cała żenująca historia na YT.


nie bronię tesli, tylko jest obiektywny..


natomiast mój odbiór w gazda w dąbrowie był na odpowiednim poziomie :cool2: :cool2: :cool2:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokladnie wszedzie zdarzaja sie wpadki. Przewaga BMW jest to ze maja wiele salonow ze soba konkurujacych. Jak mi sie w jednym nie podoba pokazuje srodkowy palec i ide do drugiego :D Troche natomiast dziwi ze przez tyle miesiecy nikt z salonem tesli nie zrobil porzadku. Jakies quality check powinno byc, szczegolnie ze to pierwszy i jedyny salon w 40 milionowym kraju takze potencjal na sprzedaz duzy. Pojdzie zla fama i bedzie lipa.


@adam troche dziwi ten tytul car of the year dla auta ktorego jeszcze nie ma :D No i ze tesla nigdy takiego tytulu nie uzyskala pomimo przewagi w rankingach sprzedazy. Generalnie tesla chyba nigdy nie byla car of the year w zadnym kraju. Az dziwne bo gdzies powinna na ten tytul zasluzyc, przynajmniej w NO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@adam troche dziwi ten tytul car of the year dla auta ktorego jeszcze nie ma :D

 

74786781.jpg?imageId=74786781&x=0&y=0&cropw=100&croph=99.889012208657&width=1353&height=901&compression=80

 

No i ze tesla nigdy takiego tytulu nie uzyskala pomimo przewagi w rankingach sprzedazy. Generalnie tesla chyba nigdy nie byla car of the year w zadnym kraju. Az dziwne bo gdzies powinna na ten tytul zasluzyc, przynajmniej w NO.

 

51733103008_bb52ef0ee1_o.png

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wybielaj opowiesci z mchu i paproci ^^

Pisales "powyzej 200 auto plywa" po czym zostales skarcony odpowiednimi danymi technicznymi auta.

Pozniej byla obrona Czestochowy z "jechaniem z gorki" i "przeklamaniami licznika".


A tak naprawde wystarczylo napisac - nie patrzylem dokladnie, jechalem szybko w okolicach 180-200 etc zamiast brnac w te opowiesci.

No ale niektorym przez gardlo nie przechodzi przyznanie sie do fantazjowania ^^

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jestem na TYSIAC procent pewien ze widzalem DWOJKE z przodu. Nie wiem czy bylo rowne 200 czy 202 albo 204, nie pamietam. Moje auto tz ma niby max 250 a licznikowo rozpedza sie do 260, dlaczego tak jest nie wnikam.


Znalazlem w necie, ze jednak sie da:

troche wiary w ludzi na przyszlosc bo nie wiem jaki sens sciemniac w takich pierdolach. I moze na przyszlosc mniej patrz w cyferki na papierze a wiecej staraj sie przetestowac samemu zanim kogos oskarzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak raczej nie moze wygladac EV 3-er z prostego powodu - baterie na dole zajmuja kilkanascie cm wysokosci wiec albo auto musialoby byc wyzsze (i z mniejszym przeswitem) jak np i4 czy Polestar albo byc na dedykowanej platformie ktorej jak wiemy BMW w tym segmencie nie ma a planuje dopiero wypuscic za 4-5 lat (Neue Klasse).

A te "i3" wyglada identycznie jak 3-er, lacznie z wysokoscia i przeswitem.

No chyba ze to bedzie auto dla ludzi max 150cm wzrostu :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

byly juz tutaj artykuly z jakich to aut sie nie przesiadali do TM3, tymczase mznalezione na forum i4

 

I had a Model 3. It was fast but it was so uninspiring and boring to drive.

 

Uzytkownik, ktory to napisal zamowil i4 :D Oczywiscie potraktowal bym to z nutka humoru. Od kilku juz lat zagladam na forum BMW z za oceanu i zauwazylem ze amerykanie tak maja. Chwala auto pod niebiosa przez rok/dwa a pozniej przesiadaja sie na nowszy\inny model i znowu od poczatku tak samo. Dlatego tak wazne jst wprowadzanie regularnie FL lub nowych modeli przez producentow.


Kolejna recenzja plaida i znowu to samo. Kiepskie hamulce, predkosc maks duzo nizsza od obiecywanej ale i tak za wysoka bo samochod przy wyzszej predkoci jest niebezpieczny do jazdy, slaby uklad kierowniczy: https://www.caranddriver.com/reviews/a38423992/2021-tesla-model-s-plaid-by-the-numbers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.