Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Mój G01 sie wyprodukował 13/14.10 ale z tego co widze z tej strony ze statkami to nie ma go jeszcze w żadnym porcie. Wczoraj dostałem informację od dealera, że przez nawałnicę w porcie będzie opóźnienie dostawy samochodów z RPA. Podejrzewam, że minęł 1.5 miesiąca a auta nawet nie wypłyneły 😞 ktoś ma może więcej informacji od swoich dealerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 12:26, arj1989 napisał(a):

Mój G01 sie wyprodukował 13/14.10 ale z tego co widze z tej strony ze statkami to nie ma go jeszcze w żadnym porcie. Wczoraj dostałem informację od dealera, że przez nawałnicę w porcie będzie opóźnienie dostawy samochodów z RPA. Podejrzewam, że minęł 1.5 miesiąca a auta nawet nie wypłyneły 😞 ktoś ma może więcej informacji od swoich dealerów?

Nasza 30d produkcja była w połowie kwietnia '23 z odbiorem (możliwym) połowa lipca, efektywnie (urlop) koniec lipca. Zakładałbym że max termin odbioru będziesz miał w połowie stycznia. Gratulacje samochodu a z 30d będziesz bardzo zadowolony 🙂 cierpliwości ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odpopowiedź dostałem od dealera:

image.png.4201e93ca53808ce3fff2307a3f80257.png

Chyba powinienem zacząć się martwić 😕 1.5 miesiąca od daty wyprodukowania, a auto nie opusciło jeszcze RPA 😕 A do tego wychodzi, że może być uszkodzone 😕 

 

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arj1989 napisał(a):

Taka odpopowiedź dostałem od dealera:

image.png.4201e93ca53808ce3fff2307a3f80257.png

Chyba powinienem zacząć się martwić 😕 1.5 miesiąca od daty wyprodukowania, a auto nie opusciło jeszcze RPA 😕 A do tego wychodzi, że może być uszkodzone 😕 

 

Współczuję. Zapytałem z ciekawości dealera i dowiedziałem się, że faktycznie taki problem wystąpił. Grad uszkodził auta w porcie. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich aut, które czekały na transport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dealer nie był w stanie powiedzieć czy auto zostało uszkodzone czy nie, jedynie, że trwa weryfikacja pod kątem uszkodzeń. Słabo kupić nowy samochód i od razu mieć szyby powymieniane lub blachę prostowaną 😕 nie wiem co teraz, ogólnie takiego auta nie powinni sprzedawać jako nowy. Czekam na więcej informacji. Będę wdzięczny jeżeli ktoś podzieli się tym, gdy się czegoś dowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arj1989 napisał(a):

Mój dealer nie był w stanie powiedzieć czy auto zostało uszkodzone czy nie, jedynie, że trwa weryfikacja pod kątem uszkodzeń. Słabo kupić nowy samochód i od razu mieć szyby powymieniane lub blachę prostowaną 😕 nie wiem co teraz, ogólnie takiego auta nie powinni sprzedawać jako nowy. Czekam na więcej informacji. Będę wdzięczny jeżeli ktoś podzieli się tym, gdy się czegoś dowie. 

Może dowiedz się czy jest coś na stocku albo czy pojawiła się jakaś rezygnacja z zamówienia, którą mógłbyś przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc szybki update. Mój samochód został uszkodzony przez nawałnicę i grad, ma mieć wymienianą maskę oraz prostowaną karoserię 😕 podobno obędzie się bez poprawek lakierniczych. Naprawa ma się odbyć jeszcze na miejscu w RPA, przejść kontrolę jakości i dopiero wyślą samochód, co daje około 2 miesiące czekania. Dealer zaproponował że możemy złożyć kolejne zamówienie na nowy rocznik w tej samej cenie (plus jakieś zadośćuczynienie) i warunkach finansowania, ale to się wiąże z produkcją w lutym/marcu i odbiorem z końcem kwietnia/maja. Wstępnie złożyłem zamówienie, ale moja konfiguracja wychodzi ok 340 do zapłaty (https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/svdhfycw).  A znalazłem coś takiego na stocku:

BMW | Stock Locator - Nowe samochody BMW

340KM, nie 286, plus tapicerka, plus HK, plus panorama dach itp itd. Jedyne czego nie ma wzgledem mojej konfiguracji to headup oraz asystenci proffesional. Na obu rzeczach bardzo mi zależy, ale teraz sie waham, bo cena wydaje się uczciwa. Co sądzicie? Poczekać na nowy model z nowego rocznika na tych samych warunkach czy szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arj1989 napisał(a):

A więc szybki update. Mój samochód został uszkodzony przez nawałnicę i grad, ma mieć wymienianą maskę oraz prostowaną karoserię 😕 podobno obędzie się bez poprawek lakierniczych. Naprawa ma się odbyć jeszcze na miejscu w RPA, przejść kontrolę jakości i dopiero wyślą samochód, co daje około 2 miesiące czekania. Dealer zaproponował że możemy złożyć kolejne zamówienie na nowy rocznik w tej samej cenie (plus jakieś zadośćuczynienie) i warunkach finansowania, ale to się wiąże z produkcją w lutym/marcu i odbiorem z końcem kwietnia/maja. Wstępnie złożyłem zamówienie, ale moja konfiguracja wychodzi ok 340 do zapłaty (https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/svdhfycw).  A znalazłem coś takiego na stocku:

BMW | Stock Locator - Nowe samochody BMW

340KM, nie 286, plus tapicerka, plus HK, plus panorama dach itp itd. Jedyne czego nie ma wzgledem mojej konfiguracji to headup oraz asystenci proffesional. Na obu rzeczach bardzo mi zależy, ale teraz sie waham, bo cena wydaje się uczciwa. Co sądzicie? Poczekać na nowy model z nowego rocznika na tych samych warunkach czy szukać czegoś innego

to zależy od Ciebie ale przyznam, że o ile bez head-up da się żyć to DAP jest gamechangerem i tego bym nie odpuszczał. Do marca też możesz być w kontakcie z dealerem i obserwować stock. Nie bierz pierwszego lepszego „żeby był”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wygląda cały proces zamawiania? Zamówiłem auto w połowie września i dostałem tylko maila że dziękuję za wybór itp… kiedy dostawiliście następne powiadomienia i patrząc na wasze zamówienia jaki termin jest realistyczny dla zamówień  z września?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ref33 pytasz jak wygląda proces zamawiania? Bardzo prosto:

  1. Składasz zamówienie
  2. Czekasz
  3. Odbierasz

😉

A tak szczegółowo, jeśli chodzi o terminy, to przy zamówieniu wrześniowym produkcja wypadnie pewnie w okolicy marca? Tak obstawiam na bazie swoich doświadczeń.
U mnie wyglądało to tak:

  1. 31.03.2023 -Zamówienie podpisane 
  2. xx.08.2023 - W okolicy sierpnia dostałem informację, że produkcja wypada na 40 tydzień 2023 (pierwszy tydzień października, 2-6.10)
  3. 18.09.2023 - Wygenerowanie VIN
  4. 04.10.2023 - Zakończenie produkcji (zaczęła się niecałe 2 tygodnie wcześniej)
  5. 05.10.2023 - Automatyczny mail od dealera o ruszeniu auta w drogę
  6. 10.10.2023 - Dotarcie auta z fabryki w Rosslyn do portu Durban
  7. 21.10.2023 - Załadowany na statek
  8. 25.10.2023 - Statek ruszył w drogę
  9. 15.11.2023 - Wpłynięcie statku do portu w Bremerhaven
  10. 17.11.2023 - Status 182 (skierowany do transportu)
  11. 29.11.2023 - Status 193 (dojechał na plac centralny), automatyczny mail od dealera o tym, że "auto jest już w Polsce"
  12. 01.12.2023 - Przekazany dealerowi (transport z placu centralnego na hub dealera)
  13. 06.12.2023 - Dojechał do salonu
Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie data dostarczenie w umowie to niby do końca marca ale czytając tu wątek mam wątpliwości 🙂 gratuluję zakupy i odbioru - mam nadzieję że warto było czekać 🙂 

 

a i ostatnie pytanie czy teraz też się zdarza że coś wypada z konfiguracji czy już raczej przyjeżdżają w dokładnie tej która była wybrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ref33 napisał(a):

Właśnie data dostarczenie w umowie to niby do końca marca ale czytając tu wątek mam wątpliwości 🙂 gratuluję zakupy i odbioru - mam nadzieję że warto było czekać 🙂 

 

a i ostatnie pytanie czy teraz też się zdarza że coś wypada z konfiguracji czy już raczej przyjeżdżają w dokładnie tej która była wybrana?

U mnie na dokumentach było, że odbiór do 30.09.2023 ale od razu sprzedawca zapowiedział, że nie ma szans i trzeba się nastawiać, że to będzie listopad/grudzień. Wiedział co mówi 🙂

Czekałem długo ale warto było. Wyprodukowało się zgodnie z zamówieniem - M pakiet, wszystkie pakiety Shadowline, Harman Kardon, Adaptacyjne LED, DAP (systemy asystujące professional), hak holowniczy, Live Cockpit Professinal, fotele M, zawieszenie M itd. 

Czy teraz coś wypada z konfiguracji? Wydaje się, że teraz jeszcze nie ale sprzedawca mówił, że z kolejnymi zamówieniami prawdopodobnie może być tak, że z aut będą wypadały te elementy, które się po prostu skończą w związku z wygaszaniem produkcji.

Tu przed odbiorem na letnich 20":

IMG_1121.jpeg

IMG_1117.jpeg

Odbiór na zimówkach 19":

IMG_1126.jpeg

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 12:00, tejotte napisał(a):

U mnie na dokumentach było, że odbiór do 30.09.2023 ale od razu sprzedawca zapowiedział, że nie ma szans i trzeba się nastawiać, że to będzie listopad/grudzień. Wiedział co mówi 🙂

Czekałem długo ale warto było. Wyprodukowało się zgodnie z zamówieniem - M pakiet, wszystkie pakiety Shadowline, Harman Kardon, Adaptacyjne LED, DAP (systemy asystujące professional), hak holowniczy, Live Cockpit Professinal, fotele M, zawieszenie M itd. 

Czy teraz coś wypada z konfiguracji? Wydaje się, że teraz jeszcze nie ale sprzedawca mówił, że z kolejnymi zamówieniami prawdopodobnie może być tak, że z aut będą wypadały te elementy, które się po prostu skończą w związku z wygaszaniem produkcji.

Tu przed odbiorem na letnich 20":

IMG_1121.jpeg

IMG_1117.jpeg

Odbiór na zimówkach 19":

IMG_1126.jpeg

Fajna sztuka. Ja właśnie odebrałem w tym tygodniu swoje m40i. Ekstra auto. Jedynie coś z softem źle skonfigurowali bo nie zapamiętuje ustawień. Ale to już zgłoszone więc pewnie ogarną jak przy g20. Wszystkie te systemy typu ingerencja w kierowanie czy dźwięki przekroczenia prędkości cały czas wracają. Po prostu nie ładuje się profil prawidłowo. Ale wierzę, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Crysis napisał(a):

Fajna sztuka. Ja właśnie odebrałem w tym tygodniu swoje m40i. Ekstra auto. Jedynie coś z softem źle skonfigurowali bo nie zapamiętuje ustawień. Ale to już zgłoszone więc pewnie ogarną jak przy g20. Wszystkie te systemy typu ingerencja w kierowanie czy dźwięki przekroczenia prędkości cały czas wracają. Po prostu nie ładuje się profil prawidłowo. Ale wierzę, że będzie dobrze.

Dźwięk przekroczenia prędkości zawsze wraca 😞 ale ingerencja już zaskakuje. Jak go wyłączysz to zobaczysz napis, że po ponownym uruchomieniu znowu będzie aktywny z powodu kwestii prawnych. Ustawiłem sobie na ten badziew skrót pod przyciskiem 8 i wciskam go po uruchomieniu auta. Tak samo jak kiedyś miałem odruch wyłączania start - stop to teraz wciskam 8 żeby nie pitoliło przy przekroczeniu.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę. Ty masz rację https://www.autoexpress.co.uk/news/103530/eu-demands-speed-limiters-all-new-cars-know-rules-and-how-they-work

Ale powiem Ci, że to jest świństwo bo wszystkie auta demonstarcyjne z produkcją 2023, jakoś dziwnym trafem "nie miały takiej funkcji aktywnej". To samo z ingerencją w kierowanie. Jeździłem zarówno nową x3 jak i g20 lci. Podejrzewam, że dilerzy to po prostu dealtywują w tych autach, a później zonk. To jest słabe. Juz wolałbym wibracje na kierownicy niż ten upierdliwy dźwięk. Jak się wkurzę to do kogoś pojadę i to wyloguję.

A czy próbowałeś czy skrót do konfiguracji indywidualnej z tej pozycji Inteligentego Bezpieczeństwa też zadziała?

Edytowane przez Crysis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crysis nie sprawdziłem tego ale pewnie zadziała. Do weryfikacji 🤔

Swoją drogą faktycznie w autach testowych nie było piszczenia przy przekroczeniu prędkości. Ale wibracji bym nie wolał bo to by mnie bardziej drażniło - a tak pierwsze piknięcie i cyk 8 i wyłączone. Gorszy jest za to dźwięk zmiany ograniczenia prędkości ale da się go wyłączyć na stałe (przy każdej zmianie ograniczenia wyło, najpierw się wystraszyłem, że też będzie wracać). 
 

Jak sobie rozkodujesz VIN to znajdziesz pozycję 8TR „dekodowanie dodatkowych funkcji” i to jest właśnie wykodowanie tych wszystkich funkcji pod kątem prawa m.in. automatyczna zmiana pasa przy włączonym asystencie jazdy. Kiedyś jeździłem X6 M50d i to było, teraz jest to wyłączone. 

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.