Skocz do zawartości

bmw e90 opony + bład


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, koledzy wymieniłem kółka na letnie i zaświecił się błąd ciśnienia w oponach..

wyczytałem iż mozna/powino się zresetować to z poziomu auta.. niestety reset nic nie daje a bład nadal sie świeci..

ciśnienie w kołach sprawdzone.. na przodzie po 2.3 na tyle 2,6..

 

czyzby jedyna opcją było usuniecie błędu przez podłączenie się kompem..??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search:

Oczywiście czujniki w kołach letnich są zamontowane i są sprawne (tzn specjalnym przyrządem powinno się sprawdzić stan wbudowanej niewymiennej baterii-jej żywotność to 5-10lat)? Resetując trzymamy guzik ok 5 sekund. No chyba że idrive wtedy tylko opcję się zaznacza. Po czym należy jechać autem kilka km zanim system się ustabilizuje. Albo podczas jazdy po kilku minutach spróbuj zresetować o ile zezwoli (raczej nie ale spróbuj).

Komputerem tu nic nie zdziałasz, co najwyżej odczyta się błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E9X nie ma żadnych czujników ciśnienia w oponach, auto sprawdza prędkość obrotową każdego z kół i na tej podstawie daje informację o jeździe bez powietrza. Dlatego po zmianie kół za każdym razem należy zresetować system z włączonym zapłonem/silnikiem i autem bez ruchu, następne parę kilometrów system potwierdza właściwe ciśnienie.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwykłe opony czy RFT? Po zmianie na zwykłe zimowe u mnie w e87 kontrolka błędu ciśnienia w oponach cały czas świeciła. Ani z poziomu auta ani komputera nie można było jej wykasować. Zawsze po jakimś czasie się włączała. Po zmianie na RFT napompowałem opony i skasowałem kontrolkę z poziomu auta. Ciśnienie zczytywane jest z ABS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Niestety reset sie nie udaje..

zrobiłem muz ponad 200km

resetowalem milion razy i nic.

 

opony to nie RFT..

ale tak jak napisal jeden z kolegow ja nie mam jako tako czujnika cisnienia tylko to jakos czyta z obortu koła..

 

kola nie byly wywazone tylko to jeszcze zostaje.. ale to moze miec znaczenie dla tego czujnika..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety na oponach nie-RFT różnice w wysokości opony przy załadowanym aucie i pustym są na tyle duże że błąd może wywalać niezależnie od wszystkiego innego. Ale na razie proponuję podpiąć się pod kompa i zobaczyć co pokaże po połączeniu z odpowiednimi modułami, sprawdź też wskazania czujników prędkości kół w trakcie jazdy.

 

Podobno TPMS da się wyłączyć na jakiś czas przez kodowanie ale ja tego nie robiłem.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E9X nie ma żadnych czujników ciśnienia w oponach, auto sprawdza prędkość obrotową każdego z kół i na tej podstawie daje informację o jeździe bez powietrza. Dlatego po zmianie kół za każdym razem należy zresetować system z włączonym zapłonem/silnikiem i autem bez ruchu, następne parę kilometrów system potwierdza właściwe ciśnienie.

Czyli przy wymianie opon nie trzeba informować wulkanizatora zeby uważał na czujniki bo ich nie ma tak? Myślałem że e90 mają te czujniki ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Zmieniłem koła na zimowe i wyskoczył błąd systemu RDC, po ogarnięciu tematu doszedłem do wniosku, że w felgach nie ma czujników. Nie widzę sensu w przekładaniu ich między kołami 2x w roku, trzeba kupić drugi komplet. Pytanie teraz które - po VIN wychodzą 2 numery części:

36 10 6 790 054 - produkcja od 2009 do 2011, czarne

36 10 6 856 227 - produkcja od 2009 do teraz, pomarańczowe

 

Z wyglądu oprócz koloru różnią się też kształtem, stąd moje pytanie co będzie pasować - może ktoś już przerabiał temat. Planuję kupić używane - będzie trzeba coś kodować?

Felgi BMW styling 270, auto jak w profilu, produkcja 06-2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jest gdzieś w ukrytym menu opcja kasowania tego błędu? Czy trzeba z poziomu kompa to zrobić. Po zmianie na letnie wywaliło błąd i nie wiem jak go wygasić? W normalnym menu nie Mam opcji reset?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest gdzieś w ukrytym menu opcja kasowania tego błędu?

 

Jeżeli masz koła bez czujników to chyba tylko możesz zmienić kodowanie modułu żeby kontrolka się nie świeciła.

 

Nie no nie wprowadzajcie ludzi w błąd, trzeba po prostu zresetować (zainicjować) system jak na filmach poniżej. Warunek do prawidłowego działania systemu to zbliżona średnica opon, odpowiednie ciśnienie i sprawne czujniki ABS. Wyjątkiem mogą być egzemplarze z USA.


https://www.youtube.com/watch?v=bKApAZIeTx8 -------- Bez I-drive


---------Z I-drive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wszystko Ogarnięte. Przez jakiś czas nie miałem w menu opcji reset? Prawdopodobnie dlatego, że auto było w ruchu. Po sprawdzeniu ciśnienia, na postoju zacząłem sprawdzać znów menu i pojawiła mi sie już ta opcja Reset. Skorzystałem z niej i wszystko jest jak powinno :wink:

Auto z USA, ale jest przekodowane na Europę i na czujnik ciśnienia z abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Wyskoczył mi CZERWONY znaczek/komunikat o niskim ciśnieniu w oponach.

Potwierdzam rozwiązanie przez Bartka.

Wszystko da się z głównego ekranu nawigacji.

Trzeba po prostu potwierdzić wcześniej sprawdzone ciśnienie w oponach.

Ot cała filozofia.

Pozdro dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. od kilku dni jestem posiadaczem bmw e90 1995cm3 w benzynie wersja z navi. i tu moje pytanie, ciagle na ekranie wyświetla się błąd ' reifendruckverlust'. obecnie jest na oponach przód 224/45 r17 91v , tył 255/40 r17. czy powodem może być różnica w rozmiarach opon? czy może być taka różnica w rozmiarach czy lepiej tył wymienić na takie jak mam na przodzie? jestem nowy w tych tematach bo to mój pierwszy samochód, i jakie olej najlepiej polecacie oraz filtry do wymiany, po zakupie chciałem wszystko wymienić. proszę doświadczonych posiadaczy o pomoc 3c288e6c58ba7.jpg.html


https://zapodaj.net/3c288e6c58ba7.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem filmiki na yt. U mnie nie ma tej opcji żeby zrobić reset. Można jakoś inaczej skasować ten błąd? Gdy odpalam silnik ciagle mam ten bład jak na załączonym zdjęciu i nie moge wrocić to menu głownego ani nic. A co do opon kupić takie jak są założone czy wszędzie dać 225?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.