Skocz do zawartości

F10 doświetlanie zakrętów halogenami


adrian_pt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny update:

Po zakodowaniu doświetlania zakrętów halogenami, zostaje nam tylko 1 działające światło stopu. Podczas hamowania pali się tylko trzecie światło (górne).


Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, nie wiem jak to zmienić, dowiedziałem się o tym przypadkiem wczoraj (na własnym przykładzie). Póki co wykodowałem doświetlanie, światła stopu bardziej mi się przydadzą :D

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Poniższe kodowanie działa w mojej F11 LCI że zwykłymi bixenonami:


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_01 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_02 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3060 > U_EFF_CL > wert_07__13,0V = 82 ( I ticked 100% )


FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktive


FRM > C_CLC_ENA > F025_enable


Potwierdzone działa na ustawieniu Auto lub Full ON po zmroku. Aktywowanie mocnym skrętem lub pełnym naciśnięciem kierunkowskazu. Obydwa światła przeciwmgielne wlaczaja się na wstecznym. Wkrótce dołączę film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poniższe kodowanie działa w mojej F11 LCI że zwykłymi bixenonami:


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_01 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_02 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3060 > U_EFF_CL > wert_07__13,0V = 82 ( I ticked 100% )


FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktive


FRM > C_CLC_ENA > F025_enable


Potwierdzone działa na ustawieniu Auto lub Full ON po zmroku. Aktywowanie mocnym skrętem lub pełnym naciśnięciem kierunkowskazu. Obydwa światła przeciwmgielne wlaczaja się na wstecznym. Wkrótce dołączę film.

Szczerze przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony, ale potwierdzam, że działa w F11 LCI 2014. Stopy też działają jak należy. "Halogeny" jako doświetlanie włączają się stopniowo, co wygląda fajne. Jedyny minus to to, że "halogeny" w wersji LEDowej (LCI) kiepsko świecą. Może jak by podnieść napięcie w "FRM > 3060 > U_EFF_CL" to by jaśniej świeciły?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Potrzebne światła xenon skrętne. W pre-LCI to są najwyższe dostępne. W LCI średnie. w LCI zostały wywalone H7 (najniższe) a dodane LEDowe jako najwyższe. Dość łatwo rozpoznać czy masz doświetlanie zakrętów w lampach, jak nie masz to środkowe soczewki są gładkie, jak masz to są takie z "paskami" w soczewce i od góry, jak otworzysz maskę to masz dekielek do wymiary żarówki.

Edytowane przez adam111
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robson28 napisał(a):

W takim razie te soczewki to tylko atrapa ? Dobrze to zrozumiałem ?

tak.

Ale jak możesz przeczytać w tym temacie, udało się niektórym zrobić doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.10.2023 o 14:02, Robson28 napisał(a):

 Czy każka f10 ma doswietlane zakręty z tych wewnętrznych  soczewek w lampach ? Czy to jest dodatkowa opcja ? 

To jest dodatkowa opcja. Tylko lampy z soczewkami wewnętrznymi jak na fotce poniżej ma doświetlanie zakrętów. 20240215_002502.thumb.jpg.fdd60c20b48279f624ad43b2c2d9dae3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy wie ktoś, jakie ustawienie w FRM powinno być dla xenon skrętny dla pozycjonowanie świateł i dla doświetlanie zakrętów? Czy szukać tych ustawień w 3080 czy gdzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w wersji amerykańskiej BMW F06 lampy tył były całe czerwone, wymienione zostały diody na żółte i w lampach jednocześnie  ze stopem świeciły kierunkowskazy. Po rozdziale czyli zmianie lam_map 05 i 06 świtała z tyłu świecą tak jak powinny ale komputer wyświetlił awarię zasięgu świateł przednich i awarię doświetlania zakrętów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.