Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

Jestem nowym członkiem i w grudniu zamówiłem X3- M40i z planowaną dostawą na Maj.

Chciałbym zapytać czy ten termin w ogóle jest realny ? Te samochody są produkowane w USA czy w RPA?

Czy jak dealer nie dotrzyma terminu to można od niego uzyskać jakąś rekompensatę?

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w czerwcu 2023 i odebrałem w połowie grudnia 2023. Choć informacji trochę BRAKOWAŁO. le sądzę, że realne o ile nie poleciałeś w kosmos z konfigiem i będą coś kombinować 🙂 Po resztę zobacz do warunków zamówienia. Z pewnością tam musi być napisane odnośnie kar, terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jay te napisał(a):

Witam Serdecznie,

Jestem nowym członkiem i w grudniu zamówiłem X3- M40i z planowaną dostawą na Maj.

Chciałbym zapytać czy ten termin w ogóle jest realny ? Te samochody są produkowane w USA czy w RPA?

Czy jak dealer nie dotrzyma terminu to można od niego uzyskać jakąś rekompensatę?

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

 

Ja X3 M40i zamówiłem w listopadzie i odbiór mam w kwietniu. Produkcja styczeń, USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 12:21, Jay te napisał(a):

Witam Serdecznie,

Jestem nowym członkiem i w grudniu zamówiłem X3- M40i z planowaną dostawą na Maj.

Chciałbym zapytać czy ten termin w ogóle jest realny ? Te samochody są produkowane w USA czy w RPA?

Czy jak dealer nie dotrzyma terminu to można od niego uzyskać jakąś rekompensatę?

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

 

Hej, też zamówiłem w grudniu 30d i odbiór kwiecień/maj. Moja ma iść do RPA. Do USA podobno idą te ze skórą indywidual lub kolorem tanzanite. X4 robione w USA, a większość x3 w RPA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMW ewidentnie przyspieszyło z produkcją. Zamówienie złożyłem w polowie września, termin miałem na koniec kwietnia. Produkcja była w połowie grudnia, samochód już jest w europie. Odbiór ma mieć miejsce na koniec stycznia/początek lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja zamówiłem na przełomie Czerwca i Lipca 2023 (prognozowana data Styczeń-Luty 2024)

Zostało wyprodukowane 2023-11-16 w RPA

Do portu w Bremerhaven wpłynęło 2023-12-25

Odebrałem 2024-01-12

 

20240112_165245.jpg

20240112_165306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie z końcówką produkcji. Wedle info od dilerów, koniec ubiegłego tygodnia to koniec zamówień (czy tak jest, nie wiem). 

Ja złożyłem zamówienie 24.02. Odbiór w umowie sierpień/wrzesień. Ponoć produkcja zamykana z końcem maja, taki wykres widziałem u jednego z dilerów. Potem fracht. 

Cóż, trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.03.2024 o 07:36, Rok z Bagien napisał(a):

Zobaczymy jak to będzie z końcówką produkcji. Wedle info od dilerów, koniec ubiegłego tygodnia to koniec zamówień (czy tak jest, nie wiem). 

Ja złożyłem zamówienie 24.02. Odbiór w umowie sierpień/wrzesień. Ponoć produkcja zamykana z końcem maja, taki wykres widziałem u jednego z dilerów. Potem fracht. 

Cóż, trzeba czekać.

Ja zamowilem 10 stycznia i do teraz kompletna cisza. Termin odbioru z zamowienia to 1 lipca, ale juz dzis wiem, ze kompletnie nierealny. Ciekawe kiedy dostane potwierdzenie daty produkcji, nie mowiac o dostawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Moje auto wyprodukowało się 28 marca i z tego co widzę to dziś wypływa statek, na który prawdopodobnie zostało zapakowane i 8 maja powinno być w porcie w Niemczech.


image.png.2d3b34a6d743833cfe8f80ece98b9110.png
 
Teraz pytanie, czy ktoś orientuje się ile czasu zajmuje podróż z Niemieckiego portu Bremerhaven do dealera w Polsce? Jak długo trzeba czekać na odbiór samochdu? Zastanawiam się czy auto uda mi się odebrać jeszcze w maju czy raczej dopiero w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arj1989 napisał(a):

Hej, 

Moje auto wyprodukowało się 28 marca i z tego co widzę to dziś wypływa statek, na który prawdopodobnie zostało zapakowane i 8 maja powinno być w porcie w Niemczech.


image.png.2d3b34a6d743833cfe8f80ece98b9110.png
 
Teraz pytanie, czy ktoś orientuje się ile czasu zajmuje podróż z Niemieckiego portu Bremerhaven do dealera w Polsce? Jak długo trzeba czekać na odbiór samochdu? Zastanawiam się czy auto uda mi się odebrać jeszcze w maju czy raczej dopiero w czerwcu 🙂

Możesz sprawdzić po VIN czy jest na tym statku 🙂

U mnie to wyglądało tak:

  1. 21.10.2023 - Załadowany na statek
  2. 25.10.2023 - Statek ruszył w drogę
  3. 15.11.2023 - Wpłynięcie statku do portu w Bremerhaven
  4. 17.11.2023 - Status 182 (skierowany do transportu)
  5. 29.11.2023 - Status 193 (dojechał na plac centralny), automatyczny mail od dealera o tym, że "auto jest już w Polsce"
  6. 01.12.2023 - Przekazany dealerowi (transport z placu centralnego na hub dealera)
  7. 06.12.2023 - Dojechał do salonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tejotte napisał(a):

Możesz sprawdzić po VIN czy jest na tym statku 🙂

U mnie to wyglądało tak:

  1. 21.10.2023 - Załadowany na statek
  2. 25.10.2023 - Statek ruszył w drogę
  3. 15.11.2023 - Wpłynięcie statku do portu w Bremerhaven
  4. 17.11.2023 - Status 182 (skierowany do transportu)
  5. 29.11.2023 - Status 193 (dojechał na plac centralny), automatyczny mail od dealera o tym, że "auto jest już w Polsce"
  6. 01.12.2023 - Przekazany dealerowi (transport z placu centralnego na hub dealera)
  7. 06.12.2023 - Dojechał do salonu

Wiem, że mogę, ale niestety jeszcze nie zaktualizowali informacji. Podobno do dwóch dni to trwa. Na razie wygląda to tak:
image.png.ed3c75f914c15566c2e639b9f0081daa.png

Statek wg stronki jeszcze nie wyplynał:

image.png.1df481f4c1fb1460ae4b8f7ee01f646f.png

 

Ok, wg Twoich danych wychodzi na to, że równo 6 tyg od wypłynięcia statku do przekazania samochodu, i 3 tygodnie od wpłynięcia do Niemiec. Czyli... jest szansa 🙂 3 tyg od 8 maja dają 29 maj 😄 

Skąd miałeś tak dokładne informacje, sam śledziłeś? Skąd te statusy wziąć? Ja poza VINem nie dostałem od dealera nic, podejrzewam że o pojawieniu się auta w Polsce bez mojej inicjatywy się nie dowiem.

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część! Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc najpierw chciałem się przywitać.

Zamówiłem X3 30i pod koniec października 2023 i dealer obiecywał samochód na święta wielkanocne. Niby produkcja miała ruszyć w styczniu/lutym. Okazuje się jednak, że mamy drugą połowe kwietnia a samochód nawet się nie produkuje. Termin odbioru zamówienia to koniec czerwca. 

Patrząc na to, że podobno od produkcji do dostarczenia samochodu muszą upłynąć ponad 2 miesiące to raczej odbiór w terminie wydaje się nierealny 🙂

Edytowane przez piorkop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arj1989 napisał(a):

Wiem, że mogę, ale niestety jeszcze nie zaktualizowali informacji. Podobno do dwóch dni to trwa. Na razie wygląda to tak:
image.png.ed3c75f914c15566c2e639b9f0081daa.png

Statek wg stronki jeszcze nie wyplynał:

image.png.1df481f4c1fb1460ae4b8f7ee01f646f.png

 

Ok, wg Twoich danych wychodzi na to, że równo 6 tyg od wypłynięcia statku do przekazania samochodu, i 3 tygodnie od wpłynięcia do Niemiec. Czyli... jest szansa 🙂 3 tyg od 8 maja dają 29 maj 😄 

Skąd miałeś tak dokładne informacje, sam śledziłeś? Skąd te statusy wziąć? Ja poza VINem nie dostałem od dealera nic, podejrzewam że o pojawieniu się auta w Polsce bez mojej inicjatywy się nie dowiem.

Statusy dostałem od dealera bo byłem w stałym kontakcie ze sprzedawcą i informował mnie na bieżąco. Jak już masz nazwę statku to z tej stronki portu więcej nie potrzebujesz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 21:55, tejotte napisał(a):

Statusy dostałem od dealera bo byłem w stałym kontakcie ze sprzedawcą i informował mnie na bieżąco. Jak już masz nazwę statku to z tej stronki portu więcej nie potrzebujesz 😉

Sęk w tym, że zakładam, że mam nazwę statku 🙂 Skoro auto się wyprodukowało 28 marca i jakoś koło 6-7 kwietnia bez żadnych dodatkowych opisów pojawił się VIN na stronce portu to założyłem, że auto się w porcie znalazło i czeka na załadunek. A Silver Ray to pierwszy statek który po 7 kwietnia zgodnie z rozkładem linii (https://sallaumlines.com/wp-content/uploads/schedules/sallaum-sailing-schedule--south-africa-to-europe.pdf) płynie do Bremerhaven 😛 Zakładam, że jeśli znowu nie było nawałnicy w porcie (Jak przy moim pierwszym zamówieniu) to najprawdopodobniej zapakowali mi auto właśnie na ten statek 🙂 Natomiast na ten moment nie mam żadnego potwierdzenia, przez weekend żaden dodatkowy wpis w linii koło mojego numeru VIN się nie pojawił (z datą czy nazwą statku), a od dziś stronka leży, nawet nie mam jak sprawdzić. Na bimmerpost wyczytałem: "(...) you will not know your car is on a ship until about 2 days AFTER it's already been put onto a ship and left the dock." i co prawda dotyczyło to transportu bodajże do USA, ale liczę, że informacja ta ma zastosowanie również w moim przypadku i jeżeli tylko spakowali mi auto na statek to więcej informacji o przewoźniku pojawi się jakoś w tym tygodniu na stronce do śledzenia. 
 

W dniu 19.04.2024 o 16:36, piorkop napisał(a):

Część! Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc najpierw chciałem się przywitać.

Zamówiłem X3 30i pod koniec października 2023 i dealer obiecywał samochód na święta wielkanocne. Niby produkcja miała ruszyć w styczniu/lutym. Okazuje się jednak, że mamy drugą połowe kwietnia a samochód nawet się nie produkuje. Termin odbioru zamówienia to koniec czerwca. 

Patrząc na to, że podobno od produkcji do dostarczenia samochodu muszą upłynąć ponad 2 miesiące to raczej odbiór w terminie wydaje się nierealny 🙂

Hmm, w tej sytuacji zaczynam wierzyć, że moje auto rzeczywiście miało nadany priorytet jak twierdził dealer. Zamówiłem je na koniec grudnia 2023, a wyprodukowało się jak wyżej pisałem na koniec marca 2024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, arj1989 napisał(a):

Sęk w tym, że zakładam, że mam nazwę statku 🙂 Skoro auto się wyprodukowało 28 marca i jakoś koło 6-7 kwietnia bez żadnych dodatkowych opisów pojawił się VIN na stronce portu to założyłem, że auto się w porcie znalazło i czeka na załadunek. A Silver Ray to pierwszy statek który po 7 kwietnia zgodnie z rozkładem linii (https://sallaumlines.com/wp-content/uploads/schedules/sallaum-sailing-schedule--south-africa-to-europe.pdf) płynie do Bremerhaven 😛 Zakładam, że jeśli znowu nie było nawałnicy w porcie (Jak przy moim pierwszym zamówieniu) to najprawdopodobniej zapakowali mi auto właśnie na ten statek 🙂 Natomiast na ten moment nie mam żadnego potwierdzenia, przez weekend żaden dodatkowy wpis w linii koło mojego numeru VIN się nie pojawił (z datą czy nazwą statku), a od dziś stronka leży, nawet nie mam jak sprawdzić. Na bimmerpost wyczytałem: "(...) you will not know your car is on a ship until about 2 days AFTER it's already been put onto a ship and left the dock." i co prawda dotyczyło to transportu bodajże do USA, ale liczę, że informacja ta ma zastosowanie również w moim przypadku i jeżeli tylko spakowali mi auto na statek to więcej informacji o przewoźniku pojawi się jakoś w tym tygodniu na stronce do śledzenia. 
 

Hmm, w tej sytuacji zaczynam wierzyć, że moje auto rzeczywiście miało nadany priorytet jak twierdził dealer. Zamówiłem je na koniec grudnia 2023, a wyprodukowało się jak wyżej pisałem na koniec marca 2024.

Akurat z tą podpowiedzą na bimmerpost to nie do końca jest reguła dla wszystkich.  
U mnie pokazało status od razu po załadunku, a potem był update jak wypływał. Dlatego widziałem, że 21.10 był załadunek, chociaż statek stał do 25.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 11:22, tejotte napisał(a):

Akurat z tą podpowiedzą na bimmerpost to nie do końca jest reguła dla wszystkich.  
U mnie pokazało status od razu po załadunku, a potem był update jak wypływał. Dlatego widziałem, że 21.10 był załadunek, chociaż statek stał do 25.10.

Niestety 6 dni później nadal nie ma żadnego info na stronie, ani że pojawił się w porcie by Rail, ani że wypłynął na konkretnym statku.

image.png.bfbaa9c030e3870ddf344cb0490d847f.png

Jest tylko ciąg myślników obok VINu.

Mimo to dealer poinformował mnie o kodzie 165 - transport morski, więc zakładam i mam nadzieję, że samochód jednak jest na statku.

Czy ktokolwiek tutaj miał taką sytuację, że strona http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:5:::NO::: nie pokazała żadnych szczegółów transportu auta, ale koniec końców dotarło do przyszłego właściciela?

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.