Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba twoja sztuka wyprodukowała się w podobny czasie jak moja ? Ja mam datę produkcji 31-08-2022 więc myślę że razem będą płynąć do Europy

 

Ja jeszcze nie mam VIN, jak się coś dowiem to dam znać.


Wiemy czego BMW nie oferowało i się na to zgodziliśmy. Co innego kiedy w M40i brakuje podparcia lędźwi i regulacji szerokości siedziska PO STRONIE KIEROWCY tylko dlatego, że został wyprodukowany w Sierpniu. Tak samo zniknęło kick to open i szyny bagażnika. Sytuacja podobno wraca do normy we Wrześniu. To jest absurd. Tańsze warianty z tego co czytałem bez problemu. Golas M40i. Podobno niektórzy dealerzy w USA zauważyli i przesunęli alokacje na Wrzesień, możliwe, że stąd nasze wolne sloty. Obym się mylił i wszystko było w normie.


Ciekawe jak jest na rosyjskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje doświadczenie z klapą bagażnika w BMW jest takie, że i tak gest najlepiej działa akurat jesteś schylony do bagażnika i zamyka ci się na plecy.

Dlatego zamykanie warto wyłączyć, a pozostawić tylko otwieranie gestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam chyba jedynie czekać i zobaczyć co przyjdzie ostatecznie. Byłem przekonany że po rozkodowaniu VIN + sprawdzenie linku z amerykańskiej strony (https://bmw-recall-tool.netlify.app/) będę w stanie zobaczyć czy są braki czy nie.

 

Po odkodowaniu VIN mam te same braki co Ty, no ale ja czuję niesmak jednak bo na otwieraniu nogą mi zależało - taka bazowa opcja. Jako ciekawostkę powiem, że VIN wskazuje na SA a nie USA, może dzięki temu nie będzie problemów z siedzeniami. A może będą inne :D Mój został wyprodukowany 29 Sierpnia. Wiesz już mniej więcej kiedy odbiór? Ja coś słyszę o połowie Października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam chyba jedynie czekać i zobaczyć co przyjdzie ostatecznie. Byłem przekonany że po rozkodowaniu VIN + sprawdzenie linku z amerykańskiej strony (https://bmw-recall-tool.netlify.app/) będę w stanie zobaczyć czy są braki czy nie.

 

Po odkodowaniu VIN mam te same braki co Ty, no ale ja czuję niesmak jednak bo na otwieraniu nogą mi zależało - taka bazowa opcja. Jako ciekawostkę powiem, że VIN wskazuje na SA a nie USA, może dzięki temu nie będzie problemów z siedzeniami. A może będą inne :D Mój został wyprodukowany 29 Sierpnia. Wiesz już mniej więcej kiedy odbiór? Ja coś słyszę o połowie Października.

 


Tak teraz produkcja w RPA ruszyła. Obserwuje wszystkie oferty X3 na otomoto (po VIN sprawdzam date produkcji i potem kiedy je pakują na statki). Wszystko co jest wyprodukowane po 01.07 to produkcja RPA. Sztuki które zostały wyprodukowane 14-16.08 właśnie na dniach czyli 02.09 wypłynęły z Durbanu (mają szczęście bo ten statek płynie jedynie 21 dni i bezpośrednio do Bremerhaven bez żadnych przystanków). Myślę że nasze sztuki (w moim przypadku produkcja 31.08) wypłyną gdzieś około 15-20.09. Jeżeli chodzi o odbiór to bardziej bym się nastawiał na początek listopada niż październik. Mój sprzedawca mówił że zazwyczaj mija 10 tyg od wypuszczenia samochodu z produkcji do odbioru ale widziałem na forum że niektórym się trafiło czekać 3 miesiące. To wszystko co pisze to moje osobiste dochodzenie w internecie i na forach bo mam bardzo słaby kontakt z sprzedawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz produkcja w RPA ruszyła. Obserwuje wszystkie oferty X3 na otomoto (po VIN sprawdzam date produkcji i potem kiedy je pakują na statki)

 

A jak sprawdzasz transport? Można śledzić po VIN?


Ja bym wolał poczekać miesiąc a mieć wszystkie opcje. Ale najgorszy jest brak lędźwi. W USA chyba w Lipcu mieli złoty okres, dostali bardzo często podparcie z obu stron, digital key i ładowarkę czyli właściwie wszystko co powinno być i to pomimo tego, że tez mieli w zamówieniu zaznaczoną kasację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie : http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Wpisz VIN auta i jak auto przyjedzie na plac w porcie to dostaniesz pierwszy wpis z datą przyjazdu i następny wpis będzie jak auto załadują na statku z nazwą statku.


Jak już znasz nazwę statku to możesz go obserwować na wielu stronach internetowych np. https://www.marinetraffic.com/


Ja lędźwia mam chyba dlatego że wybrałem fotele M. Ładowarki indukcyjnej nie mam niestety ale zamówiłem sobie taką:

https://a.aliexpress.com/_mqhWHpm


Jest to ładowarka dedykowana do G01 z mocą 15 W. Nie wiem czy to się sprawdzi ale stwierdziłem że mogę zaryzykować 200 zł i zamówić ta chińską zabawkę. Jak będzie słaba to wyjmę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za adres, mojego jeszcze nie znajduje.


Co do ładowarki to ja potestuję jak szybko telefon pada podpięty pod Android Auto, wtedy może się zdecyduję coś dokupić albo nie. W dłuższych trasach nie mam problemu z kablem.


Szukałem info o retroficie kick to open ale to jest loteria. Pytanie czy poprowadzili odpowiednią wiązkę czy dali bazową.


Ciekawe czy ten touchpad dużo zmienia w obsłudze idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za adres, mojego jeszcze nie znajduje.


Co do ładowarki to ja potestuję jak szybko telefon pada podpięty pod Android Auto, wtedy może się zdecyduję coś dokupić albo nie. W dłuższych trasach nie mam problemu z kablem.


Szukałem info o retroficie kick to open ale to jest loteria. Pytanie czy poprowadzili odpowiednią wiązkę czy dali bazową.


Ciekawe czy ten touchpad dużo zmienia w obsłudze idrive.

 

Moja żona jeździ F36 która właśnie ma ten touchpad i szczerze to używałem to kilka razy jak odebrała samochód z salonu potem już o tym zapominałem że jest taka opcja . Z tych braków które mam u siebie to boli mnie tylko brak otwierania klapy bagażnika gestem. Trochę wtedy traci sens cały ten komfortowy dostęp do samochodu. Ostatnio oglądałem relacje Mobile Coders którzy mieli u siebie nowa BMW 5 chyba produkcja lipiec 2022 właśnie bez tej funkcji i byli zdziwieni bo czujnik ruchu był normalnie zamontowany pod zderzakiem ale jak chcieli zakodować ta opcję to nie było komunikacji ze sterownikiem więc podejrzewam że problem polega właśnie na braku jakiegoś chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe czy ten touchpad dużo zmienia w obsłudze idrive.

Jeśli ktoś miał wcześniej BMW z touchpadem, to raczej będzie odczuwał jego brak (zwłaszcza jeśli chodzi o navi), chyba że przestawił się na Apple/Android.

Jeśli nie - to z samym ekranem dotykowym też da się żyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam status auta 165 z dnia 31.08, a datę produkcji 13.07. Na stornie http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:4:::NO:RP,4::&cs=3vB6NSDPlfMq3FnRZ8SW5XFoTTho

nie mogę znaleźć statku. Czy to oznacza, że jeszcze nie wypłynął czy jest inna strona, gdzie mogę znaleźć nazwę statku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam status auta 165 z dnia 31.08, a datę produkcji 13.07. Na stornie http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:4:::NO:RP,4::&cs=3vB6NSDPlfMq3FnRZ8SW5XFoTTho

nie mogę znaleźć statku. Czy to oznacza, że jeszcze nie wypłynął czy jest inna strona, gdzie mogę znaleźć nazwę statku?

 

na zamieszczonej przez Ciebie stronce po wpisaniu nr Vin powinien się pojawić status samochodu. najpierw pokarze przybycie do RoRo Durban a po jakiś 3 tygodniach od daty produkcji załadują go na statek zapewne Silver Glory i ruszy do Europy, gdzie dotrze pewnie po 3 kolejnych tygodniach. Nazwa statku wyświetli się na dole w tabeli. Śledzenie statku przez inny link np. Marine radar z Sklep Play.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Nie, tam występuje spore opóźnienie, ale zakładając ,ze będzie ładowany na Silver Glory to możesz w aplikacji Marine Radar znaleźć ten statek , tylko wybierz właściwy bo są 3. Ten właściwy to samochodowiec pod banderą Panamy. Jeśli ten statek płynie do Durbanu to będziesz miał ogólna informację kiedy dotrze. Załadunek i wyładunek trwa ok. tygodnia. Lub pozostaje czekać. Mój wyprodukował się 30.05 a w aplikacji pojawił się 16.06

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwowałem produkcję kilku sztuk X3 z otomoto i 2 sztuki które były wyprodukowane 29.08, i 30.08 już płyną na statku PELAGIC PIRANHA bezpośrednio do Bremerhaven. Mój który wyprodukował się 31.08 nie jest według systemu nawet do portu przywieziony ale to wszystko się pokrywa z info od sprzedawcy. Jeżeli chodzi o załadunek takiego RoRo to zazwyczaj 24-48h. Tydzień nigdy nie stoją chyba że mają planowane naprawy. Dodam tylko że poprzedni statek przed PELAGIC PIRANHA wypłynął z Durbanu 03.09 i zabrał sztuki wyprodukowane np 16.08. a PELAGIC PIRANHA wypłynęła z Durbanu 11.09 czyli średnio co tydzień coś wypływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, mój wyprodukowany 29 Sierpnia, 10 Sierpnia przybył do portu a po południu już wypłynął statkiem PIRANHA:

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:727837/mmsi:215938000/imo:9088249/vessel:PELAGIC_PIRANHA


ETA to 30 Wrzesień, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, mój wyprodukowany 29 Sierpnia, 10 Sierpnia przybył do portu a po południu już wypłynął statkiem PIRANHA:

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:727837/mmsi:215938000/imo:9088249/vessel:PELAGIC_PIRANHA


ETA to 30 Wrzesień, zobaczymy.

 

Kiedy zamawiałeś i w jakim salonie?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ F36 która właśnie ma ten touchpad i szczerze to używałem to kilka razy jak odebrała samochód z salonu potem już o tym zapominałem że jest taka opcja . Z tych braków które mam u siebie to boli mnie tylko brak otwierania klapy bagażnika gestem. Trochę wtedy traci sens cały ten komfortowy dostęp do samochodu. Ostatnio oglądałem relacje Mobile Coders którzy mieli u siebie nowa BMW 5 chyba produkcja lipiec 2022 właśnie bez tej funkcji i byli zdziwieni bo czujnik ruchu był normalnie zamontowany pod zderzakiem ale jak chcieli zakodować ta opcję to nie było komunikacji ze sterownikiem więc podejrzewam że problem polega właśnie na braku jakiegoś chipa.

 

Mój sprzedawca mi mówił, że przerabiali problem w samochodzie klienta, chyba model X6 - okazał się, że wszystko było, czujnik, wiązki. Lecz zaprogramowane zostało kodem który blokował ta funkcję.

Jego zdjęcie oczywiście pewnie wpływało na gwarancję, czekali chyba na stanowisko BMW PL.

Z braków, to podobnież brakowało modułu odpowiedzialnego za piknięcie i świecenie dwa czy trzy razy kierunkowskazami - tylko tego by brakowało, gdyby finalnie udało się usunąć blokadę z fabryki. :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Statek o którym piszecie , który płynie z RPA od 9.09. , nie będzie w bremerhaven 30.09 . Dziś właśnie wyruszył z Souhampton i płynie do Emden . Nie wiem czy to kolejny port na jego drodze i potem faktycznie Bremerhaven ? może ktoś ma wiedzę ? Czy możliwe ,ze transport do wspomnianego Kleszczowa odbędzie się jednak z Emden ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek o którym piszecie , który płynie z RPA od 9.09. , nie będzie w bremerhaven 30.09 . Dziś właśnie wyruszył z Souhampton i płynie do Emden . Nie wiem czy to kolejny port na jego drodze i potem faktycznie Bremerhaven ? może ktoś ma wiedzę ? Czy możliwe ,ze transport do wspomnianego Kleszczowa odbędzie się jednak z Emden ?

 

Tutaj masz link do rozkładu tego statku ale trochę jednak chyba on się nie zgadza:


https://slc-shipping.com/schedule/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.