Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem tak samo przy X4. Aktywnego tempomatu nie mogłem w ogóle wybrać bo był wówczas niedostępny w konfiguratorze. Z samochodu jestem zadowolony ale to nie jest to co chciałem mieć. I już nie istotne że zapłaciłem mniej bo te pieniądze które mi zostały nie zrekompensują mi braku pewnych opcji.

 

W mojej ocenie powinieneś opchnąć ten egzemplarz co masz, zamówić nowy który spełni twoje oczekiwania. Jakiekolwiek przeróbki (shadowline, hamulce M, itp) wyniosą drożej niż deal o którym pisze.

Od stycznia cena znowu w górę modelu X4. Ja na twoim miejscu zamówiłbym po świętach taki model z którego będziesz zadowolony za każdym razem kiedy na niego spojrzysz.

Czytając twoje posty, twój egzemplarz ma za dużo braków co do twoich oczekiwań i nigdy nie spełni pierwotnych wyobrażeń o idealnej furze.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja w kwestii zamówienia.


Produkcja 29.11.2022

Rozpoczęcie transportu morskiego 04.12.2022

Wyładunek w Niemczech 16.12.2022

18.12.2022 X3 w Kleszczowie

Między świętami ma być w salonie Gliwicach :-)


Chyba coś się ruszyło w kwestii transportu bo w ciągu miesiąca od produkcji samochód będzie w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Co jest istotne przy tym zamówieniu musiałem zrezygnować najpierw z Head up display a na samym końcu z reflektorów shadow line i po tej rezygnacji samochòd od razu wskoczył na linię produkcyjna.

 

Ja miałem tak samo przy X4. Aktywnego tempomatu nie mogłem w ogóle wybrać bo był wówczas niedostępny w konfiguratorze i tego mi akurat strasznie brakuje. z HUDa musiałem zrezygnować w trakcie. To samo z rozszerzonego shadow line i właśnie tak samo jak Ty, z powodu braku reflektorów. Co skutkuje że mam auto w kolorze brooklyn grey ze srebrnym grilem i końcówkami wydechu co wygląda kiczowato. W dodatku pierwotnie chciałem brać silnik 30d ale sprzedawca mi odradził bo to seryjny silnik w wersjach M które ostatnimi czasy sprzedają się bardzo dobrze a że są problemy z osprzętem to czas oczekiwania może znacznie się wydłużyć bo do tego silnika zawsze pierwszeństwo mają M-ki. Z samochodu jestem zadowolony ale to nie jest to co chciałem mieć. I już nie istotne że zapłaciłem mniej bo te pieniądze które mi zostały nie zrekompensują mi braku pewnych opcji.

 

U mnie na szczęście rozszerzony shadowline został, tylko reflektory będą standardowe.

Troszkę żal headup-a ale już się z tym pogodziłem.

Wersję mam dosyć mocno doposażona i wszystko pozostało na szczęście włącznie z pełnym tempomatem i co ważne ogrzewaniem postojowym.


Ps.Czarny grill można dokupić za 1000pln


Jeśli chodzi o cenę to od lutego 2022 dosyć mocno się zmieniła.

Bez upustòw moja X3 kosztowała 295k, obecnie taka sama w konfiguratorze kosztuje 325k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo przy X4. Aktywnego tempomatu nie mogłem w ogóle wybrać bo był wówczas niedostępny w konfiguratorze. Z samochodu jestem zadowolony ale to nie jest to co chciałem mieć. I już nie istotne że zapłaciłem mniej bo te pieniądze które mi zostały nie zrekompensują mi braku pewnych opcji.

 

W mojej ocenie powinieneś opchnąć ten egzemplarz co masz, zamówić nowy który spełni twoje oczekiwania. Jakiekolwiek przeróbki (shadowline, hamulce M, itp) wyniosą drożej niż deal o którym pisze.

Od stycznia cena znowu w górę modelu X4. Ja na twoim miejscu zamówiłbym po świętach taki model z którego będę zadowolony za każdym razem kiedy na niego spojrzę.

Czytając twoje posty, twój egzemplarz ma za dużo braków co do twoich oczekiwań i nigdy nie spełni pierwotnych wyobrażeń o idealnej furze.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Z rzeczy które zamawiałem pierwotnie wyleciał mi właśnie pakiet shadow line przez braki reflektorów, hamulce sportowe M przez braki zacisków w kolorze, HUD, tempomatu nie mogłem w ogóle zamówić, podobnie nie mogłem wybrać lepszego audio no i silnik 30d. W dodatku samochód mimo dostępu komfortowego, nie ma otwierania bagażnika nogą. Już teraz chyba nie będę cudował. Leasing mam na 2 lata, szybko zleci. A później będę myślał co dalej. Czy pojeżdżę dalej tym czy będę szukał czegoś nowego. Poza tym zamawianie teraz drugiego egzemplarza nic mi nie da bo dalej są problemy z wyposażeniem i w dalszym ciągu auta wyjeżdżają bez niektórych opcji. Musiał bym ewentualnie brać jakąś M-ke ale i tu podobno nie da się przeskoczyć braków. Jedyny plus to taki że możesz wszystko zamówić ale jeśli fabryka czegoś nie ma a Ty z tego nie zrezygnujesz to czekasz sobie w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja w kwestii zamówienia.


Produkcja 29.11.2022

Rozpoczęcie transportu morskiego 04.12.2022

Wyładunek w Niemczech 16.12.2022

18.12.2022 X3 w Kleszczowie

Między świętami ma być w salonie Gliwicach :-)


Chyba coś się ruszyło w kwestii transportu bo w ciągu miesiąca od produkcji samochód będzie w salonie

 

Nie wiem jakie masz plany ale w tym roku bym nie odbierał. Rejestracja w 2023.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zamawianie teraz drugiego egzemplarza nic mi nie da bo dalej są problemy z wyposażeniem i w dalszym ciągu auta wyjeżdżają bez niektórych opcji. Musiał bym ewentualnie brać jakąś M-ke ale i tu podobno nie da się przeskoczyć braków. Jedyny plus to taki że możesz wszystko zamówić ale jeśli fabryka czegoś nie ma a Ty z tego nie zrezygnujesz to czekasz sobie w nieskończoność.

 

Na ten moment, na rok 2023 nie ma już żadnych restrykcji dla modelu X4.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zamawianie teraz drugiego egzemplarza nic mi nie da bo dalej są problemy z wyposażeniem i w dalszym ciągu auta wyjeżdżają bez niektórych opcji. Musiał bym ewentualnie brać jakąś M-ke ale i tu podobno nie da się przeskoczyć braków. Jedyny plus to taki że możesz wszystko zamówić ale jeśli fabryka czegoś nie ma a Ty z tego nie zrezygnujesz to czekasz sobie w nieskończoność.

 

Na ten moment, na rok 2023 nie ma już żadnych restrykcji dla modelu X4.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak, niby nie ma restrykcji ale jak zamawiasz to okazuje się co innego. Ja jak zamawiałem swój to jedyne restrykcje jakie były to na aktywny tempomat i audio i tego wybrać nie mogłem. Ale jak sprzedawca zobaczył moją konfigurację to mi od razu powiedział że jak chcę auto odebrać do roku czasu to wywalam lasery, hud, rozszerzony shadow i hamulce sportowe. A później musiałem jeszcze zrezygnować z silnika 30d przez problemy z osprzętem. Tzn nie musiałem ale jak zmieniłem na 20d to miałem gwarantowany slot na czerwiec a jakbym został to samochód wypada z produkcji i czeka na lepsze czasy. Chciał mi jeszcze wywalić kamery 360 ale się uparłem i powiedziałem że nie ma opcji. Z tego nie zrezygnuję w życiu.


A najzabawniejsze jest to, że inne marki nie mają żadnych problemów. Koleżanka zaraz po nowym roku odbiera nowe V90. Od zamówienia do wyprodukowania minęło nieco ponad 5 miesięcy. Wersja wyposażenia full. Fotele z wentylacją i masażem, aktywny tempomat, kamery 360, wszystkie systemy asystujące kierowcę, panorama. Powiem więcej, nawet ma elektryczny bagażnik otwierany nogą czego w BMW nie ma. Absurd jakiś. Płacisz za samochód wagon pieniędzy bo tanie one nie są i dostajesz jakiegoś golasa. Niedługo trzeba będzie się cieszyć jak BMW będzie dawało elektryczne szyby i centralny zamek bo może znowu wrócą do kluczyka i korbek. Nie wiem, jak nic się nie zmieni za 2 - 3 lata a będę wymieniał wtedy auto to niestety będę zmuszony pożegnać się z BMW bo kolejny raz na kompromisy szedł nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja w kwestii zamówienia.


Produkcja 29.11.2022

Rozpoczęcie transportu morskiego 04.12.2022

Wyładunek w Niemczech 16.12.2022

18.12.2022 X3 w Kleszczowie

Między świętami ma być w salonie Gliwicach :-)


Chyba coś się ruszyło w kwestii transportu bo w ciągu miesiąca od produkcji samochód będzie w salonie

 

Nie wiem jakie masz plany ale w tym roku bym nie odbierał. Rejestracja w 2023.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Zakładam,że odbiór w połowie stycznia a sama rejestracja na początku przyszłego roku. Samochòd do salonu zapewne trafi między świętami więc wszystkie ruchy będę dopiero robił w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy są chociaż za to plany zacząć realizować zamówienia z 2021...

 

Ja zamowilem X3 M40i we wrzesniu 2021 i odebralem pod koniec listopada. Ty jeszcze czekasz? :o

 

Ja od dwóch miesięcy jeżdzę Audi. Ale zakładam, że zamówienie, które nawet nie trafiło do produkcji do tej pory, kiedyś jednak łaskawie zostanie zrealizowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A najzabawniejsze jest to, że inne marki nie mają żadnych problemów. Koleżanka zaraz po nowym roku odbiera nowe V90. Od zamówienia do wyprodukowania minęło nieco ponad 5 miesięcy.

To chyba nie do końca tak - mam na myśli, że inne marki nie mają żadnych problemów. Co do Volvo nie będę się wypowiadał, bo nie jest w kręgu moich zainteresowań. Ale jestem gotów uwierzyć, że tam problemy są mniejsze - wszak firmą rządzą Chińczycy, więc na pewno bardziej dbają o swoje w kontekście logistyki części z Chin.

Natomiast znajomy odebrał jakiś czas temu Audi Q5. Fakt, nie czekał jakoś specjalnie długo, bo ok. 6 miesięcy. Ale… narzeka, bo pierwszy raz od -nastu lat nie ma elektryki foteli :) Zamówił jakiś wypasiony wariant foteli (i w ogóle mocno wyposażoną wersję), ale przez restrykcje auto wyprodukowało się nawet nie z najprostszą wersją elektrycznych foteli, ale z fotelami… całkowicie manualnymi… :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW jest ten sam problem z fotelami. Ja mam pełną elektrykę łącznie z lędźwiami, zagłówkiem, szerokością oparcia itd ale tylko dlatego że wziąłem fotele sportowe ale te dodatkowo płatne, co wyglądają jak kubełki. Gdyby brał zwykłe sporty jakie są w standardzie w m pakiecie to sprzedawca powiedział że na 100% nie miał bym pełnej elektryki bo wszystkie 3, 4, X3, X4 które w tym czasie do nich zjeżdżały nie miały między innymi lędźwi czy szerokości oparcia. Porażka żeby w takim samochodzie z tyle kasy nie mieć pełnej elektryki.


Początkowo byłem też wykurzony za brak otwierania bagażnika nogą ale powiem szczerze że teraz się nawet cieszę że tego nie mam bo w poprzednich autach, przynajmniej kilka razy w miesiącu dostałem klapą po plecach bo w trakcie grzebania w bagażniku wystarczyło że wsadziłem trochę nogę pod zderzak, poruszyłem nią i już się zamykał. Przy odkurzaniu bagażnika to był wręcz standard. Strasznie mnie to irytowało. A teraz mam spokój. Trudno, trzeba nadusić ten znaczek ale działa on dość lekko i wystarczy go tylko delikatnie wcisnąć i już się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wystarczyło że wsadziłem trochę nogę pod zderzak, poruszyłem nią i już się zamykał

Na to akurat jest bardzo proste rozwiązanie - zdaktywować zamykanie „nogą”, pozostawić tylko otwieranie. Ruch nogą jest przydatny przede wszystkim przy otwieraniu, gdy ma się zajęte ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło że wsadziłem trochę nogę pod zderzak, poruszyłem nią i już się zamykał

Na to akurat jest bardzo proste rozwiązanie - zdaktywować zamykanie „nogą”, pozostawić tylko otwieranie. Ruch nogą jest przydatny przede wszystkim przy otwieraniu, gdy ma się zajęte ręce.

 

A to nawet nie wiedziałem że w BMW jest taka opcja. W poprzednim aucie działało to 0 - 1. Albo wyłączałem ruch nogą i nie działało ani otwieranie ani zamykanie albo działały obie rzeczy. Także nie miałem innej opcji. Jeżeli w BMW można to osobno wyłączać to faktycznie szkoda że tego nie mam bo idąc obładowany siatami, muszę je stawiać na ziemii i dopiero otwierać. Tak bym machnął nogą i po sprawie. No cóż, ponoć dołożenie wyjdzie ok 10k bo już się wstępnie dowiadywałem także średnio opłacalne. I w dodatku gwarancja leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok oczekiwania. Brak slotu produkcyjnego i mimo wysokiego rabatu i gratisów, odpuściłem. Wziąłem z placu i to z większym rabatem niż kiedyś można było.


Info z dzisiaj, od jutra znowu podwyżki...


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i żebyście jak najkrócej czekali. Ja już przestaje śledzić

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze na biedne wersje są zniżki jednak Audi czy x3 biedne warsje za 200-215 tys trochę szkoda kasy. Sam ziczkowalem x3 z przebiegiem 3 tys km. Brakuje mi tylko oświetlenia i zestawu hifi ( będę planował dołożyć) ale patrząc na oczekiwanie i rabaty to nie zamierzałem dłużej czekać. Znajomy kupił S przed covidem za 460 tys teraz poszedł po nowa i konfiguracja za 860 tys wiec zrezygnował kupił serie 7 z 22 roku tez lekka używana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś w wam miał robioną inspekcję przed odbiorem samochodu z salonu.

Droga jaką samochód przemierzył długa (transport na statek, statek z RPA do Bremenchaven, transport na plac i póżniej do salonu)

Planuję rzeczoznawcę niech wszystko sprawdzi (lakier, podwozie) czy nie było coś robione - wiecie jak jest.

Maci jakieś doświadczenie w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 13 miesiącach oczekiwania dojechał w końcu M40D.

Radość nie ma granic, a dzięki temu mogę sprzedać 3.0D z przebiegiem 7000km i bardzo ciekawym wyposażeniem jak wentylowane fotele czy regulowane zawieszenie. Rejestracja lipcowa

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-fv23-salon-polska-gwarancja-x-drive-max-opcja-m-pakiet-stan-jak-nowy-ID6Fc1WB.html

zapraszam

dla klubowiczów specjalna zniżka!

Edytowane przez maninbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.