Skocz do zawartości

sprzęgło drży!!????


cederson

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde u mnie tez cos takiego zauwazylem :worried: mam nadzieje, ze to nic powaznego...samochod chodzi bardzo dobrze, sprzeglo sie nie slizga, przyspieszenie w normie (o ile mozna powiedziec, ze w 1.6 jest w normie :norty: :P, :twisted2: ) ogolenie wszystko dziala...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obserwuj poziom płynu hamulcowego / sprzęgło pracuje na tym samym / jak będą jakieś ubytki to wysprzęglik przepuszcza , może to być ten nad pedałami albo ten przy skrzyni , łożysko oporowe by chuczało na luzie - po wciśnięciu sprzęgła by przestawało , kolejny etap to czarny scenariusz - amortyzatory drgań na tarczy sprzęgła / te spręzynki / ale to czarny scenariusz - Wasze auta to jeszcze młode roczniki , przebiegi też nie wyżyłowane - chyba że poprzedni właściciel był wariatem drogowym ...
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obserwuj poziom płynu hamulcowego / sprzęgło pracuje na tym samym / jak będą jakieś ubytki to wysprzęglik przepuszcza , może to być ten nad pedałami albo ten przy skrzyni , łożysko oporowe by chuczało na luzie - po wciśnięciu sprzęgła by przestawało , kolejny etap to czarny scenariusz - amortyzatory drgań na tarczy sprzęgła / te spręzynki / ale to czarny scenariusz - Wasze auta to jeszcze młode roczniki , przebiegi też nie wyżyłowane - chyba że poprzedni właściciel był wariatem drogowym ...

 

Przebieg 190000 nie jest mały, moim zdaniem na 90% to tłumik drgań skrętnych w tarczy sprzęgłowej lub łożysko oporowe.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek a nei wydaje ci się ze łożysko oporowe zacznie chuczec po wcisnieciu sprzegła...A nie jak ty napisałes na luzie? Bo mi się wydaje ze jesli nie dotykasz sprzegła a chuczy od skrzyni to masz problem z kołem dwumasowym lub z innym łozyskiem skrzyni... natomiast jesli chuczy przy wcisnietym sprzegle to jest to łożysko oporowe !!!

 

Jakies sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap to czarny scenariusz - amortyzatory drgań na tarczy sprzęgła / te spręzynki / ale to czarny scenariusz

 

Sprężynki w tarczy sprzęgła to jeszcze nie czarny scenariusz, wystarczy wymienić tarczę i po sprawie, koszt nie jest duży. Jednak w E39 528i tarcza nie ma tych sprężynek, natomiast są one w dwumasowym kole zamachowym. Jeśli są one rzeczywiście problemem, to wtedy możemy mówić o czarnym scenariuszu, bo koszty są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ładnie namieszałem z łożyskiem :duh: - tak chuczy przy wciśniętym ..

 

co do przebiegu , to zależy kto tym jeżdził wcześniej - ja mam po jednym właściecielu / 1937 - to jego rok a nie mojego auta :mrgreen: /

i wszystko chodzi jak w zegarku , widziałem też auta rocznikowo dużo młodsze a zajechane jak złom .

 

czarny scenariusz dot. oczywiście sprzęgła dwumasowego , bo w zwykłym to tarcza docisk łożysko i po robocie ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jezdzilem przed chwila mercedesem c180 nowka i tak samo no moze troche mnie drzy sprzeglo jak u mnie no i taz stuka cos w skrzyni przy toczeniu sie na biegu tzw kangurze. troche mnie to uspokoilo :)

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem drgania po rozgrzaniu, przy ruszaniu. Jeżeli stałem w korku to za ok. 20-ym ruszeniem musiałem zamykać szyby, żeby mnie nie wyrzuciło na zewnątrz. Wymieniłem sprzęgło kpl i jest git. Czasem troszkę drgnie, ale prawie niezauważalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.